frix

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra

Polecane posty

brzozak2    241

@deer w ogole to mowiles, ze kupisz sobie wreszcie porzadne auto, a nie kolejny agregat :lol: .

normalnie gospodarstwo co nie ma czym robic ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0

Temat był bardzo ciekawy ale niestety trochę przygasł. Zamierzam się do zakupu agregatu talerzowego i wspomniany wcześniej Gepard jest kuszącą propozycją, niestety spotykam coraz więcej negatywnych opinii ale niestety nie w pełni dotyczących danego agregatu. Czy ktoś może jeszcze napisać jak się on sprawuje. Im więcej opinii tym ocena jest bardziej miarodajna

Jeśli nie Batyra to zdecyduje się jednak na agromasza , mam wersje pokazową w pobliżu na sprzedaż, rozmawiałem też z właścicielem takiego agregatu i bardzo go zachwalał. Czekam na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

nad tym agregatem talerzowym[Gepart] sam myślałem bo podobało mi się rozwiązanie na sprężynach,chciałem już kupować a tu niespodzianka cena netto chyba chwyt marketingowy, bo kto się napali i zadzwoni to można go urobic.w końcu chciałem kupić kompletne talerze ze sprężynami ale nie chciał sprzedać.Z tą gwarancją to rożnie bywa,zawsze można powiedzieć że to wina użytkownika.Teraz to sam już nie wiem,za mało opinii użytkowników.opinie ekspertów moło mnie przekonują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Agregat dotarł do mnie 2 tygodnie temu. Ocena wizualna moja jest taka:

Lakier - dostateczny : zacieki, obtarcia, za świerzy przed montażem

Wykonanie - tutaj + wizualnie naprawdę oki. 1 otworek od bolca blokowania tylnych wałów nie zgrywał się, ale to pryszcz.

 

Co do ceny to fakt na allegro jest netto, co ciekawsze żadnej wzmianki w opisie. Jednak wolę ten sprzęt w cenie brutto niż to, co widziałem w agromie z płaskownika, nawet o cenę nie spytałem. Na glinie nie miał by szans. Stary kultywator a ceownika się wygiął to tym bardziej zrobiony to płaskownik.

 

Na koniec. Gdy będę dokonywał kolejnych zakupów zapewne wrócę do tej firmy o ile interesujący mnie sprzęt będzie w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

"Henryk" wspominał o maszcie, że jest okrągły. Tu działa aerodynamika. Boki masztu przypominającego kształtem profil zamknięty stawiałyby opór podmuchom wiatru. Podobnie jest przy wieżach wiatraków, i słupach wysokiego napięcia. Także w budowie mostów wiszących. Wiatr opływa okrągły kształt. Uderzające w płaską powierzchnię podmuchy wiatru wywierałyby duży nacisk. Wątpię czy przy maszynie rolniczej aerodynamika ma aż tak wielkie znaczenie ;)

 

A na tunelach się nie znam :D ciekawe co łatwiej zgiąć- gruby pręt stalowy: okrągły czy kwadratowy? długi profil zamknięty czy długą rurę?

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0

Co do pręta i rury to nie jest tak prosto jakby się zdawało. Rurę o tej samej średnicy co pręt będzie napewno łatwiej zgiąć ale już rurę o tej samej ilości materiału co pręt będzie napewno trudniej zgiąć.

Dochodzi tu jeszcze kwestia materiału oczywiście. To że maszyna wygląda solidnie o niczym nie świadczy. Nawet najlepsza konstrukcja przy zastosowania materiału o słąbej wytrzymałości da zły efekt. Nie wątpię że maszyny Henryka są złej kontrukcji ale jak i zjakich materiałów są zrobione jest ważne. I to może powiedzieć tylko zaopatzreniowiec pana Henryka lub użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Ja też zastanawiam sie nad kupnem kultywatora ścierniskowego i agregatu uprawowo siewnego z chydropakiem i też zastanawiam sie nad firmą pana Henryka przydało by sie wiecej opini użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

no i właściciela nie ma żeby wyjaśnić co podlega gwarancji, np.gdy spawy nie wytrzymają lub rama się wygnie ?Zapewne jest zarobiony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guido    0

Oglądałem maszyny na targach, firma robi postępy, cenę atrakcyjną mają. Maszyny tej firmy nie są może dobre wizualnie (jakość wykonania, estetyka), ale kto wie może w pracy są niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szrotolot    7

Mam pytanie do Pana w sprawie sprzedaży a mianowicie dlaczego wyrobów waszej firmy niemożna kupić w firmach sprzedających maszyny rolnicze może się mylę ale nie znalazłem żadnej takiej w moim woj. i nie tylko? Czy jest to spowodowane brakiem zaufania do waszych wyrobów ?Czy po prostu sami się zajmujecie dystrybucją waszego wyrobu powodując że cena jest konkurencyjna względem innych producentów?Co do postu RAFAL4610 to o niczym nie świadczy w markowych wyrobach też się takie rzeczy dzieją.

Podam przykład polityki prowadzenia sprzedaży dwóch dość dużych firm z działu informatycznego.

Otóż swojego czasu dwie duże firmy konkurujące na polu produktów IT firma CISCO i ALCATEL.

ALCATEL posiadał własne sklepy i tylko w nich można było kupić ich produkty i nie mówię tylko o telefonach z których był najbardziej znany ale sprzęt łączności informatycznej.

CISCO poszedł w zupełnie inną stronę, poprzez wrzucenie swoich produktów do różnych sklepów, hurtowni i jeszcze wieloma innymi kanałami które docierają do klienta. I prowadzenie cyklów szkoleń, spowodowało że na dzień dzisiejszy ostatni oddział ALCATELA notabene wojskowy został przejęty przez firmę THALES. A firma CISCO?? Sami widzimy jak dynamicznie się rozwija :)

Moim zdaniem gdyby Pan Henryk zrezygnował ze sprzedaży we własnym zakresie i wpuścił swoje produkty do dystrybucji, spowodowało by to że zyskał by rzeszę punktów sprzedaży jego produktów co się wiąże ze zwiększeniem sprzedaży. Bo wiadomo że towar z pułki musi zniknąć jak najszybciej. Fajnie jest mieć ładną stronę internetową, sprzedawać na allegro, jeździć po targach reklamując swoje produkty. Ale samemu nie uzyska się takiego efektu tak jak by sprzęt był rozrzucony na rynku polskim. Bo w tym momencie większa rzesza ludzi sprzedaje i reklamuje produkt a i jeszcze więcej ludzi może fizycznie obejrzeć produkt.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Do SZrotolot a może po prostu pan Henryk nie chce dać zarobić pośrednikom i dzięki temu cały zysk ze sprzedaży trafia do jego kieszeni.Agregat talerzowy mam już na podwórku i powiem szczerze nie żałuje zakupu.Masywna konstrukcja jednak te rury robią wrażenie . Materiału Pan Henryk nie ŻAŁUJE.100% zadowolenia mogę nawet powiedzieć że lepsza konstrukcja jak w innych konkurencyjnych firmach.Pozdrowienia dla firmy za szybką i miłą obsługę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Panowie, mam agregat upr-siew pana Henryka i powiem wam że nie zamieniłbym go na inną firmę, pracuje u mnie na glebach zakamienionych, często w trudnych warunkach, wały pięknie wytrzymują, rama oczywiście też, 100% ZADOWOLENIA. Jak będę zmieniał z 2,7 na 3 to oczywiście będzie to ta firma. fotki w mojej galerii

Pozdrawiam


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@Szrotolot tylko wówczas pośrednik nałożyłby swoją marżę, i maszyny owego "Pana Henryka" nie byłby już tak konkurencyjne cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Mam takie pytanie związane z tymi agregatami. Jak są one wykonane z rury to ta rura jest w pewnych miejscach powyginana co się z tym wiąże ano to że poszły przez giętarke i materiał jest osłabiony? Materiał jest nadciągnięty. Dobrze rozumuje? I jak tak to czy to osłabienie jest brane pod uwage czy nie?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0

A czy jest może ktoś, kto ma agregat Gepard, ciekawi mnie jak on się sprawuje. Chętnie bym go zobaczył gdyby ktoś był z zachodniopomorskiego lub ewentualnie z Lubuskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mój kolega kupił agregat z hydropakiem i do tego kupił siewnik amazone, jechał w pole i na dołku mu się całą rama w agregacie wygieła, no i ten facet chciał oddać go na reklamacje a batyra powiedział że jego agregaty nie są przystosowane do siewników amazone (śmiech) i on jechał z siewnikiem z zbożem w pace a batyra znowu powiedział że jego agregatem nie jeździ się z zbożem w siewniku w pole ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0

Dzięki wielkie za odpowiedź. Z tego wynika że ten agregat ma poprostu stac na placu i cieszyc oko oczywiscie do czasu jak nie zardzewieje. Bardzo kuszaca propozycja ale po tak kontrowersyjnych wypowiedziach a w zasadzie w wiekszosci negatywnych zdecyduje sie jednak na cos drozszego chyba Rolmako lub Agromasz, konstrukcja standardowa wydaje sie ze sprawdzona skoro stosowana w niejednej z firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@piotrb14 jak przezytałem twój wcześniejszy post to się uśmiałem :D aż się ciśnie na klawisze pytanie, "czy tym agregatem można w polu robić, bo może do tego nie jest przystosowany?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to jest fakt autentyczny nie zmyślony, kolega potem na własną rękę wzmocnił tą ramę i teraz jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

to jest sprzęt konkretny,nie do pogięcia.mam takihttp://www.agromasar.pl/ wolff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer355    0

Ten agregat talerzowy Gepard wygląda na solidny wątpię aby przy prawidłowym użytkowaniu ciągnikiem o nie za dużej mocy w stosunku do potrzeb agregatu nastąpiły jakieś usterki a poza tym jak taki słaby to dlaczego jeszcze nie spotkałem na aukcjach żadnego używanego wystawionego na sprzedaż tak jak to ma miejsce w przypadku pras jednego z polskich producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

w ogóle rzadko można spotkać krajowe agregaty talerzowe na aukcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a moglby sie wypowiedziec ktos, kto posiada geparda, jak idzie praca takim agregatem, czy warto zainteresowac sie nim, bo cena jest niska w porownaniu z innymi firmami,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

po zastanowieniu się ta cena nie jest taka rewelacyjna , 2 tyś dołożyć to można kupić staltech, agro-masz albo grano-system.już zrezygnowałem z geparta ,ogłądałem i pożyczyłem staltecha od znajomego to naprawdę solidny i masywny sprzęt i swoją robotę robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj