Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stan zbóż po zimie

493 odpowiedzi na ten temat

#481 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:06

Stan zbóż po zimie jak za mocno będzie sadziło do góry to skrócisz i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stan zbóż po zimie Dzisiaj, 04:46
  •  

#482 Share mrobak

mrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:13

Stan zbóż po zimie Po postach wywnioskowałem, że masz 15 lat. A tu patrzę zainteresowania: moja żona. Mało co z krzesła nie spadłem. Łap za książkę i edukacja, jak coś robisz to rób to dobrze.
Ojca kopnij w d... , ziemię wydoił, że aż miło. Jeśli będziesz tak dalej robił, to koszenie stanie się zupełnie zbędne :D

#483 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:45

Stan zbóż po zimie Kopa to tobie mogę dać.A ja po twoich że masz 11 lat bo tego wcześniejszego posta to ledwo rozszyfrowałem. Nie znasz sytuacji to się nie udzielaj a jak nie chcesz pomóc to weź psa i idz na spacer bo kolegów pewnie nie masz

#484 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:23

Stan zbóż po zimie

Z tego co zauważyłem im bardziej wyraźne ścieżki technologiczne tym ładniejsze zboże. Tam gdzie nie widać śladów sodomia i gomoria

z analizy wynika że jest źle. Na początek przed ruszeniem wegetacji daj na zamarzniętą ziemią ale bez śniegu 200kg soli potasowej (po tym na pewno nie wyłoży) i 150 - 200kg saletry amonowej. Jak wegetacja ruszy i da się wjechać bez niszczenia roślin i gleby oprysk odżywką z dużą zawartością fosforu, za kilka dni drugi oprysk 5% roztworem siedmiowodnego siarczanu magnezu i jakaś ogólna odżywka np 1nsol3. Nie powinno się mieszać fosforu i magnezu. Jeżeli zboże nie będzie strzelało w źdźbło nie będzie widać przejazdów

Jak widzisz po analizie nie ma z czego rosnąć. Z pustego to nawet Salomon nie naleje

A dlaczego nie powinno się mieszać fosforu z magnezem. Mi rok temu w Agrobiznesie układali program nawozenia dolistnego i za każdym razem była mieszana odżywka ze sporą ilościa fosforu z siarrczanem magnezu i jak na ten kawałek ziemi to plon pszenicy jarej był naprawdę przyzwoity

Edytowany przez ursus1991, 04 styczeń 2013 - 20:05.

#485 Share mrobak

mrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:48

Stan zbóż po zimie karolr2
Nie chciałem Cię obrazić.
3 lata temu moja wiedza była podobna do Twojej, wyniki badań prób gleby wychodziły podobnie po ojca działalności, ale zrozumiałem, że tak nie może być. Trochę wiedzy zdobyłem, ciągle jednak o dużo za mało, albowiem nadal mam jeszcze dużo głupich pomysłów, jednakże wystarczyło, by w tym roku zebrać 6-7,5 t jęczmienia, tam gdzie ojciec miał 3 t pszenżyta czy ponad 11 t kuku (22%) tam , gdzie 2,5 t żyta. Niewiedza wśród polskich rolników jest zjawiskiem powszechnym, najwyższy czas to zmienić.

#486 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:55

Stan zbóż po zimie Chcesz zmieniać to podpowiadaj co i jak robić. Ja chociaż jestem ze wsi to miałem inną pracę i gospodarka mnie nie interesowała i nie skończyłem szkoły rolniczej .Teraz też mam inną prace ale ojciec na mnie przepisał pole i chcę o nie zadbać i dlatego takie pytania. :(

#487 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:26

Stan zbóż po zimie Nigdy nie daję odżywek fosforowych. Fosfor zawsze w ziemię. Nie pamiętam źródła ale większość odżywek fosforowych reaguje z siarczanem Mg. Na początek lepiej nie sprawdzać które przereagują i zapchają dysze w opryskiwaczu

To co napisałem to nie jest tak dużo. Jak masz pieniądze to soli potasowej możesz dać 500kg i ci nie wyłoży, od dolistnych też nie. No chyba że będziesz pryskał 3x w tygodniu do żniw z mocznikiem. 200kg saletry powinna skrzewić zboże

Po żniwach WAPNO. Albo robić coś dobrze albo zająć się tym co robi się dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#488 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:44

Stan zbóż po zimie Ja już bym chciał wapnować żałuje że nie zrobiłem badań po żniwach ale człowiek całe życie się uczy.

#489 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:43

Stan zbóż po zimie 500 kg soli potasowej na 5 klasę :o naprawdę musiałbyś nie mieć co z kasą zrobić :/ ja zawsze daję mocznik siarczan Mg i Pk lub insol3 i do tego coś na grzyba i nigdy nie było problemu z jakimis problemami z zapychaniem dysz czy filtrów

#490 Share mrobak

mrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 08:45

Stan zbóż po zimie Jeśli by to było moje pole, to rozsiałbym teraz 3 t CaO w postaci kredy jeziornej, ewentualnie dodałbym 500 kg magnezowego, uprawiłbym agregatem na głęboko a na wiosnę jak najwcześniej 250 kg soli , 200 kg polifoski 8, 200 kg saletrzaku oraz 200 kg owsa. Plonu pszenżyta to i tak tam nie będzie. A na jesień mamy niezgorsze stanowisko pod żyto hybrydowe, 30 t obornika i 250 polifoski 8 i za rok mamy zupełnie inną sytuację na polu. :D

Edytowany przez mrobak, 05 styczeń 2013 - 08:52.

#491 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 05 styczeń 2013 - 10:56

Stan zbóż po zimie To tylko taki przykład że nawet 500kg soli K zboża nie przewróci. Jaką odżywkę P stosujesz?

Też w moim przypadku pole to dodatkowe zajęcie, na szczęście jak nie mogę w terminie czegoś zrobić ze względu na pracę to pomaga mi ojciec.

To czy z tego pszenżyta coś będzie karolr2 sam musi zdecydować. Może rzeczywiście lepiej to zlikwidować i zasiać coś strukturotwórczego. Może na wiosnę dać PK i posiać łubin żółty albo grykę. Te rośliny powinny sobie poradzić i dadzą o wiele lepsze stanowisko niż owies. Do strączkowych są dodatkowe dopłaty. A po żniwach na pewno wapno magnezowe. Teraz przez kilka lat trzeba odbudować zasobność gleby i przywrócić odpowiednie pH
karolr2 piszesz w zainteresowaniach "hodowla opasów" łubin to doskonała pasza białkowa dla bydła. Sąsiad kupił ode mnie połówki łubinu wąskolistnego dla swoich mlecznic i daje razem ze śrutą rzepakową

#492 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:52

Stan zbóż po zimie Na owies już mam pole zostawione. Zostawię to pszenżyto posiejemy nawóz tak jak piszecie i zobaczymy co urośnie.Kredę posieje pogłownie i na jesieni dam wapno drugi raz. Chciałem zdjecie wstawić ale nie mogę może bedzie w galerii to zobaczycie jak to wygląda

#493 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 styczeń 2013 - 13:36

Stan zbóż po zimie Jak chcesz siać wapno pogłównie to proponuje coś takiego
http://www.sklep.rud...em-w-cenie/1252

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#494 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:19

Stan zbóż po zimie tak to pszenżyto wygląda jest w mojej galerii

Edytowany przez karolr2, 05 styczeń 2013 - 21:03.