janek90

tandem czy dwuosiowa?

Polecane posty

Gago    0

Marcel@ mam takie pytanie jak jedziesz gdzies szybciej i skręcasz to nie majta traktorem jak jest pełna?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel    0

nic takiego nie zauważyłem zetor 8011 co prawda nie jest demonem prędkości ale jedzie się ok tylko jak jest pusta to głośno jedzie bo brak jest resorowania. W mojej okolicy jest dużo gospodarstw popegerowskich wziętych przez pieprzyka główne magazyny mają w Górze to prawie wszystko z pól wożą tandemami a właściwie tridemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

A czyli nie jes źle bo myślałem że ciągnik jest nadsterowny troche ale jest spoko , no to fajnie :blink:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do tych którzy twierdzą że tandemy łamią osie w ciągnikach, bujają są mało stabilne itd. Zauważcie że wszystkie duże przyczepy rolnicze to tandemy lub wiecej osi wszystkie naciskają na zaczep ciągnika by poprawić stabilnosć zestawu. Dlaczego nikt nie robi przyczep rolniczych dużej ładowności np z tyłu tandem z przodu oś skrętna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie robi, bo

- nie byłoby czym ciągnąć, chodzi o uciąg w warunkach polowych bez dociążenia ciągnika i opory toczenia na uwrotach

- jest masa takich przyczep ciężarowych o zdecydowanie większej wytrzymałości, a porównywalnej cenie z produktami do ciągników.

Tak na marginesie, to jeśli zainteresowani tandemami nabędą je, to obowiązkowo podpinać hamulce (głupi i lekceważący nawyk jeżdżenia bez hamulców). Taki tandem przy hamowaniu na ostrym zakręcie wywróci ciągnik w mgnieniu oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Tandem jest wg. mnie dużo lepszy przede wszystkim dlatego, że ma się dużo większą kontrolę podczas cofania z taką przyczepą, szczególnie gdy jest nasypana do pełna ziarnem. Przyczepy z osią skrętną w takich wypadkach szczególnie gdy cofa się do garażu z wyższym progiem sprawiają nieraz nie miłe niespodzianki (tj. zaczep się skręca i trzeba się prostować, szczególnie wtedy gdy jest wąsko). Na tandemie jest inaczej rozłożony ciężar co znacznie poprawia przyczepność ciągnika do podłoża, więc praktycznie prawie cała moc wykorzystywana jest na pchanie/ciągnięcie przyczepy. No i tandem ma ten plus, że jak ci nawali któraś opona to w najgorszym razie jesteś w stanie jechać dalej(oczywiście pod warunkiem, że przyczepa nie jest przeładowana, a także towar musi być w miarę równo rozłożony) jeśli nie ma innego wyjścia bo cały czas podpiera się na 3 stosunkowo blisko położonych kołach. Jedyną wg. mnie wadą tandemów jest to że raczej nie ryzykował bym wywracać takiego na bok gdy jest załadowany do pełna ziarnem, no i wymaga przede wszystkim ciągnika o odpowiedniej masie własnej, bo tu nie możesz sobie pozwolić na zarzynanie c360 przy przyczepie o ładowności 10 t.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pociagniesz 360 przyczepe o ladownosci 10 ton zaladowana do pelna po polu ?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Po polu nie, ale na szosie daje radę, choć naprawdę, aż żal na to patrzeć :blink:


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykła 10 tonówka też wymaga odpowiedniego ciągnika, nie tylko tandem czy tridem.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Ja to wiem, sąsiad już niestety nie..., ale w sumie to trochę zboczyliśmy z tematu.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

Marcel a jak ci sie sprawuje ta przyczepka? a czy masa Johnego z turem bez obciaznikow bedzie odpowiednia do tandemu 7 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel    0

sprawuje się super mam jeszcze dwie przyczepy d-47 badziew cała pogięta okazyjnie używana oraz stary model teraz to jest cynkomet T-169/2. Najlepsza jest tandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eo1    0

Panowie jak myślicie? JD 5100 R bez problemów pociągnie 12 tonówkę Wieltona na tandemie?


"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Moim zadaniem pociągnie ale jazda nie będzie zbyt komfortowa ,ten ciągnik jest po prostu za lekki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eo1    0

Już zamówiłem PRC-2/W12. Na początku chciałem 10-cio tonówą z tym że 12-to tonowa waży 200 kg więcej, więc dużej róznicy nie ma. Przyczepę potrzebuję do wywożenia zrębek z lasu. W tym wypadku tandem podobno jest najlepszy (tak twierdzą pracownicy ZUL-i). Też się obawiałem że mój ciągnik będzie za lekki. W Wieltonie twierdzą ,że jak założe na TUZ obciążnik 900-1000 kg to wszystko będzie w najlepszym porządku.


"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak Chcesz wozić zrębki to nie widzę problemu przecież one nie są ciężkie :( to możesz brać nawet i 6 t i zastosować odpowiednie nadstawki. Tak mają w zakładzie zetor 45 km i przyczepa 6 t z potrójnymi bortami to wcale nie ma obciążenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

mam do sprzedania rozrzutnik obornika warfama tandem ładowność 6 ton pionowe wałki rok produkcji 2000 cena do negocjacji proszę o kontakt698918935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A jak ma się ilość osi do uciągu?

Np: jeśli przyczepa ma 2 osie zamiast 1 to oprócz tego że mniej lgnie w ziemi to lżej czy ciężej ją uciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik1111 teoretycznie czym mniej kół, tym mniejsze tarcie to i mniejszy opór czyli łatwiejszy uciąg. Ale to tylko teoria i w do dadku potrzebowali byśmy odpowiednio twardej i gładkiej nawierzchni, opona musiała by też być optymalnie twarda, gładka. Czyli w praktyce może wyjść różnie. Chociażby to lgnięcie o którym wspomniałeś, na pewno to zjawisko będzie mniej odczuwalne z 2 osiami niż jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

EEE stare ale się wypowiem po tym co tu wyczytałem;)

TANDEM - tylko tandem do transportu zboża na DOWOLNĄ odległość traktorem.

Jest cała masa zalet a tylko jedna wada: konieczność właściwego doboru traktora do przyczepy:)

Swoją opinię wypracowałem poprzez przewiezienie jakichś 10 000 ton takimi przyczepami zarówno po błotnistych polach jak i asfaltówkami, nie raz dystanse po 50 km.

Najważniejsze w tandemie to opony - muszą być jak najszersze:D

Tandem z nadstawkami do zielonek i kukurydzy nie może być na resorach, musi być sztywny bo się wypier... na miękkim terenie;)

Dobór optymalny traktora:

Tandem 8 ton - traktor 80KM

Tandem 12 ton- traktor 120KM

Tandem 16 ton- traktor 160KM

itd...

Ja najwięcej jeździłem z przyczepami skorupowymi 16 - 18. Ciągałem je traktorami od 140 do 210KM.

To jak powinna być zrobiona taka przyczepa widać tu: http://www.richard-western.co.uk/pdfs/suffolk_rootcrop.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek19621    0

Witam.Mam pytanie do użytkowników tandemów : tandem na resorach czy na sztywnym, wachliwym zawieszeniu?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj