Skocz do zawartości

Zdjęcie

łapanie byka

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share basior3

basior3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:-

Napisany 03 marzec 2010 - 17:14

łapanie byka Oto link gdzie jest pokazany sposób jak można złapać byka będę niedługo takie coś spawał wiec wam powiem czy się sprawdza [post='gdsg']http://www.galerieal...83241/big/1.jpg[/post]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łapanie byka Dzisiaj, 11:22
  •  

#2 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:22

łapanie byka Trzymasz byczki na wolnostanowiskowych? A co jak przy stole będzie stało więcej byków i ten którego będziesz chciał załapać będzie miał mniejszy łeb i rogi od innych i się wyplezie? A z resztą po co chcesz je łapać? Jak na sprzedaż to przecież można zarzucić powróz na rogi zaciągnąć i z głowy.

#3 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:13

łapanie byka @przemek1025a jeśli uważasz że byka który chodzi od małego w oborze wolnostanowiskowej jest tak łatwo złapać to się mylisz, sam ostatnio łapałem byka w wadze poniżej 500kg a tak się rozwścieczył że stało się to niebezpieczne, a mówisz o takim co idzie na sprzedanie a najczęściej taki waży ok 700kg a wtedy może być problem z jego złapaniem.
Dobrym rozwiązaniem może być sprzedaż byków beż łapania ich tylko wpędzanie na samochód jak dobrze pamiętam taki sposób stosuje @pioter niestety nie zawsze tak się da .

#4 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:32

łapanie byka Jeśli tak mówisz to sory nie wiedziałem, u mnie byki stoją na łańcuchach i jak się urwie jakiś albo rozwiąże czy na handel to nie ma z nimi większego problemu zarzucamy powróz na rogi i zaciągamy do stanowiska w tamtym tygodniu 2 razy odwiązał mi się byk taki w wadze ok. 800 kg ale był bardzo spokojny i bez większego problemu dał się złapać w sobotę idzie na sprzedaż wraz z drugim takim samym, a z miesiąc temu urwał się taki gdzieś z 600kg bo uwiązaliśmy koło niego jałówkę taką ze 120kg i ją wcześniej nie widział, tata wyszedł z chlewa i poszedł za jakieś 30min. a tam byk na jałówce dobrze że położyła się i nic jej nie zrobił i nie połamał.

#5 Share basior3

basior3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:27

łapanie byka Wiec co radzicie jakie mam zagrody spawać może ktoś zdjęcia pokazać jak ma u siebie bo ja wole trzymać byki na głębokiej ściółce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:19

łapanie byka

Jeśli tak mówisz to sory nie wiedziałem, u mnie byki stoją na łańcuchach i jak się urwie jakiś albo rozwiąże czy na handel to nie ma z nimi większego problemu zarzucamy powróz na rogi i zaciągamy do stanowiska w tamtym tygodniu 2 razy odwiązał mi się byk taki w wadze ok. 800 kg ale był bardzo spokojny i bez większego problemu dał się złapać w sobotę idzie na sprzedaż wraz z drugim takim samym, a z miesiąc temu urwał się taki gdzieś z 600kg bo uwiązaliśmy koło niego jałówkę taką ze 120kg i ją wcześniej nie widział, tata wyszedł z chlewa i poszedł za jakieś 30min. a tam byk na jałówce dobrze że położyła się i nic jej nie zrobił i nie połamał.

U nas byki też są na łańcuchu, idą na uwięź gdy mają ok 300 kg, dla tego nie było wolnego miejsca i tak sobie chodził, jak jest przyzwyczajony od małego do łańcucha to co innego ;)
@basior3 wydaje mi się że twój pomysł się nie sprawdzi, Ja bym pozostał przy normalnej drabince, fotki powinny być gdzieś w galerii :D

#7 Share basior3

basior3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 14:45

łapanie byka Jak będzie na uwięzi od 300 kg to nie będzie szalał bo ja słyszałem ze jak luzem są to lepiej rosną bo mogę trzymać je na stanowiskach od krów

#8 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 04 maj 2016 - 22:16

łapanie byka

Witam, mam pytanie, czy ktos praktykował drabiny paszowe zatrzaskowe przy bydle miesnym?? wiadomo ze bydło miesne które nigdy nie było wiazane moze narobic wiele bałaganu jak sie je wziąże, pytanie czy taka drabina zdała by egzamin?

#9 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 24 maj 2016 - 06:50

łapanie byka

Ja mam do łapania  bydła  poskrom  sprawdza  się  super. 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 15:38

łapanie byka

Co prawda osobiście nie miałem takiej drabiny, natomiast z tego co można poczytać na forach, to dosyć dobrze się sprawdza i też jej koszt nie jest wysoki. Inną opcją do łapania bydła jest tak jak pisze Przedmówca- poskrom, np: na byka który również znakomicie zdaje egzamin.