Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Orbitrol w MTZ

70 odpowiedzi na ten temat

#1 soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 30 maj 2007 - 12:09

Orbitrol w MTZ Witam! Mam problem z orbitrolem w Mtz.Przy wolnych obrotach ciężko skręca.Pompa była wymieniana,więc ją wykluczam.Zastanawiam się nad regulacją orbitrola (ma dwa zawory do regulacji).Może ktoś na forum już to wcześniej robił
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Orbitrol w MTZ Dzisiaj, 06:37
  •  

#2 SameIron

SameIron

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motorytzacja

Napisany 30 maj 2007 - 12:47

Orbitrol w MTZ u mojego wujka jest to samo jak dodasz gazu albo ruszysz powoli to już lżej się skręca ale mi się wydaje że tak było zawsze ale moge się mylić

Pozdrawiam
Same Iron
  • 0

#3 radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 11:53

Orbitrol w MTZ Tak poruszając stary termat chce napisać swój problem.

Mój MTZ ma już 18 lat. Jego układ kierowniczy (a nie wspomaganie układu kierowniczego bo nic nie czuje by mi pomagał :-) ) powoli pada. luz którego już nie można wykasować w tej kolumnie i i duuuże opory przy skręcaniu. Piszcie o swoich przeróbkach i usprawnieniach. W poprzednik MTZ-cie taki ukraińczyk o imieniu Sasza zamontował mi takie wspomaganie że od max w prawo do max w lewo było 9 obrotów kierownicy. Może ktoś też trafił na niego??? Fajnie się jeździło ale jak na 9 na pełnimk gazie wchodziło się w łuki to bywało nie ciekawie albo jak w obracalnym pługutrzeba było zawracać- masakra.

Piszcie każde usprawnienie układu kierowniczego. Pozdrawiam
  • 0

#4 Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • 11618721

Napisany 18 marzec 2008 - 19:29

Orbitrol w MTZ No to teraz pytanie ode mnie w moim Mtz 82 1990r posiadam stary typ układu wspomagania i przy dużej prędkości zaczyna mocno rzucać przednimi kołami na boki :angry: i po każdym wjechaniu w jakąś dziurę również przy prędkości około 27km/h jest wszystko dobrze ale szybciej to dzieje się tak jak wspominałem. Proszę was o pomoc bo mnie szlak trafa bo przecież Mtz może wyciągnąć 40km/h a ja jeżdzę z prędkością o połowę mniejszą tak być nie może !!!!!!!!!!
  • 0

#5 radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 20:04

Orbitrol w MTZ Wykasuj luzy na końcówkach układu kierowniczego bo w mtz masz taką możliwość oraz musisz wykasować luzy na tej kolumnie. jeśli nie wiesz jak to pytaj. no i zbieżność musisz sprawdzić i jeśli będzie taka potrzeba to wyregulować.
  • 0

#6 radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:13

Orbitrol w MTZ Panowie jaką wydajność powinien mieć orbitrol w mtz, pronar?? Jaki jest w waszym ciągniku??
  • 0

#7 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 20:48

Orbitrol w MTZ w kolumnie jest śruba z nakrętką trzeba ją wkręcic i trochę popuścic
  • 0

#8 klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • 4868911
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team komputery , pilka nozna , rolnictwo , maszyny , motory, fotografia

Napisany 13 kwiecień 2008 - 20:53

Orbitrol w MTZ

No to teraz pytanie ode mnie w moim Mtz 82 1990r posiadam stary typ układu wspomagania i przy dużej prędkości zaczyna mocno rzucać przednimi kołami na boki :angry: i po każdym wjechaniu w jakąś dziurę również przy prędkości około 27km/h jest wszystko dobrze ale szybciej to dzieje się tak jak wspominałem. Proszę was o pomoc bo mnie szlak trafa bo przecież Mtz może wyciągnąć 40km/h a ja jeżdzę z prędkością o połowę mniejszą tak być nie może !!!!!!!!!!

kurde ja mam to samo :angry: :D i jak jest nieodpalony czyli niema wspomagania to kierwnica moge sobie troche w boki pokrecic bo luz mam w kierownicy :angry:
  • 0
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#9 radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 21:33

Orbitrol w MTZ Kolega Marcin1987 miał bardzo dokładne instrukcje które mu dałem więc jego pytaj jak wykasować luzy
  • 0

#10 Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • 11618721

Napisany 14 kwiecień 2008 - 23:38

Orbitrol w MTZ

Kolega Marcin1987 miał bardzo dokładne instrukcje które mu dałem więc jego pytaj jak wykasować luzy

Dokładnie :D kolego klama zapraszam na gg
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 Lukaszenko

Lukaszenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 21:30

Orbitrol w MTZ Witam wszystkich.

Mam Mtz-a 80 z 1990 roku i wlasnie zastanawiam sie nad zmiana starego ukladu kierowniczego na orbitrol.
Ten wspomagacz jest naprawde do d*py, ma spore luzy, i wogole ciezko sie kreci kierownica, ze prawie nie czuc tego wspomagania. Uklad kilka razy juz byl poprawiany , ale dalej d*pa wiec chce go raz na zawsze wymienic na cos dobrego.

Wstepnie dowiedzialem sie, ze dobry bedzie orbitrol 160 i silownik C 50. Co wy na to?
Wiem, ze to tylko dwa najglowniejze podzespoly, ze dochodzi jeszcze masa innych czesci, no i wlasnie nie wiem jakich dokladnie biggrin.gif

Nie wiem w co sie pakuje, ale zamierzam zrobic to sam, i tak wlasciwie to nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. laugh.gif

Czy ktos moze mi cos doradzic, podpowiedziec?
Bardzo uzyteczne beda fotki, najlepiej realne, jak to wszystko wyglada, jak to jest zamocowane, itp., itd.

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje.
  • 0

#12 Lukaszenko

Lukaszenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:35

Orbitrol w MTZ Widze, ze jestescie bardzo oblatani w tych tematach. Wiecie jak doradzic i wogole znacie sie na rzeczy.
Czytajac wasze posty w poszczegolnych tematach doszedlem do wniosku, ze na tym forum wypowiadaja sie dzieci w wieku 12-18 lat, ktorzy mysla, ze pozjadali wszystkie rozumy i wiedza "co i z czym sie je". A tak naprawde swoja wiedze opieraja na zupelnie przypadkowych 5-cio minutowych obserwacjach, jak ich ojciec naprawial ciagnik.
I nikt nie wiedzial, ze orbitrol i silownik dobiera sie do szerokosci kol przednich oraz do wydajnosci pompy, a zamontowanie zbyt "duzego" orbitrola spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego, czyli wieksze obracanie kierownica.
Reasumujac, jestescie do bani i wogole gowno wiecie.
  • 0

#13 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 13:08

Orbitrol w MTZ Lukaszenko nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie bo nie wszyscy maja pojęcie o wszystkim i nawet nie muszą !
Mogą być dobrzy z czego innego ,ciekawe czy ty na wszystkim się znasz?!
  • 0

#14 Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:13

Orbitrol w MTZ a ja mam taki problem...
zmienilem stare wspomaganie na orbitrol i teraz kierownica kreci sie cacy i kola nie bujaja sie na nierownosciach, ale...
gdy skrecam z max prawego do max w lewo to krece ok 2 obr kierownica. ale gdy skrecam z lewego do prawego, to musze krecic ponad 3 obroty kierownica.
czy mozna jakos temu zaradzic?
dodam, ze silownik byl uzywany i nie jest to orginalny do ukladu kierowniczego. mam go tak zamontowanego, ze tloczysko wysuwa sie przy skrecaniu w prawo.
  • 0

#15 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2961 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:59

Orbitrol w MTZ Pomoże jedynie wymiana siłownika. Te objawy sa spowodowane tym że jest rózna pojemność za i przed tłokiem. ZA bedzie wieksza i więcej razy trzeba kręcic aby wlac tam wiecej oleju, natomiast z drugiej strony wchodzi go mniej i mniej sie kreci kierownicą.
  • 0

#16 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 07:56

Orbitrol w MTZ a w obie strony tyle samo skręca ?
mtracz to jak zbudowany jest ten siłownik że ma różne pojemności przecierz nie może być stopniowany
  • 0

#17 Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 09:39

Orbitrol w MTZ myslalem o tej roznej pojemnosci. fakt, ze silownik ktory zamontowalem byl przeznaczony do innego celu.
ale przeciez silownik nie moze miec takich samych pojemnosci po jednej i drugej stronie tloka. taka juz jest jego budowa. no chyba ze wywalic tloczysko, ale wtedy to juz silownika z niego nie bedzie :)
a propos orbitrola...
dziwne jest tez to, ze gdy skrece max w lewo i tak przytrzymuje kierownice przy tym oporze, to ona powoli jeszcze da sie krecic w lewo. a z skreceniem w prawo tak nie jest. poza tym ma troche duze skoki, tzn. jak rusze troche kierownica to kola tez sie troche rusza, ale gdy puszcze kierownice to wszystko tyle samo odbija spowrotem, no chyba ze wiecej rusze kierownica to wtedy juz zostaje tak skrecona.
tak sie czepiam bo nigdy wczesniej nie mialem orbitrola w traktorze, i zawsze lepiej chuchac na zimne. :)
  • 0

#18 DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 10:27

Orbitrol w MTZ wszystkie objawy ,jakie opisujesz , są normalną pracą każdego tego typu układu kierowniczego . żeby kręcić tyle samo w prawo i lewo musiałbyś zamontować siłownik z dwustronnym tłoczyskiem (tak jak w nowych Zetorach ,wzdłuż osi) , ale po co to komu? tłoczysko w Twoim siłowniku powinno być jak najcieńsze i wtedy pojemności będą zbliżone , odbijanie kierownicy przy delikatnym poruszeniu to też typowe dla orbitrolów
  • 0

nowy

#19 Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 11:45

Orbitrol w MTZ dzieki za odpowiedz.
wiem o jakim silowniku mowisz, jednak zeby taki zamontowac potrzeba wiele obliczen matematycznych zeby wykluczyc wszelkie naprezenia na tloczysku powstajace wskutek skrecania kolami. domyslasz sie zapewne o co mi chodzi :)

uspokoiles mnie :)
no ale co z tym, ze gdy skrece max w lewo i tak przytrzymuje kierownice przy tym oporze, to ona powoli jeszcze da sie krecic w lewo, a ze skreceniem w prawo tak nie jest?

a tak wogole czy tego orbitrola nie daloby sie tak jakos przestawic zeby kreca w jedna strone zapodawal wiecej oleju niz w druga?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2961 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 23:53

Orbitrol w MTZ

a w obie strony tyle samo skręca ?
mtracz to jak zbudowany jest ten siłownik że ma różne pojemności przecierz nie może być stopniowany

Chyba kolega @Mrowojad wystarczająco wyjasnił na czym polegata ta różna pojemność.
  • 0

Dodaj odpowiedź