krzysiekfarmer5

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

Polecane posty

keroms77    1

poczytałem sobie z uwagą cały temat i nadziwić się nie moge jak zażarcie można bronić marki jaką się ma, albo jaka się lubi lub chce mieć. Nie docieraja do takich użytkowników żadne argumenty. Ja mam inną teorię. Każdy ciągnik jest tyle wart ile zarobi na siebie, czyli na 20 ha gospodarstwo nie będę kupował ciągnika za 200 tyś zł by zrobił w roku 300 mth. tu wystarczy ciągnik za 100 - 130 tyś zł. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć ile ten ciągnik będzie pracował i czy jego cechy(cena, niezawodność komfort, wytrzymałość) są nam potrzebne, czy nie. Debatowonie, który lepszy, która marka lepsza powinno zmierzać w kierunku, który bardziej pasuje do danego gospodarstwa, do danego profilu produkcji. Inaczej to tylko czcze gadanie i pusta polemika, która nic nie daje. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1
Napisano (edytowany)

W zupełności zgadzam się z tym stwierdzeniem i myślę że jeśli ktoś nie posiada opisywanego ciągnika to nie powinien porównywać go ze swoim, tym bardziej pisać o nh w temacie: jd czy zetor, bo to bez sensu podobnie jak zakładanie takich tematów, ponieważ każdy kupuje to, na co go stać, ale powinien sobie przekalkulować to co kolega wyżej pisze.

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Oj nie raz jeździłem NH , uwieżcie mi nie jade nigdy w życiu już NH , jak tam szarpie , jak tam ciężko wchodzą biegi poprostu masakra @mister i @zetor53400 to spoko goście znają się i mieli doczynienia z tymi traktorami ... POZDRO DLA WAS B) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

poczytałem sobie z uwagą cały temat i nadziwić się nie moge jak zażarcie można bronić marki jaką się ma, albo jaka się lubi lub chce mieć. Nie docieraja do takich użytkowników żadne argumenty. Ja mam inną teorię. Każdy ciągnik jest tyle wart ile zarobi na siebie, czyli na 20 ha gospodarstwo nie będę kupował ciągnika za 200 tyś zł by zrobił w roku 300 mth. tu wystarczy ciągnik za 100 - 130 tyś zł. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć ile ten ciągnik będzie pracował i czy jego cechy(cena, niezawodność komfort, wytrzymałość) są nam potrzebne, czy nie. Debatowonie, który lepszy, która marka lepsza powinno zmierzać w kierunku, który bardziej pasuje do danego gospodarstwa, do danego profilu produkcji. Inaczej to tylko czcze gadanie i pusta polemika, która nic nie daje. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. B)

 

 

Kolego nawet przy 20h zakładając,że skorzystasz z dofinansowania a raczej programu modernizacji to ciągnik nawet za 200tys opłaca się kupić ponieważ adekwatnie płacisz 50% to raz a jeżeli gospodarstwo vat'owe to i mniej :D

 

Co do mnie to Raczej JD 5080M bym nie kupił, ale 5080R już jak najbardziej.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No tak ale togo na 20ha stać na taki ciągnik... a to dego potem dochodzi jeszcze jego utrzynanie.

A czym się różni seria M od R ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

henry14 a ja to nie jestem spoko gość bo nie posiadam zetora i go nie chwale tak? weż ty koleś troszke pomyśl co piszesz bo take wypowiedzi są naprawde na poziomie przedszkola -nie wnoszą nic do tematu wie daruj sobie. A poza tym zycze ci by twoj zetor chodził choć w połowie tak dobrze ja ciągniki marki NH -ps-naciesz sie zetkiem bo kto wie czy serwis ci go nie zabierze bo z tego co wiem to to czesty widok z zetorami power...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wyliczajac 200tys zł zakupu na PROW placisz dokładnie 82tys zł przy zalozeniu ze jestes na vacie. Do tego jeszcze trzeba doliczyc koszty kredytu.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Oj @PRZEMEK321 tylko u nas są NH i są zetory i do zetora serwis nie przyjechał ani razu a do NH kilka razy ... Główną awarią w NH są hamulce oraz rewers , więc ja bym tak nie podskakiwał na twoim miejscu ...

 

 

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

40% z 200 to 80 jesli jeszcze ktoś załapie się na MR to sprzęt wychodzi na starych zasadach za 30 tys a na nowych (nie wiem czy weszły) prawie za darmo bo tylko 10 tys. Oczywiście trzeba doliczyc koszty kredytów itd. Jeśli ktoś ma w miare dobre ziemie sieje np rzepak i pszenice a dotego jeszcze prace na boku (są i tacy) utrzymac da rade chociaż serwisy kosztują. Szkoda że u mnie numer z MR nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Z tego co wiem jest to temat "jd czy zetor", a nie "nh czy zetor" oświeccie mnie jeśli jest inaczej, a jeśli nie to proszę osoby chcące pisać o nh o pisanie w innym temacie, bo wchodząc na ten temat napewno nikt nie ma zamiaru czytać o nh tylko o jd i zetorze, a większość postów szczególnie ostatnch odnosi się do nh.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukikx    0

Witam!!! wszystkim toczącym spór między zaletami i wadami NH serii Td a Zetorem Proximą polecam lekturę dodatku "top technika" do Top agrar polska 09/2010. Tam jest test porównawczy Case JX z Proximą, wykonany przez niezależnych ekspertów w Holandii. Z tego co wiem Case JX to trochę ulepszony NH Td, więc... B) Z testu jest prosty wniosek, że Zetor ma jednak NIŻSZE spalanie w porównaniu z Case JX czy tam NH Td!!! Zetor ma też dużo większy moment obr.. Poza tym, komfort pracy w Zetorze był wyżej oceniany, reszta parametrów na podobnym poziomie. Moim obiektywnym zdaniem Zetor byłby lepszym wyborem niż NH td. A jeśli chodzi o wybór między jelonkiem serii 5m a zetorem, skłaniał bym się bardziej ku JD. Sam się zastanawiam między Zetorem proximą, JD 5m lub używanym JD 5820, no jeśli się tylko załapie na modernizacje... A jak się nie uda, to pewnie padnie na Belarusa 952 B)

 

Nie bierzesz pod uwagę używanego JD 5820?? Za cenę nowego Zetora można kupić 2-3 letniego JD 5820 w full opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukikx nie rozważałem opcji kupienia używanego ciągnika. bo nowy to zawsze nowy. JD to jedna z najlepszych marek ciągników na świecie ale nie wiem jak to jest z tymi mostami niby to chińskimi. Teraz bardziej się zastanawiam nad proximą power 9541 i JD 5090m

ciekawe który byłby lepszy jako główny ciągnik np. do orki


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

ja wam powiem tak 2 sąsiadów ma proximy POWER jeden 400 mtg drugi 100 klną na czym świat stoi :/ ciągłe błedy skrzyni, juz wymieniany rewers (w dwóch ciagnikach)serwis przynajmniej raz w miesiącu na kalibracje rewersu. normalnie porażka ciągniki :/ zacytuję sąsiada jak pytaliśmy się jaki ciągnik wybrać "zapomnij że wogole taka marka jak ZETOR istnieje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale mowisz o niedopracowanej power. Moj sasiad ma plus 95km, 900h przepracowane i zadnych problemow nie mial. Co do JD serii 5r jest to JD zbudowany z chinskich podzespolow. Cytat na targach:

"To prawda ze 5r maja chinskie czesci? na to diler: chinskie nie zawsze oznacza ze jest zle"


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Mylisz kolego modele. Ten na chińskich podzespołach to 5M. W 5R Chińskich części jest tyle samo co w Mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W katalogu JD serii 5.

<link>

Chodziło mi o wagę Zetora, bo podał ją kolega @krzysiekfarmer5, a tam nigdzie nie piszą jaka to waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj