paktofonikas1987

Tur 5 i Tur 8

Polecane posty

Czym te ładowacze się różnia oprocz tego ze 8 podnosi wyżej, ma większy kąt czerpania i wysypu oraz większy udzwig? Dorwałem gdzieś stary cennik i rożnica w cenie wysięgnika jest zrozumiała bo wynika z większej wytrzymałości , to już rożnica w cenie zamocowań jest kolosalna bo mocowania do Tur 5 kosztowały 750 PLN a do Tur 8 2400. Czy Tur 8 ma mocowanie aż do zwolnic czy jak? czym jest tak różnica spowodowana?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opisze Biedaszki bo te znam ...

tu 5 to jest do MTZ i pochodnych nie ma ramy i jest przykręcony do silnika i skrzyni pośredniej i jest to starego typu trochę koślawy ładowacz to tak w skrócie


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

niestety sie mylisz. ten tur tez ma rame przykrecana nie do silnika tylko do "pol ramy" ciagnika (w ursusie do tych grubych plaskownikow obok silnika) ale nie ma ramy przykrecanej do tylnych zwolnic ciagnika. i nie jest montowany tylko do MTZ, bo jeszcze do ursusa i zetora, ale chyba na zamowienie robia konsole do kazdego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Tura masz na joystik? Jak to sie sprawuje? Krokodyla sie zamyka guzikami na joyu tak?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

A czy tur 5 pasuje do zetora 9540 czy trzeba coś przerabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc do silnika chodziło mi właśnie o pół ramę;/ sorry jak kogoś w błąd wprowadziłem dorobienie mocowań i będzie kosztowało w sumie jeszcze więcej pewnie niż TUR 8 a ten jest spooro solidniejszy


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie czym różni się TUR-6 od TUR-5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

tur 5 jest do ciągników z silnikiem 4 cylindrowym i nie jest przykręcany do dzwonnicy a tur 6 jest do silników 6 cylindrowych i jest przykręcany do dzwonnicy :) tura 6 mam przy ursusie 1212 a tura piątkę ma mój wujek przy ursusie 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co producent pisze to Tur 5 tez sie nadaje do 6 garów.

 

W takim razie czym różni się TUR-6 od TUR-5?

 

Tur 6 jest tylko do 4 garowych, a 5 do 4 i 6 garowych, mowiąc o Ursusach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

coś chyba kolego pomyliłeś z tym turem 6, bo jak było by jak piszesz to dawno bym miał tym 1212 przełożony silnik z powrotem na 4 cylindrowy bo teraz jest on trochę za długi i ciężko jest w niektóre miejsca podjechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

no fakt te nowe tury 6 to już maja uniwersalne mocowania do rożnych typów ciągników, ja mam jeszcze ten model który był produkowany przez

Państwowy Ośrodek Maszynowy w Mrągowie i ja mam te listwy co idą do dzwonnicy połączone na stałe z adapterem, a teraz to oni robią ze te listwy są na śruby skręcane, to sobie można dobrać długość do 4 cylindrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podane przez was ładowacze różnią się typem i układem kinematyki oraz długością ramiom co ma wpływ na ich wysokość podnoszenia(według mnie najbardziej optymalny jest TUR 6 bo i mniej ciągnik obciąża i mniej buja na boki i do przodu, co niektórzy wiedza o co chodzi;d )

 

TUR 5

 

TUR 6

 

TUR 8


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

@paktofonikas mam tura na joy'a i bardzo ulatwia to prace i jest wygodniejsze niz dzwignie. krokodyla/chwytak zamykam naciskajac przycisk na joy'u ktory podaje prad do elektrozaworu i on zamyka przplyw z tych silownikow do przechylania widel na wlasnie 3 sekcje. mialem kiedys tura na dzwignie i mam porownanie i joy przebija wszystkie rozdzielacze, no oprocz tych z elektrozaworami na przyciski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areko    0
Napisano (edytowany)

witam ja u siebie mam na 1224 tura 8 jest przykrecony do zwolnic wczesniej mialem go na john deere 6620 zmienilem tylko mocowania mam takie i takie naprawde duzo nim pracuje i wsumie nic tam sie nie dzieje wiadomo te jabłka siadaja ale ogolnie jest ok tur 8 jest do 6 scio garowek . podnosi wysoko ale i wystaje sporo z przodu wiec os przednia jest obciazona co wiaze sie z uszczelniaczami na przednich kolach mi osobiscje po 3 latach w johanie zaczelo cieknac ale cos zacos pozdrawiam Arek

 

sory ale jestem tu nowy i odpisalem do konkretnej osoby , chcialem ogolnie pozdr Arek

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

praca z turem doprowadzila do naprawy przedniej osi... http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=219454 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=219453 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=219452

 

jutro odbieram os od goscia co mi dotaczal tuleje... a ze zwrotnice zdejmowalem to zaraz uszczelniacze w zwolnicach wymienie. dodam ze przednia os nie byla naprawiana przez ponad 20 lat... jeszcze do tego mam silnik rozebrany (wymiana tlokow, tulei, panewek na korbach i panewek glownych), przyczyna awarii to nieszczelny filtr powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

TUR 8:

Wysięgnik 3 sekcyjny: 11850zł

Elementy mocujące [ursus Zetor]: 3000zł

Joystick 3 sekcyjny: 2850zł

Amortyzator: 1490zł

Przeciwwaga: 670zł

Łyżka do mat. sypkich "A" [0,91m3] szer. 2,4m: 1900zł

Łyżka do zboża "F" [1,45m3] szer. 2,4m: 2450zł

Łyżka do okopowych "P" [0,96m3] szer. 2,2m: 2250zł

Łyżka do mat. sypkich "D" [2,11m3] szer. 2,4m: 4320zł

Łyżka do mat. sypkich "E" [1,58m3] szer. 2,4m: 3620zł

Łyżka do mat. sypkich "J" [2,06m3] szer. 2,4m: 5290zł

Łyżka do mat. sypkich "H" [1,06m3] szer. 2,4m: 4100zł

Łyżka do mat. sypkich "H" z zębami [1,06m3] szer. 2,4m: 5100zł

Łyżka do mat. sypkich "G" [0,95m3] szer. 2,2m: 3300zł

Łyżka do mat. sypkich "G" z zębami [0,95m3] szer. 2,2m: 4070zł

 

Orientacyjne ceny netto producenta z 2009r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

czy TUR8 wsypie na łódkę o wysokości 4.2m? Chce takiego kupić do Fendta 612 LSA czy będzie on pasował i czy dam rade tak wysoko podnosić, żeby sypać zboże na łódki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

ja mam Tura 8 na ursusie 1222 i sypię na łódkę, ledwo ledwo ledwo ale daje radę :) teraz planuje przełożyć go na forterrę 11441 i czy ma ktoś takiego oto tura na forterze ? i gdyby ktoś mógł podesłać zdj mocowań do ciągnika ,byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj