Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 rozrusznik szybko obrotowy

180 odpowiedzi na ten temat

#41 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 21:38

t-25 rozrusznik szybko obrotowy kolego szczerze to już nie pamiętam bo od 2 latek siedzi w moim władziu rozrusznik z przekładnią po prostu miałem już dość ciągłego dłubania przy starym jak tylko zaczynało robić się zimno bo nie było mowy o odpaleniu i tobie radzę to samo chyba że masz czas i możesz się bawić a jak znajdę chwilę to zajrzę do tego mojego starego to napiszę co i jak ale nic nie obiecuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 rozrusznik szybko obrotowy Dzisiaj, 07:10
  •  

#42 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 14:48

t-25 rozrusznik szybko obrotowy okey będe wdzięczny :D
i dzięki za pomoc

#43 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:32

t-25 rozrusznik szybko obrotowy I jak kolega dał sobie sam radę bo w temacie nie widzę dokładnie opisanej pomocy.

#44 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 14:57

t-25 rozrusznik szybko obrotowy no tak jakoś sobie poradziłem ale teraz mam problem ze skręceniem :(
jakoś nie chce wejsć tam przy szczotkach

prosze o odpowiedzi

#45 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 listopad 2011 - 19:00

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Najpierw dokręć tę obudowę co są do niej przymocowane sczotki tymi śrubkami co przykręca się dekiel potem odkręć śrubki i przykręć dekiel. Nie wiem jaki masz rozrusznik ale tam są takie cieniutkie podkładki jak źle założyłeś to też nie będziesz mógł skręcić bo będą te podkładki blokować. Jeśli masz te podkładki to musisz je w taki sposób ułożyć aby ten wałek nie miał luzu i dało się go skręcić.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#46 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 23:17

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Opisz kolego na jakim etapie jesteś i co w nim zrobiłeś, bo mi się wydaje że chyba wymieniałeś tulejki i nowa po zabici się ścieśniła i teraz nie chce wejść na wałek.
Opisz dokładnie bo nikt tego nie widzi a tylko z twojego opisu możemy ci pomóc.

#47 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 15:01

t-25 rozrusznik szybko obrotowy wymieniłem tulejki wszystko jest dobrze ale ta puszka w której są szczotki poprostu niechce wejść na pozostałą częsc blokują ją szczotki :)

#48 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 16:54

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Musisz podnieść szczotki by weszły na komutator.

#49 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 15:48

t-25 rozrusznik szybko obrotowy a jak to zrobić??

#50 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 16:17

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Odchylasz tą spiralną sprężynę i unosisz szczotkę tak aby ta sprężyna mogła oprzeć się o bok szczotki. W ten sposób będzie ją przytrzymywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 23:26

t-25 rozrusznik szybko obrotowy witam ponownie zamontowałem już ten rozrusznik i nic żadnej poprawy nadal go tak przymula ledwo kręcki a cojakiś czas w ogóle niekręci tylko coś piszczy co sie może dziać??? prosze o odpowiedzi

#52 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 23:47

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Nadpalony stojan albo wirnik.

Edytowany przez Voo, 10 grudzień 2011 - 23:48.

#53 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 12:34

t-25 rozrusznik szybko obrotowy opłaca sie go ładować???

#54 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 13:26

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Naprawa jest nie opłacalna.Nowy wirnik ok 100 PLN i drugie tyle stojan.Chyba że znajdziesz gdzieś używany.
A za 250 kupisz nowy z przekładnią.

#55 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 13:28

t-25 rozrusznik szybko obrotowy To zależy ile elementów masz do wymiany, bo stojan i wirnik to najdroższe elementy. Jak padł jeden z nich to jeszcze tak ale jak oba to już praktycznie cały rozrusznik szmelc. Została z niego tylko obudowa.
Obejrzyj go jeszcze raz dokładnie czy nie ma gdzieś przepaleń, albo oddaj do naprawy do zakładu.
Czy go naprawiać czy nie zdecyduje cena części zamiennych, a cena nowego prosta kalkulacja.

#56 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 13:37

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Ja kilkanaście lat temu założyłem memu od 60tki bo zimą zapalić na nich było trudno inni w okolicy też ,rozrusznik leży sobie w szafie w garażu ktoś by dał z 50 zł to bym go pozbył tylko koszt dojazdu albo wysyłki kurierem to kupisz sobie obrotowy

#57 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 15:08

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Tylko czy ten nowy z przekładnią za te pieniądze będzie tak wytrzymały jak stary typ. Zalet rozruszników z przekładnią nie neguję ale robią je trochę byle jak i trafiają się kiepskie egzemplarze. Trzeba trochę więcej wydać za dobry i wytrzymały rozrusznik . A stary typ rozrusznika za te pieniądze naprawi i będzie działać latami pod warunkiem że się nie olewa pierwszych objawów serwisowania.

#58 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 grudzień 2011 - 11:16

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Jest dokładnie tak jak pisze kolega w poście powyżej. Za dobry rozrusznik Magneton-a trzeba dać około 600 PLN, za 300 zł można najwyżej kupić jakiś litewski, który jak wytrzyma pół roku to będzie dobrze. Co do problemu autora, skoro z rozrusznika wydobywał się dym to oznacza, że mogły wystąpić poważne uszkodzenia uzwojeń. A to czyni naprawę mało opłacalną chyba, że zrobi się to samemu. Jednak sądząc po postach autora nie będzie to takie proste.

#59 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 14:05

t-25 rozrusznik szybko obrotowy To jaki nowy polecacie ale w przyzwoitej cenie???
a czy taki od c360 dobże by sie sprawował????
jak patrzyłem po necie za rozrusznikami to są różne szybko obrotowe, z przekładnią i z reduktorem czym to się różni i jaki jest najlepszy chodzi mi głównie o to aby zapalał w minusowe temperatury bo w lecia jakoś zawsze zapali :P

Edytowany przez Bartlolomeo123, 12 grudzień 2011 - 14:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 14:56

t-25 rozrusznik szybko obrotowy Musisz kupić ten dedykowany do władka, bo od ursusa nie pasuje. Dwa lata wstecz zakładałem do teściowego traktora rozrusznik litewski(czarny) i jakoś nie stwarza problemu. Przy okazji zmieniłem przewody akumulatorów na grubsze.