Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

Jaki plug,agregat i talezowke do ursusa 5312 (71km)

Polecane posty

Sebastian    0

Czy ten ciagnik poradzil by sobie z plugiem 4x30 talezowka 3m i agregaatem 3m?? a moze innymi wiekszymi poadz mniejszymi sprzetami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zależy jaką masz ziemie i czy po równym czy po górach.

Z talerzówką to spokojnie da radę. Chyba że masz bardzo ciężką ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

mam ziemie klas 4 5 6 jest troche gorki ale niewiele na jednym polu (5ha:) tylko ze z tego to jest jakies 20metrow pod gorke ale stroma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

4X30 chyba było by dobrze.

talerzówka 2,8 do 3m. zalerzy jak szybko chcesz jeździć

co do agregatu to nie mam pojęcia bo sam dopiero planuje kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

pójdzie z tym pługiem ale bardzo powoli, ja założył bym do niego 3x35

a co do agregatu to zależy jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
4X30 chyba było by dobrze.

talerzówka 2,8 do 3m. zalerzy jak szybko chcesz jeździć

co do agregatu to nie mam pojęcia bo sam dopiero planuje kupić

t6o ty kat masz ursusa 5312?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

A co to za ciągnik "urtsusa 5312", chyba ci się znów pomyliło mądralo...


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a tobie o co znowu chodi?? znowu zaczynasz i sam jestes madfrala (pomylilo mi sie w pisowni i co z tego kazdy ma prawo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Forum nie służy do kłótni, jeżeli macie problemy z pisownia wystarczy wkleić do Worda. Każdy może się pomylić.


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

mysle ze jakals srednia 3 obracana powinien pociagnac


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

@tomb2 - chciałem się spytać co to za ciągnik o oznaczeniu "5312", bo z tego co wiem to jest 5314... Szkoda, żeby na portalu gdzie spotykają się ludzie o zinteresowaniu mechanizacją rolnictwa były takie błędy (może za dużo powiedziane).

tomb2, byłeś, jesteś i będziesz uczestnikiem forum na agrofoto.pl i sam przyznaj, że podobnych tematów tam było kilka, ten wzorowany na tamtych chyba nic nie wniósł nowego na to forum (chyba, że jest Ursus 5312).

tomb2, kiedyś poruszyłeś problem ortografii a ja uważam, że chyba większym problem jest wartości merytoryczna niektórych postów, niektóre są barrdzo słabe (nie mam na myśli wstawek towarzyskich, które czasami powalające na kolana)

 

Pozdrawiam i szacunek dla administratorów

 

P.S. Już nie będę komentował postów sebastiana (choć to wdzięczny temat do komentarzy, chyba z racji wieku) Przepraszam


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Księżak ja chciałem powiedzieć także że wszystkim zdażaja sie błędy, administratorzy także nie są wszechwiedzący, a pozatym jest taki ciągnik jak Ursus 5312 :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

Masz rację tomb2 jest ursus 5312. Składany na zamówienie, stosowany w gospodarce komunalnej do pracy na terenach zielonych i wyprodukowany do tej pory w ilosci kilkudziesięciu sztuk... :P

Poszukam fotek na agrofoto.pl

Jednak administratorzy są wszechwiedzący.

Pozdrawiam


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Dość kłótni ! Ursus 5312 jest a wy się nie kłócie i nie wypominajcie sobie nie po to jest forum i ten temat !!!!! Bo się zdenerwujemy !!!

 

No jescze troche i może być z wami źle na tym forum.... :(


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1
kto  się zdenerwuje :cool:

Dość Offtopcu !! A zdenerwuje sie któryś administrator i bedzie źle.


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

jakość wykonania gorsza niż mtz,pozatym do wytrzymania ,tylko biegów mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

Witam, 5314 w 4 skibach (4x35 lub 4x40) daje rade bez problemu, na lekkich ziemiach to do 5312 z 4x30 to będzie akurat. Kupiłeś ursusa czym coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ludze nie prównujcie 2wd z 4wd szczególnie tej serii ursusów!mam 4512 i wiem co on potrafi w polu...nic! na dobrą sprawę żeby moim można było orac to musiałby miec po 200kg obciązników na koło bo tak to 2*35 nie może uciagnać..a żeby cały czas jechać na blokatorze to trzebaby miec noge jak Pudzian :D

 

 

 

Nie mieszaj Pudziana w rolnictwo :lol: :D

 

tomb2


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj