Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stan zbóż po zimie

493 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2012 - 08:53

Stan zbóż po zimie @Sajgon ostatni przymrozek u nas to prawdopodobnie ten czwartek. Troche za wczesnie na 1 dawkę jak na nasz region, ja planuję podzieli 1 dawkę na 2 czesci... 50% teraz i 50% za tydzień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stan zbóż po zimie Dzisiaj, 17:55
  •  

#262 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 11:50

Stan zbóż po zimie Czemu za wcześnie ja dzisiaj saletrę na pszenicę i jęczmień wysiałem a jestem z wschód mazowsza okolice łosic.

#263 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 05 marzec 2012 - 12:41

Stan zbóż po zimie

@sołtys48 Jestem z podlasia powiat hajnowski i wciąż czekam na ostatni przymrozek.

Tak samo jak i ja :P

#264 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:53

Stan zbóż po zimie zrobilem proby i jeczmien natiwal 60 procent ruszylo , pszenzyta ok 80 , pszenica muszelka ponad 90 procent nie zareagowalo raczej po niej , z 2 tygodnie i sie okarze

#265 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 05 marzec 2012 - 19:32

Stan zbóż po zimie Testu jeszcze nie robiłem ale sprawdzałem na polu i liście tak jakby gniły ale korzenie zbóż trzymają się mocno podłoża.

#266 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 11:49

Stan zbóż po zimie Witam.Szukam owsa odmiana Bingo okolice Białej Podlaskiej jeśli ktoś wie gdzie można dostać proszę o kontakt.pozdr

#267 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 12:44

Stan zbóż po zimie U mnie (i nie tylko u sąsiadów widze też) na pszenicy na części roślin widać jak by była taka różowa. Liście wszystkie sa włąsnie lekko różowe, chyba zgniłe a kożenie raczej dobre. Co mogło ja załatwić? Zastanawiam się czy to przesiewac czy zostawić? Na polu obok gdzie jest pszenżyto wszystko jest ok, tylko na pszenicy. Pleśń śniegowa chyba nie bo nie ma białego nalotu. Gdzieś czytałem że może to być zgorzel siewek? Pszenica była zaprawiana ale nie pamiętam teraz nazwy środka, musze sprawdzić.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#268 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 17:59

Stan zbóż po zimie Witam , robiłem dziś inspekcje upraw ( pszenica , żyto) i patrząc z daleka pole się żółci, podchodząc bliżej wygląda to tak: końcówka (jakiś centymetr) jest zółta, natomiast reszta rośliny jest zielona, mam nadzieje że wszystko bedzie ok.

#269 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2012 - 18:20

Stan zbóż po zimie Hajnówka dzis siała nawozy :) narazie 20ha na próbę...tak aby z nowym rozsiewaczem sie zapoznac

#270 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:37

Stan zbóż po zimie ja wychodzę jutro bo ostatni przymrozek ma być. Sieję na pszenicę choć jest cała żółta i sucha ale środki ma zielone więc myślę że będzie dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share figo

figo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 19:40

Stan zbóż po zimie Ja dziś posiałem na 15 ha zimowych, jutro od rana reszta ok 10 ha tylko w wlkp zapowiadają jakieś opady na jutro.

#272 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 18:43

Stan zbóż po zimie ja tez wystartowalem , zglosilem pszenice do ubezpieczyciela , po 15 przyjedzie , nie jestem pierszy w mojej okolicy

#273 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:26

Stan zbóż po zimie G.R.U. RoL-Land
Dziś ruszyliśmy siać saletrę na rzepaki. Rano lekki przymrozek więc spokojnie latałem po polu. Dawka 220kg/ha. Resztę ozimin odpuszczamy. Nie wygląda to faktycznie najgorzej ale będzie bardzo mała obsada. Myślę ze na poziomie 60-70% wzejdzie. Ale jaki to da plon??? Rozmawiałem z ojcem to twierdzi ze juz widział pszenicę w takim stanie i ją zostawili, a póżniej wielka kupa z niej była... Nie ma co się czarować;/
Ale nie planujemy teraz orać tylko wpuścimy ciągnik z tymi najcięższymi bronami. Mamy taki o szerokosci 5m to będzie ubywało a spokojnie powinno zniszczyć pozostałości ozimin.

#274 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:30

Stan zbóż po zimie heh... ja 50ha pszenicy raczej na 100% będę musiał przesiać bo niestety ale na dziś dzień nie bardzo się zieleni, tak jak była zółta tak jest :(
orać nie zamierzam, wlecimy Catrosem 5,5m i potem zasiejemy pewnie jęczmień jary... może troche kukurydzy na próbę... oj nędzny rok jak narazie

#275 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:07

Stan zbóż po zimie Powiedzcie mi jak robicie próby? Bierzecie jeszcze zamarzniętą ziemie z roślinami i do domu z nimi, patrzycie ile zacznie rosnąć?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#276 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2012 - 20:18

Stan zbóż po zimie

cos ciekawego: http://www.agro.basf...ezimowanie.html

@majes Tak zrób jak tu kolega @Cihu wstawił tego linka z testem.

Edytowany przez MAT912, 08 marzec 2012 - 20:20.

#277 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:22

Stan zbóż po zimie

G.R.U. RoL-Land
Dziś ruszyliśmy siać saletrę na rzepaki. Rano lekki przymrozek więc spokojnie latałem po polu. Dawka 220kg/ha. Resztę ozimin odpuszczamy. Nie wygląda to faktycznie najgorzej ale będzie bardzo mała obsada. Myślę ze na poziomie 60-70% wzejdzie. Ale jaki to da plon??? Rozmawiałem z ojcem to twierdzi ze juz widział pszenicę w takim stanie i ją zostawili, a póżniej wielka kupa z niej była... Nie ma co się czarować;/
Ale nie planujemy teraz orać tylko wpuścimy ciągnik z tymi najcięższymi bronami. Mamy taki o szerokosci 5m to będzie ubywało a spokojnie powinno zniszczyć pozostałości ozimin.

sąsiad w tamtym roku tak przesiewał ciężka brona siewnik i jeszcze raz brona efekt był taki że mieszanka wzeszła ale słabo się ukorzeniła i potem szybko uschła. Siał dwa razy a zebrał po 2 tony z hektara. Ziemia 4-5 klasa. W tym roku jest dużo lepiej jedynie jęczmienie prawdopodobnie do przesiania.

Edytowany przez damian40000, 08 marzec 2012 - 20:24.

#278 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 marzec 2012 - 20:26

Stan zbóż po zimie też myślałem przesiewać jęczmieniem ale coraz bardziej sie dystansuje do niego jak będzie dookoła jeczmienia tyle to chyba będzie po 40-50zł

Thug

#279 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:32

Stan zbóż po zimie po dzisiejszej lustracji pól pszenica w miarę dobra tylko trochę czerwonawa(długie i kiepskie wschody- być może plus w tym roku)
rzepak również ok tylko trochę objedzony przez sarny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:03

Stan zbóż po zimie jedna rzecz jeszce mnie boli ze zapasy slomy na ukonczeniu a ozime padly a przy produkcji bydla to podstawa , jare to na slome nie ma co liczyc , dzisiaj kupilem bele 120/120 po 50 i znajomosci :wacko: