Skocz do zawartości

Zdjęcie

zytka szykuje zamach na dopłaty

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 31 maj 2007 - 06:53

zytka szykuje zamach na dopłaty kissmy zapytam szczerze, a co jeśli kyoś bedzie miał 150 hektarów, a 9 procent to będzie kilkanaście tysięcy. Chciałbyś tyle zapłacić za wizyte u lekarza rodzinnego?? a później za kilkuletnie kolejki?? w tym czasie rak by cię zżarł, a lekarze i tak mają za dużo. Nie rozumiem podejścia twojego do tematu. A co z tymi którzy mają 5 ha?? oni mają sie leczyć rocznie za 100 złoty??? czy tym byś całe dopłaty zabrał??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zytka szykuje zamach na dopłaty Dzisiaj, 06:00
  •  

#22 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 31 maj 2007 - 08:30

zytka szykuje zamach na dopłaty W moim przypadku te 9% to jest prawie 5 tys złotych dajcie spokój. Czy ja i moi rodzice możemy pozwolić sobie na chorobowe-chyba nie muszę odpowiadać. Człowiek chory ma 39 stopni i tak musi pracować bo kto za niego to zrobi , gips na ręce i co z tego trzeba w polu orać siać bo samo nie urośnie. A te 5 tys. to kto mi je zwróci. Uwazam żei tak dużo z nas ciągną przez ten podatego Vat 22% to kupa kasy jest(a mało jest jeszcze ludzi na Vacie). Ja sam jestem na ryczałcie i musiałem, im sporo kasy oddać. A o lekarzach nie mówię oni sobie jak żyją gabinet tu i tam i już kasa leci, owszem nie mówię praca ciążka i odpowiedzialna ale niech nie narzekają bo nie mają aż tak źle. Zobaczcie tylko jakimi samochodami przyjeżdżają pod szpitale(oczywiście nie wszyscy). Ja mówię stanowcze NIE pomysłowi Zyty - WARA OD DOPŁAT!!!!

#23 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 maj 2007 - 09:28

natomiast w 2006 (dopłata) ledwie pokryła koszty... 2007 zapowiada się też nie za ciekawie :D

czy to oznacza, iż w 2006 roku produkcja wnosiła 0?? a z tym miernikiem to nie miałem na myśli, że to ona stanowi dochód lecz pozwala na zestawienie i porównanie wielkości produkcji bez stosowania innych skomplikowanych przeliczników, jednak i ta metoda posiada wady np. działy produkcji specjalnej oraz wszyscy hodowcy będą w tym przypadku uprzywilejowani w stosunku do rolników prowadzących gospodarstwa towarowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 maj 2007 - 09:57

zytka szykuje zamach na dopłaty nich sama sie opodatkuje i zmniejszy so bie pensje :D

bo przeciez ona ma szczego

przeciez Lepper chyba nie pozwolni na takie cos????????

#25 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 31 maj 2007 - 10:20

zytka szykuje zamach na dopłaty nic nie zrobią z zyty pomysłem.
dopłata bezpośrednia to nie dochód z produkcji w gospodarstwie, żeby można było go opodatkować.

gdyż to dopłaty do upraw są najlepszym miernikiem dochodów uzyskiwanych z działalności rolniczej

takich głupot juz dawno nie czytałem :D

he a co z ceną rynkową, plonem, technologią i wogóle całą ekonomią rolnictwa, że o anomaliach natury nie wspomnę.... to też da sie określić poprzez dopłaty?

"czy to oznacza, iż w 2006 roku produkcja wnosiła 0?? "

z punktu widzenia urzędników itp mecenasów jak np gilowska nie. Ale z punktu widzenia rolnika który robił za darmo cały rok, ledwo z bilansem wychodząc na zero "tak"

bo co mu z setek ton które wyprodukował jak są warte "zero" I gdzie tu dochód?
A według urzędników pewnie kokosy zbił :/ Bezduszna polityka.

Dwa gospodarstwa mogą sie różnic diametralnie. Jedno być bankrutem dochodowym a drugie eldorado. A dopłaty takie same.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

uprawy od lipca bodajże 2008 maja być obowiązkowo ubezpieczone. I jestem za, bo coraz większe cyrki pogodowe dzieją sie w ostatnich latach.

