Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkośc maksymalna

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:53

Prędkośc maksymalna

Powiem tak duże Valtry maja skrzynie 50km/h troszkę ponad 50 idą ale to czyste szaleństwo. Ciągnik nie jest przystosowany do takich prędkości szczególnie na Polskich drogach

Jak nie jest jak jest... ;) Prosty przykład,JCB traktory które jeżdżą po polsce z prędkością ok.70 km/h i ich użytkownicy nie mówią że to "czyste szaleństwo".Jak traktor jest dobrze obciążony,ma dobrą amortyzację przedniej osi,kabiny,i podpięte hamulce np.w przyczepie to jazda nie staje się już tak niebezpieczna.Do tego jak jeszcze będą za kilka lat wyposażone w ABS,i możliwe że w ESP :P to będzie norma.Liczy się czas a jak wiadomo czas to pieniądz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkośc maksymalna Dzisiaj, 01:17
  •  

#22 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:59

Prędkośc maksymalna mój sąsiad ma fendta 415 i jeżdzi nim 64km/h.strach w oczach,dał serwisantowi w łape to go podkręcił przez komputer.

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:12

Prędkośc maksymalna JCB to fast tracki a tu jest mała róznica chociazby w rozłożeniu cięzaru. Co do ABSu czy ESP ciągnik nie jest maszyna przeznaczoną do szybkiej jazdy po drogach tylo jazdy po polu wiec jesli wogóle bedzie to tylko w tych najdroższych modelach. Co do jazdy 70 km czytałem już w pismach rolniczych wywiady z kierowcami którzy płacili mandaty za taką jazde.
Jesli chodzi o 'podkrecanie" nic tu sie nie kreci ciągnik ma tak dobrane przłożenia że np 40 czy 50 km/h osiąga przy 1800 obr komputer poprostu nie pozwala silnikowi szybciej się krecić. Nawet jeśli 50 km/h osiągane jest przy 1800 obr to nie wiem czy wzrost prędkości do 2200 pozwala aż na taki wzrost prędkości do 64.

#24 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 28 luty 2010 - 19:14

Prędkośc maksymalna Żeby jeździć z taką prędkością to trzeba mieć jeszcze po czym jeździć. W Niemczech mogą sobie na to pozwolić bo mają do tego możliwość. Przecież ciągniki są do robienia w polu, a nie do ścigania się z samochodami. I co najważniejsze, trzeba mieć jeszcze hamulce, żeby potem wyhamować :)

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:18

Prędkośc maksymalna Akurat Fastrac jako jedyny chyba z ciągników ma ABS w standardzie hamulce tarczowe z podwójnymi zaciskami. Wyjście ABS na przyczepę też mają. Nie wiem czy czasem Fendt nie też w opcji ABS ale w większych ciągnikach.

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:40

Prędkośc maksymalna Jeśli jest przystosowany do takich szybkosci to dobra rzecz fendy chyba nie mają. Kiedyś na YT widziałem top gear jak stig robił okrażenie po torze fastrackiem fendem 9xx i chyba gąsienicowym caterpilarem fastrack był najszybszy.

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 luty 2010 - 19:43

Prędkośc maksymalna Valtry mają wielotarczowe hamulce i co z tego, jak Ci się koło zablokuje i tyle. JCB to fastrac nie ciągnik. Weźcie pod uwagę koła, jakie są wielkie z tyłu wiecie jak po d*pie dostaje most przy nich? Do tego spore obciążenie duża moc i tryby robią się okrągłe. Jak ktoś chce jeździć ciągnikiem powyżej prędkości jaką ustalił producent to niech sobie jeździ, tylko w razie jakiejś tragedii niech nie ma pretensji do serwisanta, który dostał w łapę po to żeby blokadę zdjął, on za to wziął kasę i gówno go obchodzi czy wypadniesz z drogi czy nie. Drugą sprawą są opony zaraz ktoś napisze, że ciężarówki jeżdżą 90km/h i mają masę 40 ton tylko ile razy taka ciężarówka ma lepiej dociążone osie i lepszą przyczepność
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#28 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 luty 2010 - 21:51

Prędkośc maksymalna Nie Fendt tylko New Holland montuje ABS na YT jest filmik porównawczy nawet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 08:52

Prędkośc maksymalna Opony cięzarówki sa mniejsze mają niższy profil i praują na wiele wyższym ciśnieniu więc są twardsze. Sa opony ciągnikowe do 60 km/h tylko że na tym filmie widac co się dzieje podczas hamowania jeśli ktoś nie jest czujny to zestaw jedzie jak chce nie mówiąc juz o pustym ciagniku.

#30 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:14

Prędkośc maksymalna Najpierw ABS był w Case ale równocześnie i Fendt to opracował tylko trochę inna zasada działania

Case Puma ABS

Trochę to i tak naciągają żeby lepiej zestaw zarzuciło trochę skręca kierowca w bok ;d ale efekt działania ABS i tak ładny

W sumie to chyba Fasttrack chyba też ma z tego co kojarzę...
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:45

Prędkośc maksymalna Ten bajer z zawracaniem w nh był lepszy. Jednak aby taki system włozyc do ciagnika musi on mieć oddzielne tarcze hamulcowe dla każdego koła.

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 17:01

Prędkośc maksymalna Przecież dawno tylnie hamulce są tak podłączone że można jednym albo drugim kołem hamować. Niestety ale bezpieczeństo coraz bardziej muszą producenci ciągników stosować.

Fastrac ma cały układ hamulcowy wzięty z samochodów ciężarowych. i jako chyba pierwszy miał w opcji ABS teraz to standart ale niektóre kraje nie muszą mieć.

Widzicie jak CASE'em hamuje na suchym aż tył się podniósł na chwilę.

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:28

Prędkośc maksymalna W tym filmiku z nh też miał problemy ze stabilnoscią na suchym tak własnie działają opony o dużym profilu i wysoko umieszczony środek ciężkości.
Mówiąc o dobrym rozwiązaniu hamowania na zakretach miałem na mysli ten pedał nie wiem czy wszyscy zauważyli nic nie trzeba rozłączać hamujesz srodkową czescią hamuja wszystkie koła hamujesz bokami jedno przy czym się nie blokuje.

fastrac jest naprawde szybki wyścig jest pod koniec filmiku

ciekawie jest jeszcze w części 5

#34 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:48

Prędkośc maksymalna No nie blokuje bo ma właśnie ABS :)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#35 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 09 luty 2015 - 10:10

Prędkośc maksymalna Tak czytam te posty i dochodzę do wniosku ze ciągnik jadący 50 na godzinę to rakieta nie do opanowania , kto z piszących o tym ze przy 50 km/h jest strasznie niebezpieczny ma taki ciągnik albo jeździł z taką prędkością bo mam wrażenie ze przedmówcy tak ganiący taka prędkość w ciągniku jeżdżą ursusami po 25-30km/h i myślą ze fendty czy inne zachodnie maszyny się tak prowadza , mialem 3 lata 512 fendta teraz mam 714 i 50-53km/h to niż nadzwyczajnego hamulce tez dają radę nawet z plugiem czy agregatem przy tej prędkości po nierównościach się nic nie dzieje . Proponuje przejechać się takimi ciagnikami a nie patrząc z boku mówić tylko jaki to wariat jedzie .
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share agromichal

agromichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 16:49

Prędkośc maksymalna Kolega wyżej dobrze gada polać mu! Sam. Mam 2 fendty i jeżdżą po 68km/h jazda nim to czysta przyjemność