Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrażani ekierowców Tirów w sieci

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 15 maj 2010 - 15:37

Obrażani ekierowców Tirów w sieci W sieci nie tylko Truckerzy są źli ile to się słyszy o dawcach narządów... popisujących motocyklistach, czy samochody osobowe... w każdej dziedzinie są jakieś ,,talenty'' Nawet na af czasami rzuca się w oczy jak nowy ciągnik siedzi na osiach w błocie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrażani ekierowców Tirów w sieci Dzisiaj, 19:09
  •  

#22 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 15 maj 2010 - 15:39

w każdej dziedzinie są jakieś ,,talenty'' Nawet na af czasami rzuca się w oczy jak nowy ciągnik siedzi na osiach w błocie...

Jak Cię widzą, tak cię piszą ...Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#23 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 15 maj 2010 - 16:55

nie bądź takim wielkim "dorosłym" B)

A co to ma do rzeczy? Chyba nie do końca zrozumiałeś o co mi chodziło. Napinka w necie jest na wszystko i na wszystkich, na piłkarzy, polityków, kierowców, dosłownie wszystko, a jak ty bierzesz to do siebie to życzę powodzenia, bo wpadniesz w kompleksy. Więcej dystansu. Osobiście staram sie na to nie zwracac uwagi, bo człowiek sie tylko denerwuje, odpisuje na nedzne prowokacje i "karmi trolla"...

A i popraw swój post, bo pownieneś dostac warna, ale później będzie, że matej sie mści...

KS Falubaz

#24 Share ArekNH

ArekNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 maj 2010 - 17:45

Obrażani ekierowców Tirów w sieci moji szfagrowie sa kierowcami (ojciec ma firme) i spoko ludzie do tanca i do różańca :rolleyes: a takie teksty to malpy pisza nie ludzie :D

#25 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 20 maj 2010 - 17:50

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Na demotach robią jaja ze wszystkiego także nie ma sie czym przejmować ... a no innych forach to czasami się ego kierowcy osobowych aut przerasta i krytykują...

#26 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 maj 2010 - 18:40

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Ten "demot" kupy się nie trzyma, fotka nijak się ma do opisu :D dla autora pała z zajęć ze sztuki :) sroga zima, pobocza a tu zajazd pewnie latem...haha

A co do kierowców tirów...są dobrzy i źli kierowcy wszędzie. Najłatwiej powiedzieć, ze kierowca tira to wariat na drodze, bo te grupe kierowcow da sie sklasyfikowac, tak jak przedstawicieli handlowych, taksiarzy, etc..
Ja tam ostatnio się cieszyłem, że taksówkarz jechał ostro przez miasto- na pociąg zdążyłem. Punkt widzenia zależy więc od punktu siedzenia.

Co do tych "wyzwolonych kobiet, którym brakuje miłości" jak to powiedziała Frytka w programie Cejrowskiego- relacja "popyt-podaż". I jak zawsze winni są faceci :)
Jak komuś odpowiada bycie materacem- jego sprawa... A jak ktoś musi płacić za to...cóż... Wg mnie i "klient" i "obsługa" siebie warci :rolleyes:

PS. Frytka mówiła o "wyzwolonych kobietach, którym miłości brakuje" (tak dla jasności :) )...słowa "podaż i popyt" są dla niej za mądre :)

#27 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 maj 2010 - 18:56

Obrażani ekierowców Tirów w sieci a co to kierowcy Tirowcy to święte krowy, że się z nich pośmiać nie można? Kierowcy BMW to dresiarze (pewnie ja, bo mam takowe), kierowcy ścigaczy to dawcy nerek i de..le, bo ile to razy widząc, czy raczej słysząc ścigacz w duchu sobie mówisz co za wariat jedzie, a w rzeczywistości gość obrotami tylko efekt robi. Dla każdego można łatkę przypiąć, a tirowców to mnie najbardziej wkurza kombinowanie z czasem pracy, później taki zaśnie s skasuje osobówki, a sam wyjdzie bez szwanku...

#28 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:09

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Ja również nie przepadam za kierowcami TIRów (mowa o ich sposobie jazdy). Dość że niszczą nasze drogi to także powodują dużo wypadków. Jeszcze kilka lat wstecz jadąc autostradą 90 km/ha żaden TIR mnie nie miał szans wyprzedzić. Dziś przy tej prędkości spokojnie mnie wyprzedzają. Kombinują jak mogą, podkręcają liczniki itd. Nie cierpię również jak TIR wyprzedza TIRa (głównie na autostradzie). Dość że wrąbie się człowiekowi przed maskę to wyprzedza 10 min. :rolleyes:
Ja osobiście propaguję hasło: TIRY NA TORY. Nie należy likwidować ich wszystkich, należy zostawić te które są potrzebna (np do przewożenia żywności itp).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#29 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:15

Obrażani ekierowców Tirów w sieci @murtek3 zdziwiłbyś się ile tej żywności nimi się przewozi :rolleyes:

A drogi...cóż...polskie drogi takie są.

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:16

Obrażani ekierowców Tirów w sieci To jego wina że niszczy droge? Po niebie ma fruwać? Mam szwagra w tej branży pracuje w firmie przewozowej szef każe to musi jechać no co zrobi poleci? .... :rolleyes: A że polaki takie chu**we drogi robią no cóż....
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:22

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Żeby nie było, mam kilku kolegów w tej branży.
Z jednej strony to rzeczywiście mamy chu.owe drogi ( widziałem jak leją 3 cm- to ile taka droga wytrzyma) oraz jak zwykle nie ma odpowiednich funduszy na budowę nowych. Z drugiej to te kilka cm wytrzymałoby spokojnie pod osobówkami, samochodami dostawczymi itd, ale nie pod ok 40 tonowymi TIRami. :rolleyes:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#32 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 maj 2010 - 16:06

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Ja tam do kierowców tirów nic nie mam sam znam dwóch spoko goście pogadać można ale wiadomo nie wszyscy tacy a najgorsi to są młodzi co dostali prawko biorą na plecy 40 ton i napie.... tak ja osobówka. I jak tu ma być dobrze wszyscy płaczą że przepisy takie ostre. A ciekawe czy takiemu miło by było gdy np jego żona jechała a tirem koleś zasnął i ją zabił to od razu zmienił by zdanie o przepisach. Według mnie powinni zaostrzać te przepisy a tiry częściej kontrolować bo to co się dzieje na drogach to szok. Tir który może max jechać 90km/h wyprzedza ciebie przy prędkościach powyżej 100 to jak tu ma być dobrze? Albo na autostradzie jeden jedzie 80 a drugi 82 i go wyprzedza przez 2 kilometry bo on kozak jedzie szybciej.

#33 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 21 maj 2010 - 17:17

Ja również nie przepadam za kierowcami TIRów (mowa o ich sposobie jazdy). Dość że niszczą nasze drogi to także powodują dużo wypadków. Jeszcze kilka lat wstecz jadąc autostradą 90 km/ha żaden TIR mnie nie miał szans wyprzedzić. Dziś przy tej prędkości spokojnie mnie wyprzedzają. Kombinują jak mogą, podkręcają liczniki itd. Nie cierpię również jak TIR wyprzedza TIRa (głównie na autostradzie). Dość że wrąbie się człowiekowi przed maskę to wyprzedza 10 min. :rolleyes:
Ja osobiście propaguję hasło: TIRY NA TORY. Nie należy likwidować ich wszystkich, należy zostawić te które są potrzebna (np do przewożenia żywności itp).

a ty myslisz że oni tak sami z siebie podkrecają liczniki i kombinują z tacho?? Jesli tak myślisz to po prostu jesteś głupszy niż kanapka z serem.Szefowie ich chca jak najbardziej wykorzystać,najlepiej żeby byli 24/h za kółkiem!! Ludzie maja rodziny do utrzymania i muszą tanczyc jak im szef zagra.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#34 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 maj 2010 - 17:46

Obrażani ekierowców Tirów w sieci więcej krokodyli, ostrzejsze kary, łącznie z zakazem prowadzenia firm transportowych. Są firmy w których czas pracy to rzecz święta i dobrze funkcjonują

#35 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 21 maj 2010 - 17:53

Obrażani ekierowców Tirów w sieci a czy w Polsce są w użyciu jakieś przepisy odnośnie maksymalnego ładunku jaki można wieźć w zależności od liczby osi zestawu ciągnik +naczepa. z tego co znalazłem na innym forum to w USA takie funkcjonują i wszyscy wiemy jakie tam są drogi :rolleyes:

#36 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 maj 2010 - 18:36

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Na ładunek na pewno są jakieś przepisy bo nie raz słyszałem że się przyczepiają do nadmiernie przekroczonej masy na którąś oś. A co do dróg to już w ogóle w Polsce to istny debilizm. W Polsce autostrada zaczyna się sypać wytną kawałek i pier..... piękną łatę. W ostatnie wakacje byłem w Niemczech jednego dnia jadę ulicą pięknie ładnie u nas to taka droga wygląda jak po oddaniu do użytku a na drugi dzień jadę tą samą drogą patrzę nowy asfalt :rolleyes:. U nas wyszli by w dzień kiedy największy ruch i rozstawią się na ulicy zagrodzą i się bawią łopatą jeden robi 20 siedzi tak to u nas już jest i co ruszy ich ktoś. U mnie w miejscowości to najruchliwszy dzień to czwartek i oczywiście malarze pasów wychodzą rano i malują i później zdziwieni że korki. Czy to u nas nie można robić nic na drogach w mieście nocą? No raczej nie można bo stara babka ledwo chodzi wyskoczy i będzie krzyczeć że cisza nocna.

#37 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 21 maj 2010 - 19:45

Obrażani ekierowców Tirów w sieci drodzy koledzy wyluzujcie troche bogdan murtek3 co wy wymagacie od życia postawcie się na miejscu tego kierowcy! sam zaraz po szkole jeżdziłem na krajówce i wcale nie jest to takie piekne jak by było to bym jeżdził dalej, ale dwie sroki za ogon nie da sie trzymac, są ludzie i parapety tak samo są różne zawody i różni ludzie je wykonują! zastanów się sa czy ty byś nie ciągną 100km/h żeby zdążyc np. na godz 15 na załadunek jak zajedziesz 15min później to czekasz do 7 rano i nie masz za to zapłacone a tak załadują cię i jak jesze masz coś czasu na tacho to lecisz dalej. druga sprawa żaden kierowca torów nie ściągał to jest prawo ekonomi wyższa instancja, a wy nie macie zboża bóraków cukrowych, ważyw, i innych płodów rolnych co przewozicie tirami? kirowcą byc to trzeba to lubic i nikt by nie potkręcał tacha dla swojej przyjemności tylko byle utrzymac posade bo każdy chce spac w normalnych godz każdy chce miec odpoczynek każdy chce zarobic i każdy chce życ! nie każdy jest kamikaze! a jak będziesz ladował mało jeżdził z przepisami i robił mało kursów nie zdążał na załadunki to nikt cie nie będzie trzymał, bo prywaciaż nie pozwoli żeby samochód stał i nie zarabiał na siebie... to tyle odemnie chcecie to pytajcie, a jak by co to jeszcze łukasz1987 ma firme transportową ta i by wam potwierdził te info. a co do tirówek to jak ty byś był kawaler i był ze trzy miesiące w drodze i nie chciałbyś sobie ulrzyc?

#38 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 maj 2010 - 21:20

Obrażani ekierowców Tirów w sieci Tiry niszczą drogi ale żeby tir mógł się poruszać właściciel musi ponieść szereg kosztów opłat podatków które powinny iść na budowę i remonty dróg. Z koleją jest ten problem że wszędzie nie dojedzie, poza tym na drogach widać że coś się dzieje remonty, przebudowy, budowa autostrad a na kolei całkowity zastój w inwestycjach.Jeżeli chodzi o tachografy to wydaje mi się ze czas pracy jest za krótki jezeli którys z nas by tak pracował na gospodarce jak oni każą jezdzić to bankructwo pewne. Co do tirówek to raczej częsciej osobówki korzystają.

#39 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 21 maj 2010 - 22:33

Obrażani ekierowców Tirów w sieci jestem kombajnisto od paru dobrych lat i wiem ze kierowcy tirow sa jak najbardziej OK. jesli trzeba to zjezdzam czywiscie na pobocze to kierowcy potrafia podziekowac a i sie zdarzyło że i tir mi zjechał za co podziekowalem
napewno sa wyjatki sposrod kierowcow ale zauważam że kultura jazdy sie poprawiwia i wyobraznia kierowcow niw tylko tirow

PS a po zatym zacznijmy naukie kultury od samych siebie bo nie karzdy jedzie zawsze tak jak powinien.
a jesli my jwstesmy dla innych uprzemi na drodze to inni sa dla nasa i tak sie koło zamyka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 maj 2010 - 07:25

drodzy koledzy wyluzujcie troche bogdan murtek3 co wy wymagacie od życia postawcie się na miejscu tego kierowcy! sam zaraz po szkole jeżdziłem na krajówce i wcale nie jest to takie piekne jak by było to bym jeżdził dalej, ale dwie sroki za ogon nie da sie trzymac, są ludzie i parapety tak samo są różne zawody i różni ludzie je wykonują! zastanów się sa czy ty byś nie ciągną 100km/h żeby zdążyc np. na godz 15 na załadunek jak zajedziesz 15min później to czekasz do 7 rano i nie masz za to zapłacone a tak załadują cię i jak jesze masz coś czasu na tacho to lecisz dalej. druga sprawa żaden kierowca torów nie ściągał to jest prawo ekonomi wyższa instancja, a wy nie macie zboża bóraków cukrowych, ważyw, i innych płodów rolnych co przewozicie tirami? kirowcą byc to trzeba to lubic i nikt by nie potkręcał tacha dla swojej przyjemności tylko byle utrzymac posade bo każdy chce spac w normalnych godz każdy chce miec odpoczynek każdy chce zarobic i każdy chce życ! nie każdy jest kamikaze! a jak będziesz ladował mało jeżdził z przepisami i robił mało kursów nie zdążał na załadunki to nikt cie nie będzie trzymał, bo prywaciaż nie pozwoli żeby samochód stał i nie zarabiał na siebie... to tyle odemnie chcecie to pytajcie, a jak by co to jeszcze łukasz1987 ma firme transportową ta i by wam potwierdził te info. a co do tirówek to jak ty byś był kawaler i był ze trzy miesiące w drodze i nie chciałbyś sobie ulrzyc?

Chyba wiesz jakie zagrożenie stwarza TIR jadący 100km/h, to nie osobówka która wyhamuje na 60 metrach. Piszesz o odpoczynku, właśnie po to są limity czasu pracy, aby kierowca odpoczywał, ta praca nie jest lekka, ale tez nie kierowca TIR-a nie zarabia 1200zł, tylko zdecydowanie więcej. Piszesz że każdy chce żyć, ale przekraczając czas pracy (znam z autopsji jazdę po 36h bez przerwy) urlopówka, za urlopówką, jazda bocznymi drogami, aby uniknąć inspekcji, a później roztrzaskana osobówka w korku, bo kierowca nie wytrzymał i docisnął bravo do drugiego TIR.
Wszyscy mamy limity, my rolnicy też, a to kwota mleczna, a to limit buraczany, a to umowy kontraktacyjne i jakoś żyjemy, firmy transportowe też mogą, bo jak już pisałem są takie w których czas pracy to rzecz święta