AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

piotrek10    4

Średnio to wygląda w moim regionie, rzepak nie za ciekawie ale i pszenice głównie te zasiane za gęsto dość mocno nabrały koloru żółtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Wita, mi pięknie przezimowało, zero pleśni i tp. ale do dzisiaj, bo przez ostanie dwie noce było -14 i 6h pszenżyta Baltiko przeflancowało ( tak jak by je oparzył), pozostałe zboża i rzepak na razie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

zborza i rzepak u mnie sa w dobrym stanie ale spadlo troszke sniegu i trtzdeba czekac a mialem juz nawozy siac . spoldzielnie dziasaj sialy na snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Moi drodzy , otóz mam do was takie pytanie (niechce tworzyć nowego tematu więc zapytam tutaj).Czy siał już ktoś nawozy ?? jak tak to na co ?? ja osobiście mam zamiar w sobote ruszyć i nie wiem czy nie za wcześne , co wy o tym sądzicie ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja pierwsze plany miałem zeby siarczan amonu na rzepak posiac w zeszły piątek do dziś nie posiałem, teraz planuje na poniedziłek lub wtorek, ale zapowiadają śniegi i mrozy wieć nic pewnego, na pszenice to planuje w przyszłym tygodniu sypnąć sól potasowa z pod koniec miesiaca dopiero saletr. Są u nas już tacy co na rzepak w zeszłym rygodniu dali siarczan a dziś sypali saletre, a ziemi jest zamarznęta na 5-6cm w dzien puszcza około 2cm na wierzchu i wszytki nawoz jest tylko w tej górnej warstwie a moim zdaniem to bedzie zaduze stężenie i moze popalić rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No to ja mam zamiar w sobote wystartować z saletrzakiem , chce wysiać na zamarżnietą ziemie bo chce wysiać azot jak najszybciej , a jak już ziemia rozmarżnie to nie wiade na pole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

siejcie, siejcie tylko co wam to da?poczekajcie aż sie ociepli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

to że jak już to wszystko zacznie rozmarzac to roślinki dostaną odrazu azot , a w bagno ciągnikiem nie da sie wjechać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

masz racje zetor siej bo jak po tej fali mrozów przyjdzie odwilż to Ty bedziesz się śmiał z tych którzy ręcznie bedą rozsiewać nawozy bo nie wjadą oby tylko gumowce sobie dobrze do nóg przywiązali. Lepiej stracić kilka procent nawozu zbyt wcześnie zastosowanego niż pozwolić na głodowanie roślin w momencie startu. Nawet jezeli przyjdą póżniej opady śniegu to i tak nawóz zdąży przeniknąć w wierzchnią warstwe i nic go już nie zmyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

Orkisz siany 05.12.2009 - nie wykiełkował jeszcze, tylko ziarno napęczniało, po nasiśnięciu wylatuje białe mleczko. może wykiełkuje jeszcze ... ;) 20 ha nadziei. co zatem zasiać jak nie wylezie ??? IV klasa mokra ziemia - wcześniej nieużytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

no dokładnie ja jutro startuje i sieje na rzepaczek i pszenice nie ma co czekac w koncu juz jest dawno I/III a w niedziele deszcz z sniegiem to akurat rozpusci nawoz ireszte śniegu a Ci co czekaja to dokładnie jak kolega pisał poxniej recznie po tych opadach jak pusci ziemia...

 

no dokładnie ja jutro startuje i sieje na rzepaczek i pszenice nie ma co czekac w koncu juz jest dawno I/III a w niedziele deszcz z sniegiem to akurat rozpusci nawoz ireszte śniegu a Ci co czekaja to dokładnie jak kolega pisał poxniej recznie po tych opadach jak pusci ziemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

wiatam mam pytanko .Po dzisiejsze opserwacji żyto zatakowała chyba pleśń bo sie zrobiło całe białe(ale tak 2 tygodnie temu jak snieg stopniał było ok teraz były przymroski i niebyło zbytnio sniegu może byc taka przyczyna??} pole mam tak ok 80% na 6 hekatarach i nie wiem co z tym zrobić nie jest zbyt geste i nie wiem czy je lekko przebronować i dać dawke nawozu azotu. czy lepiej wsiewke zrobić jarego żyta. bardzo prosze o waszą pomoc z góry dziekuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

kolego jak pusci mroz to narobisz kolein sobie a tam wysiejesz bez żadnych szkód a jesli siejesz sal.am na 1 dawke to tym bardziej bez obaw siej an mroz:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

nie zaprawiałem zyta.Ale z moich obserwacji wynika że chyba na tych kawałkach miałem za gęsto posiane i sie wyparzył. bo przez zime było duzo sniegu i roślina nie miała jak oddychać.przy tak dużym porażeniu plantacja nadaje się do kasacji bo jeśli roślina ozimina nie posiada żadnych liści to nie ukrywajmy że z niej to za wysokiego plonu nie bendzie.A wy jak uważacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@mon chłopie nie gęsto posiane tylko brak zaprawiania udaje się kilka lat z powodu lekkiej zimy a w tym roku d*pa. zresztą nie zaprawiane ziarno to nie tylko pleśń śniegowa ale wiele innych chorób które lekceważycie a które wpływają na plon. Kiedy wreszcie do niektórych dotrze że zaprawianie to podstawowy zabieg ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzzka21    0

koledzy w tym roku nie wygląda sytuacja zbyt pozytywnie oziminy są w słabej kondycji ale jest na to sposób sprawdzony-Asaszi+...........piszcie na gg to pomogę wyprubowany sposób efekt..........sami ocenicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Asahi Sl ale on ma tylko rejestracje w rzepaku na zbożach brak efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Z tego co u nas widziałem to zima dała popalić zwierzynie leśnej więc przychodziły w poszukiwaniu jedzenia na pola uprawne. Najbardziej zniszczyły rzepak. No i teraz przyszły roztopy śnieg spłynął i przyszedł mróz więc rzepakowi się znowu dostanie :) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

koledzy w tym roku nie wygląda sytuacja zbyt pozytywnie oziminy są w słabej kondycji ale jest na to sposób sprawdzony-Asaszi+...........piszcie na gg to pomogę wyprubowany sposób efekt..........sami ocenicie

ja tam wole saletrę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj