Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkośc maksymalna

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek3101

Tomek3101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:52

Prędkośc maksymalna Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie odnośnie ciągnika Fendt 714
4 miesiące temu kupiliśmy takiego od korbanków niestety jego prędkość maksymalna wynosi jedynie 43,1km/h czy dało by się i kto mógł by to zrobić?
chodzi mi o zdjęcie blokady bo z tego co wiem ciągniki te są zablokowane elektronicznie z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkośc maksymalna Dzisiaj, 02:08
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:12

Prędkośc maksymalna Było to już na forum. Poszukaj. W polskich przepisach jest ze ciągnik może poruszać się z prędkością 40km/h i dlatego jest blokada założona. I jeśli jest na gwarancji to nikt CI blokady nie zdejmie bo przy wypadku czy coś to go będą gnębić. (po gwarancji też wątpię by ktoś poszedł na to żeby zdjąć blokadę) Pozdro
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:22

Prędkośc maksymalna napewno znajda sie ludzie ktorze zdejma Ci taka blokade, ogladalem filmik na youtube jak gosciu fendtem tylko juz niepamietam jakim oczywiscie nowym jechal z predkoscia 94,5km/h niestety po jakims czasie usunal ten filmik

#4 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 luty 2010 - 12:33

Prędkośc maksymalna Taaa i przy 94,5 km na godzinę opony wytrzymały jestem pełen podziwu dla osób wierzących w coś takiego. O mostach już nie wspomną. Ciekawe tylko ile obrotów na minutę miał silnik 4000? ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#5 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 luty 2010 - 12:35

Prędkośc maksymalna

napewno znajda sie ludzie ktorze zdejma Ci taka blokade, ogladalem filmik na youtube jak gosciu fendtem tylko juz niepamietam jakim oczywiscie nowym jechal z predkoscia 94,5km/h niestety po jakims czasie usunal ten filmik

Widziałem ten filmik i ten Fendt "jechał" z górki ;)

#6 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:02

Prędkośc maksymalna Masz zamiar jeździć takim fendtem 50km/h??;) już paru było takich co sobie zdjęli blokade, niedawno jeden z sąsiedniej wioski wypadł z zakrętu , bo ciągnik mu zaczął podskakiwać.

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:09

Prędkośc maksymalna 50 mozna jechac tylko troche zdrowego rozsądku trzeba i bardzo równej drogi. Pogadaj w esrwisie jak się gwarancja skończy dasz pare zł to ci zdejmą. Co do tych 95 to pewnie bajka jakas jak stroma musiała byc to góra.

#8 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:09

Prędkośc maksymalna dokładnie przy dużej prędkości ciągnik straci przyczepność lekki skręt w bok i lezy
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:20

Prędkośc maksymalna Tu nie chodzi o przyczepnośc jako tarcie koła o jezdnię. Jeśli ktos tego nie rozumie lepiej niech szybko nie jeździ. Najbardziej niebezpieczna jest utrata stabilnosci osie ciagnika pomimo przedniej amortyzowanej pozbawione są sprawności resorowania jaka maja zawieszenia samochodów. Dpo tego nalezy dodac wysoki profil opon na niskim cisnieniu, które dodatkowo stabilnośc ograniczaja. Do tego można dodac dużą masę, wysokość i zmiennośc rozkładu mas przez podczepione nażędzia.

#10 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:30

Prędkośc maksymalna Jak na moje to 43 km/h to wystarczająca szybkość a ty piszesz żę jedynie 43 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:48

Prędkośc maksymalna

Taaa i przy 94,5 km na godzinę opony wytrzymały jestem pełen podziwu dla osób wierzących w coś takiego. O mostach już nie wspomną. Ciekawe tylko ile obrotów na minutę miał silnik 4000? ;)

Jeden wielki "pic na wode" przy programowaniu ciagnika mozna tak ustawic wielkosc kol ze pokaze ci i ponad 100 km7h ale to tylko w teorii i na wyswietlaczu, w praktyce przy 80 km/h i jezdzie dluzszej niz 10-20 minut przekladnia i caly tyl rozlatuja sie z drobny mak...a dokladniej mowiac wszystko wyglada jak zaspawane...
A wracajac do zdjecia blokady to raczej zaden autoryzowany zaklad ci tego nie zdejmie. Kazdy prgram do kalibracji ciagnika przypisany jest danej firmie, i po wejsciu do oprogramowania ciagnika mozemy zobaczyc kto przeprogramowywal go jako ostatni. Wiec w razie jakiejs kontroli lub jeszcze gorzej, jakiegos wypadku mozna dokladnie sprawdzic kto zwiekszyl ta szybkosc...a wtedy firma Fendt odbiera nytychmiast takiemu warsztatowi licencje a osoba co to zrobila w najgorszym wypadku zajmie sie prokurator. Wiec nie wierze zeby ktos chcial az tyle ryzykowac.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#12 Share Tomek3101

Tomek3101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:08

Prędkośc maksymalna to niech jeszcze każą założyć blokady użytkownikom którzy kupili już nowe odblokowane a jest ich wielu bo nie powiem dokładnie ale w 2005 jeszcze nie były blokowane...

polska polska polska...

#13 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:15

Prędkośc maksymalna u mnie w sasiednij wiosce jest bardzo duze gospodarstwo i maja tam takie dze fendty i jezdza po wiosce z predkoscia ponad 60 km/h ale z takimi wielkimi maszynami ze cala droge zajmuja i motorem traisz na takiego debila i kaplica bo ty nie uciekniesz a on nie wychamuje

#14 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:19

Prędkośc maksymalna to pewnie maja te najnowsze maszyny z serii 936.. one jezdza 60 km/h a mozna dojsc nimi nawet do prawie 70 km/h.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#15 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:20

Prędkośc maksymalna jak sie za nimi autem jedzie to tak jest a sasiadce tylko kabel od telefonu zrywaja

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:21

Prędkośc maksymalna Fendt goni JCB. Ciekawe czy zdogoni.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share Tomek3101

Tomek3101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:22

Prędkośc maksymalna konkretnie mowie o modelu 412 który mój znajomy kopił od korbanków w 2005r (nowy) i nie miał blokady porostu od nowości jeździł 53km/h

#18 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:41

Prędkośc maksymalna Na prostej drodze 56 km/h tylko trzeba uważać.. bo ludzie potrafią wyjechać zaraz przed maszynę..

#19 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 luty 2010 - 16:56

Prędkośc maksymalna @kosti68 czyżbyś nie zauważył sarkazmu w mojej wypowiedzi? Powiem tak duże Valtry maja skrzynie 50km/h troszkę ponad 50 idą ale to czyste szaleństwo. Ciągnik nie jest przystosowany do takich prędkości szczególnie na Polskich drogach
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:01

Prędkośc maksymalna 50 km/h to raczej popularne na rynku niemieckim wiadomo u nich wszystkim można szybko jeździć. Co do możliwości odblokowania predkosci nie wszyscy pracownicy serwisów myslą o ewentualnych konsekwencajach a bardziej o banknocie, który dać im moze właściciel. Chociaż komputer serwisowy pozostawia w komputerze maszyny informacje o tym że był do niej podpinany tak jest nie tylko w ciagnikach. Z drugiej strony traktor to nie samolot jak będzie wypadek z jego winy to i tak kierowca poniesie odpowiedzialnośc nikt komputera sprawdzał nie będzie. Kluczem do wszystkiego jest zdrowy rpozsądek.