Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 09:08

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Wybaczcie, że OT, ale mam pytanie. Co mam robić ? Czy od września iść do liceum a potem AR, czy do technikum rolniczego i ewentualnie potem AR? Wiadomo, zależy mi na czasie, bo z roku na rok jest coraz mniej ziemi, a ojciec już swój wiek ma i nie dostanie pieniędzy z Unii.. Gospodarstwo mamy małe, 12ha. Dlatego nie wiem co robić. Z drugiej strony lepiej chyba mieć skończone studia, bo jak nie daj Boże by mi się noga na gospodarze podwinęła to koniec :/. Ciężki wybór...

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Dzisiaj, 21:30
  •  

#42 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 12:56

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa lepszym rozwiązaniem jest LO ze względu na bardziej ogólny charakter zdobytego wykształcenia, a dodatkowo podczas studiów możesz uczęszczać do szkoły policealnej tudzież pomaturalnej i zdobyć zawód w ciągu 1-2 lat (analogicznie jak w technikum)

#43 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 14:20

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Renata strukturalna a przejęcie gospodarstwa - rok 2008 - odgrzebuję temat.
Czy ktoś jest na etapie składania dok na strukturalną ?? i czy ktoś przejmuje np od rodziców ?? Dziś pierwszy dzień składnia wniosków na strukturalną. Natomiast dziś się kończy termin przyjmowania wniosków na "ułatwienie startu młodym rolnikom" dla osób które juz prowadza gosp a od jutra przyjmują wnioski dla osób które taka działalność zamierzają prowadzić. Myślę że renty strukturalne i ułatwienie startu .... to dwa programy które idą ze sobą w parze.
W miarę możliwości będę na bieżąco zdawał relacje z moimi przeprawami z agencją i terminami jakie obowiązują.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 15:15

Myślę że renty strukturalne i ułatwienie startu .... to dwa programy które idą ze sobą w parze.

Mogą iść, ale nie muszą :D

#45 Share Dzezmen

Dzezmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 07:46

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Właśnie zaczeliśmy z tatą skłądać papiery na strukturalną.Mam wyższe studia więc zrobiłem eksternistycznie technika rolnika.Pozdawałem wszystkie przedmioty o profilu rolniczym i ok.Dostałm świadectwo i indeks.W agencji okazało sie żę muszę mieć dyplom technika rolnika. :angry: Na zwykłe przepisanie ziemi nie jest potrzebny a na strukturalną oczywiście że tak.Jade walczyc z dyrektorem szkoły bo nie jestem jedyną osobą po takiej szkole.Nie wiem czy w każdej agencji tak jest?Może ktoś juz składał papiery i dokładnei wie jakie są wymagania ,bo już sie pogubiłem.

#46 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 styczeń 2009 - 17:19

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa jak wyglada sprawa na dzis?
moj ojciec co miesiac chodzi do agencji i co miesiac mowia ze nie przyjmują wniosków bo nie maja pieniedzy, jak to kurcze jest skoro mu sie ta renta nalezy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#47 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2009 - 21:57

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa twój ojciec musi czekać aż ogłoszą nabór wniosków i wtedy zbierać dokumenty i w kolejkę iść. Teraz to nie ma znaczenia że ma wiek i wszystkie papiery. To tak jak z prowem jest nabór to składasz wniosek nie ma naboru to nic nie zrobisz tylko czekasz. Pierwsze nabory na renty cieszyły się małym powodzeniem bo ludzie nie wiedzieli jak to wyjdzie ale jak zobaczyli że mozna na tym dobre pieniądze zbić to zaczeli korzystać z tego programu i na dzień dzisiejszy jest tak że jak zaczynaja nabór kilka dni i juz zamykają bo limit przekroczony jest.

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 23:20

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa co za chory kraj - z jednej strony daja a z drugiej nie bo limity kolejki i inne pierdoły.
ojciec wczesniej nie mogl bo wiek, pozniej sie okazało ze mi kazali uzupełnic wykształcenie - choc jak sie pozniej okazało nie musiałem a teraz taki cyrk
bez komentarza

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#49 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2009 - 08:46

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa niop nic mnie poradzisz trzeba czekac aż ogłosza nowy nabór wniosków w tym, roku i wtedy jak najszybciej stawac w kolejkę i czekać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 11:39

, pozniej sie okazało ze mi kazali uzupełnic wykształcenie - choc jak sie pozniej okazało nie musiałem

co masz na mysli?

#51 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 11:42

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa miałem skończone studia na Politechnice Wrocławskiej ale nie miałem zaświadczenia z KRUSu ze pomagałem ojcu, więc poszedłem jeszcze na Uniwersytet Przyrodniczy, jak go skończyłem to się okazało ze wcale nie musiałem bo można było potraktować wczesniejsze studia i 3 lata doświadczenia na gospodarstwie.
Ale teraz już się nie moga przywalić mam studia rolnicze i basta

#52 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:42

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa panowie mój ojciec jest na rencie strukturalnej przy przekazaniu mi gospodarstwa przekazał mi wszystkie grunty budynki maszyny itd.tak jest w akcie notarialnym ale nie przekazał mi jednego ciągnika rolniczego wcelu zabezpieczenia na starość tym ciągnikiem nigdzie nie dorabia ale ten ciągnik pracuje w moim gospodarstwie i teraz niewiem czy w razie kontroli z agencji gdyby dopatrzyli się tego ciągnika który figuruje na ojca czy by nie miał przez to problemów z mojej strony to lepiej że ma go na siebie bo wychodzi na to że nie mam większego traktora na sie bie i teraz jak będę się starał o nowy ciągnik w ramach prow to nie będe miał problemów z przyznaniem jego........

#53 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:02

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Mam dylemat :( Mam 18lat i zamierzam przejąc gospodarstwo po rodzicach.ojciec ma 52 lata,ja jestem obecnie uczniem 3klasy LO. chciałbym skorzystac z Młodego rolnika i dodatkowo żeby ojciec sie załapał na rente :) więc kiedy powinnien mi zapisac gospodarstwo?? i czy jest wogóle taka mozliwosć aby otrzymał rente??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#54 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 18:14

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa żebyś mógł się starać o młodego rolnika to musisz mieć skończoną szkołe w kierunku rolniczym lub ogrodniczym,,,a twuj ojciec musi skonczyć 55 lat żeby dostał remte strukturalną

#55 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 00:44

miałem skończone studia na Politechnice Wrocławskiej ale nie miałem zaświadczenia z KRUSu ze pomagałem ojcu, więc poszedłem jeszcze na Uniwersytet Przyrodniczy, jak go skończyłem to się okazało ze wcale nie musiałem bo można było potraktować wczesniejsze studia i 3 lata doświadczenia na gospodarstwie.
Ale teraz już się nie moga przywalić mam studia rolnicze i basta

a korzystales z tego poprzedniego programu czy jak? bo teraz 3 letni staż pracy można udokumentować jedynie poprzez opłacenie krus, zadne oswiadczenia wójtów sołtysów sąsiadów nic chyba nie dają

#56 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 18 luty 2009 - 00:08

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa mam pytanie ile może potrwać załatwienie spraw w związku z ubieganiem się o dotację na ułatwienie startu młodemu rolnikowi załatwiał już to ktoś z góry dzięki za odpowiedz :)

#57 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 24 listopad 2011 - 22:02

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa ja mam taki problem, czy po przejęciu gospodarstwa za rentę strukturalną automatycznie przejmuje się wszystkie maszyny, nie rejestrowane tj. kombajny, siewniki i inny sprzęt do ciągników, dodam że nie ujęte to było w akcie notarialnym żadną zmianką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 15:44

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa odświeżam jak wygląda teraz sytuacja z rentą strukturalną i przejęciem gospodarstwa próbował ktoś w tym roku lub ma zamiar jakie zasady i ogólne informacje w tym temacie