Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 14:29

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Uważaj by przy montażu obroty pompy zgadzały się, bo będzie wywalać uszczelnienia. Wydajność tej pompy - 1,85 l/s=111 l/min przy 40 obrotach/s=2400 obr./min. Pamiętaj też by przepustowość rozdzielacza nie była mniejsza od wydajności pompy. Turek niczego sobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Dzisiaj, 16:13
  •  

#22 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 18 marzec 2010 - 15:45

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 moim skromnym zdaniem, bedą ludzie z tego ładowacza, tylko proponowałbym Ci wzmocnic rame zeby sie nieskosiła jakimiś klinami -np z tego samego przekroju ciete pod45*, przy połączeniu belek poprzecznych z tymi dwoma głównymi ramionami, bo mogą kiedys spawy pękać, a raczej koło spawów, taka moja rada

>>>>>> 

#23 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:41

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 E super na tej fotce jest ta sama pompa którą kupiłem :) :) jest to uniwersalna produkcji rosyjskiej nie tylko do DT75 ale i do rużnych maszyn i koparek ich produkcji i kurde przepłaciłem bo unich kosztuje 100 pln :(
ale może być napędzana prosto z wału wydaje mi się że pociągnie i wspomaganie i tura musze tak zrobić wtedy się dowiem :( pompe już mam dzisiaj doszła :)rame jeszcze wzmocnie od dołu takim samym profilem

Mam zamiar użyć rozdzielacza RBS 16 przepustowość to 63l na minute powinien chyba wystarczyć :(
zmontowalem naped pompy http://www.fotosik.p...a0b3c4c5a0.html

Mam pytanie czy to ustrojstwo http://www.allegro.p...m958313266.html ma zawór przelewowy i jaka może być przepustowość :(

#24 Share leon980

leon980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:21

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 i jak się sprawuje zewnętrzne zasilanie

#25 Share leon980

leon980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:58

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 czy pompa nsz 32 da rade pociągnąc rozdzielacz od tura i orbitrol w 60-tce
czy może nsz 50???

#26 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:00

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Witam po bardzo długiej nie obecności :ph34r: zapytania w sprawie hydrauliki na pewno nie aktualne ale co nieco o tych pompach napisze cena tej pompy faktycznie niska i dlatego stwierdzam że to bubel!!!!!!!!!!!! choć nie rozumiem dlaczego po rozebraniu jej okazuje się że materiały użyte do jej produkcji są bardzo dobrej jakości a i tak ją szlak trafił po bardzo krótkim użytkowaniu ;[po niekąd może i sam ję załatwiłem przekombinowaną hydrauliką,dlatego lepiej jest montować dwie pompy do orbitola osobną bo dzielnik strumienia od wózka który zamontowałem utrzymuje cały czas wysokie ciśnienie i ma za mały przepływ do tej pompy i to mi ją w jakimś stopniu skończyło jeśli chodzi o wydajność to faktycznie można było piłkę łyżką do góry podbijać :blink: .teraz sam mam dylemat jaką zamontować bo uchwyt mam zrobiony pod ten typ 50 lub 32 i pochodne tylko jakiego producenta ;)

Edytowany przez specjalford, 21 październik 2012 - 20:05.

#27 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 08:30

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 specjalford mam do Ciebie kilka pytań. Jak sprawuje się sterownie rozdzielaczem elektrycznym ? Nie jest zbyt "nerwowe'? Z jakiego profilu zrobiłeś ramę pod ciągnikiem?
Co do pompy to zdaje mi się że najlepiej było by zastosować np. PZ2-K-40 lub inna od wózków widłowych itp. nowa kosztuje 500 używkę dostaniesz za jakieś 150. mocowanie przerobić nie jest przecież taki problem.
Tutaj możesz tez sprawdzić pompy hydrotoru może coś Ci podejdzie wymiarami
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#28 Share jajkobs

jajkobs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 18:13

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 mam prosbe morze kto podac wymiary tego tura

#29 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 20:27

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Ukasz nie mam elektrycznego,był taki w planie ale jest zwykły, pompe nsz 50 niestety sam skończyłem pierwsze to dzielnik a drugie co najgorsze siłownik dwustronnego działania miał uszczelniacze rozdarte w środku sprzedawca zapewniał ze są dobre ;[ przypuszczałem że jakieś przecieki są ale nie aż takie że dziura w środku, na zewnątrz nic się nie lało ,dlatego musiałem gazować aby mógł podnosić więc temperatura zrobiła swoje,w sumie nic takiego się jej nie stało stopiło taką specjalną uszczelke w środku.Teraz mam zamontowaną nsz 32 do moich siłowników średnicy 63mm to potężna siła przy mniejszych obrotach silnika :) tak więc nie był to problem pompy i moje spostrzeżenia co do materiałów użytych do jej produkcji są bardzo dobrej jakości .Drugą bardzo ważną zaletą jest zastosowanie barometru w układzie hydrauliki wtedy wiadomo co się dzieje i jakie mogą być przyczyny :) Tylko teraz mam inny problem orbitol pracuje na wyjściu kipra wajha jest cały czas zablokowana wszystko dobrze pracowało ale teraz coś ciężko się kręci czyżby pompa :wacko: była wymieniana jakieś 3-lata temu i mało co pracowała dopiero od roku z orbitolem i to w porywach :mellow: czy szukać coś innego?

Edytowany przez specjalford, 03 listopad 2012 - 20:55.

#30 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 07:46

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Zdaje mi się że lepszym rozwiązaniem było by szeregowe podłączenie orbitola i tur. Podczas skrętu co prawda tur mógłby działać wolniej ale to tylko chwila. Jak masz możliwość przepiać na próbę bez zbytnich kosztów to śrubuj.
Z jakiej wielkości masz profil w ramie pod ciągnikiem ? Sam na dniach robię tura do 328 i też muszę zrobić ramę mam dylemat jaki materiał zastosować. Jak możesz to podaj tez grubości słupków i ramion.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 13:52

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Profil pod rame 80x40x4 słupki 80x80x6 rama tura 100x50x5

Edytowany przez specjalford, 04 listopad 2012 - 13:53.

#32 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:23

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360

Profil pod rame 80x40x4 słupki 80x80x6 rama tura 100x50x5

Witam Wszystkich.Mam do Was pytanie:co sadzicie o takiej pompie od HDSow KAZEL
27l/min.obroty do 3000/min.cisnienie maxymalne 300bar...nie rozwali czego w ciagniku???Pozdrawiam

#33 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 08:09

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Na rozdzielaczu jest zawór przelewowy który ci utrzyma bezpieczne ciśnienie, co do pompy jeśli taką posiadasz to zamontuj powinna działać

#34 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 25 listopad 2012 - 13:07

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 @specjalford jak sprawuje Ci się zestaw z wózka? ile obrotów kierownicy masz od lewej do prawej? myśle nad tym zestawem z aledrogo, tylko się boję czy zaczuły nie będzie bo dużo jeżdże z turem po drogach...

#35 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 15:24

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Sprawuje się dobrze jak nie masz luzów w układzie powinno być dobrze,teraz mam orbitol podpięty na powrót z rozdzielacza i jest git nawet jak działa tur to olej wypychany z siłowników napędza orbitol tak że działa i tur i orbitol równocześnie bez dzielnika strumienia a na odwrót tak działało nie będzie

#36 Share okocza1989

okocza1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 09:52

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Witam tez mam założoną pompę nsz 32 do tura w C-360 i mam problem bo na 2 i 3 sekcji przy ich uruchamianiu troche dusi silnik ale to minimalnie

#37 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:24

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Za mało danych :wacko: napisz coś więcej :mellow: jak masz podłączone jakie siłowniki itp. :mellow:

#38 Share okocza1989

okocza1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 17:33

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Witam tur jest orginalny jest to tur 3b na pierwszej sekcji też tak sie działo bo jest siłownik jedno stronnego działania ale połaczyłem go z powrotem i jest dobrze ale jest problem na drugiej i trzeciej jak olej z siłownika jest wypychany to jest dobrze tylko najgorzej jest w drugą strone jak jest zaciągany to az dusi ciągnik czy moze rozdzielacz ma za mała przepustowość?

orbitrol masz podpięty pod powrót z rozdzielacza bez żadnego zaworu trójdrożnego ? bo też właśnie chce założyć wspomaganie i zastanawiam sie czy ten zawór trójdrozny jest konieczny?

dodam jeszcze że rozdzielacz w turze jest chyba 40l/m albo 45l/m
A jaki masz zamontowany orbitrol?

#39 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:51

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Orbitol jest od wózka widłowego Bułgar ,tak mam podpięty na wyjście z rozdzielacza a powrót z orbitola do zbiornika i tyle w momencie działania tura olej wypychany z siłowników nadal napędza orbitol także działa super bez żadnych dzielników i trójników .rozdzielacz masz wystarczający takie numery jak u ciebie to mogą zrobić siłowniki jednostronnego działanie w momencie gdy puszczą w środku uszczelniacze wtedy zrobi podciśnienie ciecz nie jest ściśliwa no ale 2 i 3 chyba masz dwustronnego działania :mellow: wtedy olej jest wypychany na powrót co najwyżej bardzo słabo będą działać :mellow: czy takie numery masz od początku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share okocza1989

okocza1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:53

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360 Witam jak miałem tur podpięty pod tylne gniazda w 60 to było ok tylko tyle ze wolno chodziło a teraz zrobiłwm oddzielny obwód na pompie nsz 32 i tak sie dzieje

Orbitrol 80 masz czy jakiś więkrzy?

Orbitrol 80 masz czy jakiś więkrzy?

na 2 i 3 sekcji są 2 stronnego działania a może być przyczyna że na powrocie jest zbyt cienki przekrój węży obecnie jest M18

Dodam że siłowniki bardzo szybko działają