Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak oceniacie swoje mleczarnie

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 maj 2007 - 21:37

jak oceniacie swoje mleczarnie jakie ceny wam oferuja przy jakich parametrach mleka podwajcie nazwy mleczarni i ilosc miesiecznie odstawianego mleka. mi odbiera łowicz mam miesiecznie około 8-10 tysiecy litrów i płaca mi w lecie ok.1,12-1,15
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak oceniacie swoje mleczarnie Dzisiaj, 19:46
  •  

#2 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 29 maj 2007 - 23:07

jak oceniacie swoje mleczarnie Hey!!! :lol:
W mojej miejscowości jeżdżą trzy mleczarnie: SM Ryki, RSM Rolmlecz i ZM FigAND, niedaleko kręcą się jeszcze OSM Końskie. Ja oddaję do ZM Figand. Jak ją oceniam??? cena przyzwoita ( 1.15 - 1,18 przy dostawach rzędu 16000L i wszystko do kieszeni, bez jakichkolwiek potrąceń na np udziały), pomoc przy załatwianiu jakichkolwiek formalności i ogólnie spoko ( przynajmniej na dziś dzień ;) )
S.M. Ryki - zaproponowali kosmiczną cenę (1.27 Brutto) ale od tego są spore potrącenia, znajomy oddaje i twierdzi, że rewelacji nie ma.
RSM Rolmlecz - ostatnio odbili się od dna bo było już tam krucho i mięli zaległości z płatnościami, ale już wyszli na prostą, cena najmniejsza z całej trójki.
a OSM Końskie - moim zdaniem oprócz dobrego bajeru to nic ciekawego nie oferują, cena niby dobra, ale znajomi co tam oddają to nie są zadowoleni, trzy miesiące dobrze płacą i nagle w czwartym obcinka :angry:

Pozdro!

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 maj 2007 - 12:51

jak oceniacie swoje mleczarnie przy dostawach ok 5000l miesięcznie cena zbliża się do 1.15 - mlekpol grajewo ale teraz mieli trochę jeszcze podnieść

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 30 maj 2007 - 16:25

jak oceniacie swoje mleczarnie My też do grajewa. Stawka podobna :lol:

#5 Share Veteran

Veteran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 maj 2007 - 21:44

jak oceniacie swoje mleczarnie GAZI, KAT a przy jakich parametrach macie taka cene??

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 maj 2007 - 21:57

jak oceniacie swoje mleczarnie białko jakieś 3.4-3.6 i tłuszcz 4.5-4.8

#7 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 maj 2007 - 06:40

jak oceniacie swoje mleczarnie Białko podobnie, tłuszcz o jedną stopę procentową mniejszy :D

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 31 maj 2007 - 11:18

jak oceniacie swoje mleczarnie dla mnie mleczarnie to jedne z najbardziej skorumpowanych instytucji w polsce, dziwne że jeszcze się nimi nikt nie zajął, tylko nikt tego nie nazwie po imieniu. począwszy od zwykłych zlewniarzy po kierowników, wszyscy mogą wszystko. dasz jednemu ,będziesz wiedział kiedy biorą próby, jak załatwić limit, co i gdzie można taniej kupić. a jak ktoś podskakuje to takiego klienta bardzo łatwo utemperować- pozasklasowe przez kilka miesięcy i już się nie wychyli.ja tam narazie nie narzekam na swoją. kiedyś było kilka artykułów w top agrar na temat różnych dziwnych działań mleczarni względem rolników

#9 Share Veteran

Veteran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 31 maj 2007 - 13:01

jak oceniacie swoje mleczarnie OSM Gizycko to banda złodziei :angry: - brzmi to jak typowy wiejski slogan ale tak jest w rzeczywistosci.........
Regularnie w kwietniu i maju leca po cenie ostro w doł, dodatkowo zanizaja parametry(jak to mozliwe zeby w przeciagu 2 tygodni białko spadło o prawie 1% gdzie zywienie i zdrowie krow pozostaje na niezmienionym poziomie).Pozatym praktycznie nic nie daja za tłuszcz......... Beznadziejna mleczarnia, nie wiem dlaczego rodzice jeszcze sie nie przeniesli :D nie wiem czego sie boja, juz gorzej chyba byc nie moze (przy ok 5000 litrow miesiecznie cena na poziomie 76 gr to smiech na sali :angry: )
Co do dawania w łape to zjawisko jest powszechne, jezeli chce sie zawalczyc o swoje to trzeba ruszyc grupa, ale wez tu zorganizuj grupe skoro albo sie boja albo udaja ze im dobrze :D

#10 Share ziemowit

ziemowit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 maj 2007 - 14:54

jak oceniacie swoje mleczarnie ja oddaje do POLMLEK Olsztyn przy tłuszczu 4,2 i dostawie ok.8000 l płacą 1,1zł/litr
bardzo dobra mleczarnia, przede wszystkim szanują rolnika a ni to co w poprzedniej mleczarni :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Veteran

Veteran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 31 maj 2007 - 15:18

jak oceniacie swoje mleczarnie ziemowit własnie do Polmleku mam zamiar udezac... mogłbys mi opisac dokładnie jakie tam sa warunki?? ile za jednostke tłuszczu i białka i jak szanuja tam dostawce?? :D

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 31 maj 2007 - 18:25

jak oceniacie swoje mleczarnie z tymi parametrami jest chyba wszędzie podobnie . wiosną spada białko i tłuszcz, bo wiadomo krowy idą na wypas,ale naprzykład ja nie pasę krów i cały czas dostają to to samo do żarcia a i tak wszystko spada. kiedyś jak zdawało się do zlewni to jeszcze większe cyrki odchodziły

#13 Share ziemowit

ziemowit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 11:22

jak oceniacie swoje mleczarnie hej @Veteran no to tak
za jednostkę tłuszczu 0,18zł
za atest w kl. ekstra 0,20zł
za kontrolę użytkowości krów 0,03zł
a za wielkość dopłat nie pamiętam więc ni piszę. Stawka jest stała, jak jestem w POLMLEKU od roku tak cena nie podskoczyła ani nie zmalała, ale zapowiadali jakieś podwyżki. Mili kierowcy jeżdżą, idzie się z nimi dogadać. Bardzo dobra mleczarnia. :D :D :)

#14 Share Zetorek7711

Zetorek7711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 22:40

jak oceniacie swoje mleczarnie Jak na moje czarnulki to bardzo dobrze oceniam wydajność a mleko oddaje do OSM Włoszczowa po 95gr tym większym gospodarza to więcej płaca !!

#15 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 22:49

jak oceniacie swoje mleczarnie Przy 5000 tys litrów białko 3.5% i tłuszcz ponad 4% SM Ostrołeka płaci 1.15zł Według mnie jest to wporządku mleczarnia jest nowy zakład krótko mówiąc rozwija się!!!
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#16 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 06:14

jak oceniacie swoje mleczarnie ziemowit co znaczy " idzie się z nimi dogadać" czyli tak jak pisałem wcześniej dać w łapkę?korupcyjka?. no tak wszędzie to samo, a pisałeś że szanują rolnika he he he

#17 Share ziemowit

ziemowit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 11:41

jak oceniacie swoje mleczarnie @wojtas ze idzie sie z nimi dogadać to z kierowcami, bo są sympatyczni. Szanują rolnika,bo tak jest, jak mam jakiś problem, ze coś się nie zgadza na fakturze czy rozliczeniu itd. bo coś źle obliczyli dzwonie do nich i szybko to sprawdzają. A jak w OSM Działdowo miałem taki problem to zaraz księgowa w OSM Działdowo w szał wpadała, że ją niby pouczam i nie mam racji bo według niej jestem głupim chłopem za wsi :D

#18 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 15:24

jak oceniacie swoje mleczarnie @ziemowit zgadzam się z Tobą POLMLEK to bardzo dobra mleczarnia też oddaje tam mleku od ponad roku. Cena podobna do twojej 1,10 przy ok 8000 litrów :D :D
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#19 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 21:47

jak oceniacie swoje mleczarnie ja do OSM Radomsko średnie dostawy 34tys. litrów miesięcznie cena to 1,2zł +VAT parametry 3,3% białko 4,2%tł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 10:40

jak oceniacie swoje mleczarnie SM Mazowsze Chorzele 1,14 przy 4tys miesięcznie, białko 3,7% tłuszcz 4,3%, jak ktoś oddaje dużo mleka to może wyjść nawet ładnie powyżej 1,30.