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 31 maj 2007 - 14:31

zytka szykuje zamach na dopłaty a czy ktoś może podesłać Zycie link z tą rozmową ?? :D
all rights reserved

#27 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 maj 2007 - 14:39

oni chyba nie wiedzą jak się żyje na wsi . dla przykładu powiem wam jak to jest z chorobami u rolników. przez ostatnie trzy dni byłem chory (ostra angina) gorączka 39 ,5 non stop . poszedłem do lekarza . wypisała recepty i mówi "nie wychodzić na dwór , unikać słońca a najlepiej leżeć w łóżku" no i jak myślicie z której z tych porad skożystałem- z żadnej . na polu roboty do bólu koszenie , belowanie i w domu obrządek. padałem ,ale musiałem robić, a w mieście co , wyskoczy pryszcz takiej minister i bierze jakieś L4 i wali ją co się dzieje w robocie. idzie do domu i może sobie zalegać cały dzień w piernatach.ja już od kilkunastu lat nie byłem na zwolnieniu. noga w gipsie , grypa czy kac nic nie zwalnia od obowiązków

no i czlowiek zapiepsza jak wol 7 dni w tygodniu a takie sqXXXXXX jecze obetna ,,Ci" 9% z doplat

<zalosne>

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#28 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 31 maj 2007 - 18:37

zytka szykuje zamach na dopłaty Jak was czytam, to chyba jak ktoś zachoruje to kładzie się od razu do trumny ( bo jeszcze zasiłek dadzą ).
Moja matka chorowała na raka, myślę że leczenie kosztowało kilkaset tysięcy złotych ( leczenie onkologiczne jest hiper drogie ) ponad 10 lat temu - na szczęscie ktoś za to zapłacił.
Uważam że składkę powinien opłacać każdy - jej wysokość to już inna sprawa - a już zupełnym skandalem jak ktoś bierze miliony złotych dotacji, a nie płaci składek na leczenie, a emerytalne też są śmiesznie małe w porównaniu do kogokolwiek kto ma jakąś działalność gospodarczą.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#29 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 maj 2007 - 18:39

Jak was czytam, to chyba jak ktoś zachoruje to kładzie się od razu do trumny ( bo jeszcze zasiłek dadzą ).
Moja matka chorowała na raka, myślę że leczenie kosztowało kilkaset tysięcy złotych ( leczenie onkologiczne jest hiper drogie ) ponad 10 lat temu - na szczęscie ktoś za to zapłacił.
Uważam że składkę powinien opłacać każdy - jej wysokość to już inna sprawa - a już zupełnym skandalem jak ktoś bierze miliony złotych dotacji, a nie płaci składek na leczenie, a emerytalne też są śmiesznie małe w porównaniu do kogokolwiek kto ma jakąś działalność gospodarczą.

heh zgadzasie kserkes no ale wszystko ma swoje plusy i minusy w tym wypadku miecej minusow. Moze i powinien kazdy rolnik placic skladke, ale nie odrazu 9% :D

Kontakt 661995047

#30 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 31 maj 2007 - 18:55

zytka szykuje zamach na dopłaty no to niech będzie jeden procent, jak napisałem nic złego nie widzę w składce, ale jej wysokość to już inna sprawa.
Uważam że mimo wszystko byłoby bardziej sprawiedliwe od KRUS który jest w jednej wysokości dla kogoś kto ma 2 ha i 20 tysięcy ha, a rzetelne obliczenie dochodu w gospodarstwie jest wręcz niemożliwe.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 maj 2007 - 20:40

nic nie zrobią z zyty pomysłem.
dopłata bezpośrednia to nie dochód z produkcji w gospodarstwie, żeby można było go opodatkować.
takich głupot juz dawno nie czytałem :D

he a co z ceną rynkową, plonem, technologią i wogóle całą ekonomią rolnictwa, że o anomaliach natury nie wspomnę.... to też da sie określić poprzez dopłaty?
"czy to oznacza, iż w 2006 roku produkcja wnosiła 0?? "
z punktu widzenia urzędników itp mecenasów jak np gilowska nie. Ale z punktu widzenia rolnika który robił za darmo cały rok, ledwo z bilansem wychodząc na zero "tak"

bo co mu z setek ton które wyprodukował jak są warte "zero" I gdzie tu dochód?
A według urzędników pewnie kokosy zbił :/ Bezduszna polityka.

Dwa gospodarstwa mogą sie różnic diametralnie. Jedno być bankrutem dochodowym a drugie eldorado. A dopłaty takie same.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

uprawy od lipca bodajże 2008 maja być obowiązkowo ubezpieczone. I jestem za, bo coraz większe cyrki pogodowe dzieją sie w ostatnich latach.

bardzo ciekawa wypowiedź tylko nie rozumiem dlaczego co najmniej dwa razy sam sobie zaprzeczyłeś?? cena rynkowa--> bardzo dobrze ale to nie mamy niestety wolnego rynku na produkty żywnościowe i proponuję również Tobie opracowanie sposobu obliczania dochodów rolników z całego kraju, który będzie uwzględniał wszystkie wymienione czynniki, a jeśli jedno gospodarstwo jest deficytowe a gospodarstwo obok dochodowe to jaki nasuwa się wniosek? koniec z jednym rozwój drugiego tak działa "prawie" rynek

#32 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 31 maj 2007 - 22:07

zytka szykuje zamach na dopłaty kissmy... - tu jest właśnie ten paradoks polskiego rolnictwa... mimo że mało dochodowe, prawie wcale, ale działa nadal bo wkłada się tam inne pieniądze...(emerytura w domu czy praca któregoś z domowników w jakimś zakładzie). dobra nie będę sie rozpisywał, nie na temat trochę...
all rights reserved

#33 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 maj 2007 - 22:29

zytka szykuje zamach na dopłaty bo tak szczerze mowiac to rolnikowi zosaja tylko te doplaty :D

Kontakt 661995047

#34 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 31 maj 2007 - 22:34

zytka szykuje zamach na dopłaty ja sie nimi cieszę krótko (znaczy sie ta gotówką) - zaraz coś z ojcem kupimy :D no bo pieniądz robi pieniądz...
all rights reserved

#35 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 31 maj 2007 - 23:22

bardzo ciekawa wypowiedź tylko nie rozumiem dlaczego co najmniej dwa razy sam sobie zaprzeczyłeś?? cena rynkowa--> bardzo dobrze ale to nie mamy niestety wolnego rynku na produkty żywnościowe i proponuję również Tobie opracowanie sposobu obliczania dochodów rolników z całego kraju, który będzie uwzględniał wszystkie wymienione czynniki, a jeśli jedno gospodarstwo jest deficytowe a gospodarstwo obok dochodowe to jaki nasuwa się wniosek? koniec z jednym rozwój drugiego tak działa "prawie" rynek

ciekawe w którym miejscu to sam sobie zaprzeczyłem.. może w tym: "anomalie pogodowe" ?:D he
zupełnie mnie nie zrozumiałeś...

tak to prawda nie ma wolnego rynku. Wszędzie jest manipulacja (największa w Agrobiznesie :) )
A gospodarstwo "bankrut dochodowy", "czarna dziura" "NFZ" to łatwo sie domyśleć co to jest. To nic innego jak gopsp. "państwowe" (róznie sie to teraz nazywa). Ten twój "prawie" jak, oraz rynek go nie obowiązuje. No chyba ze zyta zlikwiduje budżetówkę. To część z nich skapituluje.

liczenie czegokolwiek z dopłat (oprócz obszaru :D ), ma sie jak piernik do wiatraka.

Swoją drogą jestem za zlikwidowaniem wszędzie dopłat itp niesprawiedliwości.

a kserkses
słuszna uwaga. Każdy powinien płacić składkę. Niech zrobią wolny rynek w tym zakresie. Zobaczymy jakimi sumami bedzie NFZ obracał. Bo teraz to im sie w .... poprzewracało.
Jak komuś sie wydaje ze te 9% by coś zmieniło, to sie grubo myli. NFZ , tak samo jak rolnictwo, to dziura bez dna. Przyjmie każdą kwotę. Różnica bedzie taka , ze dyrektorki nie będą dojeżdżać do pracy autami, tylko dolatywać helikopterami.
Taki freestyle w korycie jaki maja teraz to wyobraźnia nie obejmuje.

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 08:41

zytka szykuje zamach na dopłaty wolny rynek na usługi NFZ w długim okresie ma taki sam sens jak wolny rynek na produkty rolne, zadaniem państwa jest zapewnienie obywatelom podstawowej opieki zdrowotnej a uwolnienie cen jest proinflacyjne itd...

MAV jeśli chodzi natomiast o zaprzeczenie samemu sobie (to był taki mało trafny skrót myślowy, gdyż chodziło mi o mały błąd) to napisałeś, iż ceny kształtowane przez mój "prawie" rynek pogłębiają deficytowośc w branży

#37 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 03 czerwiec 2007 - 17:06

zytka szykuje zamach na dopłaty Ja widzę tylko jedno lekarstwo na te dziury budżetowe itd. Trzeba wywalić połowę urzędników i pieniądze znajdą się na wszystko. Gdzieś czytałem że w Polsce jest tyle urzędasów co w USA(a chyba jest nas trochę mniej). Co do służby zdrowia to według mnie powinien być na nią wolny rynek i każdy powinien wybierać gdzie chce być leczony a nie być skazany na NFZ. Lekarze strajkują bo uwarzają że mają za małe pensje szkoda że nie podają swoich "dodatkowych" dochodów.Straszą że że złożą wymówienia, to niech składają wierze że wszyscy wyjadą do pracy na zachód bo przecież "doskonale" znają jązyki obce :D .Dziwię się ża niektórzy mówią że unia nie zgodzi się na tą składkę(jeśli by do tego doszło oczywiście). Oni są tak samo tym zainteresowani jak sprawą polskiego mięsa(nie wiem czy ktoś z was czytał w topie artykół w którym piszą że w czasie gdy jest zakaz importu polskiego mięsa do rosji ilości mięsa importowanego z danii i niemiec praktycnie się podwoiła, te kraje są na pewno są zainteresowane tym aby rosja zniosła embargo na polskie mięso). Jedyną przyczyną jest to że polski rząd zwalcza w naszym kraju wszystko co jest związane z rosjanami a zachód jest przecież dla nas taki "dobry". Jeśli chodzi o wysokość dopłat to są u nas bardzo "wysokie" , ostatnio widziałem program w tv w którym słowacki rolnik mówił że oni dostają 60% tych płatności które dostają zachodni rolnicy.Jeśli to prawda to nie dość że dostajemy mniej od nich to jeszcze chcą nam zabrać 9%. Jednym słowem wypas :angry: :angry: :angry:

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 20:35

zytka szykuje zamach na dopłaty Zawsze jakieś braki uzupełniają z kieszeni rolników :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: !!!
A to vat na maszyny, a to służba zdrowia, teraz podatek od dopłat (czy w innych państwach UE też to występuje :D )?

#39 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 20:34

Ja widzę tylko jedno lekarstwo na te dziury budżetowe itd. Trzeba wywalić połowę urzędników i pieniądze znajdą się na wszystko. Gdzieś czytałem że w Polsce jest tyle urzędasów co w USA(a chyba jest nas trochę mniej).

Wbrew pozorom w Polsce wcale nie wydaje się tak dużo na urzędników, pewnie na stronie MF znalazłby szczegółowe dane, pewnie będzie to kwota podobna do dotacji na KRUS :D

Co do służby zdrowia to według mnie powinien być na nią wolny rynek i każdy powinien wybierać gdzie chce być leczony a nie być skazany na NFZ

Pewnie szybko zmieniłbyś zdanie jakby się tak stało, tylko nie ma dobrego rozwiązania i dowolnie wysoka suma pieniędzy zawsze będzie za mała :D ciągle postęp idzie do przodu i leczenie może być skuteczniejsze, ale zarazem coraz droższe.

Jeśli chodzi o wysokość dopłat to są u nas bardzo "wysokie" , ostatnio widziałem program w tv w którym słowacki rolnik mówił że oni dostają 60% tych płatności które dostają zachodni rolnicy

w UE nie ma jednolitych dopłat, są liczone od plonu referencyjnego który dochodzi nawet do 9 ton - czyli nawet gdy u nas będą dopłaty 100% czyli takie same jak gdzie indziej, to będzie oznaczać że będzie to połowa dopłat przy plonie referencyjnych 6 ton, a 1/3 przy plonie 9 ton.

Ale chyba przynajmniej w niektórych krajach rolnicy płacą o wiele wyższe podatki i składki ubezpieczeniowe niż u nas.
Niestety o szczegółach jak jest w innych krajach wiemy niewiele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 05 czerwiec 2007 - 15:56

Wbrew pozorom w Polsce wcale nie wydaje się tak dużo na urzędników, pewnie na stronie MF znalazłby szczegółowe dane, pewnie będzie to kwota podobna do dotacji na KRUS :D

Pewnie szybko zmieniłbyś zdanie jakby się tak stało, tylko nie ma dobrego rozwiązania i dowolnie wysoka suma pieniędzy zawsze będzie za mała :D ciągle postęp idzie do przodu i leczenie może być skuteczniejsze, ale zarazem coraz droższe.
w UE nie ma jednolitych dopłat, są liczone od plonu referencyjnego który dochodzi nawet do 9 ton - czyli nawet gdy u nas będą dopłaty 100% czyli takie same jak gdzie indziej, to będzie oznaczać że będzie to połowa dopłat przy plonie referencyjnych 6 ton, a 1/3 przy plonie 9 ton.

Ale chyba przynajmniej w niektórych krajach rolnicy płacą o wiele wyższe podatki i składki ubezpieczeniowe niż u nas.
Niestety o szczegółach jak jest w innych krajach wiemy niewiele.

Nie wiem dokładnie ile się wydaje ale wiem że jest ich za dużo bo zamiast robić to większość gra w bierki. Przykłady tego każdy widzi żeby wziąść durne dofinansowanie to trzeba się nalatać nie wiadomo gdzie i jeszcze niektórzy łaskę robią że co kolwiek pomogą (oczywiście nie wszyscy ale ich jest stanowczo za mało) Czy nie można by było złożyć jeden prosty wniosek. Po co komu ta makulatura, chyba tylko po to żeby życie uprzykszyć i miał kto z nimi się bawić. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: