pawciopeter

Fortschritt skrzynia biegów

Polecane posty

pawciopeter    0

Mam problem, zepsuła mi się skrzynia biegów. Przy poprzedniej naprawie popełniłem błąd. Wstawiłem zamiast łożyska igiełkowego miedzianą tulejkę (tak doradził mi ślusarz) ale po 300mth tulejka wytarła się i zaczął wyskakiwać bieg. I teraz się waham czy wstawić oryginalne ale używane wałki z łożyskiem czy przetaczać wałki i nowe łożysko.


KPK Kumurn Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A co to za model?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zależy jeszcze od ceny

części do forschritta i od jakości regeneracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawciopeter    0

jest to model ZT 323 A z 90roku

A co do nowych części to nie ma w moim regionie żadnego sklepu aby kupić części :P:) :)


KPK Kumurn Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

W Postolicach Wiesiek sprzedaje części do Fortschrittów. Poszukaj w internecie jak cię interesują części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

W Pankowie koło Świdnicy też są części,ogłasza się w autogiełdzie Dolnośląskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

jest forum fanów tej marki, tam pewnie znajdziesz odpowiedz i jeszcze ci obiad dadzą.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
templewiak    0

Mam problem z biegami na początku było tak że wbijałem bieg i czasami było normalnie a czasem niby bieg wchodził ale nie było słychać zgrzytu jak normalnie tylko porostu ładnie wskakiwał a ciągnik nie ciągnął a teraz już w ogóle nic nie chce jechać. Co mogło się stać ? Proszę o pomoc.

Model to Fortschritt ZT 303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Spaliles sprzeglo , albo jesli nie dociagales to mozesz dociagnac i bedzie dalej ciagal ,w najgorszym przypadku wymiana calego sprzegla


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Jest mozliwe.A powiedz czy czasem przy ruszaniu z obciazeniem paliles sprzeglo tzn. czy czules cos spalone. Mi sprzeglo spalilo sie ze wzgledu na prace z talerzowka ktora wymagala troche mocy od zt 300 ,tez nic nie czulem zeby cos smierdzialo , jedynie brakowalo jak by mocy . Glowna przyczyna tez moze byc ruszanie z duza przyczepa na pol sprzegle tak zaczelo sie u mnie d616 ciagalem , chcac ruszyc z 2 drogowej na polu musialem na pol sprzegle jechac kawalek. Jesli chodzi o uszkodzenie skrzyni jest to malo pradwopodobne z oryginalnym silnikiem IFA , skrzynie tzw. 3 biegowe sa nie do zajechania. Jesli by skrzynia nawalila jak to bylo u mnie to pierw by zanikaly biegi , ale to tylko z silnikiem nie oryginalnym


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
templewiak    0

Nie śmierdziało do domu dojechałem ale w miedzyczasie zmieniałem rozdzielacz zmieniałem i po zmianie odpalił i nie mogłem jechać . Był silny do końca ciągnął 4 skiby bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdan1234    0

Witam.

Mam Forschnita 303 i problem ze skrzynią biegów.Wszystkie biegi oprócz wstecznego wchodzą idealnie, a bieg wsteczny muszę wbijać śrubokrętem ponieważ rączką nie da rady.

Jaka jest tego przyczyna?

Proszę o pilną radę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś pszyloncznik w sumie skrzyni z przodu po prawej stronie biegów niby zająć i żów może skoczył na zero. Kiedys też nabijalo powietrze jak było po staremu zrobione sprzęgło i taki siłownik w skrzyni w ciskalo i nie było można jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj