rjurczyk

Świeca żarowa czy płomieniowa?

Polecane posty

rjurczyk    7

Witam...

Miałem problem z odpalaniem zimnego 4512, sprawdzilem swiece okazalo sie ze nie grzeje. Kupilem nowa zamontowalem, traktor odpalil od razu ale zrobil taka zadyme ze pol godziny potem garaż przewietrzalem. Okazało sie ze nowa swieca "leje" paliwo do kolektora.

Stad moje pytanie, czy świeca ma w sobie elektro zaworek?

Jezeli tak to ta nie zamyka, dmuchałem tez w nia i jest "otwarta".

Paliwo do świecy idzie rurka od obudowy filtra, zaworka po drodze nie widac, jezeli jest w obudowie filtra to jak on dziala jesli tam nie ma zadnego przewodu elektrycznego.

Pozdrawiam Robert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świeca do wymiany, wg mnie paliwo zaczyna lecieć tylko po podgrzaniu świecy i musi być jakoś rozpylone aby mogło sie zapalić, jeśli tak się leje to dziwne że doszło do zapłonu, jeśli cały czas świeca przepuszczała by ropę to by ciągnik zalewało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Tutaj nie ma elektrycznego zaworu tylko w swiecy jest precik z kulka ktory po nagrzaniu otwiera doplyw paliwa. Pewnie jaks wadliwa swieca, bo i nie rozpyla dobrze paliwa.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ogólnie te świece w 4512 to jakiś nie wypał, mój przy temp.0stC ma problemy z odpaleniem ;) grzeje go ok 1min.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi... W takim razie musze pojechać do sklepu wymienic swiece...

No wlasnie tez tak mam ze ledwo sie troche zimniej zrobi to bardzo ciezko albo wcale nie odpala... Chyba zainwestuje w rozrusznik z przekładnia...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7
sprawdź końcówki wtryskiwaczy oraz ustaw zawory, na 100% pomoże, a na obecną chwilę kup samostart, mały psik i od razu zapali

witam..

końcowki byly nie tak dawno wymieniane razem z regeneracja pompy, do zaworow rzeczywiscie wypadalo by zajrzec...

pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Spróbuj sobie kupić od MFa świece płomieniową bo te co u nas sprzedają du postlicencyjnych ursusów to jest badziewie

 

U mnie w MF 4270 jak grzeje świeca to aż słychać że pali się ogień w kolektorze - oczwiście jak stoje z boku ciągnika i przekręce sobie kluczyk

 

najlepiej sprawdzić to zdejm przewód gumowy od kolektora do filtra i wtedy ładnie widać jak się pali ogień

 

trzeba do 30 policzyć i dopiero odpalać mój MF przy -30 w garażu odpalał

 

 

Ja mam 360 zalaną płynem i w zimie aby zakręciła to odpali mam tylko w zimie troche podkręconą dawke paliwa (stare 330 /328 mają coś takiego na pompie że można sobie zwiększyć na pompie dawke na czas rozruchu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że w ursusie 3512 z 2009r jest świeca płomieniowa,bo wiem że w u-3512 z 1994r jest swieca żarowa.Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

mam pronara 1025 a tam tez jest plomieniowka ale niestey juz nie dziala zreszta nigdy dobrze to sie niesprawdzilo lepsza zarowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

w ursusie 3512 z 1994 na pewno były już świece płomieniowe my mieliśmy z 1993 roku i miał płomieniówkę,mam instrukcje od niego i 2812 to tam jest podana właśnie taka świeca kolega ma z 1988r. i on też ma świece płomieniową;


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik    0

uważajcie na świece płomieniową w 4512.występuje problem z zaworkiem .puszcza paliwo i można uszkodzić silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

O lol , ciekawe jak, jak już puszcza to taką ilość ,że spokojnie przepali , najwyżej wzrośnie spalanie ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik    0

O lol , ciekawe jak, jak już puszcza to taką ilość ,że spokojnie przepali , najwyżej wzrośnie spalanie :blink:

świeca przepuszczała tyle paliwa że silnik chciał wyskoczyć.na zegarze wskazówka weszła na 30tysięcy musiałem go zadusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Zwracam honor :blink: , nie myślałem ,że aż tyle może puszczać :huh:

Edit; nie cytuj poprzedniego postu bo % otrzymasz :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

asik weź ty się zastanów 30 tys. obrotów chyba jesteś nie poważny i widać że jeszcze nie opanowałeś obrotomierza w swojej maszynie i proszę nie pisz że to pomyłka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Przez przypadek pewnie wpisał zero ,a wy aferę robicie. Podejrzewam ,że już przy 5tyś by silnik się rozp...


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

samczyk nie afere tylko on ma 11 lat jak tyle miałem też myślałem że ferdek kręci się do 25 tys obrotów ale z wiekiem mnie olśniło że to 2,5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik    0

Chyba mi zero się przykleiło przepraszam za pomyłkę.do tego że to świeca puszcza paliwo doszedłem po przeczytaniu postu na jednej ze stron na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yogi
      co sie moglo stac w mf255 ze po zagrzaniu cisnienie w silniku spada do zera?wal po szlifie panewki i ponpka oleju nowa! :huh:
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'
       
      Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.
       
      Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.
       
      Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.
       
      Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.
       
      Proszę o pomoc
    • Przez wojtekkmc
      Cześć, orientuje się ktoś w którym roku wszedł ten nowy silnik Ursus 4410, 50,5 kW (68,7 KM) do URSUSA 4514 ????? Kiedy zaczęli go montować ? Kupiłem ładowacz czołowy AGROMASZ MRĄGOWO Ł-104 zdjęty "podobno" z 4514 jednak nie pasuje mi adaptacja, jest o 3,5 cm za długa (NIE PASUJĄ ŚRUBY Z PRZODU JAK PRZYKRĘCĘ 4 POD KABINĄ..). Mam silnik 66 KM i szybką skrzynię, mierzyłem w wersji 60 KM i jest taki sam wymiar silnika itd, może ten nowszy silnik był dłuższy ?
    • Przez piotr26
      Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak nacisnę ten zaworek co jest na butli z powietrzem to leci nim olej kiedyś tylko woda z powietrzem i mam pytanie czy miał ktoś podobny problem i jak można go szybko usunąć? odłączył bym wogule sprężarke ale słyszałem wypowiedzi że smrowania nie będzie w silniku i tak się boję dodam że mój ursus jest z 1994r
    • Przez UMP
      Dzień dobry mam problem z Ursusem 2812 mianowicie jak zimny to kopci na siwo oraz   gdy jest rozgrzany  i dłużej pochodzi na wolnych obrotach/ małym obciążeniu to po dodaniu gazu  kopci na siwo jak opętany  zasłona dymna, potem przestaje. Jak rozgrzany  i chodzi na większych obrotach lub w pi#$ do oporu to nic nie kopci. Moc ma . Oleju coś tam minimlanie ubywa.  Wtryskiwacze sprawdzone idealnie rozpylają, luzy zaworowe ustawione, nowa pompka zasilającą, filtr paliwa, wyczyszczony odstojnik. Co to może być ? 
      Na myśl przychodzą mi jeszcze uszczelniacze zaworowe, że puszczają olej do cylindra i przez to kopci , ale wtedy by kopcił cały czas?
      https://sklep.agromaj.com.pl/perkins-uszczelniacz-zaworu-ad3152-ad4203-p7519  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj