AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

jaro1975    0

ja na próbe rozsieje jutro rano saletre na pszenżyto narazie na 10h niby to jóż koniec zimy ale na 100% któż to wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1234    0

jak tylko przymarznie to od 5 rano zaczynam siać, pierwsza dawka azotu na oziminy jest najważniejsza, na krótko przed ruszeniem wegetacji, aby rośliny nie głodowały jak się obudzą, od połowy tygodnia ma być już ciepło, więc zboża mogą ruszyć, ziemia się rozmarznie do końca i nie da się wjechać z siewnikiem przez jakiś czas, wczoraj chciałem ale błoto było.

od kilku lat sypie startową dawkę możliwie wcześnie i nie żałuję,

a jak słabo przezimowało zboże to jest najlepszy ratunek

około 200kg/ha saletra 34N

na jesień superfosfat i sól potasowa pod korzeń, a na część pól obornik dodatkowo

 

ponoć jutro i we wtorek ma przymarznąć, więc jak kto planuje siać to na traktor i w pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

U mnie jęczmień poszedł, trzeba będzie orać, a pszenica i pszenżyto jeszcze poczekam i zobaczę ale jak na dzień dzisiejszy to tragedia...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam u mnie pszenica żóciekawe czy cos z tego bedzie,raczej szara przy gruncie zielona .

 

witam u mnie pszenica ,raczej szara przy gruncie zielona ciekawe czy cos z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w okolicach brodnicy zboża przezimowały dobrze tylko miejscami trochę żółte ale ogólnie nie jest źle. Z saletrą jeszcze poczekam ze 2 tygodnie bo tylko po wierzchu trochę rozmarzło a głębiej jeszcze lód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Żyto przezimowało rewelacyjnie, pszenżyto dobrze. Żyta w 1 miejscu pod drzewami bez śniegu i wymarzło. W sobotę chyba ruszę z I dawką. Gleba lekka to trzeba korzystać z wilgoci. A ciągle straszą że taka sucha wiosna ma być.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Jeżeli w nocy przymrozi to rano saletra na rzepak i żyto na kiszonkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Panowie zakupiłem na wiosne saletrzaku oraz saletry mozna juz pierwsza dawke dawac ?? tylko pier miałem plan aby dawac pier saletrzaku i dopiero pozniej saletry z zaletrzakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A ja dziś rano o 6 nieźle się utopiłem w pszenżycie.Cały czas jechałem gładko, bez najmniejszej koleiny, aż nagle ciągnik się zapadł i ledwo wyjechałem.Musiałem zaprzestać wysiewania, zobaczymy kiedy można będzie wjechać ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

ja wczoraj rozsiałew na 15h pszenżyta saletre i dzisiaj miałem skończyć a tu zamiast przymrozku deszcz no i czekam na niewiadomo kiedy bo te ich prognozy pogody to niesprawdzają się na pare godzin a codopiero dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie zakupiłem na wiosne saletrzaku oraz saletry mozna juz pierwsza dawke dawac ?? tylko pier miałem plan aby dawac pier saletrzaku i dopiero pozniej saletry z zaletrzakiem ?

Jak daje rade wjechać to posiej . Ja wczoraj zaczołem siać saletrzak na pszenżyto , saletrzak dłużej się rozkłada więc można wcześniej posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie dzisiaj się zrobiła zima jest przymrozek -1.c i pada śnieg od 8 rano a miałem dzisia siać nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Ja ostatnio próbowałem wjechać w pszenice to już przy wjeździe się utopiłem, tylko ją poniszczyłem ....;/ dzisiaj miałem wjechać a tu od rana śnieg sypie i jest 0.c .....;/

 

A od jesieni przywożę co 6 tygodni 2 przyczepy 3,5tony obornika od kur z Zawadzkiego i wiosną naładuje na rozrzutnik i posypie nim po zbożach zobaczymy czy da to coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

no ja też wczoraj sie przygotowałem, budzik dzis na 5 rano, a tu snieg i nic z tego nie wyszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie sieje propagandę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

no panowie u nas jeczmienie i pszenica zlota , pszenzyta jak zeszly sniegi zrobily sie biale ,a rzepak jak sie jedzie czuc kapuste , o wjezdzie na pole ze 2 tygodnie nie ma mowy pada deszcz na okraglo , troche histori , zboza zasiane na czas , jesien przyzwoita , styczen pelna wegetacja i na to po 20 stycznia spadaja 2 tygodnie siarczystych mrozow , snieg spada jak robi sie odwilz lezy 2 dni, jeszcze takich pol nie widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Dziś byłem przygotowany do siania saletry a tu......deszcz ze śniegiem cały dzień i błoto....

mont

 

Ja również nigdy w życiu nie widziałem takich pól no chyba,że po roundapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No bardzo ciekawy test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

ja juz postawilem i czekam. jeczmien po 14 godz wypuscil ponad 10mm natival.pszenzyto okolo 5mm grenado.wybralem te najbardziej brazowe w kilku miejscach na polach.ruszyly wszystkie z 20 probek nawet te najmniesze ktore pozno wschodzily z powodu suszy.teraz azot jak sie da wjechac i bedzie ok!

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

odmiana pszenicy banderola była od soboty 25.2 do środy 29.2 w domu nie wypuściła nic także będzie ponowne sianie, na szczęście kupiłem na próbę tylko na rozmnożenie na 0,8ha ale reszta odmiana muszelka to nie wiele lepiej wygląda ,choć jak się przyjrzeć dokładnie to na styku z ziemią serce się zieleni to może coś z tego będzie, przy banderoli tego nie ma cała brązowa.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Z robiłem ten test i pszenżyto nic nie wypuściło po 24h. ;[

Na pewno coś źle zrobiłem i na polu wyrośnie. :D zawsze można miec nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

24h to za mało przynajmniej te 4dni potrzymaj u mnie jestem w kur...... bo pszenica miała być luks i była aż do mrozów a teraz to już wiem ze na 100% jest 3,2 ha z 13 ha do przesiania a reszta czeka jak obsada będzie za mała to i resztę trzeba będzie ponownie zasiać, a ceny nasion z centrali zabójcze 200 zł pszenica 205zł/100kg jęczmień. owsa nie sieję bo się nie opłaca zresztą jare też no ale jak wymarzło to na polu musi być zielono nie!!!!!!!! lepiej zapomnieć szybko i się napić niż wspominać i się martwić tym co będzie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj