Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca żarowa czy płomieniowa?

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:47

Świeca żarowa czy płomieniowa? Ej a na "C" czyli odbiornik+grzanie to trzeba kluczyk przytrzymać czyli trzeba go trzymać w tej pozycji czy on powinien się w niej zatrzymać tak jak "B"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca żarowa czy płomieniowa? Dzisiaj, 08:39
  •  

#42 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:02

Świeca żarowa czy płomieniowa? Trzeba go trzymać, stacyjka wraca zawsze do położenia ODBIORNIKI (2). Najlepiej wrzuć reduktor na bieg a kluczyk tak jak na rozruch i zobaczysz czy grzeje. Wtedy nie powinien kręcić rozrusznik tylko powinna grzać świeca i powinny palić się kontrolki.

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:37

Świeca żarowa czy płomieniowa? Musisz wyczuć stacyjkę, czyli na grzaniu nie ma tak ze kluczyk zaskakuje jak na włączaniu odbiorników, tylko trzeba trzymać, jak włączysz odbiorniki przekręć dalej kluczyk tylko delikatnie i powoli, na początku jest lekki opór czyli grzanie świeć a jak opór się zwiększy do będzie rozruch. Można też sprawdzić po kontrolkach jak przygasną, a nie włączy się rozruch tzn ze świeca się grzeje.

#44 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 15:42

Świeca żarowa czy płomieniowa? Dzięki wszystkim za instrukcjee..; )

#45 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:mechanika
    praca przy zgrabiarkach Samasz

Napisany 24 marzec 2012 - 15:52

Świeca żarowa czy płomieniowa? Witam,
Kupiłem nowa świecę płomieniową bo stara nie działała.
Odłączyłem kabel ze stacyjki i poprowadziłem do plusa i działa, ale jak podepnę z powrotem do stacyjki i przekręcę kluczyk na kontrolki nic się nie dzieje.

W czym tkwi problem ?

Czy może takie świece działają tylko w niskich temperaturach ?

#46 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 16:06

Świeca żarowa czy płomieniowa? płomieniówka musi miećalbo ropę albo nafte żeby mogła grzać ogniem... to nie żarowa..

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 16:07

Świeca żarowa czy płomieniowa? Napisałem Ci już to na gg, ale jeszcze raz powtórzę:
Są cztery położenia stacyjki:1 odbiorniki wyłączone, 2 odbiorniki włączone, 3 odbiorniki + grzanie, 4 odbiorniki+grzanie +rozruch, przekręcając kluczyk powoli będziesz czuł stopniowe przybywanie oporu. Podobnie jest w starszych dieslach VW, że trzeba delikatnie przekręcić kluczyk i trzymać go w takiej pozycji.

@piotrb14 w 3512 masz oryginalnie wstawioną świecę płomieniową, wiec masz także przewód z filtra paliwa do świecy.

Ja napisałem co zauważyłem, bo nigdy na odbiornikach (kontrolkach) świeca nie bedzie grzała, to jest prosta instalacja.

Edytowany przez grzegorz508, 24 marzec 2012 - 16:09.

#48 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:30

Świeca żarowa czy płomieniowa? Dzięki Grzegorz. W stacyjce jest własnie taki moment ze kluczyk przekręca się z lekki oporem a na samym końcu juz łapie rozrusznik.To ten moment rozumiem ? czyli jest tak, 1 pozycja zerowa, 2 pozycja odbiorników, 3 moment w którym kluczyk przekręca się z oporem i to jest właśnie włączenie świecy, 4 pozycja rozruchu.

W pon dopiero to sprawdzę bo nie chce bawić się w przekręcanie kluczyka bo mam wymontowana pompę wtryskową i boje sie ze niechcący przekręcę silnikiem.

#49 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:48

Świeca żarowa czy płomieniowa? Tak dokładnie jak mówisz. Tak po za tym to chyba poważny remont przeprowadzasz jak juz pompa wyciągnięta.

#50 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:10

Świeca żarowa czy płomieniowa? Tak, ursusek ma grubo ponad 7ty mth także trzeba zacząć coś robić.... Wtryski, pompa, regulacja zaworów, i wszystkie takie tam pierdołki które są do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 15:51

Świeca żarowa czy płomieniowa? No i świeca działa, po przekręcaniu kluczyka - ojciec pokazał :) No teraz to w zimę będzie elegancko odpalał, bo wcześniej stara świeca nie działa ;)

Pompa już wstawiona ( na stary znak) i wszystko ładnie chula, ciągnik jakby lepiej reaguje na gaz :)

Edytowany przez Michal3512, 25 marzec 2012 - 15:52.