Skocz do zawartości

Zdjęcie

Listwa odplewiająca

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 27 luty 2010 - 14:28

Listwa odplewiająca Panowie mam pytanko odnośnie tej listwy. Czy kiedykolwiek któryś z was ją zakładał, jeśli tak to czy są widoczne tego efekty np w postaci lepiej wyczyszczonej pszenicy i czy założenie jej nie spowoduje nadmiernego łupania ziaren :P . Pytam ponieważ w zeszłym roku przy koszeniu pszenicy jarej troche ziaren zostawało w plewie a regulacje nic nie pomagały poza zwiększeniem pałamanych zieren ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Listwa odplewiająca Dzisiaj, 11:40
  •  

#2 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 luty 2010 - 13:23

Listwa odplewiająca Ja tą listwę w Dominatorze 150 zakładam tylko do jęczmienia i stwierdziłem że po zastosowaniu jej trochę lepiej obija ości. Do innych zbóż jej nie stosuje. A co do wymłacania tej pszenicy to może być taka odmiany albo taki rok, mój znajomy miał w tamte żniwa podobny problem z jarą pszenicą jak ty.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#3 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:31

Listwa odplewiająca Dużo jest roboty z założeniem tej listwy? Po założeniu jej zmieniałeś ustawienia (większa szczelina, mniejsze obroty bębna) czy normalnie kosiłeś i co z łamaniem ziarna? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:39

Listwa odplewiająca Do zakładania listwy trzeba zużyć około godziny. Listwa jest mocowana zdaje się na 5 śrub. Szczeina na jęczmień była na minimum i obroty bębna tak jak w instrukcji, a mimo to połwkek nie było (w normie).
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:38

Listwa odplewiająca Wielkie dzięki za info :) w tym roku spróbuje założyć zobaczymy jaki będzie efekt. Wprawdzie jęczmień jary nawet w miare się młóci i bez tej listwy ale korci mnie spróbować założyć ją do tej nieszczęsnej pszenicy jarki. A powiedz mi jeszcze kolego jak masz ustawioną młocarnię do koszenia pszenicy czy jęczmienia bo ja: jęczmień - 3 otwór i 1300 obrotów, pszenica - 2 otwór i 1500 obrotów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 28 luty 2010 - 22:27

Listwa odplewiająca Jęczmień 1-3 otwór i 1300 obrotów, pszenica - 2-3 otwór i 1300 obrotów.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255