krzysiekfarmer5

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

Polecane posty

danielek24    30

najlepiej to sie wszyscy spotkajmy i walczmy ;) Sprawa jest prosta:nie masz na jd bierz zetora.napewno i nh nie jest zły,bo jak by tak było to nikt by poprostu go nie kupował ale zetor po mojemu jest prostszy,jest ich u nas więcej,jest poprostu bardziej zakorzeniony w naszej gospodarce.ludzie biora bialorusy i nie narzekają.nie jest nigdzie powiedziane że musi kosztować 140 tyś żeby bylo dobre bo nie zawsze tańsze=gorsze.sam marzę o jakimś fendzie,valtrze ale wiem,że mnie nie stać i wziałem zetora i wcale nie żałuje.pewnie będziecie sie smiać ale w przyszłym prow skladam na belarus820 i nie boje sie,bo tanie i w mojej okolicy sprawdzony.

Podsumowując jeden woli kryśke a drugi maryśke :D i tak w koło macieju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

i tu masz racie niech każdy kupuje na co go stać a nie żeby był lepszy od sąśiada Nie pisze tego żeby się mondrowac sam pod wpływem emocij popełniłem błąt kupując znanej marki traktor tylko poto żeby po pewnym okresie tego żałować traktor to nie jnwestycja przynosząca konkretne dochody wręcz przećiwnie mogłem kupić białorusa a rużnice zainwestować w chlewni a tak jeżdze komfortowym traktorem a obornik wyrzucam ręcznie najwjencej boli żimom gdy traktor stoji

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko niech ktoś nie psioczy, że 5M tyle kosztuje, a nie wiele przewyższa Zetora. Chcecie John Deere'a musicie wyłożyć. Gdyby 5M kosztowałby tyle samo co Zetor nie byłby John Deerem. Pomijając ten chiński akcent, to wziąłbym John'a chociażby ze względu na silnik. Skoro dla wielu Zetor dużo pali, to co za różnica ze weźmie Jelenia. ;)

 

Teraz już tak poważnie, to trudny wybór... 5M technicznie szału nie robi i głównie trzyma poziom za logo JD na masce. Zetor nie aspiruje do miana super ciągnika i się z tym nie kryje. Także trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie płacę i żyje w przekonaniu, że mam John'a, czy nie przepłacam i żyje ze świadomością posiadania Zetora. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

i to wszystko w tym temacie ;) bobek zgadzam sie z tobą , teraz niech autor tematu powie co o tym wszystkim sądzi , i poinformuje o swojej decyzji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Oczywiste jest że JD będzie droższy to nawet nie ta sama klasa. I szczerze mówiąc to nawet te ,,chińskie''części da się przeboleć. Ale wziąłbym jeszcze pod uwage cene przeglądów, dostępność części, odległość od dealera, i cenę utrzymania ciągnika ... w końcu to 20 ha więc czy nie lepiej za oszczędzone pieniądze kupić jakieś maszyny i mieć Zetora i jeszcze coś do niego. Czy wziąć JD i zyć ze świadomością komfortu i renomowanej marki.

Waleczni Koledzy z NH skończcie te mądrośći i porównania. Forum długie i szeroki więc załóżcie temat JD czy NH a może lepiej NH czy Fendt? @NHTD5030 nie miej mi tego za złe ale raczej Ci od zetora napisali więcej konkretów od NH a na pewno nie tak że ,,Zetor nie dorasta NH'' Czy porównanie do aut... Piszecie same konkrety i macie wiele dowodów z których absolutnie NIC nie wynika.Staracie się przekonać cały śwat że macie racje.

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Panowie na 300 czy 400 h rocznie to aż tak bardzo ciągnik nie jest obciążony. Jeśli chodzi o ciągniki powyżej 100 KM to NH będzie lepszy natomiast w kwestii 70 czy 80 KM nie jest duża różnica.

Wasze sprzeczki są identyczne jak w temacie czy lepszy jest T 25 czy 30.

 

Ale wróćmy do tematu, podejdźmy do tematu z innej strony. Na moja okolice jest dużo NH i Zetorów i może lepiej byłoby kupić JD żeby po prostu się wyróżniać na polu ;) Kiedyś na okolice była moda na nowe Daewoo teraz jest moda na NH i Zetory.

 

Ja mogę coś powiedzieć o awaryjności ciągnika bo przez 6 lat zrobiłem 5 tys h. Zróbcie swoimi tyle i wtedy piszcie że są bezawaryjne, przebieg do tysiąca godzin bez awarii to nie jest jakiś super wynik, czasami kilka awarii zdaży się włąsnie wtedy i po ich usunieciu ciągnik będzie dalej pracował bez przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wiem że będziecie się śmieli ale ja rocznie robiłem chyba ponad 1 tyś mtg mf 255, przez kilka lat przed kupnem r3, nie mam obrotomierza ale wnioskuje to po wypalonym paliwie i cała uprawa i transport odeszła na r3 który robi prawie 400mtg a wydajność ma dużo większą a ferdek zużywa tyle ropy rocznie co i r3 także jak wspomnę sobie piękne sierpniowe dni gdy ferdka odlałem o 7 rano a kończył prace o 22.00 tylko się zmienialiśmy z brejdakiem i ojcem to chyba mogę coś powiedzieć o tym ciągniku he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

zetor53400 -porównaj sobie proxime pawer z NH t5040 i dopasaz tak zetora jak NH to zobaczysz jaka bedzie róznica w cenie .krzyczysz ze NH jest gorszy od zetora a tak naprawde to zetor to nawet rewersu hydr. nie potrafi zrobić bo wypuścili pierwsze proxy i co zaraz wszystkie zabierali do fabryki i poprawiali-koniec tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

tak nawiasem jak mam skladac wniosek na jd za 125 brutto(ten 5m 70km)to se przemyslalem i składam na belarus na nowym przodzie i szerokie gumy71tyś+rozrzutnik8t26tyś+agregat uprawowy 3m 3700zł+siewnik 3m 11 tyś+agregat pradotwórczy 6 tyś+tur do c360 4tyś=121 tyś brutto

Może nie jest to sprzęt z najwyższej półki :D ale przy odpowiednim poszanowaniu i odrobinie zdolnosci manualnych napewno posłuzy swoje.

oczywiscie nie smiem twierdzic ze belarus jest lepszy od jd.ale każdy niech najpierw kalkuluje a potem kupuje,bo może okazać sie że na masce nedzie lśnil piekny znaczek a w portwelu lsnic bedzie jeszcze wieksza pustka :D ps.usmarowane rece zawsze umyjesz o komfort dbaj w domu a nie w ciagniku.I zawsze cos zostanie na prezent dla żony ktora może wynagrodzić ci ten brak komfortu po całym dniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

konczymy temat przepraszam za czasami uniesienia i mozemy sie bic bo ja trenuje mma to wygram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

powsinoga@ śmieszne a to dlacvzego vw teraz startuje na najlepszą marke na świecie a mercedesa nie ma w pierwszej 5 nawet ;)

A wracając do tematu to się zgodzę z robertbara@ :D a co do tych marek co jest na nich jakeś szaleńskwo to u nas niedaleko tak jest że w jenym miejacu mają same Case w drugim same MF a u nas są same Zetory nowe no i jeszcze inne marki ale NH to nie widac i to na daleko odległość nawet :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dokładnie @Robertbara ma racje, bo ten cały spór proxima czy nh td czy jd M itp. to znaczy tyle co t25 czy c 330 lepsze, bo i tak możecie się spierać i przekonywać co lepsze, to sąsiad sprawi sobie jd 130km premium i wtedy dalej będzie się spierać kto rozsądniej wydał 100 pare tyś czy lepiej niecałe 100 tyś za pronara, jak na prow Ci sami co kilka lat temu przesiedli się z c360 na proximy i pronary teraz kupują ciągniki za 300tyś i droższe, takiemu to można zagiąć że byk ze znanym znaczkiem na podwórku a w portfelu płótno, ale nie będzie sobie przygadywał posiadać zetora właścicielowi new hollanda td że ma za dużo kasy, no nie jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

powsinoga@ śmieszne a to dlacvzego vw teraz startuje na najlepszą marke na świecie a mercedesa nie ma w pierwszej 5 nawet ;)

A wracając do tematu to się zgodzę z robertbara@ :D a co do tych marek co jest na nich jakeś szaleńskwo to u nas niedaleko tak jest że w jenym miejacu mają same Case w drugim same MF a u nas są same Zetory nowe no i jeszcze inne marki ale NH to nie widac i to na daleko odległość nawet :D

Nie marka Volkswagen, tylko koncern i nie najlepszą tylko najwięcej sprzedającą. Vw (marka) pokazał jak może się porównywać do mercedesa wypuszczając Phaetona największa porażka marketingowa jaką ten koncern zanotował.

Jak dla mnie Zetor, NH TDD, Case JX, JD 5M to ta sama półka... czyli tanio i nie konieczne dobrze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

powsinoga@ śmieszne a to dlacvzego vw teraz startuje na najlepszą marke na świecie a mercedesa nie ma w pierwszej 5 nawet ;)

A wracając do tematu to się zgodzę z robertbara@ :D a co do tych marek co jest na nich jakeś szaleńskwo to u nas niedaleko tak jest że w jenym miejacu mają same Case w drugim same MF a u nas są same Zetory nowe no i jeszcze inne marki ale NH to nie widac i to na daleko odległość nawet :D

mercedes przez wszyskich kojażony jest z prsetiżem jakośćą niekoniecznie jest tak faktycznie ale mit mercedesa trwa i długie lata trwać bendzie vw kojażony jest tylko z samochodem dla mas Tak samo zetor długo jeszcze będzie uważany za traktor pokroju ursus,belarus itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Phaeton jest marketingową porażką, ale technologicznie to doskonały samochód, mogący konkurować z S klasą.

Sorry za OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale zaraz zaraz, ja porównywałem zetora proxime plus z nh td5030 . a niędzy nimi nie ma prawie różnicy cenowej . a osiągami i parametrami niszczy nh jak mu się żywnie podoba ;) koniec tematu nh , bo ich użytkownicy nie mają , albo nie przedstawiają żadnych konkretnych argumentów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a w którym to zetorze był wałek 540E lub skrzynia 40km/h i nie można było tego połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W Proximie-pamiętam bo rozmawiałem z jakimś tam ober-szefem (Czechem) z Kalisza-było to na etapie poszukiwania ciągnika-najśmieszniejsze było to że w Niemczech takie coś było możliwe biggrin.gif -gość mętnie mi tłumaczył że to z tego powodu aby pracować w najlepszym możliwym zakresie obrotów biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

ale zaraz zaraz, ja porównywałem zetora proxime plus z nh td5030 . a niędzy nimi nie ma prawie różnicy cenowej . a osiągami i parametrami niszczy nh jak mu się żywnie podoba :D koniec tematu nh , bo ich użytkownicy nie mają , albo nie przedstawiają żadnych konkretnych argumentów ;)

niepośidam nh ani zetora ale jezdziłem iiednym i drugim porwnując komfort jazdy to mając wybór wole niebieski po czerwonym wyszłem cały poobijany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to było kiedyś w tej starej proximie :D

czy oby na pewno, obecnie produkowanej zwykłej też tak jest.

Najwyraźniej proxa plus nie potrafi pracować w najlepszym zakresie obrotów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

powsinoga@ wcale sie nie dziwie że się cały poobijałeś , w nh wchodzisz jak do puszki i nie masz jak sie ruszyć , to tak nie czujesz tych dołów :blink: w proximie plus nie mozna zamówić wałka 540e przy skrzyni 40km/h ?? nawet nie wiedziałem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor53400 czytam ten temat i widze ze to ty nie masz argumentow by pokazac ze zetor lepszy id NH-robisz wszystko by ganic new hollanda ale ci to jakos nie wychodzi-stary ty masz troszke zle w głowie-jak chcesz juz porownywac to moze z td5050 bo to ta sama cena i zobaczysz jak proksa wypadnie-zastanow sie co piszesz bo jak narazie bo wyglądasz na dzieciaka ktory chce udowodnic ze jego zabawka lepsza. zetor jest jakieś 30 lat za new hollandem niestety i musisz sie z tym pogodzic bo widze ze spac przez to nie mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@jozin1z1bazin Nie obrażaj innych użytkowników forum !!

Po prostu nie możesz pogodzić się ze @Zetor gani wam NH i tyle.

Ile kosztuje JD po obecnym kursie Euro w standardzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

powsinoga@ wcale sie nie dziwie że się cały poobijałeś , w nh wchodzisz jak do puszki i nie masz jak sie ruszyć , to tak nie czujesz tych dołów :blink: w proximie plus nie mozna zamówić wałka 540e przy skrzyni 40km/h ?? nawet nie wiedziałem :huh:

nie pracowałem zbyt długo nh aby opisywać jego zalety lub wady to moje jndywidualne odczucia w jednej kabinie czuje sie jak w starych ukochanych lewisach a w drugiej iak w garniturze kupionym przez żone jak kto woli albo muśi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj