Skocz do zawartości

Zdjęcie

radeukcja w c-385 i zetor 3320

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:15

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Czesc. Nie mam jeszcze wielkiego doswiadczenia w jezdzie ciagnikiem i chodzi mi o te 2 modele co w temacie. Jak sie w nich redukuje biegi zeby nie zgrzytaly i wchodzily. Bo poi co to przewaznie musze stawac zeby wskoczyly ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
radeukcja w c-385 i zetor 3320 Dzisiaj, 22:15
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 luty 2010 - 15:23

radeukcja w c-385 i zetor 3320 3320 ma zsynchronizowaną 4 i 5 pozostałe biegi jedziesz sprzęgło wyrzucasz bieg przy gazówka sprzęgło załączasz bieg. Oczywiście prędkość musi być dostosowana do załączanego biegu. Wszystkie skrzynie niezsynchronizowane jak się tak załącza to nie sgrzytają
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:24

radeukcja w c-385 i zetor 3320 O zapinaniu i redukcji w ursusach tego typu było już, ogólna zasada to wciskanie sprzęgła na dwa. Jeśli chcesz zredukować z 4 na 3 to jedziesz na 4 wciskasz sprzęgło wybijasz na luz, puszczasz sprzęgło, przegazowujesz, wciskasz sprzęgło i zapinasz niższy bieg; tak samo należy robić zapinając wyższy bieg. Myślę że dosyć zrozumiale wytłumaczyłem. Ja takie coś robiłem w 914 z PGR i ładnie biegi wchodziły ale trzeba dojść do wprawy.

#4 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:49

radeukcja w c-385 i zetor 3320 czyli w zetorze i irsuie tak samo sie redukuje ??

#5 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 28 luty 2010 - 15:52

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Tak. Dokładnie jak kolega wyżej. Manewr ten należy robić odpowiednio szybko i dobrać odpowiednie obroty do redukcji i przegazówki. Przy synchronizowanej skrzyni także nie zaszkodzi redukować na podwójnym wysprzęgleniu z między gazem, bo bieg lepiej "wchodzi" i silnik szybciej na obroty wraca. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#6 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:17

radeukcja w c-385 i zetor 3320 kiełbasa ma racje....ważne by dobrac obroty silnika i prędkość i na początku głębiej sprzęgło wciskaj a z czasem Ci przyjdzie wyczucie w tym wszystkim..jeżdże 10 lat już i powiem Ci że trzeba wyczuć skrzynie i tyle lecz czasami zgrzytnie jak sie coś robi na szybkiego:D

#7 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:24

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Tak - masz 16 lat i jeździsz już 10 lat. Ciekawe, kto by Cię w wieku 6 lat puścił na ciągnik, chyba że ktoś jest nie odpowiedzialny. Mnie NIGDY się nie zdarzyło przy redukcji z 6 na 5 czy z 5 na 4 żeby cokolwiek zazgrzytało.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 luty 2010 - 18:39

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Ja wam powiem ,że każdy ciagnik inaczej tzn. mam 2 330 i jak pojeżdze cały dzien lub kilka dni ją i pózniej wsiadam na drugą to zgrzytają bo wchodzą w całkiem innych momentach :)
A w 385 coraz bardziej dochodzę do wprawy a biegi zmieniam albo bez sprzęgła albo :
- jadę np. 3
- wciskam sprzęgło leciutko(do lekkiego oporu)
- wyżucam na luz
- wciskam sprzęgło do końca
- włączam 4 bieg .

o opisanym sposobie przeczytałem gdzies na forum :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#9 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:54

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Tutaj jest dokładnie pokazana redukcja, o której mówiłem. Od razu przykład co się dzieje jak się dobrze wykona - pierwsza redukcja i co jak źle - druga - jeden zgrzyt. :)

Link #2

#10 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 22:10

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Jak ma 16 lat i jeździ 10 lat to bardzo możliwe. Ja osobiście zaczynałem w wieku 4,5 roku, przepraszam za odbiegnięcie od tematu, a czy to podwójne wysprzęglanie ma się też do innych traktorów?

#11 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 22:15

radeukcja w c-385 i zetor 3320 Przeczytaj wcześniejsze posty. Zależy od skrzyni biegów. Na pewno w tym wieku sam jeździłeś. A ja jestem ksiądz proboszcz.

#12 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:48

radeukcja w c-385 i zetor 3320 To wybieraj się kolego do kościoła ;). Nie mam zamiaru się kłócić, bo w tej sytuacji to akurat lepiej wiem;].

#13 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:11

radeukcja w c-385 i zetor 3320 @mchammer w wieku 4 czy 6 lat to raczej jeździłeś u taty na kolonach ;)
Ja próbowałem jeździć wciskając sprzęgło na 2 razy jak koledzy wyżej piszą ale mi jakoś nie wychodziło, mam już teraz wprawę do takiej skrzyni i czasami się zdarza zgrzyt ale nie tak często jak w początkach :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:50

radeukcja w c-385 i zetor 3320 O jeżdżeniu w wieku 4-6 lat to raczej mam na myśli jakieś pojeżdżanie na polu z samodzielną obsługa traktora, toż to wiadomo, że z zera nie zrobi się od razu milionera. A swoją droga nie pamiętam abym kiedykolwiek jeździł u kogoś na kolanach.

Fakt każdą skrzynie chyba trzeba sobie dobrze wyczuć i też będzie dobrze