Skocz do zawartości

Zdjęcie

tandem czy dwuosiowa?

101 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:13

tandem czy dwuosiowa? Nie każdy ciągnik ma taki zaczep. Poza tym jak wsunąć zaczep ciągnika pd zaczep ciągnika co leży na ziemi albo betonie?? Jedynie lineczka i belka.
Górny?? To nie do tandemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tandem czy dwuosiowa? Dzisiaj, 20:15
  •  

#62 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:39

tandem czy dwuosiowa? dziś u mnie wywożenie śniegu z podwórza ciąg dalszy i dalsze spostrzeżenia. Jednoosiówkę jest zdecydowanie łatwiej wyrwać po ugrzęźnięciu. co wyrwać 2 koła to nie cztery. Zaczepia się linę od dołu za oko i ciągnie i wychodzi nawet z największego błota co przy dwuosiówce jest ciężką sprawą. Co do zaczepiania ja mam w ciągniku hitch i jest spoko nawet w ciężkich warunkach choć to trochę bardziej kłopotliwe niż przy normalnej przyczepie (zaczep na sprężynie). jedyny kłopot tak jak ktoś zauważył jest na betonie ale wtedy zawsze można czymś zaważyć a zresztą na betonie z reguły stoi na kółku podporowym i się nie zapada :) . Obie przyczepy sie wzajemnie uzupełniają także przy zakupie trzeba samemu rozważyć co jest lepsze. chyba że tak jak ja można mieć obie i tandem i dwuosiówkę. :)

#63 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 01 marzec 2010 - 16:18

tandem czy dwuosiowa? ja bd musial tandem odczepiac do zaladunku zboza z magazynu gdy bd ladowal przyczepe turem bo ze stodoly tak mi jest najwygodniej

#64 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 01 marzec 2010 - 16:44

tandem czy dwuosiowa? moim zdaniem tandem jest lepszy ciężar równomiernie rozłożony część ładunku przechodzi na ciągnik przez co zwiększa się siła uciągu...
KPK Kumurun Team...

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 17:48

tandem czy dwuosiowa?

Nie każdy ciągnik ma taki zaczep. Poza tym jak wsunąć zaczep ciągnika pd zaczep ciągnika co leży na ziemi albo betonie?? Jedynie lineczka i belka.
Górny?? To nie do tandemu.

Kolega widać obeznany...Dodany obrazek

#66 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 19:49

tandem czy dwuosiowa? no właśnie hak posiadając hak dużo lżej podczepiać naczepę :) stopkę można wykręcić do połowy i na ziemi nie będzie leżeć (tylko ile wynosi doplata do haka :) )
to jak janek 90 z zakupem

#67 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:15

tandem czy dwuosiowa? mysle ze jednak wybiore tandem warfamy tylko mowia ze one sa troche nieszczelne po kilku latach uzytkowania i to mnie martwi. sadze ze jak postawie zaladowany tandem bez ciagnika to chyba sie nic niestanie jak myslicie?

#68 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:21

tandem czy dwuosiowa? Kolego na pewno nic sie nie stanie u siebie nie raz zostawialismuy załadowana tandemówke

#69 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 23:37

tandem czy dwuosiowa? Skąd na polu beton. Jamkę, w ziemi, można wykopać pod uchem. A do czego jest ta przyczepa
http://www.motoalleg...rny_zaczep.html
zobacz w tle co ją ciągnęło, jakie ma podpory(4), to nie warfama.

#70 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 02 marzec 2010 - 00:15

tandem czy dwuosiowa? kolego to jest przyczepa do ciężarówek, to nie jest warfama tylko KOGEL znajomy taką ciągał z ciężarówka skrzyniową, sam raz taką ciągałem zetorem 16245 też miała zaczep górny, a te podpory to jednak przy takiej przyczepie się przydają, stabilniejsza jest przy załadunku i rozładunku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 00:22

tandem czy dwuosiowa? Wiem co to jest(chodziło o górny zaczep), a co ją będzie ciągnać to drugorzędna sprawa. Nazwa ciężarowa, (budowlana, to wysokie burty) wskazuje na przemieszczanie ciężkich ładunków , a nie rolnikow :) jak w rolniczej. Ta za ciągnikiem się nie rozpadnie, a załadowanej warfamy daleko byś ciężarówką nie zaciągnął.

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2010 - 01:11

tandem czy dwuosiowa? Nie dziwne, po pierwsze dlatego, że to przyczepa rolnicza. Po drugie, ze względu na to, że to Warfama. :)

#73 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 16:06

tandem czy dwuosiowa? i mam dowód ze jednak tandem moze stac sam z ladunkiem bez ciagnika i nawet niema problemow z jego podpieciem. oto on

#74 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 marzec 2010 - 09:20

tandem czy dwuosiowa?  no i stoi ja osobiście jestem zwolennikiem dwu osiowych przyczep ale porownywalne są z tandemami jeśli chodzi o funkcjonalnośc a co do przyczep budowlanych to niewiem czy nie warto właśnie w taką zainwestować  :) zawsze jest mocniejsza i na wieksze ciężary konstrułowana i jak każdy wie w budownictwie na przeładunek bo żądna nie chodzi z fabryczną ładownością  :)

#75 Share Marcel

Marcel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 23:20

tandem czy dwuosiowa? Witam
Mam taką przyczepę na tandemie ładowność 8t. Zapinam ją do Zetora 8011 w którym mam zaczep typu hitch. Jest to najlepsza przyczepa jaką mam. Zaczepianie bajka z kabiny hitcha uruchamiasz. Na polu idzie rewelacyjnie. Nie ma problemu odczepić załadowaną, nic się nie dzieje. Boczne burty dzielone na pół. Rewelacyjna do wożenia słomy w presakach. Boczne burty ściągam w 5 min i jest paltforma.

#76 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 00:33

tandem czy dwuosiowa? Marcel@ mam takie pytanie jak jedziesz gdzies szybciej i skręcasz to nie majta traktorem jak jest pełna?
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#77 Share Marcel

Marcel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:15

tandem czy dwuosiowa? nic takiego nie zauważyłem zetor 8011 co prawda nie jest demonem prędkości ale jedzie się ok tylko jak jest pusta to głośno jedzie bo brak jest resorowania. W mojej okolicy jest dużo gospodarstw popegerowskich wziętych przez pieprzyka główne magazyny mają w Górze to prawie wszystko z pól wożą tandemami a właściwie tridemami

#78 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:17

tandem czy dwuosiowa? A czyli nie jes źle bo myślałem że ciągnik jest nadsterowny troche ale jest spoko , no to fajnie :blink:
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#79 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:57

tandem czy dwuosiowa? Do tych którzy twierdzą że tandemy łamią osie w ciągnikach, bujają są mało stabilne itd. Zauważcie że wszystkie duże przyczepy rolnicze to tandemy lub wiecej osi wszystkie naciskają na zaczep ciągnika by poprawić stabilnosć zestawu. Dlaczego nikt nie robi przyczep rolniczych dużej ładowności np z tyłu tandem z przodu oś skrętna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Marcel

Marcel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:01

tandem czy dwuosiowa? http://www.warfama.p...tem=1001&lang=1
Ja mam coś takiego tylko z lat 80tych ubiegłego wieku. Ubogie burty bo bez centralnego ryglowania dolnego