krzysiekfarmer5

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

Polecane posty

zetor jest jakieś 30 lat za new hollandem niestety

To teraz dojechałeś :blink: Te traktory są podobnie wyposażone,i niema aż tak wielkiej rozbieżności technologicznej,zwłaszcza kiedy porównujemy proxę i nh td5050 czy innego brata :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Proxima Plus to całkiem inna skrzynia i nie ma tam opcji kolidujących. Została skonstruowana od podstaw, a w zwykłej Proximie jest modernizacją skrzyni montowanej w serii UR I i niestety nie udało się w niej pogodzić kilku rozwiązań. Opcjami wykluczającymi się nawzajem są w niej rewers, dwa obroty wałka (np 540 i 540E) oraz wzmacniacz momentu :blink:, ani nawet strona nie podaje tylko wspomina o tym co napisałem wyżej czyli "Speeds (rpm) 540/1000 or 540/540E (540 on modelswith shuttle or creeper)" ale że nie można mieć zwiększonej prędkości, która to konstrukcyjnie różni się trybami w przystawce i w zwolnicach to nic nie słyszałem :huh:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze że mój temat przyniósł wiele sporów i kłótni między nh a zetorem. ale najgorsze jest to najwięcej mają do powiedzenia osoby które nie posiadają tych ciągników i niewiele o nich wiedzą :blink:

prosiłbym jeszcze użytkowników nh zetora i jd 5m o wypisanie plusów i minusów tych ciągników i ich cen :huh:


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Al jaja ludzie weźcie wychodzi na to że NH td ma większo kabine od Proximy o kurde ale jaja :huh: :blink: Nie no weźcie już ... Jak oglądałem to td i weszłem do srodka to tam jest tyle miejsca ile w maluchu jak podróżuje nim 5 osób :D ciasno jak Cho**** A w Proxie jak się wejdzie to już co innego i pasażer się zmieści albo pasażerka :) i jes duzo miejsca a tu w tym TD siedzi sie jak zając po miedzą :):D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

co z tego ze kabina mniejsza jak reszta jakościowo bardzo słaba-narazie te ciągniki sa nowe to chodzą jako tako ale zobaczymy jak beda wygladały jak zrobią ze 2-3 tys mtg-mozecie mnie za o krytykowac ale sami sie przekonacie a co do new hollanda TD to są takie co mają po 7-8 tys mtg i chodzą pieknie-wiadomo jakies awarie sie przytrafiły ale poza tym to ciągniczki po takim przebiegu są suchutkie i chodzą jak nowe a zetor-sami zobaczycie. Nie sugerujcie sie tym ze stare zetory tyle wytrzymywały bo te czasy juz dawno mineły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

A ja wam powiem że NHTD i Zetor Proxima to jedna półka (Jeśli chodzi o poziom zaawansowania) .Nigdy nie miałem styczności z jedną lub drugą marka tak więc nie wiem jak jest z awaryjnością oraz ceną części zamiennych.Ale gdzieś na AF pod jakąś fotką zetora 7745 przeczytałem iż koszt skrzynki(do akumulatora) z schodkami to prawie 500zł tak więc nie liczyłbym na aż tak tanie części w przypadku proximy, nie mówiąc iż w NH są tańsze choć myślę iż powinny być na tym samym poziomie.Co do tego czy Zetor bije NH TD na głowę i odwrotnie to powiem wam iż w mojej okolicy pracuje 6 NH TD (pare TM i ursusów) w pobliskim kombinacie natomiast nie ma żadnego z nowych zetorów mimo iż diler zetora jest o wiele bliżej tak więc dlaczego ktoś kto gospodaruje na 3,5tys hektarów wzioł NH TD a nie zetora proxime ?Takie było moje podejście do tematu zakupu ciągnika ponieważ wole opierać się na opinii kierowców z takiego kombinatu gdzie ciągniki maja po kilkanaście tys. godzin niż od ludzi co ich nie mają lub podchodzą do tego iż moje jest najlepsze, nie mówiąc już o tym iż wiadomo jak jeżdżą kierowcy w takich gospodarstwach rolnych.Ja jestem zdania iż żaden ciągnik nie jest bez wad a o jego awaryjności w dużej mierze decyduje jego posiadacz.Ja swoim TD zrobiłem 250 g przez niecały rok i powiem wam iż przez ten czas padł mi siłowniczek od drzwi, jeden bezpiecznik oraz musiałem dokręcić rurkę która zaopatruje turbinkę w olej.I mam nadzieje że na tym się skończy. Co do plusów to powiem tak : spalanie ,zwrotność,liftomatik,.Minusy to:brak miejsca dla drugiej osoby,kijowe dojście do wymiany filtra kabiny i wlewu oleju do przekładni,spustu wody z ostojnika.Tyle moich spostrzeżeń na ten temat niech każdy dorzuci coś od siebie ale tak bez mydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

jozin1z1bazin@ pare stron wcześniej przedstawiłem dane tech. obu modeli , i po ich przeanalizowaniu powinieneś ujżeć moje argumenty dotyczące wyższości zetora , a mógłbyś mi teraz ty przedstawić argumenty mogące mieć wplyw na wyższość nh ?? z góry dziękuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak jozin1z1bazin zrób to o co prosi kolega zetor53400 tylko porównanie zrób proximy z NHtd5040 bo to ta sama cena i zobaczymy czy juz wtedy proxa tak dobrze wypadnie.ps-dzis był u mnie znajomy zetorem 8441 z roku 2005-hmm na liczniku 660mtg i tak -kilka wycieków wymieniona uszczelka pod głowicą i do wymiany sprzegło bo jak to znajomy powiedział-podobno były te sprzegła wadliwe.Strach pomysleć jak ten ciągnik bedzie wyglądal po kilku tys mtg.chwalcie jak chcecie tego zetora ale jak wszystkie są takie same to napewni bedziecie z nich zadowoleni. a i jeszcze cos-siłowniki gazowe wszystkie do wymiany i biegi i sprzegło wchodzą tak ciezko jak w c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przemek tylko że pominąłeś taki drobny fakt ze w plusie jest inne sprzęgło i inna skrzynia a przede wszystkim zsynchronizowana, więc porównujesz nie to co trzeba hehe

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A oto upragnione porównanie : zetor proxima plus 85 // new holland td 5040

moc wg.ISO TR 14396 : 90KM//88KM

poj.silnika : 4156ccm//4500ccm

moment obr. : 351Nm //375Nm

skrzynia :16/16 i jedno stopniowym wzm.momentu obr.(30km/h / 40km/h) // 12 x 12 Synchro Shuttle™ (30 km/h / 40 km/h)

udzwig podnośnika :4150kg // 3565kg

wydajność hydrauliki : 50 l/min // 45 l/min

ilość złącz hydr. : 6+1 // 4

masa : 4010kg // 3730kg

ogumienie przód : 13,6R24 // 12.4-R24

ogumienie tył : 16.9R34 // 18.4/R30

poziom hałasu w kabinie : 78dB // 83dB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a dlaczego ty cały czas porownujesz plusa a nie zwykła proxe 85-a poza tym doucz sie troszke i sprawdz dokładnie dane NH td5040-fajny koleś jestes zobacz w jakiej normie podałeś moc zetor a w jakie NH -TAKIE BAJKI TO SASIADOWI CIEMNEMU A NIE MI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A więc już mówie : Porównuje z plusem , z bardzo prostej przyczyny , a mianowicie dlatego ze to właśnie ona jest w temacie , a nie zwykła :blink: A moc zetor podaje wg. DIN i wychodzi wtedy 82KM , a wg. ISO TR 14396 moc wynosi 90KM , zaś nh podaje moc wg. ISO TR14396-ECE R120 i wtedy ma 88KM :D Akurat sprawdziłem dokładnie dane nh td5040 , i przedstawiłem je w tabelce nad twoim postem :huh: Ale oczywiście wiem doskonale że chodziło ci o nh t5040 , ale jak taki wielki fan new hollanda nie umie napisać poprawnie typu ciągnika , to już niestety nie moja wina :D

 

 

PS. dzięki za docenienie mojej skromnej osoby tu cyt. "fajny koleś jestes" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

A oto upragnione porównanie : zetor proxima plus 85 // new holland td 5040

moc wg.ISO TR 14396 : 90KM//88KM

poj.silnika : 4156ccm//4500ccm

moment obr. : 351Nm //375Nm

skrzynia :16/16 i jedno stopniowym wzm.momentu obr.(40km/h) // 12 x 12 Synchro Shuttle™ (30 km/h / 40 km/h)

udzwig podnośnika :4150kg // 3565kg

wydajność hydrauliki : 50 l/min // 45 l/min

ilość złącz hydr. : 6+1 // 4

masa : 4010kg // 3730kg

ogumienie przód : 13,6R24 // 12.4-R24

ogumienie tył : 16.9R34 // 18.4/R30

poziom hałasu w kabinie : 78dB // 83dB

Zetor53400 z jakiej str wziąłeś tą informacje że w proximie plus 85 jest w standardzie 40km\h ?? Bo ja ost dzwoniłem do chełma to gość mi mówił że w tej proxie jest 30 km\h w standardzie :blink: To co ten gość by sie pomylił czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

info brałem ze strony zetora http://www.zetor.pl/ , myslałem że na stronie zetora jest błąd bo na forum przeczytałem że podobno już 40km/h jest w standardzie , to już nie wiem co jest prawdą :blink: już poprawiam :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

proxima 85 plus ma w standardzie 30 km/h. 40 km/h jest w opcji i kosztuje 3950zł. 95 i 105 mają w standardzie 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

haha 4 tysiaki za skrzynie 40km a w NH taka skrzynia to standard jak i wiele innych i tak naprawde to jak proxe plus doposazysz jak NH to juz wyjdzie cena prawie taka sama jak T5040 i tu juz proxa nie ma startu.Zetor53400 dodałeś zetorowi ile mogłeś w swoim porównaniu a w NH UJMOWAŁEŚ ILE TYLKO SZŁO-JESTEŚ MAŁO WIARYGODNY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

przecież td5030 albo nawet td5040 nie ma szkrzyni 40km/h w standardzie , więc o czym ty mówisz ?? A w nh td5030 masz skrzynie 16/16 z 1 stopniowym wzmacniaczem ?? ups , chyba nie :blink: więc Zetor nadal jest panem nh :huh:

 

PS. a powiedz co nh odjołem , a co zetorowi dodałem ?? za wszelkie info wielkie dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Czy na pewno standard ?

Przemek zacznij uzasadniać swoje wypowiedzi !

A i jeszcze czy mógłbyś podać te ,,prawdziwe'' dane bo chyba w twoim przekonaniu NH został tutaj bardzo skrzywdzony.

 

Zetor byłeś szybszy ...

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

W proxie 85 dopłacasz za skrzynie 4000 a w NH 7000 za sprężarkę, której nie ma w żadnym ciągniku,ja rozumiem skrzynię 30 ale bez spręzarki to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

PRZEMEK321@ zapomniałes dodać że zaden nowy ciagnik z każdej firmy nie wychodzi tyle co ten stary... :blink: Z reszt jak oglądałem nowe ciągniki Nh bo sie rozgladałem za takim to stały na placu to już była lekka przesada żeby taki super zaje****y NH miał pordzewiane obciążniki i felgi i z ty6łu troche rdze było widać na roamionach to na taki traktor i tako firme jak NH nie przystało :huh: :D :Dha ha ha To już taki Chujo** Zetor zajakiego go uważasz nie jest od nowości pordzewiały bo takiego nie widziałem na placu ( ale też nie mówi że Zteror jest super malowany bo tak też nie jest).


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Z tego co ja wiem to skrzynia 40km/h to standard w TD, przynajmniej jak ja kupowałem to tak było chyba że teraz pozmieniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Wiesz na stronie różne rzeczy piszą ja miałem w standardzie ogumienie 12,4R20 i 14,9R30 a na stronie jest jakieś węższe bodajże i co do hydrauliki to wydajność też(może być większa)bo ja z tego co pamiętam mam coś około 70litórw tą drugą pompę(chyba megaflow się nazywa) ponieważ ciągnik ma w przyszłości pracować z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

zetor panem NH-wez mnie nie rozsmieszaj-zetor to nawet rewersu dobrze nie potrafi zrobić a spójrz na NH jaką posiada technologie w swoich maszynach-silnik stosowany w proximach to technologia z przed 30 lat zza czasów c 385 i czym sie tu tach szczycisz. do gremlin masz racie pnełmatyka kosztuje 5 tys ale za to reszta to standard a w zetor ma wszystko za dopłatą i chyba ktoś tu nie potrafi liczyć bo po doposazeniu proxy plus mozna mieć NH T5040 a to juz inna bajka.zobaczcie co sie stało ze sprzedazą zetorów-tak wielbiony przez was ciągnik coraz gorzej sie sprzedaje i to za sprawą NH- wiecie dlaczego? kilka lat temu ludzie sie zucili na zetory a teraz po kilku latak jak juz troszke pochodziły to kazdy widzi co jest i to dlatego-mam nadzieje ze wrócimy do tej rozmowy za kilka lat i zobaczycie jaką zetor bedzie miał sprzedaz a jaką NH. PS.ZETORA NALEZAŁO BY PORÓWNYWAĆ Z URSUSEM,FARMTRACKIEM.FARMEREM I PRONAREM BO DO NH TO MU BARDZO DALEKO.PITERR DOBRZE PISZE BO nh td MA JEST SPRZEDAWANY W POLSCE Z INNYMI DANYMI TECHNICZNYMI NIZ PODAJE PRODUCENT I O TYM MOWIŁEM WIEC NAPEWNO TAK ZLE NIE WYPADNIE W PORÓWNANIU Z PROXIMĄ PLUS-SPRAWDZ I NAPISZ PRAWDE A NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj