Adam07

Rzepak Jary.

Polecane posty

lenovo1992    1

A te plamy na pierwszym zdjęciu na zielonych liściach to przypadkiem nie grzyb - sucha zgnilizna ?

Też mi sie wydaje że to jest grzyb jutro albo w piątek będę pryskał a dzisiaj pryskałem od robaka bo sie pojawił słodyszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie Kolega posiał w tym roku 200 ha Jarego i pytanie czy zbierze jakis plon ? Ziemia kwasna Ph 4.5-4.7 klasa ziemi od 4a do 6 mozaika .Mi sie nie chce wierzyć że cos tam bedzie ale on twierdzi że plon bedzie ładny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Coś zbierze dla jednego coś to tona dla drugiego coś to 3. Na 5 czy 6 klasie z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wgl z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wiec zobaczymy. Mój rzepak też nie chce rosnąć na boki tylko pnie się do góry mimo skracania. Ostro wyskoczył do góry sięga już śmiało do kolan powoli zaczyna się faza luźnego pąka. Nie wiem czemu  może jary tak ma ale caryx i tebukonazol go nie przekonały żeby zostać przy ziemi zobaczymy jak będzie się rozwijać sytuacja. Popryskałem robioną nurellą pojedyńcze słodyszki zdażają się ale to jeszcze nie koniec świata powoli przymierzam się do kolejnego zabiegu co polecacie ? Na płatek pójdzie mospilan może proteus teraz? Ma ktoś jakieś w miare tanie i sprawdzone środki w ozimym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Proteus slaba sprawa trzeba szukać cos co dziala wglebnie bo tylko wawalanie kasy w bloto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenovo1992    1

witam pryskałem słodyczka w poniedziałek opryskiem mospilan 20 sg ale wydaje mi sie że jest za słaby bo patrzyłem dzisiaj to jeszcze jest ale mniej było po 2-3 a teraz jest 1-2 zobacze w następnym tygodniu czy jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Ty jary pryskales mospilanem czy zimowy bo jak jary to za wczesnie na to tym srodkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0
Napisano (edytowany)

Coś zbierze dla jednego coś to tona dla drugiego coś to 3. Na 5 czy 6 klasie z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wgl z jarego rzepaku nie ma co liczyć na kokosy wiec zobaczymy. Mój rzepak też nie chce rosnąć na boki tylko pnie się do góry mimo skracania. Ostro wyskoczył do góry sięga już śmiało do kolan powoli zaczyna się faza luźnego pąka. Nie wiem czemu  może jary tak ma ale caryx i tebukonazol go nie przekonały żeby zostać przy ziemi zobaczymy jak będzie się rozwijać sytuacja. Popryskałem robioną nurellą pojedyńcze słodyszki zdażają się ale to jeszcze nie koniec świata powoli przymierzam się do kolejnego zabiegu co polecacie ? Na płatek pójdzie mospilan może proteus teraz? Ma ktoś jakieś w miare tanie i sprawdzone środki w ozimym?

 

ja dawałem toprex 0,4 i siedzi przy ziemi a siałem tydzień wcześniej niż sąsiada a sąsiada jest już po kolana

przy tych temperaturach w rzepaku jarym to tylko insektycydy z grupy  fosfoorganicznych wchodzą w grę pryskałem decisem mega to wogóle wrażenia nie zrobił on na słodyszku  dopiero pierdolłem 0,8 nurelli  oryginał i ani jednego s k u r w y s y n a tera nie ma  proteus tez pewnie słaby będzie mam  już kupiony ale pewnie go dam na szkodniki łuszczycowe  bo miał iść na słodyszka ale tez pewnie na nim wrażenia nie zrobi :)

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0
Napisano (edytowany)

ja dawałem toprex 0,4 i siedzi przy ziemi a siałem tydzień wcześniej niż sąsiada a sąsiada jest już po kolana

przy tych temperaturach w rzepaku jarym to tylko insektycydy z grupy  fosfoorganicznych wchodzą w grę pryskałem decisem mega to wogóle wrażenia nie zrobił on na słodyszku  dopiero pierdolłem 0,8 nurelli  oryginał i ani jednego s k u r w y s y n a tera nie ma  proteus tez pewnie słaby będzie mam  już kupiony ale pewnie go dam na szkodniki łuszczycowe  bo miał iść na słodyszka ale tez pewnie na nim wrażenia nie zrobi :)

 

abo proteus w dawce 0,75 l to wyszło by tak jak biscaya 0,3 l ?

 tu mam link do artykułu w rzepaku jarym i słodyszku

http://www.agrofoto.pl/uprawa/rosliny-oleiste/slodyszek-rzepakowy-w-rzepaku-jarym,63.html

 

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A czemu nie polecacie opryskiwać perytroidem teraz? Rzepak pędzi jak szalony zaczynają się pojawiać pierwsze kwiatki powoli zaczyna kwitnąć. Mam wrażenie że skracanie nic go nie przyhamowało. Jakim środkiem moge opryskać go teraz od robali? Na pąkach są pojedyńcze słodyszki i nie wiem czy pryskać czyms czy już czekać do zabiegu na opadający płatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

A czemu nie polecacie opryskiwać perytroidem teraz? Rzepak pędzi jak szalony zaczynają się pojawiać pierwsze kwiatki powoli zaczyna kwitnąć. Mam wrażenie że skracanie nic go nie przyhamowało. Jakim środkiem moge opryskać go teraz od robali? Na pąkach są pojedyńcze słodyszki i nie wiem czy pryskać czyms czy już czekać do zabiegu na opadający płatek.

 

perytroidy działają skutecznie do 20 stopni a mamy cały czas 26 stopni w cieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A jakbym opryskał 8-9 wieczorem? Sie zastanawiam czy jest wogóle sens teraz pryskać czy czekać na zabieg mospilanem na opadający płatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie pytanko Rzepak Jary sie poskrecał liscie  i siadł na ziemie  co to moze być /? Był ładny a tu nagle upadł Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

Brakuje jak wszedzie :)

 

u mnie to samo zagiął sie na półokrągło pęd głuwny ale unie to a susza w ciągu duch miesięcy spadło 3 razy po 3 litry na metr a upał po 30 stopni w cieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redaa    0

Zobaczcie czy nie macie śmietki kapuścianej.

U mnie pożera korzeń.

 

Czym to zwalczyć?

Edytowano przez redaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Wie ktoś czym zwalczyć ognichę (gorczycę polną) w rzepaku jarym? Pięknie zakwitła wcześniej niż rzepak! pół pola pięknie żółte

Edytowano przez jan222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

witam u was też galera nie działała w tym roku jak by wogóle pryskanie nie było ja mam tak i sąsiad też tym pryskał i tak samo ?

ile dajecie amistaru xtra na ha 1 litr dać czy 0,8  na opadanie platka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj