Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:22

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Witam
Mam 26 hektarów (chcę zakupić większą ilość) i planuje kupić kombajn case 1460. Ale znajomy powiedział mi że kupując taki kombajn dowiem się ile kosztują naprawy, i radzi zakupić fortschritt 514 bo jet tańszy w naprawie. Oprócz swoich hektarów będę miał jeszcze do koszenia co najmniej 20 u wujka i znajomych. Case z 1987r kosztował by mnie 50tys zł. fortschritt w przyzwoitym stanie ok 35tys. Co radzicie kupić i jak sprawują się te case-y, czy są mocna awaryjne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Dzisiaj, 16:02
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:43

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 O Case'a zapytaj użytkownika @barthez96, on ma takiego i coś może powiedzieć o nim
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 03 marzec 2010 - 17:46

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Mam kombajn Case 1460 AF fotki są w galerii.Jeśli chodzi o części to kto od razu zakłada że się będzie psuł niektóre części w kombajnie się zużywają i mimo wszystko trzeba je wymienić.Można też dobrać części z innych maszyn.W polsce wiem po sobie części są dość drogie osobiście części do pompy hydostatyczej zamuwiła mi rodzina z Kanady.Kombajn jest bardzo wygodny ma hydrostat klime hydraulicznie rozkladaną rurę ,a sterowanie praktycznie wszystkim jest elektrohydrauliczne. Wszystko masz na jednym panelu.Obroty rotora i wiatru ustalane są z kabiny.Dzięki dużym sitom kombajn praktycznie nie gubi. No chyba że wjeżdza na gigantyczna górę.Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć to pisz chętnie pomogę. Polecam kombajn :)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#4 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 18:30

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 no a ty w okolicach jakiej kwoty się rocznie mieścisz z naprawami wymianami pasków itp. Oraz jak długo go masz i czy miałeś w tym czasie jakąś poważniejszą awarię

#5 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 marzec 2010 - 18:37

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Fortschritty mają bardzo dobrą opinie a co byś powiedział na 

http://www.allegro.p..._mdw_e_524.html

nawet 514 będzie się super sprawować zawsze połowa kasyt w kieszeni :)

#6 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 18:47

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Ja kombajn kupiłem strasznie spanachany więc dużo czasu upłynęło aby był w takim stanie jaki jest.Z poważnijszych awarii urwał się głowny pas od napędu rotora ale przez błachostkę ponieważ wystawała wajcha od rewersu rotora i pas o nią ocierał i wkoncu przetarł się i strzelił.Mam go pierwszy sezon ;)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#7 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 03 marzec 2010 - 19:55

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Temat przeniesiony do działu "Jaki kombajn wybrać?"

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#8 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 08:54

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 A co wy w ogóle myślicie o kombajnach case bo w większości widzę że polecacie class, JD, NH. Chciałbym aby się wypowiedziały osoby które mają case dłuższy czas, przede wszystkim jak tam z częściami czy są łatwo dostępne i nie trzeba czekać po kilka dni i czy są dużo droższe od części do fortschritt-a

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2010 - 12:03

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Case okey, ale system Axial Flow w pierwszych wersjach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ma tendencje do gryzienia zboża i tłuczenia słomy, o wiele lepiej będzie wziąć sprawdzony układ z wytrząsaczami.

#10 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 16:56

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Co do słomy to fakt ale puźniej niema problemu z uprawami pożniwymi.Bobek co masz na myśli gryzie zboże?? Że robi połówki ??
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2010 - 18:24

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Tak, to są główne wady tego systemu, ma dużą wydajność, ale niestety kosztem jakości.

#12 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:02

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Szkoda ze Case nie robi kombajnów rotorowych pokroju NH TC w podobnej cenie ;)

#13 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 07:37

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 barthez a jak tam z rzepakiem bo wczoraj ktoś mi mówił że te kombajny się w nim męczą

#14 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 13:48

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Rotor w case ma dwa biegi,pierwszy bieg służy do młócenia drobnych ziaren, takich jak np rzepak, i grubych np kukurydza,drugi bieg jest przeznaczony do młócenia zbóż.
Ten co mówi że w rzepaku się męczy,to niema pojęcia o koszeniu tym kombajnem,bo kosi na 2 biegu.
To jest tak jak chciał by jechac autem 20na h na 5 biegu,i utrzymac płynną jazdę.

#15 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 14:44

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 @drejsyk z kad wiesz ze w case sa 2 biegi ??. Z tego co wiem to jest ale włączenie i wyłączenie rotora bo już to sparawdzalem
dobry jest w rzepaku bo nie mia w ziarnie polowek
Dodany obrazek

#16 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:20

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Bo kosiłem parę lat case 2388,ale znam też mniejsze modele case roterowe ,i zasada jest taka sama.
Żeby zmienic bieg nieraz należy pokręcic kołem pasowym,bo to jest skrzynia mechaniczna, i zębadka musi wskoczyc na swoje miejsce,przesuwając tym pręcikiem zawsze wrzucisz na luz.

#17 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 21:18

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Nie rozumiem za bardzo tego co napisał kolega @bobek farmer, klienci jeżeli narzekają to na to, że słomę mocno rozdrabnia, choć jeden ostatnio powiedział że w sumie to inne kombajny z bębnami domłacającymi robią podobnie ale za duży plus wszyscy z którymi rozmawiałem uznawali to że właśnie połówek rotor nie robi... A tu kolega pisze coś zupełnie odwrotnego???
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#18 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:54

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 W rzepaku sie nie męczy i nie robi połówek w żadnej roślinie.
@drejsyk a nie jest tak że jest luz cofanie rotora i 1 bieg do koszenia ??
D-358 DT-239 DT-436 IH

#19 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:06

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 W nowych jest skrzynia CVT do sterowania rotorem więc obroty można płynnie zmieniać a co do połówek to właśnie raczej takie opinie słyszałem jak pisze kolega powyżej że wcale nie występują, jeden rolnik powiedział mi tak: panie wypluje tyle co zwykły(klawiszowy) ale za to nie mam nic połówek wiec cena za rzepak lepsza.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:56

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514 Jak chodzi o biegi rotora to jest 1 i 2 ,niema sensu wyłączanie retora na luz,co do wstecznego biegu retora,to cały kombajn powinien chodzic na wstecznym bo co z dolnym podajnikiem i chederem,chodz dolny podajnik ma cofanie elektryczne ,ale nie zawsze działa.
Co do robienia połówek,robiłem usługę w dużej firmie, gdzie kosiły claasy lexion 480,w zboża które było na zasiew jechał zawsze case bo nie robił połówek.
Ale jest możliwośc robienia połówek,a nawet śrutu,