Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 01 październik 2006 - 07:43

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa takie sa czasy. urodzilismy sie troszke za pozno mineły nas czasy dzikiej prywaztzacji lat 90' kiedy to za bezczen dochapali sie nie liczni i teraz uwazaj sie za niewiadomo kogo waznego. dzis jest trudniej o ziemie podstawe egzysytencj rolnika. masz wiecej ha masz wieceij dopłat wiecej morzesz zainwestowac. Napisałes ze masz trzode to wez ta premie niech ta premia bedzie bedzie twoim udziałem włsnym i wez kredyt namłodego rolnika i zainwestuj w blondyny na wieksza skale! jezeli twoj sprzet wytrzyma jeszcze kilka lat to bym sie nie zastanawiał. Mojemu ojcu zostało 5 lat do renty strukturalnej jak juz pojdzie i zapisze mi gospodarstwo wtredy wezme duzy kredyt MR ja keszcze bedzie i zainwestuje w trzode na duzo skale. bo po 10 latach takiej wiekszej jak na nasz kraj skali produkcj uwazam ze mozna na tym zarobic a jak masz wiecej mozesz jeszcze wieceij zarobic.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Dzisiaj, 06:35
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2006 - 07:56

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa @Luk-niestety MR to jeszcze tylko w następnym roku-a tak w ogóle to ciekawe co za kilka lat będzie z tymi dopłatami do kredytów bo KE się burzy.
Co do blondyn to też niestety musi być na dużą skalę bo inaczej nie wytrzyma się-a na ten temat co nieco wiem w jakim to kierunku idzie bo mój brat cioteczny ma naprawdę dużą hodowlę-docelowo 25000 szt(a może już teraz ?)-tylko gdy będziesz duży zakłady mięsne będą z tobą rozmawiać-a dla innych zostają pośrednicy (których musisz wzbogacić) ewentualnie franszyza (i po paru latach nie masz na naprawy bieżące)-no ale z kolei jak już jesteś duży-to ochrona środowiska dołoży swoje trzy grosze...
Ciekawostka-gdzieś tak 2 tygodnie temu przeczytałem na jakiejś niemieckiej stronie,że KE zgodziła się na wypłatę dopłat (części) już od 16 października (w związku z suszą itd)-ciekawe w Polsce jakoś o tym nie słyszałem...

#23 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 01 październik 2006 - 11:57

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa To ze KE sie burzy to wiadomo od dawna. MR tylko nastepny rok?hmm ja słyszałem ze w oprzyszłym roku bedzie MR bo przedłuzyli dopłaty do porocentowania ale zawsze przedłuzaja o rok dwa lata temu było to samo. co do blondyn i ochrony srodowiska to nie jest to jeszcze jednoznacznie okreslone ale na razie kto otrzymał pozwolenie zintegrowane i ma chodowle ponad 240DJP wpłac na konto urzedu marszałkowskiego opłate w wysokości ok 600zł czy to duzo przy skali produkcji ok 750 macior lub 2000 tys tuczników na stanie. 25000 szt ale czego? prosiat czy tuczników a może macior chyba ci sie zera pomyliły:) albo masz kuzyna w ANIMEXSIE albo Smithfileds foods uwazam ze stado 300 loch jest uz wystarczajace w skali naszego kraju ja mam 80 loch i zyjem mi sie dobrze ale mam swiadomosc tego ze trzeba powiekszac na dzien dzisiejszy sprzredajac ponad 1000 tuczników mozna negocjowac ceny i zakłady bynajmniej u mnie SALUS czy Wedmas albo DUDA dbajaq o takich klientów ja nie nazekam chociaz moj regioon byłe leszczynskie słynie z produkcji blondyn. poza tym plan zagospodarowania przestrzennego mojej gminy ZABRANIA lokalizacj ferm trzody badz drobiu powyzej 300 DJP ciekawi mnie jaka gmina pozwoliła na lokalizacje fermy na 25000szt? skoro dofinansowanie panstwa do oprocentowania kredytów zostanie przerwane pozostana nam kredyty komercyjne. dopłaty wczesniej hmmm tez o tym nie słyszałem... poza tym nie jak mozna sie rozwijac z dopłat w gospodarstwie 100ha na dzis dostaja ok 60tys dopłat a w przyszłym roku moze 80tys(ONW+Ko1c rolnośrodowiskowy) jezeli znikna kredyty niskooprocentowne dla rolników to z czego bedziemy sie rozwijac?z dopłat przeciez to brzmi smiesznie! co bedziemy korzystac z Spo ale przecieaz trzeba mniec własnie srodki a skad?co do produkcji w gospodarstwie co według iebie dzis sie opłaca trzoda trzeba miec duzo ale jeszcze z bulem do zrobienia:), mleko?! kup dzis kwote hehe wołowina zbyt długo sie czeka na pierwsza kase i pomału buduje sie stado, zboża szkoda pisac burak odpada pozostaja działy mniej oblegane produkcja materiału siewnego może jeszcze warzywa ale to tez wymaga znacznych inwestycji i wiąze sie terz z wieksza skala.
chyba lepiej zrezygnowac:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 październik 2006 - 14:06

