Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak Jary.

270 odpowiedzi na ten temat

#221 Share lenovo1992

lenovo1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:17

Rzepak Jary.

oki jutro zobaczę ja też siałem 4 kwietnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Jary. Dzisiaj, 11:20
  •  

#222 Share BIZONURSUS

BIZONURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:57

Rzepak Jary. Co wy robicie że macie takie rzepaki u mnie deszcz ubil i rosnie jak rośnie doradzicie coś

Edytowany przez BIZONURSUS, 23 maj 2016 - 22:25.

#223 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 24 maj 2016 - 05:36

Rzepak Jary. Co Ci doradzić może jakimś biosymulatorem go rusz. Ja bym dał odżywki z dużą dawka mocznika żeby go pobudzić jeśli ziemia zbita

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 24 maj 2016 - 11:23

Rzepak Jary.

Witam dlaczego są w rzepaku żółte liście proszę o pomoc.

Było pryskane panterą od jednego liścia 

A te plamy na pierwszym zdjęciu na zielonych liściach to przypadkiem nie grzyb - sucha zgnilizna ?

#225 Share BIZONURSUS

BIZONURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 maj 2016 - 20:18

Rzepak Jary. knoro to właśnie tak zrobiłem i mam zamiar na dniach drugi raz ale co zrobić żeby był taki jak u cb np a nawożenie było dość spore

#226 Share lenovo1992

lenovo1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 maj 2016 - 21:10

Rzepak Jary.

A te plamy na pierwszym zdjęciu na zielonych liściach to przypadkiem nie grzyb - sucha zgnilizna ?

Też mi sie wydaje że to jest grzyb jutro albo w piątek będę pryskał a dzisiaj pryskałem od robaka bo sie pojawił słodyszek

#227 Share BIZONURSUS

BIZONURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 maj 2016 - 22:05

Rzepak Jary. a i jeszcze jedno zamiast się rozkrzewiac i rosnąć w bok to rośnie w górę co robić

#228 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 maj 2016 - 06:29

Rzepak Jary.

Panowie Kolega posiał w tym roku 200 ha Jarego i pytanie czy zbierze jakis plon ? Ziemia kwasna Ph 4.5-4.7 klasa ziemi od 4a do 6 mozaika .Mi sie nie chce wierzyć że cos tam bedzie ale on twierdzi że plon bedzie ładny 

#229 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 maj 2016 - 16:27

Rzepak Jary. Jezeli posial 200 ha to widocznie jest na 100% pewien ze bedzie ok ☺

#230 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 maj 2016 - 17:47

Rzepak Jary.

Coś zbierze dla jednego coś to tona dla drugiego coś to 3. Na 5 czy 6 klasie z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wgl z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wiec zobaczymy. Mój rzepak też nie chce rosnąć na boki tylko pnie się do góry mimo skracania. Ostro wyskoczył do góry sięga już śmiało do kolan powoli zaczyna się faza luźnego pąka. Nie wiem czemu  może jary tak ma ale caryx i tebukonazol go nie przekonały żeby zostać przy ziemi zobaczymy jak będzie się rozwijać sytuacja. Popryskałem robioną nurellą pojedyńcze słodyszki zdażają się ale to jeszcze nie koniec świata powoli przymierzam się do kolejnego zabiegu co polecacie ? Na płatek pójdzie mospilan może proteus teraz? Ma ktoś jakieś w miare tanie i sprawdzone środki w ozimym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share kundza150

kundza150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 maj 2016 - 19:20

Rzepak Jary. Proteus slaba sprawa trzeba szukać cos co dziala wglebnie bo tylko wawalanie kasy w bloto..

#232 Share lenovo1992

lenovo1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 maj 2016 - 19:55

Rzepak Jary.

witam pryskałem słodyczka w poniedziałek opryskiem mospilan 20 sg ale wydaje mi sie że jest za słaby bo patrzyłem dzisiaj to jeszcze jest ale mniej było po 2-3 a teraz jest 1-2 zobacze w następnym tygodniu czy jest 

#233 Share kundza150

kundza150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 maj 2016 - 20:29

Rzepak Jary. Ty jary pryskales mospilanem czy zimowy bo jak jary to za wczesnie na to tym srodkiem..

#234 Share lenovo1992

lenovo1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 maj 2016 - 08:49

Rzepak Jary.

witam a dlaczego za wcześno ???? rzepak jary 

#235 Share kundza150

kundza150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 maj 2016 - 09:48

Rzepak Jary. Mospilanem pryska sie na opadajacy platek nie teraz.

#236 Share lenovo1992

lenovo1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 maj 2016 - 11:35

Rzepak Jary.

czyli na niego nie  zadziała ten oprysk  czy jak 

#237 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2016 - 12:40

Rzepak Jary.

Coś zbierze dla jednego coś to tona dla drugiego coś to 3. Na 5 czy 6 klasie z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wgl z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wiec zobaczymy. Mój rzepak też nie chce rosnąć na boki tylko pnie się do góry mimo skracania. Ostro wyskoczył do góry sięga już śmiało do kolan powoli zaczyna się faza luźnego pąka. Nie wiem czemu  może jary tak ma ale caryx i tebukonazol go nie przekonały żeby zostać przy ziemi zobaczymy jak będzie się rozwijać sytuacja. Popryskałem robioną nurellą pojedyńcze słodyszki zdażają się ale to jeszcze nie koniec świata powoli przymierzam się do kolejnego zabiegu co polecacie ? Na płatek pójdzie mospilan może proteus teraz? Ma ktoś jakieś w miare tanie i sprawdzone środki w ozimym?

ja dawałem toprex 0,4 i siedzi przy ziemi a siałem tydzień wcześniej niż sąsiada a sąsiada jest już po kolana

przy tych temperaturach w rzepaku jarym to tylko insektycydy z grupy  fosfoorganicznych wchodzą w grę pryskałem decisem mega to wogóle wrażenia nie zrobił on na słodyszku  dopiero pierdolłem 0,8 nurelli  oryginał i ani jednego s k u r w y s y n a tera nie ma  proteus tez pewnie słaby będzie mam  już kupiony ale pewnie go dam na szkodniki łuszczycowe  bo miał iść na słodyszka ale tez pewnie na nim wrażenia nie zrobi :)

Edytowany przez kaziu1992, 28 maj 2016 - 12:54.

#238 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2016 - 13:13

Rzepak Jary.

ja dawałem toprex 0,4 i siedzi przy ziemi a siałem tydzień wcześniej niż sąsiada a sąsiada jest już po kolana

przy tych temperaturach w rzepaku jarym to tylko insektycydy z grupy  fosfoorganicznych wchodzą w grę pryskałem decisem mega to wogóle wrażenia nie zrobił on na słodyszku  dopiero pierdolłem 0,8 nurelli  oryginał i ani jednego s k u r w y s y n a tera nie ma  proteus tez pewnie słaby będzie mam  już kupiony ale pewnie go dam na szkodniki łuszczycowe  bo miał iść na słodyszka ale tez pewnie na nim wrażenia nie zrobi :)

abo proteus w dawce 0,75 l to wyszło by tak jak biscaya 0,3 l ?

tu mam link do artykułu w rzepaku jarym i słodyszku

http://www.agropolska.pl/uprawa/rosliny-oleiste/slodyszek-rzepakowy-w-rzepaku-jarym,63.html

Edytowany przez kaziu1992, 28 maj 2016 - 13:15.

#239 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 28 maj 2016 - 17:28

Rzepak Jary.

A czemu nie polecacie opryskiwać perytroidem teraz? Rzepak pędzi jak szalony zaczynają się pojawiać pierwsze kwiatki powoli zaczyna kwitnąć. Mam wrażenie że skracanie nic go nie przyhamowało. Jakim środkiem moge opryskać go teraz od robali? Na pąkach są pojedyńcze słodyszki i nie wiem czy pryskać czyms czy już czekać do zabiegu na opadający płatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:00

Rzepak Jary.

A czemu nie polecacie opryskiwać perytroidem teraz? Rzepak pędzi jak szalony zaczynają się pojawiać pierwsze kwiatki powoli zaczyna kwitnąć. Mam wrażenie że skracanie nic go nie przyhamowało. Jakim środkiem moge opryskać go teraz od robali? Na pąkach są pojedyńcze słodyszki i nie wiem czy pryskać czyms czy już czekać do zabiegu na opadający płatek.

perytroidy działają skutecznie do 20 stopni a mamy cały czas 26 stopni w cieniu