Skocz do zawartości

Zdjęcie

maska

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 123szusmiech

123szusmiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i agroturystyka

Napisany 02 marzec 2010 - 19:33

maska Jaką zamuwić maske do Masseya Fergusona 5455 z ładowaczm czołowym- zciętą (ma mniejszą chłodnice, a co za tym idzie przy cięższych pracach silnik się przegrzewa) czy normalną???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maska Dzisiaj, 07:51
  •  

#2 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 02 marzec 2010 - 19:38

maska Moim zdaniem z cięta da ci jedynie lepszą widoczność na to co masz przed sobą, ale za to jak piszesz masz mniejszą chłodnice. Moim zdaniem powinieneś wybrać zwykłą, no i lepiej wygląda.

#3 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:05

maska Ja na twoim miejscu kupiłbym Panoramę. Jest lepszy widok na osprzęt tura

#4 Share 123szusmiech

123szusmiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:38

maska zamuwiłem dach visio a co co do maski musze do jutra podjac decyzje

aco to jest panorama

#5 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:43

maska Jest to Ścięta maska

#6 Share 123szusmiech

123szusmiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:43

maska poradzcie mi jeszcze jakie opony mam zamowic do mf- standardowe(14,9 r24-18,4 r 34)czy 440 65r24-540 65r34

#7 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 22:08

maska Mam u siebie ściętą maskę i przez rok użytkowania nie miałem żadnych problemów z temperaturą w silniku, tak że nie martw się o przegrzanie.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#8 Share 123szusmiech

123szusmiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 15:11

maska dzięki za rade :) ale czy ten mf jest twojim najsilniejszym ciągnikiem? czy robisz nim najcięższe prace ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:23

maska ja jak brałem ciągnik, to sprzedawca odradzał mi ściętą maskę, jeśli ciągnik miałby pracować ciężkich pracach. Zaznaczam że ciagnika nie brałem z placu, tylko czekałem na niego 5 miesięcy :)

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:09

maska co do opon to w korbankowie maja tylko te dwie propozycje???ja bym rozważył 420/70R24 i 520/70R34 lub ten sam rozmiar z R28 i R38, a jezeli 440/65 i 540/65 to tylko R28 i R38.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#11 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:16

maska

dzięki za rade ;) ale czy ten mf jest twojim najsilniejszym ciągnikiem? czy robisz nim najcięższe prace ?

Tak pracuje przy pługu 4x35, talerzówce ,ciężkich bronach i przyczepie 12 T.Wcześniej przy tym pracował MTZ i on czasem się zagrzał. Jeżeli chodzi o chłodnicę to nie wiem czy jest mniejsza, bo u mnie wchodzi w ramę od przedniej osi na jakieś 20 cm. Więc może ma tylko inny kształt.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#12 Share 123szusmiech

123szusmiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:26

maska już mi jaśniej w głowie ;) ale powiec mi co jeszcze cie skłoniło do podjęcia decyzje kupna 5455 traktoru o takiej masce ???czy masz tezladowacz

ps jakie masz opony w swoim mf pozdrawiam

#13 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:51

maska

poradzcie mi jeszcze jakie opony mam zamowic do mf- standardowe(14,9 r24-18,4 r 34)czy 440 65r24-540 65r34

wybież szersze opony lepiej rozkladają masę ciągnika i w miękkim terenie będzie sobie lepiej radził z ładowaczem.

#14 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 23:38

maska Tę maskę mam w MF 4245, a taką bo taki ciągnik sprowadził handlarz i mi się spodobał. Ladowacza nie mam i nie planuję. Jeśli chodzi o opony to były w nim wąskie koła bo on chodził głównie w opryskiwaczu i rozsiewaczu. Handlarz zmienił je na 13,6x24 i 16,9x34,a niedawno te z przodu (i tak już zjechane) zmieniłem na 14,9x24, bo przy włączonym przednim napędzie przód za wolno się obracał i hamowł tył. Teraz już się zgrywają, a ciągnik wygląda masywniej.

#15 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:03

maska Oj z tymi oponami to uwazaj bo nie wiem czy te 14.9 nie sa za duze przypadkiem według konedaty sa. ;)
Jak jest tak jak w seri 3000 to z porodu powinny byc 13.6 a z tyłu 16.9 albo 14.9 i 18.4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 14:22

maska Według konedaty wychodzi, że z przodu powinne być 13,6x24, ale takie właśnie miałem założone i na śliskim podłożu tył próbował wyprzedzić przód, bo te z przodu za wolno się obracały. Dlatego kupiłem 14,9x24 i teraz się zgrywają idealnie. Możliwe że jak w fabryce zakładali te wąskie i wysokie koła to do nich zmienili przełożenie w przekładni przedniego mostu i stąd teraz wyszła ta różnica.