Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 rozrusznik szybko obrotowy

180 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 grudzień 2011 - 15:09

t-25 rozrusznik szybko obrotowy

To jaki nowy polecacie ale w przyzwoitej cenie???

Oryginalny, czeski Magneton (uwaga na podróby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 rozrusznik szybko obrotowy Dzisiaj, 23:42
  •  

#62 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 15:43

t-25 rozrusznik szybko obrotowy elo zorzyk i jak palił dobrze z tym rozrusznikiem??? a jaki to był litewski z przekładnią planetarną czy jakiś inny??

#63 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:12

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Ten litewski jubana jest tańszy ale znowu nie najgorszy są też takie indyjskie z wyglądu wszystkie wyglądają jak magneton. Chyba kolorem się różni i naklejką. Mam tego litewskiego jest to rozrusznik z przekładnią chodzi od ponad 200 mtg i narazie bez problemów. Mam znajomego co ma sklep rolniczy i mówił, że nie ma zwrotów tych rozruszników jak już to tylko elektromagnes wymieniają. Tylko jest jedna zasada w nim można kręcić max 20 sekund także jak ktoś w zimie chce bez świecy palić na mrozie ponad -10 stopni to raczej zajedzie go w jeden miesiąc.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#64 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:09

t-25 rozrusznik szybko obrotowy ale dobże kręci??? a w normalnych warunkach od strzała zapala czy troche trzeba poczekać??
a taki rozrusznik aby na mrozie dobrze palił to jaki najlepszy to pytanie głównie do użytkowników władków którzy wymienili rozruszniki i prosze o skomętowanie ich( szczególnie jak z nimi w zimie)

#65 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:38

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Przy rozrusznikach z przekładnia nie wolno długo kręcić. Trzeba zrobić przerwę. Władek ma tą zaletę, że jeśli przełamie koncesję to pali od strzała. Ten władek, któremu zakładałem litewski rozrusznik jest teraz używany bardzo rzadko i nie ma problemu z odpaleniem (nie wyciągam odprężnika). Teraz ma półtoraroczny akumulator(jeden 140Ah) i przewody prądowe o większym przekroju. Praca tego rozrusznika(dźwięki) jest inna niż tradycyjnego - gwiżdże. To było coś takiego, tylko wtedy trochę drożej
http://allegro.pl/ro...1945915627.html

Edytowany przez zorzyk2, 12 grudzień 2011 - 18:46.

#66 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:47

t-25 rozrusznik szybko obrotowy tak więc moge kupić litewski daj mi morze jak możesz jakiś link z allegro jak on dokładnie wygląda :P

#67 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:15

t-25 rozrusznik szybko obrotowy A co nie zamieściłem linka :D ?

#68 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:39

t-25 rozrusznik szybko obrotowy No na zimę niby lepsze są z przekładnią bo szybciej rozbujają silnik. Faktycznie na początku trochę jęczy ten rozrusznik ale z czasem jak się tryby dotrą jest coraz ciszej. Ja kilka dni temu założyłem świecę żarową to póki co mróz był największy -7 to zapala praktycznie od razu. Wciskam odprężnik i zaraz puszczam i pali ale bez świecy już tak wesoło nie jest (świeca w kolektorze). Aha i mam tylko akumulator taki malutki samochodowy 72 ah :rolleyes:
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#69 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:41

t-25 rozrusznik szybko obrotowy aaaaaaaaaaaaaaa sorka nie zauważyłem :P

#70 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:46

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Ja mam R11 taki jak w c360 i kręci nieźle w zimie od 7 lat ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:55

t-25 rozrusznik szybko obrotowy tommy masz taki co się zakłada go przez taką przystawkę do bloku? Też taki posiadam i kręci fajnie i jest cichy, wymieniłem tylko tulejki i szczotki i chodzi dalej. Ale on chyba trochę niszczy wieniec bo jednak idealnie nie pasuje jak oryginalny.

#72 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:08

t-25 rozrusznik szybko obrotowy W jednym mam z taką przystawką i faktycznie wymieniałem wieniec ale zęby wieńca były już słabe choć wcześniej był ruski rozrusznik. Do drugiego kupiłem już taki z końcówką pasującą bez przystawki ;)

#73 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 20:25

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Ja zakupiłem w listopadzie Magnetona i przy -10 to on tylko zagwizda i już silnik chodzi-naprawdę polecam :rolleyes:
Oryginalny też dobrze kręcił, ale powyżej -15 to mi rok temu nie przebijał kompresji po 40s kręcenia z przerwami, lub po wciśnięciu kompresji wybijało bendiks często... <_<
Do tego świeca żarowa (wg instrukcji powinno się grzać od 40-60s) i przy -15 taki rozrusznik (szybkoobrotowy) w momencie odpali :rolleyes: pamiętaj o tej przysłonie na wentylator, jeśli chcesz w zimę jeździć... :rolleyes:
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#74 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:00

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Jeśli nadal się nie poprawiło z tym rozrusznikiem to sprawdź jeszcze na wszelki wypadek włącznik masy. Tam też często są straty prądu na niepewnych połączeniach. A jeśli i to nie pomoże to albo znajdź w swojej okolicy kogoś kto zajmuje się regeneracją rozruszników, albo daj sobie spokój ze starym i kup nowy. Nieważne czy oryginalny czy z przekładnią. I jeden i drugi ma swoje zalety i swoje wady. Cena takiego z przekładnią to około 200 zł (najtańszy).

#75 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:24

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Jakie według kolegi są wady rozrusznika z przekładnią?

#76 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:08

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Te rozruszniki które widziałem nie grzeszą kulturą pracy i wykonaniem. A widziałem już takie po 2-3 latach używania. Co by tam o ruskich nie mówić ja używam już ponad 20 lat taki rozrusznik i ciągle działa. Wydaje mi się, że oryginały są jednak trwalsze.

#77 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:14

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Wszystko oryginalne jest trwalsze ale teraz już nie kupi się takiej jakości co była kiedyś teraz liczy się sztuka a nie jakość.

#78 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:46

t-25 rozrusznik szybko obrotowy witam,mam problem,po przekręceniu kluczyka słychać jak rozrusznik chodzi ale nie kreci wałem,zwierajac dwie śruby m8 na rozruszniku(na krótko) jest to samo,co jest uszkodzone bendix czy elektromagnes????
potrzebuje szybkiej odpowiedzi

Edytowany przez grala13, 06 styczeń 2012 - 17:57.

#79 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:12

t-25 rozrusznik szybko obrotowy tak jak w temacie gdy przekrece kluczyk to słychać rozrusznik,ale nie kręci wałem,co jest uszkodzone bendix czy elektromagnes??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:34

t-25 rozrusznik szybko obrotowy jak słychać charakterystyczne prztykanie to będzie elektromagnes a jeżeli wolno kręci to szcztki tulejki lub przebicie wirnika ewentualnie jak kręci i nie zazębia o wieniec to bendix

Edytowany przez Scarface, 06 styczeń 2012 - 19:39.