Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 rozrusznik szybko obrotowy

180 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 11:09

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Szybko-obrotowy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 rozrusznik szybko obrotowy Dzisiaj, 05:50
  •  

#102 Share kecaj28

kecaj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 12:43

t-25 rozrusznik szybko obrotowy A co z kwestią wieńca koła zamachowego bez używania odprężnika?
Jak sprawuje się rozrusznik od c360 i czy coś trzeba przerabiać?

#103 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 16:30

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Nasz władek ma niecałe 5tys mtg co wiem kiedyś ojciec odpatrzył od innego co zamontował od 60 tki było to ok 1990 roku chodzi do dziś poza wymianą szczotek trzeba dorobić podkładkę ok 15 mm grubości teraz podaje na oko musi być dokładna będzie mm za mała olbo za duża i już blokuje miedzy rozrusznik a blok silnika wtedy szybkoobrotowych nie było ,teraz co wiem do 300zł idzie takie kupić gdyby od 60 wysiadł to bym kupił ale pali idealnie ,jak masz już leżeć od 60 tki to dorobisz podkładkę za flaszkę i montujesz tanio albo kupujesz szybki

#104 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 16 listopad 2012 - 20:09

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Też mam ten od c-360 i ładnie chodzi a tę podkładkę adapter to chyba można normalnie w sklepie kupić bo to chyba nie każdy dorabiał tylko były takie w sprzedaży. Ten od c-360 pewnie będzie droższy.

Edytowany przez Witek2010, 16 listopad 2012 - 20:12.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#105 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 22:30

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witam -tak jak kolega pisze wyżej, od C360 jest droższy, szybko-obrotowy tańszy, lecz jego żywotność znacznie krótsza, wiem to i z praktyki własnej ponieważ sporo rozruszników naprawiałem pobliskim sąsiadom, u mnie właśnie sąsiedzi ich pozakładali ponieważ to był hit jak się pokazały na rynku, gdzie nikt nie znał do końca ich żywotności, i po roku , czasem trochę dłużej ich użytkowania mieli ich dosyć, spalają się stojany lub wirniki, i bardzo czułe,są na wilgoć z powietrza, gdzie dostają przebicia, i dlatego też szybciej się przepalają, albowiem mają cienką warstwę izolacyiną , kręci prędko natomiast moc jego jest znacznie niższa, wystarczy sprawdzić moc jednego i drugiego, ja w swoim orginalnym rozruszniku dałem dotoczyć tulejki z brązu u zaprzyjażnionego tokarza, oraz wirnik do zmniejszenia średnicy o dwa mm aby szybciej kręcił, i nie zamienił bym go na żaden inny, a już ok.15 lat działa .Fakt że trochę to kosztowało,szczególnie tulejki, ale się opłaciło i o rozruszniku nie wiem co to jest jego awaria, ma swoją moc i dość prędko kręci, a tulejki nie do zdarcia, a tak to też często robiłem wymianę tulejek, bo wolno kręcił i ocierał o stojany :) Pozdrawiam

#106 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 08:13

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witek2010 teraz mogą być już gotowe te podkładki do kupna ale 20 kilka lat temu wtedy to był rolnika wynalazek i w okolicy jeden od drugiego brał wymiar i dorabiał ,kolega wyżej pisze że wysokoobrotowe mają też wadę wytrzymałość słabą może ktoś napisze ile lat mu już chodzi albo jak szybko spalony

#107 Share kecaj28

kecaj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 13:08

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Da radę tym rozrusznikiem palić bez odprężnika i nie trzeba się o nic obawiać?

#108 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 17:56

t-25 rozrusznik szybko obrotowy w moim władku mam szybkoobrotowy i jeszcze nie uzywałem odprężnika odkad go załozyłem
mam go ok. roku, akumulator to voltmaster 80ah
ps; jak w duze mrozy to nie wiem bo nie było potrzeby go odpalać

#109 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 18:20

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witam -te szybko-obrotowe z którymi ja się spotkałem akurat nie były najlepszej jakości ,ale są może( myślę) ,że nawet są na pewno innych producentów ,które mogą być bardziej trwałe i warte uwagi, w moich okolicach może akurat były jednego producenta z którymi się spotkałem, przecież nie tylko jeden jest ich producent, te mogły być akurat Chinole, nie wiem bo bliżej się temu nie przyglądałem ,chociaż sama różnica w cenie jest już bardzo wymowna, ale nie można przecież wszystkich ładować do jednego wora, warto przyjrzeć się bliżej jakiego producenta jest dany egzęmplarz rozrusznika którego staramy się zakupić, ja napisałem o tych z którymi miałem kontakt, może inni wydadzą swoje opinie w tym temacie, było by właśnie dobrze zawsze by był większy punk odniesienia w tym temacie :rolleyes: Pozdrawiam

#110 Share kecaj28

kecaj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 19:01

w moim władku mam szybkoobrotowy i jeszcze nie uzywałem odprężnika odkad go załozyłem
mam go ok. roku, akumulator to voltmaster 80ah
ps; jak w duze mrozy to nie wiem bo nie było potrzeby go odpalać

W rozruszniku szybko-obrotowym boję się zwichrowania wieńca.

Ma ktoś może jakiś filmik z odpalania t25 takim rozrusznikiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 19:53

t-25 rozrusznik szybko obrotowy jakiego zwiechrowania wieńca hehe
filmiku nie mam, ale kręci jak wiertaka :P
ps; kupiłem jakiś najtanszy GMP? za 230zł
ps2;wcześniej miałem problemy z zapowietrzaniem się ukladu (usterka juz naprawiona :P) i często kręcilem nawet minute zanim zapalił - działa jak nowy

#112 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:38

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witam-do kecaj28 : chyba nie znasz budowy i nie wiesz jak wygląda koło wieńcowe, jest ono osadzone na koszu sprzęgłowym i nie ma takiej opcji aby go z wichrowało, jedynie wycinanie zębów wieńca, jeżeli by słabo zazębiało :) Pozdrawiam

#113 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 listopad 2012 - 23:50

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Jak tylko kto ma dostęp tanio do R11 od C360, to niech zakłada, bo to jest rozrusznik nie do spalenia.
Ja czasem jak nie mam wolnej ręki, to najpierw wciskam odprężnik, potem kręcę. Oczywiście czasami (słabe baterie) rozrusznik zatrzyma się, ale ja nie puszczam kluczyka, po chwili kompresja trochę uleci, obróci i zapali :lol:

Faktycznie ja mam przystawkę dorobioną, a mój wuj ma fabryczną, widziałem też w sklepie ten wynalazek, gdzie nie prowadzą ruskich części

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#114 Share kecaj28

kecaj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 08:04

Witam-do kecaj28 : chyba nie znasz budowy i nie wiesz jak wygląda koło wieńcowe, jest ono osadzone na koszu sprzęgłowym i nie ma takiej opcji aby go z wichrowało, jedynie wycinanie zębów wieńca, jeżeli by słabo zazębiało :) Pozdrawiam

No Właśnie o te ząbki mi chodziło,dzięki za wyjaśnienie.

Szukam oszczędności i dla tego zadaję te pytania.
Jest w ogóle sens wstawiać jeden aku 12v zamiast 2 6-letnich 6v i zmieniać rozrusznik?
W lecie wiele osób go odpala i dlatego chodzi mi o możliwość palenia bez odprężnika, dużo się naczytałem o tych przypadkach powyłamywania tych zębów na wieńcu.

#115 Share krzychu28055

krzychu28055

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 20 listopad 2012 - 18:50

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Tu masz filmik z odpalania na szybko-obrotowym

Edytowany przez krzychu28055, 23 styczeń 2014 - 12:56.

#116 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:53

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witam- powiem że pięknie Ci odpala, dobrze jest korzystać z odprężnika przy odpalaniu jak zaleca jego producent, albowiem zaoszczędzi wówczas tulejek rozrusznika ,a tym samym przedłuży jego żywotność :rolleyes: Pozdrawiam.

#117 Share krzychu28055

krzychu28055

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 20 listopad 2012 - 19:59

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Jak robi się zimniej to palę z użyciem odprężnika :)

#118 Share falek

falek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 18:34

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witam kolegów forumowiczów.
Mam mały problem z rozrusznikiem szybkoobrotowym firmy GMP. Mianowicie czasami jest tak , że gdy chcę odpalić władka słychać tylko tyknięcie elektromagnesu wyrzucającego bendiks rozrusznika , i na tym się kończy, rozrusznik milczy. Jednak żeby odpalić traktor trzeba próbować obracać wieńcem władka. Jest tak że odpala od razu,a czasem trzeba kilka razy ponowić obrót wieńca.Wierzcie mi jest to wkurzające.W czym tkwi problem? Z góry dziękuję za sugestie kolegów.

Edytowany przez falek, 24 listopad 2012 - 18:42.

#119 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 listopad 2012 - 19:20

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Ja mam szybki litewski jubana 3 lata i chodzi git, i aku z osobówki 74ah 680A i zimą odpala bez jąknięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:49

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Witam- do falek, sprawdż szczotki rozrusznika, albo się kończą lub się zawieszają :) Pozdrawiam.