Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stan zbóż po zimie

493 odpowiedzi na ten temat

#281 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 marzec 2012 - 21:57

Stan zbóż po zimie U mnie na niektórych polach pasami 50-150cm żółto a nawet brązowo, większa częśc przezimowała i niewiem czy to zostawic czy przesiac :huh: ???
Zostawie to w tych miejscach gdzie wygineło zboże tylko badyle będzie rosło.
Przesieje to zniszcze to co jest, dołoże zboża na siew i paliwa, niewiadomo czy będzie dobry plon...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stan zbóż po zimie Dzisiaj, 05:50
  •  

#282 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 17:51

Stan zbóż po zimie Damian 40000 ale m y będziemy póżniej wjkeżdzać agregatem uprawowo siewnym po tych bronach. A to jujż co innego. Dodtakowo to są naprawdę cięzkie brony. Takie jakich używają w lasach. Robią prawie tak jak kultywator:)

#283 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 16:59

Stan zbóż po zimie Prosiłbym o wpisy w tym temacie ile i jakich ozimin macie do kasacji. Chodzi by jakoś ukazać poziom strat w poszczególnych województwach, jak i w odmianach zbóż i rzepaku. Może się komuś przydać na przyszłość wybierając odmianę do siewu na nowy sezon.
I prosiłbym by moderator zaraz z kłódką nie leciał do tego tematu. Z góry dziękuje. :D

#284 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 17:14

Stan zbóż po zimie Moim zdaniem jeszcze za wcześnie z dokładnym liczeniem strat. Ale jak coś przypuszczalnie u mnie 3 ha pszenżyta odmiany Leontino poleciało.

#285 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 17:22

Stan zbóż po zimie Może i wcześnie, ale są zdięcia z orki i wpisy na czacie o stratach w gospodarstwach po kilkadziesiąt % nawet.

#286 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 17:33

Stan zbóż po zimie No wiesz po woli takich wiadomości bedzie coraz więcej. U mnie przezimował tylko 1 ha pszenżyta, po zrobieniu testu 80% roślin przeżyło. Całe szczęście, że jesienią nie siałem więcej ozimin.

#287 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 13 marzec 2012 - 17:42

Stan zbóż po zimie U mnie na 100% 4ha jęczmienia Bartosz , 2ha pszenicy zyta siana była późno w tym roku i nie wytrzymała ,1 ha pszenżyta odmiany nie pamiętam a resztę co pozostało tak około 3ha ozimin to zobaczy się za jakiś tydzień jak się zrobi dobrze ciepło

#288 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 17:44

Stan zbóż po zimie Zboża w gminie Milejczyce, pow. Siemiatycze,przezimowały dobrze. Rzepaków jest bardzo mało sianych, tak samo pszenic. Osobiście mam obawy , czy ostatnie siarczyste przymrozki nie zaszkodziły moim trzem ha pszenżyta, przewódki, które zaczęło wschodzić. Jeść dostało w piątek i za kilka dni zobaczę efekty.
Na oziminach pasą się sarny, stadami. Jak je przeprosić z pola?

Edytowany przez zorzyk2, 13 marzec 2012 - 17:45.

#289 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 marzec 2012 - 17:47

Stan zbóż po zimie U mnie wymarzło 1,5ha rzepaku Californium i 0,4ha pszenżyta Moderato. Pszenica przeżyła ( aż mnie zaskoczyła ) tam gdzie przetrzymało pszenżyto i rzepak już się ładnie zielono robi.

#290 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 17:51

Stan zbóż po zimie Pszenica mewa - zżółkły tylko końcówki rośliny -2,3ha, natomiast żyto Viselo w zagłębieniach, w centymetrowych bruzdach ładnie się zieleni, a co było troszkę wyżej - wszystko wyleciało, w sumie tu straty oceniam na 50% z 2,5ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 13 marzec 2012 - 18:10

Stan zbóż po zimie U mnie straty 90%.Podobnie w promieniu 50km.Nie ważna jaka odmiana,poleciało wszystko.

#292 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:32

Stan zbóż po zimie w mojej okolicy pszenice w 90 procentach poszly ja mialem alkazar i muszelka , jeczmien natiwal z 40 procent poszlo , pszenzyta narazie pol na pol , rzepaki podobnie , ja mialem ozimin 85 procent areau , czekam na komisje ubezpieczyciela

#293 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 13 marzec 2012 - 18:32

Stan zbóż po zimie warm.maz. powiat Iławski, wsztystko przezimowało, dzieki sniegu.. 0 strat, ładnie. ;) Tamten rok były straszny co do przezimowań, a ten u mnie bdb. ;)

#294 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 13 marzec 2012 - 18:35

Stan zbóż po zimie Świętokrzyskie 100% przezimowało,było z 10cm śniegu podczas obfitych mrozów. B)

#295 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 13 marzec 2012 - 18:49

Stan zbóż po zimie Mazowieckie pow. Przasnyski,przezimowało idealnie,nieważne czy rzepak przenżyto,jęczmienie, wszystko luksus :) Ludzie nawozy sieją i wszystko ładnie odżywa :) także rok nieźle się zapowiada,oby tak dalej..

#296 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 13 marzec 2012 - 19:00

Stan zbóż po zimie Kujawsko-pomorskie gmina Rypin, powiat rypiński trochę strat mam w pszenżycie ale nie na tyle żeby przesiewać, najgorzej dostało przez te przymrozki, które były jak zjechał śnieg. Niestety odmian wam nie podam po nie mam pojęcia, przywiezione jest od gościa który ma ponad 130ha.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#297 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 marzec 2012 - 19:03

Stan zbóż po zimie Leontino, Moderato 80%wymarzło, Grenado 30% śniegu prawie wcale nie było. Naszczęście najwięcej posiałem jakiegoś pszenżyta którego nazwy nie znam a straty w nim może 10-20 %. :)
W okolicy 50na50 ludzie mają nadzieje że jeszcze odbije :huh:

#298 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2012 - 19:07

Stan zbóż po zimie

Zboża w gminie Milejczyce, pow. Siemiatycze,przezimowały dobrze. Rzepaków jest bardzo mało sianych, tak samo pszenic. Osobiście mam obawy , czy ostatnie siarczyste przymrozki nie zaszkodziły moim trzem ha pszenżyta, przewódki, które zaczęło wschodzić. Jeść dostało w piątek i za kilka dni zobaczę efekty.
Na oziminach pasą się sarny, stadami. Jak je przeprosić z pola?

Ubij , zestrzel z 10 saren w różnych miejscach i pozostaw je na polu, tak aby psy i inne wilki je rozszarpały. Sarny nie są głupie, będą pola gdzei poległy ich braca i siostyr omijać szerokim łukiem, druga sprawa że tam gdzie są psy, wilki, lisy saren jest mniej. A zapach świeżej padlinki takie zwierzeta przyciagnie...

PS. Znasz może Lachowskich ?

#299 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 marzec 2012 - 19:08

Stan zbóż po zimie u mnie powiat iławski na razie nić nie wskazuje żebym miał coś przesiewać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:41

Stan zbóż po zimie

Ubij , zestrzel z 10 saren w różnych miejscach i pozostaw je na polu, tak aby psy i inne wilki je rozszarpały. Sarny nie są głupie, będą pola gdzei poległy ich braca i siostyr omijać szerokim łukiem, druga sprawa że tam gdzie są psy, wilki, lisy saren jest mniej. A zapach świeżej padlinki takie zwierzeta przyciagnie...

PS. Znasz może Lachowskich ?

Osobiście nie, przynajmniej świadomie, ale wiem o kogo chodzi.

Te sarny to musiałbym na każdej działce tłuc, a teraz jest okres ochronny, pole mam w kilku kawałach, pośród lasów i łąk. Psów bezdomnych w zasadzie nie ma i nie chciałbym ich wabić. Spróbuję z strachami z kamizelek odblaskowych.