Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie?

111 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 11:25

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Ja mam Niemieckiej firmy KRANZLE Profi 175 TST na siłę 175 bar zimnowodna wszystko myje i jest super myjka :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Dzisiaj, 13:47
  •  

#62 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 25 sierpień 2010 - 11:37

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Karcher 6.75 Jubilee, dobrze myje. Ogólnie polecam

#63 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 13:43

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Polecam myjki, które mają mosiężne pompy. Te tańsze modele karcher'a posiadają plastikowe pompy, które nie wytrzymują długiej i ciężkiej pracy. Jedyna firma, która nie montuje innych pomp niż mosiężne to NILFISK, więc jeśli szukacie taniej myjki to tylko w Nilfisku będzie mosiężna pompa. Kärcher niestety jedzie już na renomie, a swoje solidne modele oznacza "hd" pozostałe już są bardziej awaryjne i mniej trwałe. Niestety w Polsce Nilfisk, nie sprzedaje swoich myjek przeznaczonych dla zwykłego klienta, więc trzeba szukać po allegro bądź sklepach internetowych. Ale sprzęt naprawdę jest solidny i nawet najtańsza myjka za 300-400 zł może pracować pół dnia i się nic jej nie stanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 14:52

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? W mojej myjce Kranzle jest mosiężna pompa :D

#65 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 15:53

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Tak, ale ciężko jest kupić myjkę Kranzle poniżej 1000, a Nilfiska tak i można być pewien, że jest tam solidna mosiężna pompa. Kranzle tak jak Nilfisk produkuje myjki przemysłowe, więc to porównywalne ze sobą firmy.

#66 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 16:25

Polecam myjki, które mają mosiężne pompy. Te tańsze modele karcher'a posiadają plastikowe pompy, które nie wytrzymują długiej i ciężkiej pracy. Jedyna firma, która nie montuje innych pomp niż mosiężne to NILFISK, więc jeśli szukacie taniej myjki to tylko w Nilfisku będzie mosiężna pompa. Kärcher niestety jedzie już na renomie, a swoje solidne modele oznacza "hd" pozostałe już są bardziej awaryjne i mniej trwałe. Niestety w Polsce Nilfisk, nie sprzedaje swoich myjek przeznaczonych dla zwykłego klienta, więc trzeba szukać po allegro bądź sklepach internetowych. Ale sprzęt naprawdę jest solidny i nawet najtańsza myjka za 300-400 zł może pracować pół dnia i się nic jej nie stanie.

Myjki Nilfisk to dawne myjki Kew. Tak sie sklada ze w Lublinie moge kupic kazdy model Nilfisk'a bo maja tu swoje przedstawicielstwo. Zreszta jest jeszcze kilka punktów w calej Polsce, wiec niewiem skąd Twoje obawy ze nie mozna jej kupic.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#67 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 16:48

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? O popatrz a ja ich nie widziałem. Piszę oczywiście o modelach tańszych, takich do 1000 zł. Bo takie przemysłowe jak najbardziej kupić można.

PS. tutaj nie ma myjek poniżej 1000:
http://www.nilfisk-a...ureWashers.aspx

#68 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:26

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? myjkami ponizej 1000zl mozesz pobawic sie w ogródku przy podlewaniu kwiatków :D

Poza tym nilfisk-alto, to troche wyzsza polka niz karcher, wiec nie oczekuj myjki za 200zł. Sam mam myjke Lavor kupioną w lidlu za 500zł w lutym tego roku. Ale jej jakosc i wydajnosc moge porownac z karcherem za 2000zł :) Raz do roku, przewaznie wczesną wiosna rzucają takie myjki na wszystkie Lidly, przewaznie po 3-4 sztuki na sklep. 3 lata gwarancji, mosiężna pompa, 160bar, 10m wąż, turbo lanca, pojemnik na detergent, szczotka do mycia felg Chodzi bardzo dobrze i jestem jak najbardziej zadowolony.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#69 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:54

Ja mam Niemieckiej firmy KRANZLE Profi 175 TST na siłę 175 bar zimnowodna wszystko myje i jest super myjka :D

http://sensim.pl/profi-175-tst-p-376.html ?

Karcher HD 1000 i naklejek nie ma :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#70 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:23

Najlepsze, ale niestety najdroższe są niemieckie myjki firmy Kranzle. Są bardzo wytrzymałe nawet do 2000 godzin pracy, czyli jeżeli ktoś używa przeciętnie myjkę 50 h rocznie, a zmniejszmy jej wytrzymałośc o połowe do 1000h, czyli około 20 lat bezawaryjnego użytkowania pod warunkiem prawidłowego i regularnego serwisowania. Jak ktoś chce się przekonac to może sobie poczytac na stronie:

http://www.kranzle.p...dy.php?ID=4&m=2

Zgadzam się z kolegą sam mam myjkę firmy Kranzle i jest super :D
Jestem z niej zadowolony :)
A daniel myjka pracuje normalnie 150 bar ustawiona jest, ale jest take pokrętlo i max może wytworzyć 175 bar :)
Widzisz Daniel trzeba było kupić Kranzle tak jak ja :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:26

Poza tym nilfisk-alto, to troche wyzsza polka niz karcher, wiec nie oczekuj myjki za 200zł.

No to dziwne, bo kupowałem ostatnio na prezent i jakoś udało się kupić nowego nilfiska z 3 letnią gwarancją za 235 zł. (przystawka do mycia tarasu, turbo-lanca i pianownica w komplecie) Owszem, sprzęt nie będzie używany do mycia maszyn, a do mycia przydomowego tarasu, roweru, samochodu itp.

Więc mając Nilfisk z mosiężną pompą i Karcher z plastikową - to wybór jest raczej oczywisty w tej kategorii cenowej.

#72 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:02

Zgadzam się z kolegą sam mam myjkę firmy Kranzle i jest super :)
Jestem z niej zadowolony :D
A daniel myjka pracuje normalnie 150 bar ustawiona jest, ale jest take pokrętlo i max może wytworzyć 175 bar :)
Widzisz Daniel trzeba było kupić Kranzle tak jak ja :)

Sory ale ja w kategorii myjek ciśnieniowych nie uznaję innych marek poza Karcherem. Ja także mam mosiężną pompę. A w tych z serii K do K 5,xx włącznie nie ma pompy plastikowej jak to mówi kolega @JohnTheBulletTeacher (pierwsze słysze) tylko aluminiową więc dla mnie to robi różnicę.

#73 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:32

Sory ale ja w kategorii myjek ciśnieniowych nie uznaję innych marek poza Karcherem. Ja także mam mosiężną pompę. A w tych z serii K do K 5,xx włącznie nie ma pompy plastikowej jak to mówi kolega @JohnTheBulletTeacher (pierwsze słysze) tylko aluminiową więc dla mnie to robi różnicę.

Ale Kranzle lepsza niż Karcher :)
Ja na allegro widziałem że tam są aluminiowe w takiej jak twoja :D

#74 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:37

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Miałem na myśli też elementy robocze pompy, nie tylko obudowę. W dodatku seria k2.xx to praktycznie tylko plastik. Wyższe mają tylko obudowę aluminiową, zawory są już z plastiku, które po rozgrzaniu lubią się odkształcić itp. Nie bez powodu myjka zimnowodna, nie wytrzymuje wody o wyższej temperaturze niż 40*. Gdyby ta myjka posiadała pompę wykonaną w całości z aluminium to nie straszna była by jej wyższa temperatura. Gumowe uszczelnienia spokojnie wytrzymują taką temperaturę, niestety plastik nie bardzo.
Np te zaworki.

#75 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:41

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Ale mi nie chodzi o obudowę kolego tylko o pompę :) Nie rozbierałem ich i nie wiem z czego są poszczególne elementy ale nie wciskaj ludziom kitu że pompa może być plastikowa to tak jakbyś powiedział że w JD wstawiane są plastikowe tłumiki :D

#76 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:57

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? Może być plastikowa. Króćce przyłączeniowe pompy z linku są z czarnego plastiku, reszta też podobna.
http://allegro.pl/my...1201846941.html
W mojej myjce na zimną wodę pompa - korpus itd. są metalowe, zaworki już nie.

#77 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:08

Ale Kranzle lepsza niż Karcher :)
Ja na allegro widziałem że tam są aluminiowe w takiej jak twoja :D

Chciałbyś :) :) :)

#78 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:40

Ale mi nie chodzi o obudowę kolego tylko o pompę :) Nie rozbierałem ich i nie wiem z czego są poszczególne elementy ale nie wciskaj ludziom kitu że pompa może być plastikowa to tak jakbyś powiedział że w JD wstawiane są plastikowe tłumiki :D

A mnie nie chodziło o obudowę myjki tylko pompy :) Idź do prywatnego serwisu Karcher'a i niech ci pokażą jak to wygląda w środku, to zrozumiesz dlaczego te myjki wytrzymują tylko 40*.

#79 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:53

Jakich myjek wysokociśnieniowych używacie? W tanich Karcher"a są plastykowe głowice.Za głowice mosiężną lub alu trzeba zapłacić przynajmniej z 800 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 06:10

Chciałbyś :D :) :)

Ja nie muszę chcieć tak jest :) :)