Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:20

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Mam pytanie do Pana w sprawie sprzedaży a mianowicie dlaczego wyrobów waszej firmy niemożna kupić w firmach sprzedających maszyny rolnicze może się mylę ale nie znalazłem żadnej takiej w moim woj. i nie tylko? Czy jest to spowodowane brakiem zaufania do waszych wyrobów ?Czy po prostu sami się zajmujecie dystrybucją waszego wyrobu powodując że cena jest konkurencyjna względem innych producentów?Co do postu RAFAL4610 to o niczym nie świadczy w markowych wyrobach też się takie rzeczy dzieją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Dzisiaj, 17:40
  •  

#42 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:19

rafal najbardziej wiarygodne opinie to są opinie znajomych albo znajomego moich znajomych albo jeszcze inne takie. A potem się okaże że faktycznie to ten znajomy jest twoim pracodawcą w firmie MANDAN :)

mylisz sie :P ten znajomy ma koło 200ha i kupił ten agregat i mu sie rozleciał. A co do mandamu to nie wiem czy to napewno mandam bo z bliska go nie widziałem ale kolor ma podobny do mandamu :D Może to używka lemkena bo on zazwyczaj nie kupuje nowych maszyn :P I nie mam znajomości w żadnych firmach tylko napisałem żeby ostrzec ale niech każdy traktuje to jak chce :unsure:

#43 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 13:53

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra @HENRYkcomPL jaką masą można dociążyć agregat 3m z wałem z płaskowników, a jaką masą z wałem gumowym , tak by agregat nie uległ uszkodzeniu. Chodzi o to że był by to agregat doczepiony za taki głębosz http://www.agrofoto....1_247_14004.jpg i część jego ciężaru była by przenoszona na agregat i wał.

Jak miło poczytać rzetelną i fachową dyskusję :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:52

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra @deer wiem, ze kusi wykorzystanie tego nosnika narzedzi, ale czy nie lepiej glebosz dac przed talerzami, a ewentualnie nosnik na gepardzie wykorzystac do dodatkowego walu?
nie wydaje mi sie, zeby to wytrzymalo z gleboszem. ja w tym roku ciegno od traktora urwalem wyjmujac, a raczej nieudolnie starajac sie wyjac glebosz z ziemi.

http://www.agrisem.pl/produkty3.htm chociaz pewno polski producent tez by dorobil mocowania, o ile juz tego ktos nie stosuje, albo we wlasnym zakresie.
za ta cene to kuszaca propozycja ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:04

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Panie Henryku mam pytanie dlaczego wasza firma probukije agregaty uprawowe z tak beznadziejnych materiałów ?
faktycznie sa tanie w porownaniu z konkurencją ale sa nie warte nawet tej ceny .
łancuchy od bron sie urywaja co chwile , rama peka , uchwyty na mocowanie walkow strunowych bardzo szybko sie wycieraja , brony oraz zeby w bronach sa bardzo plastyczne ,praktycznie co kilka ha trzeba prostowac zęby ? i mam pytanie nie lepiej zrobic cos konkretnego zeby chetnie siegac po inne produkty panskiej firmy a nie kupic raz i omijac te maszyny szerokim łukiem

#46 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:35

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra @Brzozak taki mam plan :). Głębosz pierwszy za tym talerzówka z wałem. Tylko czy by można oprzeć głębosz na agregacie talerzowym żeby wał lepiej robił robotę wykorzystując siłę która wciąga łapy głębosza w glebę.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:41

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra obawiam sie, zeby robil az za dobrze ;) .

natomiast problem powstaje co dalej za gleboszem? trzeba przeciez wyrownac powierzchnie i ja zagescic. lepiej by bylo po prostu dociazyc taki wal. jednak tutaj pojawia sie kwestia klasy produktu. lekki agregat to slabe lozyska, rama, uchwyty i same elementy robocze. jak go obciazysz nie wazne czy gleboszem czy dodatkowym obciazeniem to za dlugo nie pochodzi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:55

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Dlatego na razie rozważam, dywaguje i zasięgam opinii ;).

Jak by kasy było odpowiednio to to mi się marzy

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:12

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra a moze na przedni TUZ glebosz, a z tylu gepard.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:29

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Lepiej coś ciągnąć niż pchać. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:09

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra @deer w ogole to mowiles, ze kupisz sobie wreszcie porzadne auto, a nie kolejny agregat :lol: .
normalnie gospodarstwo co nie ma czym robic ;) .

#52 Share hiniu23

hiniu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:20

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Temat był bardzo ciekawy ale niestety trochę przygasł. Zamierzam się do zakupu agregatu talerzowego i wspomniany wcześniej Gepard jest kuszącą propozycją, niestety spotykam coraz więcej negatywnych opinii ale niestety nie w pełni dotyczących danego agregatu. Czy ktoś może jeszcze napisać jak się on sprawuje. Im więcej opinii tym ocena jest bardziej miarodajna
Jeśli nie Batyra to zdecyduje się jednak na agromasza , mam wersje pokazową w pobliżu na sprzedaż, rozmawiałem też z właścicielem takiego agregatu i bardzo go zachwalał. Czekam na opinie

#53 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 20 luty 2011 - 18:14

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra nad tym agregatem talerzowym[Gepart] sam myślałem bo podobało mi się rozwiązanie na sprężynach,chciałem już kupować a tu niespodzianka cena netto chyba chwyt marketingowy, bo kto się napali i zadzwoni to można go urobic.w końcu chciałem kupić kompletne talerze ze sprężynami ale nie chciał sprzedać.Z tą gwarancją to rożnie bywa,zawsze można powiedzieć że to wina użytkownika.Teraz to sam już nie wiem,za mało opinii użytkowników.opinie ekspertów moło mnie przekonują

#54 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:52

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Agregat dotarł do mnie 2 tygodnie temu. Ocena wizualna moja jest taka:
Lakier - dostateczny : zacieki, obtarcia, za świerzy przed montażem
Wykonanie - tutaj + wizualnie naprawdę oki. 1 otworek od bolca blokowania tylnych wałów nie zgrywał się, ale to pryszcz.

Co do ceny to fakt na allegro jest netto, co ciekawsze żadnej wzmianki w opisie. Jednak wolę ten sprzęt w cenie brutto niż to, co widziałem w agromie z płaskownika, nawet o cenę nie spytałem. Na glinie nie miał by szans. Stary kultywator a ceownika się wygiął to tym bardziej zrobiony to płaskownik.

Na koniec. Gdy będę dokonywał kolejnych zakupów zapewne wrócę do tej firmy o ile interesujący mnie sprzęt będzie w ofercie.

#55 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 20 luty 2011 - 19:08

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra "Henryk" wspominał o maszcie, że jest okrągły. Tu działa aerodynamika. Boki masztu przypominającego kształtem profil zamknięty stawiałyby opór podmuchom wiatru. Podobnie jest przy wieżach wiatraków, i słupach wysokiego napięcia. Także w budowie mostów wiszących. Wiatr opływa okrągły kształt. Uderzające w płaską powierzchnię podmuchy wiatru wywierałyby duży nacisk. Wątpię czy przy maszynie rolniczej aerodynamika ma aż tak wielkie znaczenie ;)

A na tunelach się nie znam :D ciekawe co łatwiej zgiąć- gruby pręt stalowy: okrągły czy kwadratowy? długi profil zamknięty czy długą rurę?

Edytowany przez Indiana, 20 luty 2011 - 19:13.

#56 Share hiniu23

hiniu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:05

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Co do pręta i rury to nie jest tak prosto jakby się zdawało. Rurę o tej samej średnicy co pręt będzie napewno łatwiej zgiąć ale już rurę o tej samej ilości materiału co pręt będzie napewno trudniej zgiąć.
Dochodzi tu jeszcze kwestia materiału oczywiście. To że maszyna wygląda solidnie o niczym nie świadczy. Nawet najlepsza konstrukcja przy zastosowania materiału o słąbej wytrzymałości da zły efekt. Nie wątpię że maszyny Henryka są złej kontrukcji ale jak i zjakich materiałów są zrobione jest ważne. I to może powiedzieć tylko zaopatzreniowiec pana Henryka lub użytkownicy.

#57 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:49

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Ja też zastanawiam sie nad kupnem kultywatora ścierniskowego i agregatu uprawowo siewnego z chydropakiem i też zastanawiam sie nad firmą pana Henryka przydało by sie wiecej opini użytkowników

#58 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 24 luty 2011 - 23:25

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra no i właściciela nie ma żeby wyjaśnić co podlega gwarancji, np.gdy spawy nie wytrzymają lub rama się wygnie ?Zapewne jest zarobiony :(

#59 Share Guido

Guido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:42

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra Oglądałem maszyny na targach, firma robi postępy, cenę atrakcyjną mają. Maszyny tej firmy nie są może dobre wizualnie (jakość wykonania, estetyka), ale kto wie może w pracy są niezłe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Szrotolot

Szrotolot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:10

Mam pytanie do Pana w sprawie sprzedaży a mianowicie dlaczego wyrobów waszej firmy niemożna kupić w firmach sprzedających maszyny rolnicze może się mylę ale nie znalazłem żadnej takiej w moim woj. i nie tylko? Czy jest to spowodowane brakiem zaufania do waszych wyrobów ?Czy po prostu sami się zajmujecie dystrybucją waszego wyrobu powodując że cena jest konkurencyjna względem innych producentów?Co do postu RAFAL4610 to o niczym nie świadczy w markowych wyrobach też się takie rzeczy dzieją.

Podam przykład polityki prowadzenia sprzedaży dwóch dość dużych firm z działu informatycznego.
Otóż swojego czasu dwie duże firmy konkurujące na polu produktów IT firma CISCO i ALCATEL.
ALCATEL posiadał własne sklepy i tylko w nich można było kupić ich produkty i nie mówię tylko o telefonach z których był najbardziej znany ale sprzęt łączności informatycznej.
CISCO poszedł w zupełnie inną stronę, poprzez wrzucenie swoich produktów do różnych sklepów, hurtowni i jeszcze wieloma innymi kanałami które docierają do klienta. I prowadzenie cyklów szkoleń, spowodowało że na dzień dzisiejszy ostatni oddział ALCATELA notabene wojskowy został przejęty przez firmę THALES. A firma CISCO?? Sami widzimy jak dynamicznie się rozwija :)
Moim zdaniem gdyby Pan Henryk zrezygnował ze sprzedaży we własnym zakresie i wpuścił swoje produkty do dystrybucji, spowodowało by to że zyskał by rzeszę punktów sprzedaży jego produktów co się wiąże ze zwiększeniem sprzedaży. Bo wiadomo że towar z pułki musi zniknąć jak najszybciej. Fajnie jest mieć ładną stronę internetową, sprzedawać na allegro, jeździć po targach reklamując swoje produkty. Ale samemu nie uzyska się takiego efektu tak jak by sprzęt był rozrzucony na rynku polskim. Bo w tym momencie większa rzesza ludzi sprzedaje i reklamuje produkt a i jeszcze więcej ludzi może fizycznie obejrzeć produkt.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam.