Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 18:59

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Witam
Wczoraj przy ładowaniu sosen na tartak zdarzyła mi się dziwna rzecz mianowicie po wżięciu trochę może za dużego klocka (przywiozłem go prawie tylko na przednich kołach) pojawiły się dziwne zgrzyty w przednim lewym kole coś w podobie jakby się przegób w samochodzie kończył .Wziołem towotnicę i natowotowałem przeguby pomyślałem że może są suchę ale to nic nie dało .Wczoraj te zgrzyty były słyszalne przy jeżdzie na skręconych kołach dzisiaj natomiast były też przy jeżdzie na wprost.Sprawdziłem olej w moście i wyglądał jak nowy natomiast jak sprawdziłem w przekładni planetarnej w kole to był okropnie brudny ale patrzyłem na tryby to są chyba ok.Mam pytanko jak to ustrojstwo rozebrać i druga sprawa czy moło siąść jakieś łożysko jak takowe w tej przekładni istnieje.Jaki olej tam wlać(przekładnia)i ile i czy drogie są przeguby do takiego Fendta.Pozdrawiam i proszę o możliwie szybko odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Dzisiaj, 15:10
  •  

#2 Share Grzesiek82

Grzesiek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:26

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Witam.Moim zdaniem jeszcze nic wielkiego się nie stało sprubój dokręcić wszystkie szpilki a w szczególności te na tarczy czyli te dookoła felgi bardzo często się zdarza że takie hałasy wydaje omykająca tarcza na obręczy zobaczysz to po zerwnej farbie.

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:37

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Sprawdz przekladanie planetarna w kole.Ja kiedys zmieliłem w JD i sporo mnie to kosztowało.Z tego co pisałes usterka postepuje wiec nie jezdzij tylko rozbierz puki nie ma tragedii.

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:38

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 ciekawa teoria ale bardzo malo prawdopodobna" Grzesiek82"... a co do tematu, to ciemny olej( czasami strasznie capiacy) to normalka. Jesli wymieniasz to do przekladni planetarnej uzywaj tylko i wylacznie oleju z dodatkiem "LS". A co do odglosow i zgrzytow to trudno powiedziec , sprobuj najpierw zlokalizowac miejsce skad dochodza zgrzyty.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share Grzesiek82

Grzesiek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:49

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Czemu małoprawdopodobna miałem tak lamborghini grand prix 90 najpierw pospuszczałem olej z wszystkiego co sie dało w moście i nic nepokojącego nie znalazłem później rozebrałem zwolnicę na której słyszalem hałas i też nic no a na końcu okazało się właśnie że śruby poluzowały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:13

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 ale to nie jest Lamborghini tylko Fendt ;) , a do tego po jednym takim zdarzeniu piszesz, "bardzo często się zdarza..." wiec mysle ze to mala przesada. :D
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#7 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:23

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 kosti68,
Olej LS do osi - dyferencjału, przekładnie planetarne w piastach przednich kół API-GL 5 SAE 85W90 lub 80W90. W farmer serii 300 po 0,75L na jedna stronę.

#8 Share Grzesiek82

Grzesiek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:31

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Napisałem bardzo często bo spotkalem sie z wieloma przypadkami właśnie takimi co prawda nie w Fendzie ale chciałem się podzielic swoimi przemyśleniami może to komuś pomoże chyba o to w tym wszystkim chodzi?

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 23:22

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Trzaski w przekladni od zurzytego oleju??? Nie chce mi sie wierzyc ale spoko zmien olej i zobaczysz co bedzie sie dzialo.Lambo to nie Fendt...jakie to skromne. Usterka powstala po przeladowaniu przedniego napedu wiec olej mial tutaj malo do gadania,no chyba ze zurzył sie w 3min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 18:19

PROBLEM Z PRZEDNIM MOSTEM W FENDT 304 Siemka dzięki za wszystkie przydatne informacje.Otóż dzisiaj rozebrałem to koło i okozało się ku mojemu miłemu zaskoczeniu że wszystko jest ok czyli przegóby nówka funkiel łożyska całe tylko skąd do h..a te zgrzyty stwierdziliśmy z ojcem że profilaktycznie zmienimy łożyska (te duże były trochę podejrzane) i może okurat będzie dobrze .Jedno pytanko ile takie łożyska mogą kosztować (może ktoś z was je wymieniał).