Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

209 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:46

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M przemek miałbym do ciebie wielką prośbe , jakbyś mógł nam w skrócie wymienić wszystkie rzeczy w których nh jest lepszy zetora , albo co ma od niego lepsze. z góry dziękuje :blink:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M Dzisiaj, 22:34
  •  

#162 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:49

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M Heh uczepiłeś się tego rewersu elektrohydraulicznego jak rzep psiego ogona. :blink: A skąd masz pewność że to był problem akurat z tym rewersem? Nawet najlepszym zdarzają się wpadki (Toyota) i zanim coś się w tych skrzyniach mogło stać to wszystkie wymieniono :huh:

#163 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 07 marzec 2010 - 21:54

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M nowocześniejszy i co za tym idzie bardziej żywotny silnik,skrzynia biegów-hmm zobacz jak tam sie biegi przełancza a w zetorze to trzeba mieć pary zeby wcisnąć bieg-podnośnik-no fakt 600 kg słabszy ale za to lift-o matic to nadrabia a nie jakieś wajchy i wiele innych ale nie chce mi sie juz pisać i zrobiłem porównanie z najgorszym ciągnimkiem marki NH -na plus zetora zaliczam kabine za ilość miejsca ale jak by sie ktoś tym miał sugerować to zachęcam do zakupu ursusa 5714 tam jest miejsca dla trzech osób.

#164 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:55

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M Najlepiej niech nikt już nie podaje żadnych danych, bo ten temat będzie sie ciągnął w nieskończoność...
Przemek ja Ci nie ubliżam,jeśli Cie uraziłem to sory. Tylko próbuje Cie po prostu ściągnąć na ziemie... Po prostu zrozum, że jakby ktoś porównywał Forterre do nh 125 konnego to wtedy jasne który lepszy...Mój kumpel kupił niedawno takiego nh(symbolu nie pamiętam) i tak komfort to po prostu bajka :huh: Już sama automatyczna skrzynia mówi sama za siebie :D A forterra? No cóż, to tylko Forterra :D I tego nie ukrywam...
A obaj doskonale wiemy, że jeśli chodzi o proxe i o td to raczej nie ma sie o co sprzeczać, gdyż to bardzo podobne do siebie ciągniki(z lekką przewagą zetora) I myśle, że może się w końcu ze mną zgodzisz bez zbędnych kłótni?? :blink:

#165 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:01

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M a najwazniejsze jest zeby te ciagniczki na siebie zarabiały bo jak nie to lipa -pozdrawiam wszystkich uczestnikow tego tematu-PRZEMEK321.

#166 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:08

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M -nowocześniejszy ?? hmm.. proxima plus jest to świerza konstrukcja z bodajże 2006 roku, a nh , to nie wiem który to rok.
-skrzynia w nhtd95d wujka posypała sie po 400 mth(rewers dokładnie) , i ciężko biegi wchodzą w nim .
-a żeby kciukiem wcisnąć ten lift-o matic to dopiero wtedy trzeba mieć pary , a w dodatku nim mozna tylko w góre i w dól(chodzi mi mianowacie o to iż nie mozesz go w połowie zakresu zatrzymać , chyba ze trzymasz kciuk czały czas na tym przycisku , co nie jest zbyt komfortowe)
-silnik ?? moim zdaniem zywotniejszy będzie silnik 4.15 90KM niż 3.2 82KM , ale skoro nowocześniejszy to znaczy lepszy , to spoko :blink:

#167 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:09

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M kamil987@ Ja zawsze mówiłem że Zetory są mocne :D bo już miałem nie jedna firme ciągnikówi wiem cos co jaki może z siebie dać :blink: No Fakt tu moge powiedzieć że NH T6000 jest lepszy od Forterry i to nie ulega wątpliwościale to inna klasa juz do tej kasy Maxterra bedzie należała :D

Ale szczerze mówiąc to niezła jazda była w tym temacie dawno nie pamiętam takiej jazdy :huh: :) he he. Pozdrawiam wszystkich serdecznie w tym temacie wszystkich uzytkowników Zetora New Hollanda John Deera Ursusa Farmtraca Farmera i innych wymienionych ciągników w tym temacie :) Liczy sie jedno oby nasze maszyny chodziły jak najdłużej i były jak najmniej awaryjne POZDRO chłopaki :) ;)Szczęścia i słodyczy kolega Gago życzy :) :D :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#168 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:13

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M widze ze nie jezdziłes nh td skoro twierdzisz ze w nim biegi ciezko chodzą bo a co to podnośnika to tez chyba nie potrafisz go obsługiwać skoro nie potrafisz go w połowie zakresu zatrzymac-tak naprawde to albo wcale nie znasz tego ciagnika albo pizesz to złośliwie-uzytkownicy TD moga potwierdzić co napisałem.Ja tez wam życze zeby przedewszystkim było za co kupować te ciągniczki a pózniej o nich pogawedzić.

#169 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:14

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M I tym pozytywnym akcentem powinniśmy zakończyć ten temacik :blink: przemek ja osobiście z pół wakacji przejezdziłem wujka nh i moge sie o nim troche wypowiedzieć , a nie ty mi będziesz wmawiał że ani nie jezdziłem , ani nie widziałem na żywoi tego ciągnika , a więc zastanów sie 2 razy zanim coś takiego napiszesz.

Pozdrawiam serdecznie Zetor53400 :huh:

#170 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:33

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M Mnie tylko zastanawia jedno. Co ten biedny Krzysiek teraz wybierze :D
Tylko prosze Krzysiek nie mów narazie nikomu na co padło... Dzięki temu największa niespodzianka będzie jak dodasz pierwszą fotę nowego ciągnika :D :blink:
Tylko prosze nie zrób nikomu na złość i nie weź Belarusa(nie żebym coś do niego miał :) ) :D
Pozdroo wszystkim :) :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 07 marzec 2010 - 22:41

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M no to chłopaki trochę czasu poczekamy na te fotki :blink:

#172 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 13:36

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M widze że mój temat przyniósł wiele sporów i kłótni między nh a zetorem. ale najgorsze jest to najwięcej mają do powiedzenia osoby które nie posiadają tych ciągników i niewiele o nich wiedzą ;)
prosiłbym jeszcze użytkowników nh zetora i jd 5m o wypisanie plusów i minusów tych ciągników i ich cen

A więc może trochę ci pomogę jak jeszcze się nie zdecydowałeś. ponieważ byłem w takiej sytuacji miesiąc temu i objeździłem wszystkich dilerów co się da, byłem prawie zdecydowany na JD 5080 M lecz po obejrzeniu u dilera miał już awarię i to ja jako pierwszy zobaczyłem most z chin "to go przekreśliło". Był jeszcze DF ale zdecydowałem się na zetora Proxima power 85 ponieważ
3 półbiegi, moc silnika większa, cena za jaką mogłem kupić DF to 132tyś netto a zetor 135 z ładowaczem TL120 i łyżką 2 metry. więc krótko mówiąc mam ciągnik i ładowacz a tam tylko sam ciągnik. może jeszcze o spalaniu powiem że nie więżę w bajki o kosmicznej różnicy w spalaniu, każdy ciągnik tej mocy powinien spalaniem oscylować ok 10 litrów na godzinę pracy w orce pod warunkiem że jest agregatowany z odpowiednim pługiem. miałem kiedyś 7245 i z pługiem 4x45 palił mi 14-15 litrów na godzinę bo miał ciężko, ale później kupiłem 9245 to spalał ok 10 litrów z tym samym pługiem. pozdrawiam
MH

#173 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:07

W proxie 85 dopłacasz za skrzynie 4000 a w NH 7000 za sprężarkę, której nie ma w żadnym ciągniku,ja rozumiem skrzynię 30 ale bez spręzarki to porażka

Czy napewno nie ma w każdym ciągniku (w standardzie)? Czyżby mój zetor jest wyjątkiem?:)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#174 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 19:04

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M chodziło chyba o Nh seri t5000
red power

#175 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 15:59

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M a co myślicie na temat proximy power. gdy byłem na targach w kielcach to oglądałem taki ciągnik i powiem że fajna maszynka
cena jaką mi powiedzieli za model 8541 to 140000zł
red power

#176 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 16 marzec 2010 - 18:40

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M http://www.agrofoto....-proxima-power/
Tu coś tam o tym Zetorku jest ;D

#177 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 12 kwiecień 2010 - 16:51

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M poczytałem sobie z uwagą cały temat i nadziwić się nie moge jak zażarcie można bronić marki jaką się ma, albo jaka się lubi lub chce mieć. Nie docieraja do takich użytkowników żadne argumenty. Ja mam inną teorię. Każdy ciągnik jest tyle wart ile zarobi na siebie, czyli na 20 ha gospodarstwo nie będę kupował ciągnika za 200 tyś zł by zrobił w roku 300 mth. tu wystarczy ciągnik za 100 - 130 tyś zł. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć ile ten ciągnik będzie pracował i czy jego cechy(cena, niezawodność komfort, wytrzymałość) są nam potrzebne, czy nie. Debatowonie, który lepszy, która marka lepsza powinno zmierzać w kierunku, który bardziej pasuje do danego gospodarstwa, do danego profilu produkcji. Inaczej to tylko czcze gadanie i pusta polemika, która nic nie daje. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. :P

#178 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 23 maj 2010 - 11:33

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M W zupełności zgadzam się z tym stwierdzeniem i myślę że jeśli ktoś nie posiada opisywanego ciągnika to nie powinien porównywać go ze swoim, tym bardziej pisać o nh w temacie: jd czy zetor, bo to bez sensu podobnie jak zakładanie takich tematów, ponieważ każdy kupuje to, na co go stać, ale powinien sobie przekalkulować to co kolega wyżej pisze.

Edytowany przez robertbara, 23 maj 2010 - 16:56.
Cytowanie poprzedniego posta

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#179 Share henry14

henry14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 18:13

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M Oj nie raz jeździłem NH , uwieżcie mi nie jade nigdy w życiu już NH , jak tam szarpie , jak tam ciężko wchodzą biegi poprostu masakra @mister i @zetor53400 to spoko goście znają się i mieli doczynienia z tymi traktorami ... POZDRO DLA WAS B) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 02 czerwiec 2010 - 21:21

poczytałem sobie z uwagą cały temat i nadziwić się nie moge jak zażarcie można bronić marki jaką się ma, albo jaka się lubi lub chce mieć. Nie docieraja do takich użytkowników żadne argumenty. Ja mam inną teorię. Każdy ciągnik jest tyle wart ile zarobi na siebie, czyli na 20 ha gospodarstwo nie będę kupował ciągnika za 200 tyś zł by zrobił w roku 300 mth. tu wystarczy ciągnik za 100 - 130 tyś zł. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć ile ten ciągnik będzie pracował i czy jego cechy(cena, niezawodność komfort, wytrzymałość) są nam potrzebne, czy nie. Debatowonie, który lepszy, która marka lepsza powinno zmierzać w kierunku, który bardziej pasuje do danego gospodarstwa, do danego profilu produkcji. Inaczej to tylko czcze gadanie i pusta polemika, która nic nie daje. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. B)

Kolego nawet przy 20h zakładając,że skorzystasz z dofinansowania a raczej programu modernizacji to ciągnik nawet za 200tys opłaca się kupić ponieważ adekwatnie płacisz 50% to raz a jeżeli gospodarstwo vat'owe to i mniej :D

Co do mnie to Raczej JD 5080M bym nie kupił, ale 5080R już jak najbardziej.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Dodaj odpowiedź