Zaloguj się, aby obserwować  
center

Załamane weże i montaż dysz do płukania Krukowiak Apollo 1000 15H

Polecane posty

center    11

Witam wszystkich zakładam ten temat bo w Krukowiaku mało kto do niego zagląda może tutaj będzie więcej fanów no i mi tego nie wywalą:) hehe

1. Potrzebuję wiedzy co zrobić z załamanymi węzami w Apollo 1000, mam załamania gumowych węży niemieckich 12,3/4 przy samej belce wymieniać czy się rozprostują?

2. Szukam zdjęć lub info w którym miejscu zamontować dysze do płukania beczki oraz skąd to zasilić i jakie najlepiej dysze kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jeśli chodzi o dysze do płukania to nic nie doradze :) . Ale jeśli chodzi o załamane węże to spróbuj owinąć je jakąś starą sprężyną śrubową , ja tak zrobiłem jak mi sie węże pozaginały od siewnika pneumatycznegi i jest syper, kojażysz może takie specjalne węże w środku których jest zatopiony spiralny drut taka jakby sprężyna która biegnie przez cały wąż ja wziąłem zwykłą sprężyne i w miejscu załamania nałożyłem ją i wąż sie wyprostował kolanko zostało zlikwidowane ale wąż nie został unieruchomiony nadal może sie wyginać w dowolną strone jedynie sprężyna troche to utrudnia no ale coś za coś. pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Rozwiązanie ze sprężyną może być ciekawą alternatywą. Oczywiście jeśli już nie jest za późno i węże są całe. Nie ma co ukrywać najgorzej jak się zostawi takie zagięte na zbyt wysokiej bądź niskiej temperaturze. (Siły rozciągania i ściągania powierzchniowego). No cóż rozłożysz do mycia to ocenisz czy niema choćby mikropęknięć. Polecam te sprężyny nie zależnie czy węże będą okey czy trzeba będzie nowe. W agromie spotkałem się z takimi zestawami (sprężyny plus ograniczniki przemieszczania się ich, nie był to duży koszt.). Poszukam zdjęć lub katalog zeskanuje to wrzucę jeśli chodzi o dysze płuczące. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Super dzięki wielkie jak byś miał tego typu zestaw to pyknij fotkę to spróbuję to dokupić bo wymiana 50m węży mi się nei uśmiecha a to drogie węże niemieckie 4zł za metr:/ szkoda by było poza tymi załamaniami są luxxx no a jak by ktoś miał jakieś dane odnośnie płukania zbiornika to będę tez wdzięczny. A napiszcie mi czy wasza belka polowa ten elemęt 3m zaraz za opryskiwaczem też jest tak po końcach wyprofilowany po łuku po końcach ? A co macie podpięte pod filtr rozdzielacza ? bo u mnie leci to na przelew tak ma być ?

 

Jakie ma być Cieśninie powietrza w tej poduszce powietrznej na pompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj