rumcajs9

Seat Leon 1.9 TDI 110 hp vs Opel Astra II 2.0 DTI 101 hp

Polecane posty

rumcajs9    6

witam przymierzam się do zakupu używanego samochodu i wybór padł na te dwa który będzie lepszym wyborem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

ja bym wybrał leona- wieksza moc , spalanie takie jak w astrze , niezłe wykończenie

 

za to astra - więcej tańszych części i łatwiejszy serwis


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

w tym leonie jest ten sam motor co np. w passatach?

ciekawi mnie jak sprawują sie te oplowskie diesle 2.0 DTI 101km , słyszałem rozne opinie moze ktos z af jezdzil takim albo posiada? jakies opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w tym leonie jest ten sam motor co np. w passatach?

praktycznie tak, jesli nie brac pod uwage drobnych szczegolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Ja też bym wybrał leona z powodu silnika.Ma byc to diesel, a jak mówi mój mechanik statystycznie najwięcej naprawia silniki oplowskie.On wie co mówi.Co do wyglądu to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja kiedys jechałem Vectrą cmbi 2.0 DTI 101 KM i rewelacji nie ma, a nawet bym powiedzial ze muł. 90 konna Octavia TDI zrobi z nią co chce w kazdych warunkach.Spalanie na trasie Holandia-Polska okolo 6.5l przy 120-130km/h wiec całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

Astra 2 Silnik 2.0 dizel opla to moim zdaniem super jednostka nie jest jakoś strasznie dynamiczny czy ekonomiczny ale jest bardzo trwały i tani w utrzymaniu, rozrząd praktycznie wytrzymuje tyle co i cały silnik co przy stukaniu "sporych" kilometrów ma znaczenie ekonomiczne

 

Seat Leon - dużo fajniejszy od astry ale też bardziej kosztowny, silnik 1.9tdi 110KM troszkę mocniejszy niż w astrze ale droższy w utrzymaniu spalanie praktycznie takie samo jak w astrze

ja wybrał bym mimo wszystko Leona ale w silniku 1.9 150KM troszkę droższy ale autko super dynamiczne.

 

użytkowałem zarówno astrę jak i leona teraz przesiadłem się do Passata 1.8T 190 KM super samochód - tanio kupiłem choć drogo się jeździ moim zdaniem grupa VW rządzi


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

ja bym brał leona pomimo że miałem 3x cordoby 2001r TDI 110Km to nie była rewelacja o oplu nie bede się wypowiadał bo nie mam przekonania co do paska 1.8T to były 150KM ale w sumie też słyszałem o 190KM ale tylko słyszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja kiedys jechałem Vectrą cmbi 2.0 DTI 101 KM i rewelacji nie ma, a nawet bym powiedzial ze muł. 90 konna Octavia TDI zrobi z nią co chce w kazdych warunkach.

Aż tak tragicznie? Biorąc pod uwagę to że pełnoletnia Corolla 1.3 robi taką Octavie jak chce, to Opel wypada naprawdę przykro :) choć Vectra B 1.6 16v tej samej mocy co DTI jeździ całkiem znośnie jak na dupowóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

tez myslałem kupic leona 110 albo 130 kucy ale wybur padł na toledo 2 moim zdaniem praktyczniejszy a co do opla te silniki sa nie udane i maja turbo dziure dopiero po przekroczeniu 2 tys obr zaczynaja sie ruszac jestem za leonem ale proponował bym toledo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

1.8T nie miały 150KM? chyba ze jakas super hiper wersja albo chip.

150, 180, 225, 240

 

nie bylo nigdy 190, wiec byc moze jakas dlubnieta 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chip ze 150KM nie zrobi 190KM. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Może mi ktos wytłumaczyć dokładnie działanie tego Chipa jak to działa na jakiej zasadzie gdzie się to podczepia i jak wpływa to na samochód spalanie osiagi i czy to sie opłaci wogóle ?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Aż tak tragicznie? Biorąc pod uwagę to że pełnoletnia Corolla 1.3 robi taką Octavie jak chce, to Opel wypada naprawdę przykro :) choć Vectra B 1.6 16v tej samej mocy co DTI jeździ całkiem znośnie jak na dupowóz.

 

Musze wytłumaczy owa Octavie.Jest to seryjna 90 konna w dodatku jeszcze w combi ale cos z nia musi byc nie tak bo kilka razy mialem "fighta" na drodze z 110 konnymi Toledami, 2.0 benzynowym Passatem i niestety nikt nie dał rady.Ona tam ma od nowosci po prostu idzie jak szalona(jak na 90 koni),na autostradzie z 4 chlopami po 90kg kazdy 200km/h jechala normalnie.Tak wiec w porownaiu do tego auta ten Opel to naprawde zero rewelacji ale moze pop prostu taki egzemplarz mi sie na testy trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Octavie tak idą i VW też :) sam mam Octavie mam tam 1.6 75 koni malutki silnik jak na tako krowe ale radzi sobie z nim dobrze(gostek od nas ma cordobe nowama 80km w niej ale gorzej idzie od mojej Octavi i to dużo nie wiem czego) :) może nie wkłada w siedzenie ale nie mam problemów przy wyprzedzaniu ale za to spalanie jast małe w trasie 5 litry po mieście 6,5. dodam że to benzyna jest :) Wujek ma Octavie RS te co są rocznik 2003 te starsze i jego kolega ma Rs nową to już niby ma 20 km więcej a jak obaj je spróbowali razem to ta starsza lepiej szła od tej nowej ale myśle że tam wujka syn wsadził palce do silnika niby się nie przyznaje ale leci jak Chole.... normalnie burza 100 to tam jest momentalnie :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w trasie nie mogę zejść poniżej 7. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Bobek_Farmer' to jaką masz ? jaki silnik ? :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Toledo też dobry wybór. W sumie to sedan Leona i to samo w środku jak i silnik. Opel wiadomo trochę niższa klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Passat 1250kg i 105KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój tak, bo nie ma klimy, elektryka podstawowa. Poza tym wersja Bassis/Trendline, więc na wygłuszeniach też poskąpili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Bobiek ty chyba musiasz ostro jezdzic bo mi tolek miesci sie w 5 litrach na trasie a po dzurach i innych werteplach 6.5 max ale jak na 110 km idzie jak przecinak nie zamienił bym go na zaden inny jest tylko mały szkopuł z tyłu jest mało miejsca ale mnie to nie dotyczy bo zawsze za sterami jestem w porównaniu do passata bo ojciec ma b5 passek ma duzo duzo wiecej miejsca w sirodku i jest szerszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam benzynę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja w trasie nie mogę zejść poniżej 7. :)

 

To nie myślałem, że 1,6 SR ma takie kiepskie wyniki i to jeszcze w trasie. Mój Golf 1,6fsi w trasie przy spokojnej jezdzie (110-120km/h) spala 6,2-6,3l na 100km. Jak jechałem od siebie na Śląsk, to miałem kawałek autostrady od Łodzi i potem do samej Częstochowy dwupasmowa, to tam minimum było 170, a najwięcej 200km/h. Jak obliczyłem spalanie z tego wyjazdu (razem z przejazdem przez miasto Łódź, jazdę po Katowicach i Częstochowie) to średnie spalanie wyszło mi 6,5l na 100km :). Sam sie zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj