krzysiekfarmer5

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

Polecane posty

Zetor53400    2

A mógłbym prosić o jakieś konkretne dane , informacje ;)Ja podałem dane tech. zetora proximy plus , która defakto jest w cenie nh td5040 , a ma o wiele lepsze osiągi od nh ;)A jeżeli mielibyśmy porównywać zzetora do nh t5040 to z zetora wybrałbym forterre 95 , która jest w tej samej (jak nie niższej cenie) a swoimi osiągami oferuje dużo dużo więcej :blink: Więc po przedstawieniu Ci moich argumentów zawartych w tabeli porównującej proxime plus do nh td5040/5030 uważam ze Zetor spokojnie moze czyuć sie lepszy od nh , a to właśnie nh powinno sie zacząć zaprzyjażniac z ursusem ,farmtrackiemi innymi , bo Zetora pod wzg. osiągów , to bardzo mu daleko :huh: PS. dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie :"a powiedz co nh odjołem , a co zetorowi dodałem ?? " z góry dzięki za odp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a zmniejszyłeś wydajność hydrauliki,zwiekszyłeś poziom hałasu w kabinie,zaniżyłeś mase własną,skrzynia 40km to standard w NH ,zaniżyłęś rozmiar przedniego ogumienia no i chyba tyle a poza tym to ty opierasz sie tylko na osiągach ciągnika a to nie wszystko bo na zakup ciągnika składa sie wiele czynników i miedzy innymi jakość a z tą jest kiepsko w zetorze.kup sobie proxe to za pare let bedziesz mogł miec pretesie tylko do siebie-dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a więc tak : wszystkie dane są brane ze strony nh i brałem wszystkie wartości w standardowej opcji (to te przy których jest zamalowane kółeczko) http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/Tractors/TD5000/Pages/TD%205030_modelversion.aspx i przemku zapoznaj sie najpierw z tymi danymi na stronie , porównaj z tym co ja napisałem i dopiero wygłaszaj swoje mądrości :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

PRZEMEK321@ żeby tan Nh tyle ciągników sprzedał co Zetor to by musiał chyba się zesrać bo nie dadzą rady :blink: A co do Ceny to 5040 stara tl jest droższa w takim samym wypasie od Zetrora i to dużo za tako kase to Forterre by już kupił. co do rewersu to się lepiej naNhpopatrz bo w moich stronach jest strasznie dużo Zetroów i nikt nie miał z tym problemu jakoś a ciągniki maja ludzie po kilka lat już i kilkanascie maja już tez nieżle mth nawalone i nie maja jakoś awarii. A jeśli porónujesz Zetora do Ursusa itd to się popatzr na NH lepiej w TL starszej obecnie seraia 5000 to zobacz samo wykończenie kabiny w środku jak jest podsufidka jak się kończy to widac że odstaje po końcach na dodatek plaskiki tandetnie dochodza spodkałem sie że znaczek NH z kierownicy odcho9ddził w nowym ciągniku :huh: i na dodatek ten materiał na błotnikach tala lipa fakt W Forteże z tej samej klasy nie ma też fajerwerkow w środku ale przynajmnie podsufidka jest normalnie zrobiona plaskiw miare dochodzą i jes dana taka skura nabłotnikach przynajmnie ją da się umyc to co jest w NH to za nic nie da się domyc jak się zatrze taki materiał .. i Biegi tak wyjo jakoś że nie wiem.. A uż porównujesz Proxe do TD to już jest przepaść w tde jest jak w MF 255 blacha prawie cała i nic więcej A w Proxie jest dużo lepiej.. Na dodatek Zetory mają lepsze pompy i podnośniki to te Twoje cudowne Nh coś nie bardzo wychodza lepiej od Zetora czyli śa poniżej z tymi dwoma modelami zetora czyli wyczodzi na to że nh td i t5000 jest gorszy od Zetora Ursusa Farmera i Frtraca jak Zetor jest z nimi w grupie jak pisałeś. Fakt Zetor sie zostaje potem za Nh do serii 6000 i wyżej ale to kwestia czasu wejdzie Maxterra i wtedy pogadamy :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przemek nie obrażaj się ale potrafisz tylko wytykać błędy a sam nie podasz danych jak zetor.

Stwierdzenie że ,,zaniżył'' jest zbyt ogólnikowe i nie mamy nawet o czym tu polemizować.

A i jeszcze podpowiem żebyś nie pisał na Caps Locku bo o ile pamiętam za to są %

I jeżeli uważasz że Zetor jest podobny do NH z przed 30 lat to znaczy że nic nie wiesz o Zetorze. Te woje teorie o wyższości NH to są prawdziwe o 110 KM bo od tej mocy ,,niebieskie'' bardziej przyciąga, ale to już inna Bajka.

pozdrawiam :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

PRZEMEK321 ty weź se daj siana i nie kompromituj się doszczętnie^^ Bo jak słysze te twoje p***doły to mi sie nie dobrze robi... Na świecie jest taki typ ludzi, że jak już się czepią czegoś to żebyś walił siekierą to zdania nie zmienią. A te twoje gadanie jest żałosne po prostu :D Co prawda boli?? Postawił Cię ktoś przed faktem dokonanym i nie możesz się z tym pogodzić?? Tak się czepiłeś tego Zetora, że już sam zaczynasz wszystko przekręcać na jego niekorzyść :blink:

Przecież GREMLIN wyraźnie podał, że sprężarka kosztuje 7 tyś a ty już raptem spuściłeś na 5.Czego piszesz durnoty, że Zetor53400 zaniża mase, wydajność hydrauliki albo zawyża poziom hałasu(doskonale wiesz, że tak nie jest)?? A skoro mówisz o osiągach, to twoim zdaniem nie jest to takie ważne ?? Jeśli tak to sory... :huh: Spróbuj podczepić nh td5030 czy nawet t5040 do proximy to się wtedy przekonasz, że nh nie będzie miał startu(będzie skakać jak piłeczka pingpongowa, nic więcej :) )

Jak kopaliśmy buraki to do gościa obok przywiózł tir wysłodki...Wycofał na podwórko, wysypał, ale nie mógł ruszyć z miejsca, bo było troche mokro i pod górke... Przyjechała Proxima8441 i gościu się podpiął jeszcze do niej 60-tką...Dobrze nie ruszyli i lina sie urwała od 60-tki i Proxa musiała sobie radzić sama :) I ku mojemu zdziwieniu dosłownie"wyszarpała :D " tego tira, lecz wcześniej nigdy bym nie powiedział, że ciągnik 80 km da sobie z takim czymś rade :) I to dowodzi wielkiej mocy, którą posiada Zetor... :D A nh 100 konny może i by to wyciągnął, ale td5030 w życiu :)

I uwierz mi kolego, że te twoje bajki o wspaniałości nh nie mają sensu :)

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mowiąc o rewersie miałem na myśli rewers hyd.zetor53400 ja te wszystkie dane znam na pamięć bo nie jestem pierwszy lepszy leszczu i swoje mądrości wygłaszam bo coś mam wspólnego z tymi ciągnikami i to dlatego a co to nie wazne-w przyszłości wstawie kilka fot na AF to sie przekonacie. gago no popatrz NH tak tandetnie wykonany a tak sie sprzedaje-czy ci ludzie powariowali.tak czy siak to ja nigdy nie twierdziłem ze zetor to bardzo zły ciągnik tylko w oczy mnie kaliło co pisał kolego zetor53400 o NH a tak naprawde to widział te ciągniki tylko na obrazku i w tym przypadku sprawdza sie stare powiedzenie w 100% KAŻDY CHWALI CO SWOJE .Kamil987 zapłaciłeś za pnełmatyke 7tys ze wiesz> ja dałem za nią 5 to wiem ile kosztuje i wiem tez ile wazy i jakie ma osiągi-a co do maszyn to spójż w galerie i pokasz i choć jedną maszyne którą pociągnie proxa ia której nie pociągnie td.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

haahhaha całe wakacje przejeżdziłem nh t95d i ty mi mówisz że widziałem go tylko na obrazku ?? zajżyj w moją galerie to sie przekonasz że nie widziałem go tylko na obrazku :blink: "oczy mnie kaliło co pisał kolego zetor53400 o NH" porównałem te dwa ciągniki w sposób jasny i rzeczowy , w tym porównaniu zetor niewątpliwie wygrał . Nierozumiem twojej złości w stosunku do mnie , podałem wszystkie dane ze strony obu producentów i nie przekręcałem tych danych .W odróżnieniu do ciebie to ja przynjmniej podawałem konkretne dane , a ty ?? nic tylko mówiłeś ze nh jest lepszy od zetora i to wszystko , żadnych konkretów .Podaj konkrety przemawiające nad wyższością nh nad zetorem , to bedziemy mogli kontynułować dyskusje , bo jak narazie to prowadzenie tej dyskusji jest zbędne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

My nie chwalimy Zetora tylko stwierdzamy fakty. I oczekujemy jakiś danych, czy czegoś,,, a nie wróżb co będzie za kilka lat hehe. Pisząc twoim stylem można powiedzieć że ,,Stwierdzam że NH to bardzo zły ciągnik i zobaczycie co z nim będzie za kilka lat''

 

Panowie uważam że tu nie ma co dyskutować bo i nie ma o czym... Kolega się troszeczkę pogubił.

 

Zetor znowu byłeś szybszy :blink:

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

poczytaj moje poprzednie posty tam są konkrety tylko jak ja coś napisze to ty udajesz ze tego niema-Kamil bardzo bym prosił byś mi nie ubliżał bo ja nigdy na tym forum tego nie zrobiłem i nigdy nie zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

przemek miałbym do ciebie wielką prośbe , jakbyś mógł nam w skrócie wymienić wszystkie rzeczy w których nh jest lepszy zetora , albo co ma od niego lepsze. z góry dziękuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Heh uczepiłeś się tego rewersu elektrohydraulicznego jak rzep psiego ogona. :blink: A skąd masz pewność że to był problem akurat z tym rewersem? Nawet najlepszym zdarzają się wpadki (Toyota) i zanim coś się w tych skrzyniach mogło stać to wszystkie wymieniono :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

nowocześniejszy i co za tym idzie bardziej żywotny silnik,skrzynia biegów-hmm zobacz jak tam sie biegi przełancza a w zetorze to trzeba mieć pary zeby wcisnąć bieg-podnośnik-no fakt 600 kg słabszy ale za to lift-o matic to nadrabia a nie jakieś wajchy i wiele innych ale nie chce mi sie juz pisać i zrobiłem porównanie z najgorszym ciągnimkiem marki NH -na plus zetora zaliczam kabine za ilość miejsca ale jak by sie ktoś tym miał sugerować to zachęcam do zakupu ursusa 5714 tam jest miejsca dla trzech osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Najlepiej niech nikt już nie podaje żadnych danych, bo ten temat będzie sie ciągnął w nieskończoność...

Przemek ja Ci nie ubliżam,jeśli Cie uraziłem to sory. Tylko próbuje Cie po prostu ściągnąć na ziemie... Po prostu zrozum, że jakby ktoś porównywał Forterre do nh 125 konnego to wtedy jasne który lepszy...Mój kumpel kupił niedawno takiego nh(symbolu nie pamiętam) i tak komfort to po prostu bajka :huh: Już sama automatyczna skrzynia mówi sama za siebie :D A forterra? No cóż, to tylko Forterra :D I tego nie ukrywam...

A obaj doskonale wiemy, że jeśli chodzi o proxe i o td to raczej nie ma sie o co sprzeczać, gdyż to bardzo podobne do siebie ciągniki(z lekką przewagą zetora) I myśle, że może się w końcu ze mną zgodzisz bez zbędnych kłótni?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a najwazniejsze jest zeby te ciagniczki na siebie zarabiały bo jak nie to lipa -pozdrawiam wszystkich uczestnikow tego tematu-PRZEMEK321.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

-nowocześniejszy ?? hmm.. proxima plus jest to świerza konstrukcja z bodajże 2006 roku, a nh , to nie wiem który to rok.

-skrzynia w nhtd95d wujka posypała sie po 400 mth(rewers dokładnie) , i ciężko biegi wchodzą w nim .

-a żeby kciukiem wcisnąć ten lift-o matic to dopiero wtedy trzeba mieć pary , a w dodatku nim mozna tylko w góre i w dól(chodzi mi mianowacie o to iż nie mozesz go w połowie zakresu zatrzymać , chyba ze trzymasz kciuk czały czas na tym przycisku , co nie jest zbyt komfortowe)

-silnik ?? moim zdaniem zywotniejszy będzie silnik 4.15 90KM niż 3.2 82KM , ale skoro nowocześniejszy to znaczy lepszy , to spoko :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

kamil987@ Ja zawsze mówiłem że Zetory są mocne :D bo już miałem nie jedna firme ciągnikówi wiem cos co jaki może z siebie dać :blink: No Fakt tu moge powiedzieć że NH T6000 jest lepszy od Forterry i to nie ulega wątpliwościale to inna klasa juz do tej kasy Maxterra bedzie należała :D

 

Ale szczerze mówiąc to niezła jazda była w tym temacie dawno nie pamiętam takiej jazdy :huh: :) he he. Pozdrawiam wszystkich serdecznie w tym temacie wszystkich uzytkowników Zetora New Hollanda John Deera Ursusa Farmtraca Farmera i innych wymienionych ciągników w tym temacie :) Liczy sie jedno oby nasze maszyny chodziły jak najdłużej i były jak najmniej awaryjne POZDRO chłopaki :) ;)Szczęścia i słodyczy kolega Gago życzy :):D:)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

widze ze nie jezdziłes nh td skoro twierdzisz ze w nim biegi ciezko chodzą bo a co to podnośnika to tez chyba nie potrafisz go obsługiwać skoro nie potrafisz go w połowie zakresu zatrzymac-tak naprawde to albo wcale nie znasz tego ciagnika albo pizesz to złośliwie-uzytkownicy TD moga potwierdzić co napisałem.Ja tez wam życze zeby przedewszystkim było za co kupować te ciągniczki a pózniej o nich pogawedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

I tym pozytywnym akcentem powinniśmy zakończyć ten temacik :blink: przemek ja osobiście z pół wakacji przejezdziłem wujka nh i moge sie o nim troche wypowiedzieć , a nie ty mi będziesz wmawiał że ani nie jezdziłem , ani nie widziałem na żywoi tego ciągnika , a więc zastanów sie 2 razy zanim coś takiego napiszesz.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie Zetor53400 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Mnie tylko zastanawia jedno. Co ten biedny Krzysiek teraz wybierze :D

Tylko prosze Krzysiek nie mów narazie nikomu na co padło... Dzięki temu największa niespodzianka będzie jak dodasz pierwszą fotę nowego ciągnika :D :blink:

Tylko prosze nie zrób nikomu na złość i nie weź Belarusa(nie żebym coś do niego miał :) ) :D

Pozdroo wszystkim :) :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

widze że mój temat przyniósł wiele sporów i kłótni między nh a zetorem. ale najgorsze jest to najwięcej mają do powiedzenia osoby które nie posiadają tych ciągników i niewiele o nich wiedzą ;)

prosiłbym jeszcze użytkowników nh zetora i jd 5m o wypisanie plusów i minusów tych ciągników i ich cen

 

A więc może trochę ci pomogę jak jeszcze się nie zdecydowałeś. ponieważ byłem w takiej sytuacji miesiąc temu i objeździłem wszystkich dilerów co się da, byłem prawie zdecydowany na JD 5080 M lecz po obejrzeniu u dilera miał już awarię i to ja jako pierwszy zobaczyłem most z chin "to go przekreśliło". Był jeszcze DF ale zdecydowałem się na zetora Proxima power 85 ponieważ

3 półbiegi, moc silnika większa, cena za jaką mogłem kupić DF to 132tyś netto a zetor 135 z ładowaczem TL120 i łyżką 2 metry. więc krótko mówiąc mam ciągnik i ładowacz a tam tylko sam ciągnik. może jeszcze o spalaniu powiem że nie więżę w bajki o kosmicznej różnicy w spalaniu, każdy ciągnik tej mocy powinien spalaniem oscylować ok 10 litrów na godzinę pracy w orce pod warunkiem że jest agregatowany z odpowiednim pługiem. miałem kiedyś 7245 i z pługiem 4x45 palił mi 14-15 litrów na godzinę bo miał ciężko, ale później kupiłem 9245 to spalał ok 10 litrów z tym samym pługiem. pozdrawiam


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

W proxie 85 dopłacasz za skrzynie 4000 a w NH 7000 za sprężarkę, której nie ma w żadnym ciągniku,ja rozumiem skrzynię 30 ale bez spręzarki to porażka

 

Czy napewno nie ma w każdym ciągniku (w standardzie)? Czyżby mój zetor jest wyjątkiem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie na temat proximy power. gdy byłem na targach w kielcach to oglądałem taki ciągnik i powiem że fajna maszynka

cena jaką mi powiedzieli za model 8541 to 140000zł


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj