Skocz do zawartości

Zdjęcie

zytka szykuje zamach na dopłaty

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 18:21

zytka szykuje zamach na dopłaty Bo u nas z biurokracją jest jak w Rosji, już Car mówił że płacić mało, bo i tak resztę dokradną :D
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zytka szykuje zamach na dopłaty Dzisiaj, 11:40
  •  

#42 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:41

zytka szykuje zamach na dopłaty czytam tak wasze wypowiedzi w tym temacie i troche się wkurzyłem - i na was i na panią minister tez
wiem ze dla rolnika w gospodarstwie każdy gros zsie liczy i ze praca w rolnictwie do lekkich nie należy ale co powiecie na pracowników byłych PGR i temu podobnych przedsiebiorstw - pracóją równie ciężko jak indywidualni rolnicy i jakoś nikt nie protestuje przeciw temu aby im co miesiąc od wypłaty odciąć 7,5 % na zus i składki zdrowotne - a drugie tyle płaci firma a warunki pracy są takie same i w rolnictwie indywidualnymi i tzw uspołecznionym

no i dziwie sie wam troche - bo korzystacie z tej samej publicznej służby zdrowia a na myśl wam nie przyszło ze utrzymywany jest on ze składek murarza czy innego górnika (równierz przez pracowników PGR) a od rolników nie dostaje ani grosza - niestety taka jest prawda - nonsensem jest tez te 9% jakie wymyśliła sobie pani minister - ale moim zdaniem rolnicy powinni dołożyć się w jakiś sposób do Funduszu Zdrowia - a to co się w nim dzieje to jest niestety inna bajka ( w sumie to trzeba by się najpierw tym burdlem na kółkach zająć)

w danii każdy rolnik jest traktowany jak osobne przedsiębiorstwo - płaci podatek dochodowy i jakoś Duńskie rolnictwo nie kuleje z tego powodu - w polsce tylko tzw Przedsiębiorstwa rolne płacą podatek dochodowy a gospodarują w takich samych warunkach jak inni rolnicy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#43 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 22:23

zytka szykuje zamach na dopłaty To ja się zapytam Panie moderatorze czy polski rolnik dostaje takie same dopłaty, jak rolnik duński, bo swoją produkcję sprzedaję w cenach podobnych, a nawet większych? I w związku z tym ilu polskich rolników będzie stać na zapłacenie składki ZUS?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 22:51

zytka szykuje zamach na dopłaty Kolego w archeologa sie bawisz ze stare tematy odkopujesz??

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 grudzień 2008 - 10:26

zytka szykuje zamach na dopłaty

To ja się zapytam Panie moderatorze czy polski rolnik dostaje takie same dopłaty, jak rolnik duński, bo swoją produkcję sprzedaję w cenach podobnych, a nawet większych? I w związku z tym ilu polskich rolników będzie stać na zapłacenie składki ZUS?

drogi kolego jeśli mogę tak napisać - rozumiem twoje rozgoryczenie tym że nie dostajesz takich samych dopłat jak rolnicy z dawnej 15tki UE ale na to nawet jako moderator AF nie mam wpływu - a z drugiej strony patrząc to ja też nie dostaję takiego wynagrodzenia jakie bym chciał dostawać (a jeszcze mi od tego ZUS odliczają) a czasem zapierniczam w polu tak samo jak ty - - rozumiem ze dochodowość jest niska warunki są trudne - ale uwierz zsa ludzie w gorszej sytuacji od ciebie

a tak na marginesie temacik kwalifikuje się albo do zmiany nazwy - albo do zamknięcia - bo szczęśliwie Zyta nie jest już ministrem finansów - adwa to unia nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek składek z dopłat ;)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 22:00

zytka szykuje zamach na dopłaty Sorki Panowie. Dałem plamę, trzeba umieć czytać ;), a tak w ogóle, to Szczęśliwego Nowego Roku oby nie było gorzej. Pozdrawiam