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa bladynki...........
inwestycje rozbudowa latwo sie mowi
trudniej zrobic na wszystko sa potrzebne pieniadze i checiii

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2006 - 15:08

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa @Luk- zera mi się nie pomyliły-chodzi o tuczniki-jeżeli chodzi o lokalizację to ta ilość rozmieszczona jest oczywiście nie w jednym budynku ani nawet w jednym gospodarstwie (choćby z powodu chorób)-Animex ma zdecydowanie więcej a o ile się nie mylę to mój kuzyn ma sąsiadów ,którzy produkują jeszce więcej(od kuzyna nie od Animexu).Napisałem ten post mając na myśli przyszłość-bo z mojego punktu widzenia to wszystko dąży w kierunku jakichś latyfundiów,nie wskazywałem również na jakiś określony kierunek rozwoju-pisałem o blondynkach-i jeszcze jedno-ja naprawdę przywiązuję wagę do prawdziwości postów (choćby były subiektywne) a więc pisząc 25000 mam na myśli 25000(25 tys)

#26 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 02 październik 2006 - 09:14

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa To naprawde dużo produkuje. ja tez nie jestem zwolennikiem a wrecz przeciwnbikiem twożenia wielkich latyfundiów moim zdaniem gospodarstwa rodzinne o wielkisci 100 do 200 na moze 300 ha to powinno byc max zależnie od tego co produkuja. tylko ze nie mozna tego tak okreslisc jak bym chciał sa rózne regiony gdzie nie ma tyle ziemi albo jest bardzo rozdrobnine rolnictwo sepcyfika regionu robi swoje. jezeli produkuje tylko tuczniki i kupije prosieta to zajmuje sie najprostsza zeecza w trzodzie czyli tuczem. a tu skala musi byc duza bo takie gospodarstwa o cyklu otwartym sa najbardziej narazone na wachania rynku maja spośród trzodowych gospodarstw najwieksze ryzyko strat. ale to jesli trzyma tylko tuczniki bo jezeli ma lochy i cykl zamkniety to ok tak jest najlepiej. tylko ze do tuczników trzeba miec duzo ziemi wiaze sie to z powierzchnia nie tyle paszowa co do zagospodarowania obornika czy gnojowicy.
@snopek checi sa:) kasa tez sie znajdzxie nie ma gałezi rolnictwa która nie wymagała by inwestycji:)

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 październik 2006 - 09:46

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa W całej rozciągłości popieram Twoje zdanie a co do brata to ma w cyklu zamkniętym-to chyba w obecnych czasach jedyna możliwość na w miarę wyrównany materiał

#28 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 październik 2006 - 21:58

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa wiecie gdzie mozna zrobic wstepny kosztorys na budowe albo modernizacje chlewni lub cos takiego urzadzenia itp

#29 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 03 październik 2006 - 08:03

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa jezeli chodzi o wyposarzenie to najlepiej firmy które sprzedaja montuja wyposażenie budynków. a jesli chodzi o sam projekt to do projektanta lub biura projektowego oni do projektów policza ci zapotrzebowanie materiałów przy aktualnych cenach nawet robocizne ci moga policzyc ale to wszystko troszke tak w zaokragleniu bo nigdy ci dokładnie co do zeta nie powiedza
@jaro to duzy z niego chodowca. cykl zamkniety to dla trzodziarzy najlepsze wyjscie.

#30 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 październik 2006 - 20:05

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa no wlasnie my chcemy i mozemy ale gdzie jet dla nas poparcie i wogole teraz wszystko wiaze sie ze stratami i niewielkim zyskiem ale juz nam przyszlo w takim kraju zyc:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 07 październik 2006 - 20:43

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa ja tez jak bym miał wybrac to drugi raz bym sie polakiem nie urodził:)poparcia dla młodych nie było nie ma i nie bedzie! gdyby nie pomoc naszych rodziców jak to mialo miejsce w moim przypadku nic bym nie osiągnął mimo ze poswieciłem 5 lat swojego życia na nauke w tym kierunku. Młodym rolnikom powinno panstwo zapewnic kredyty preferencyjne które nie bede wymagały kolosalnych zabezpieczen bo przeciez kto na poczatku takowe ma! nie chce zadnych darowizn dobry kredyt mi wystarczy no i może bardziej przychylne decyzje uzedników w wydawaniu pozwolen itp:)bo z tymi cymbałami to trzeba sie nameczyc! Ale u nas to nawet rodzinami nie potrafia sie zajac, młodzi na zachód uciekaja dziwnie rzeczy sie dzieja! a my ? jestesmy na szareym koncu tej kolejki

#32 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 07 październik 2006 - 20:55

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa kurcze a ja mam 22 hektary i mam ok. 20 macior w zamkniętym i zapas pieniedzy na tuczarnie jest i mimo waskiego siedliska zrobiłem sobie wypasione play na maxymalna obsadę ze po budowie tej tuczarni mógłbym miec 56 macior w zamknietym i sobie wszystko wyliczyłem ze z kupionego zborza tez by sie opłacało chować blondynki (nielicząc normy azotowej o której juz mówiłem) ale rodzice narazie nie chcą nic podejmowac zadnych decyzji bo jestem w 1Lo (matma fiza) młodszy syn drugi farmacje na dziennych studiuje wiec napewno dla mnie by zostało i mimoze chetnie pomagam nigdy nienazekam kiedy trzeba na polu dłuzej zostaci w ogóle kocham to co robie ale oni niechca... kurde zebym był 10 lat starszyniebalbym sie brac kredytu MR i budowac tej chlewni a tak to lipa... pozdrawiam wszystkich z problemami takimi jak ja :)

#33 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 07 październik 2006 - 21:26

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa mnie tez od tego gonili wysłali od liceum tylko ze ja miałem profil bio-chem:) ale i tak poszedłem na studia na AR i teraz tylko czekam kiedy ojca na rente najlepiej strukturalna ale to dopiero za 5 lat wezma:)moze ojciec to nie taka przeszkoda pomarudzi i bedzie ok jego namówie ale moja Mama to wrrrr. jak jej przedstawiłem moje pomysły to powiedziąła ze dopóki oni(czyli moi rodzice) sa włascicelami to nigdy na takie cos nie pojdze! chociaz i tak by chyba nie dąło rady na taka skale bo mam troche ziemi pod zastawem i nie miał bym takiego zabezpieczenia. ale tak za 5 lat bedzie w sam raz! bo spłaty sie skoncza. czysta hipoteka i wtedy zobaczymy...

#34 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 07 październik 2006 - 21:44

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa bio-chemia i mi chcieli wysłac i zeby najlepiej na weterynarie odrazu pozedł "tyle pieniedzy" ale dziekuje tyle zakuwac ze rozumiem matme to poszłem gdzie łatwiej mi bedzie ale fizyke teraz mam okropna i wszyscy nauczyciele mysla ze jak umysły scisłe to zaraz ze wszystkiego dobzi sa a ja bym wolał miec chlewnie i zamiast wieczornej nauki do niej chodzic pomagac a co do skzoły to technikum rolnicze :0 pełen luzik a na studia dzienne nigdy sie nie zgodze a do wojska i tak i tak wezma bo sie zaczynaja za ten temat braz w rzadzie a ja mimo wszysko ciesze sie ze jestem polakiem mielismy kilka historycznych mometów dumy i to starcza :) a ty łukasz co studiujesz i gdzie dokładnie? dzinne? masz jakies rodzenstwo co sie o działe upomna?

#35 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 07 październik 2006 - 21:52

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa ja studia skonczyłem w czrwcu dzienne we wrocławiu Agronomie na wydziałe Rolniczym a wojsko juz mam przenisienie do rezerwy załapałem sie jeszcze na ten myk że przenosili z wyższym do rezerwy misa juz mam wbitego w ksiązeczke i z bani wojo:) Tak mielismy kilka momentów ale ja zadnego nie doswiadczyłem za swojego życia no moze poza zmana systemu ale epoka socjalizu pozostawiła nam pokolenie które kradło w latach 90 podczas dzikiej prywatyzzacji a dzis rzadzi i co mam!? my tylko problemy i stoimy w miejscu!moje rodzenśtwo dwie siostry młodsze jedna dwa lata młodasz nawet nie wie gdzie mamy wzystkie pola. druga 7 lat młodsza che isc na weterynarie lubi sie uczyc i lubi zwierzeta ale c by sie nie działo to i tak gospodarstwo bedzie moje innej opcji nie ma! moze sie z nia dogadam w przysżłosci odnosnie opieki weterynaryjnej:)jak wogóle sie dostanie:)

#36 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 07 październik 2006 - 22:07

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa heh młoda ambitna :Pp Ty to coś w moim wieku... :P ;-)

#37 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 październik 2006 - 09:41

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa i przyszedl ten dylemat co robic??
isc na studia niezwiazane z rolnictwem i dac sobe spokuj z gospodarka
czy zostac i sie "meczyc"

#38 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 08 październik 2006 - 09:52

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa stoisz przed waznym wyborem! jezeli lubisz to robic masz do tego zapał to warto pozostac tylko to nie jest łatwy kawałek chleba na każda złotówke trzeba sie napracowac. Ja naprzykład nie mogł bym robic czegos innego poprostu meczył bym sie. Mnie granatem od pługa nie oderwali:)

#39 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 październik 2006 - 18:00

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa to tak jak mnie
najchetniej to bym z traktoru nie wysiadal ale jeszcze szkola
no praca na roli jest ciezka niema co ukrywac
ale to jest sens zycia no i zobaczy sie co z tym wszystkim wyjdzie
na co bys sie nastawial luk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 15:00

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa Sory ze odkopuje stary temat ale ostatnio slyszalem ze te renty strukturalne beda jeszcze przez 2 lata przyznawane i koniec. Slyszeliscie o tym?