Tomek3101

Prędkośc maksymalna

Polecane posty

Tomek3101    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie ciągnika Fendt 714

4 miesiące temu kupiliśmy takiego od korbanków niestety jego prędkość maksymalna wynosi jedynie 43,1km/h czy dało by się i kto mógł by to zrobić?

chodzi mi o zdjęcie blokady bo z tego co wiem ciągniki te są zablokowane elektronicznie z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Było to już na forum. Poszukaj. W polskich przepisach jest ze ciągnik może poruszać się z prędkością 40km/h i dlatego jest blokada założona. I jeśli jest na gwarancji to nikt CI blokady nie zdejmie bo przy wypadku czy coś to go będą gnębić. (po gwarancji też wątpię by ktoś poszedł na to żeby zdjąć blokadę) Pozdro


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djdawid777    0

napewno znajda sie ludzie ktorze zdejma Ci taka blokade, ogladalem filmik na youtube jak gosciu fendtem tylko juz niepamietam jakim oczywiscie nowym jechal z predkoscia 94,5km/h niestety po jakims czasie usunal ten filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Taaa i przy 94,5 km na godzinę opony wytrzymały jestem pełen podziwu dla osób wierzących w coś takiego. O mostach już nie wspomną. Ciekawe tylko ile obrotów na minutę miał silnik 4000? ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

napewno znajda sie ludzie ktorze zdejma Ci taka blokade, ogladalem filmik na youtube jak gosciu fendtem tylko juz niepamietam jakim oczywiscie nowym jechal z predkoscia 94,5km/h niestety po jakims czasie usunal ten filmik

 

Widziałem ten filmik i ten Fendt "jechał" z górki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Masz zamiar jeździć takim fendtem 50km/h??;) już paru było takich co sobie zdjęli blokade, niedawno jeden z sąsiedniej wioski wypadł z zakrętu , bo ciągnik mu zaczął podskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

50 mozna jechac tylko troche zdrowego rozsądku trzeba i bardzo równej drogi. Pogadaj w esrwisie jak się gwarancja skończy dasz pare zł to ci zdejmą. Co do tych 95 to pewnie bajka jakas jak stroma musiała byc to góra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

dokładnie przy dużej prędkości ciągnik straci przyczepność lekki skręt w bok i lezy


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tu nie chodzi o przyczepnośc jako tarcie koła o jezdnię. Jeśli ktos tego nie rozumie lepiej niech szybko nie jeździ. Najbardziej niebezpieczna jest utrata stabilnosci osie ciagnika pomimo przedniej amortyzowanej pozbawione są sprawności resorowania jaka maja zawieszenia samochodów. Dpo tego nalezy dodac wysoki profil opon na niskim cisnieniu, które dodatkowo stabilnośc ograniczaja. Do tego można dodac dużą masę, wysokość i zmiennośc rozkładu mas przez podczepione nażędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Jak na moje to 43 km/h to wystarczająca szybkość a ty piszesz żę jedynie 43 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Taaa i przy 94,5 km na godzinę opony wytrzymały jestem pełen podziwu dla osób wierzących w coś takiego. O mostach już nie wspomną. Ciekawe tylko ile obrotów na minutę miał silnik 4000? ;)

 

Jeden wielki "pic na wode" przy programowaniu ciagnika mozna tak ustawic wielkosc kol ze pokaze ci i ponad 100 km7h ale to tylko w teorii i na wyswietlaczu, w praktyce przy 80 km/h i jezdzie dluzszej niz 10-20 minut przekladnia i caly tyl rozlatuja sie z drobny mak...a dokladniej mowiac wszystko wyglada jak zaspawane...

A wracajac do zdjecia blokady to raczej zaden autoryzowany zaklad ci tego nie zdejmie. Kazdy prgram do kalibracji ciagnika przypisany jest danej firmie, i po wejsciu do oprogramowania ciagnika mozemy zobaczyc kto przeprogramowywal go jako ostatni. Wiec w razie jakiejs kontroli lub jeszcze gorzej, jakiegos wypadku mozna dokladnie sprawdzic kto zwiekszyl ta szybkosc...a wtedy firma Fendt odbiera nytychmiast takiemu warsztatowi licencje a osoba co to zrobila w najgorszym wypadku zajmie sie prokurator. Wiec nie wierze zeby ktos chcial az tyle ryzykowac.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek3101    0

to niech jeszcze każą założyć blokady użytkownikom którzy kupili już nowe odblokowane a jest ich wielu bo nie powiem dokładnie ale w 2005 jeszcze nie były blokowane...

 

polska polska polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie w sasiednij wiosce jest bardzo duze gospodarstwo i maja tam takie dze fendty i jezdza po wiosce z predkoscia ponad 60 km/h ale z takimi wielkimi maszynami ze cala droge zajmuja i motorem traisz na takiego debila i kaplica bo ty nie uciekniesz a on nie wychamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

to pewnie maja te najnowsze maszyny z serii 936.. one jezdza 60 km/h a mozna dojsc nimi nawet do prawie 70 km/h.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Fendt goni JCB. Ciekawe czy zdogoni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek3101    0

konkretnie mowie o modelu 412 który mój znajomy kopił od korbanków w 2005r (nowy) i nie miał blokady porostu od nowości jeździł 53km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Na prostej drodze 56 km/h tylko trzeba uważać.. bo ludzie potrafią wyjechać zaraz przed maszynę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@kosti68 czyżbyś nie zauważył sarkazmu w mojej wypowiedzi? Powiem tak duże Valtry maja skrzynie 50km/h troszkę ponad 50 idą ale to czyste szaleństwo. Ciągnik nie jest przystosowany do takich prędkości szczególnie na Polskich drogach


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

50 km/h to raczej popularne na rynku niemieckim wiadomo u nich wszystkim można szybko jeździć. Co do możliwości odblokowania predkosci nie wszyscy pracownicy serwisów myslą o ewentualnych konsekwencajach a bardziej o banknocie, który dać im moze właściciel. Chociaż komputer serwisowy pozostawia w komputerze maszyny informacje o tym że był do niej podpinany tak jest nie tylko w ciagnikach. Z drugiej strony traktor to nie samolot jak będzie wypadek z jego winy to i tak kierowca poniesie odpowiedzialnośc nikt komputera sprawdzał nie będzie. Kluczem do wszystkiego jest zdrowy rpozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak duże Valtry maja skrzynie 50km/h troszkę ponad 50 idą ale to czyste szaleństwo. Ciągnik nie jest przystosowany do takich prędkości szczególnie na Polskich drogach

 

Jak nie jest jak jest... ;) Prosty przykład,JCB traktory które jeżdżą po polsce z prędkością ok.70 km/h i ich użytkownicy nie mówią że to "czyste szaleństwo".Jak traktor jest dobrze obciążony,ma dobrą amortyzację przedniej osi,kabiny,i podpięte hamulce np.w przyczepie to jazda nie staje się już tak niebezpieczna.Do tego jak jeszcze będą za kilka lat wyposażone w ABS,i możliwe że w ESP :P to będzie norma.Liczy się czas a jak wiadomo czas to pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

mój sąsiad ma fendta 415 i jeżdzi nim 64km/h.strach w oczach,dał serwisantowi w łape to go podkręcił przez komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

JCB to fast tracki a tu jest mała róznica chociazby w rozłożeniu cięzaru. Co do ABSu czy ESP ciągnik nie jest maszyna przeznaczoną do szybkiej jazdy po drogach tylo jazdy po polu wiec jesli wogóle bedzie to tylko w tych najdroższych modelach. Co do jazdy 70 km czytałem już w pismach rolniczych wywiady z kierowcami którzy płacili mandaty za taką jazde.

Jesli chodzi o 'podkrecanie" nic tu sie nie kreci ciągnik ma tak dobrane przłożenia że np 40 czy 50 km/h osiąga przy 1800 obr komputer poprostu nie pozwala silnikowi szybciej się krecić. Nawet jeśli 50 km/h osiągane jest przy 1800 obr to nie wiem czy wzrost prędkości do 2200 pozwala aż na taki wzrost prędkości do 64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Żeby jeździć z taką prędkością to trzeba mieć jeszcze po czym jeździć. W Niemczech mogą sobie na to pozwolić bo mają do tego możliwość. Przecież ciągniki są do robienia w polu, a nie do ścigania się z samochodami. I co najważniejsze, trzeba mieć jeszcze hamulce, żeby potem wyhamować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Akurat Fastrac jako jedyny chyba z ciągników ma ABS w standardzie hamulce tarczowe z podwójnymi zaciskami. Wyjście ABS na przyczepę też mają. Nie wiem czy czasem Fendt nie też w opcji ABS ale w większych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik2002a
      Witam wszystkich. Niedawno na podwórku zawitał fendt 720 z 2011roku. Wszystko super ale wczoraj przy próbie przestawienia na podwórku po przekręceniu zapłonu wyrzucił błąd 00.0.01 i amen żadnej reakcji ciągnik pali ale nie jedzie. Gdzie można szukać przyczyny i jak ją naprawić. Jeśli ktoś miał taki przypadek prosze o podpowiedź.
      To mój pierwszy post więc jeśli coś pomyliłem proszę o poprawe
      Kamil
    • Przez BELLAAGRO
      Dzień dobry wszystkim. 
      czy może ktoś podpowiedzieć jak ustawić w fendt 716 com2 na terminalu żeby po przyciśnięciu przycisku  GO aktywowało mi blokadę mostu a przy END wyłączyło?  Prawdopodobnie trzeba ustawić to w sekwencjach ale czytając instrukcje obsługi nie mogę tego rozpracować.
    • Przez piotrrek02
      Witam forumowiczów i proszę o pomoc.
      Pacjent Fendt 714 z 2002r.
      Podczas rozładunku przyczepy zapalił się błąd hydrauliki i zablokował pracę siłownika. Od tamtej pory po odpaleniu ciągnika wyświetla się błąd A.1.2C (według książki "Zawór elektryczny nr.2. Uruchamianie ręczne"). Nie da się odblokować szybkozłączy hydrauliki. Kolejna rzecz to zaznaczona sekcja rozdzielacza świeci się na czerwono.
      Co może być nie tak? Gdzie zacząć szukać przyczyny?
      Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
      Pozdrawiam 

    • Przez Kqcper
      Witam problem jest z fendt 720 2012 r. Ciągnik niechce zbytnio pompowac powietrza do  przyczep z wężem jednoobwodowym mianowicie jak spuszczę ręczny ciagnik schodzi z 7/8 kwadratów do 3 i zaczyna samemu hamować przyczepy mozna tak stac nawet cały dzień a ciagnik nie napomuje powietrza do przyczep można to ominąć przez zaciągania ręcznego przed zahamowanie przyczep i zaciągnięcie gdy zejdzie 4 kwadratów tą czynność trzeba powtórzyć około 5 do 8 razy  aby byłoby można ruszyć z miejsca  . A na dwuobwodomym działa wszystko ok 
    • Przez jaroslaw85
      Witam. W fendzie 716 vario 2002r słabo pracuje miękka oś. Czy ktoś wie który hydroakumulator jest od miękkiej osi. Z tego co wiem to tam może być przyczyna. Po wężach widzę że powinien być to któryś z tych nad akumulatorem. Tylko nie wiem czy to ten mniejszy czy większy. Kiedy popuszczam śrubę na imbus to z większego cieknie olej a z mniejszego jest cisza jakby nie było gazu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj