janek90

tandem czy dwuosiowa?

Polecane posty

Manio1523A    0

Dobra, jak już wcześniej pisałem nie miałem styczności z tandemem i wyraziłem tylko swoją opinie. Ja mam inne zdanie, ty też i to szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@hubertuss nie opieram swojej opinii na dwukółce. Wiem jak wygląda tandem. Ale w tandemie osie masz blisko siebie i jak nasypiesz na tył zboża czy piasku to i tak uniesie przód. Tu masz przykładową przyczepę Pol-Mot-u http://www.allegro.p...wa_warfama.html i nie zaszłaby taka sytuacja jak wcześniej napisałem?

 

Zwrócie uwage na punkt podparcia. Jesst on miedzy kołami. Czyli do końca przyczepy jest z 1,5m Załaduj na tył ziemie a stopka nie będzie potrzebna. Zaczep i tak będzie w powietrzu a o nacisku na ciągnik zapomnij.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

No masz rację lecz kiedyś widziałem jak rozrzutnik na tandem stał ciągadłem w górze i opisałem moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No ok panowie ale kto tak ładuje celowo aby sie podniósł. Równie dobrz mozna napisać skręć dyszel o 90 st w przyczepie 2 osiowej załadowanej i rusz z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to teraz janek90 jest zamotany :) jeśli Chcesz odczepiać na polu to trochę ciężko będzie (pod kombajn) bo po załadowaniu stopka wejdzie w ziemię no chyba że podłożysz pożądną dechę (chociaż w lato to przeważnie sucho) i ciężko będzie kręcić pełną chodź wykonalne rada na to posiłkować się tuzem lub kupić hydrauliczną stopkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

o to mi chodzi bo jak kupie johnego to on bd jedynym ciagnikiem w gospodarstwie i wlasnie do zaladunku zboza ze stodoly to przyczepa bd musiala stac sama bez ciagnika i na polu z workami tez bedzie stala sama bez ciagnika. ta przyczepa bedzie wykorzystana tylko do zboza i do workow z materialem siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Wiecie co jeśli miałbym wybierać przyczepę i postawić sobie pytanie do czego to wybrałbym uniwersalną do wszystkiego  zarówno do transportu jak i do buraków itp itd dwu osiowa przyczepa taka jest wszystko nią zrobi . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dziwna teoria wiec może powiesz czego nie da się zrobić tandemem w porównaniu z przyczepa 2 osiową. Powiem tak jesli musisz cofać do stodpoły do tego masz wąskie drzwi np lepszy będzie tandem. Co do odczepiania na polu nie wiem po co to robic tez mam jeden ciągnik i nic nie odczepiam ładuje do pełna wioze do domu i przyciągam następną. Co do wpychania przyczepy przodem też tak robie ale zawsze mam kogos kto mi pomoze podczepić i wyjmie cos z pod koła na podwórku mam skos. Nie musze kilka razy sprawdzac czy do przodu czu do tyłu a może w lewo lub prawo gdy podczepiam przód. Jeśli chodzi o dojazd do skupu mysle że też wytrzyma. Jeśli postawisz go na polu i będzie na nim powiedzmy tona zboża do siania napewno stopka po dyszel w ziemie nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Z ziemi można "hiczem" podnieść, chyba że przyczepa byłaby na górny zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie każdy ciągnik ma taki zaczep. Poza tym jak wsunąć zaczep ciągnika pd zaczep ciągnika co leży na ziemi albo betonie?? Jedynie lineczka i belka.

Górny?? To nie do tandemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

dziś u mnie wywożenie śniegu z podwórza ciąg dalszy i dalsze spostrzeżenia. Jednoosiówkę jest zdecydowanie łatwiej wyrwać po ugrzęźnięciu. co wyrwać 2 koła to nie cztery. Zaczepia się linę od dołu za oko i ciągnie i wychodzi nawet z największego błota co przy dwuosiówce jest ciężką sprawą. Co do zaczepiania ja mam w ciągniku hitch i jest spoko nawet w ciężkich warunkach choć to trochę bardziej kłopotliwe niż przy normalnej przyczepie (zaczep na sprężynie). jedyny kłopot tak jak ktoś zauważył jest na betonie ale wtedy zawsze można czymś zaważyć a zresztą na betonie z reguły stoi na kółku podporowym i się nie zapada :) . Obie przyczepy sie wzajemnie uzupełniają także przy zakupie trzeba samemu rozważyć co jest lepsze. chyba że tak jak ja można mieć obie i tandem i dwuosiówkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

ja bd musial tandem odczepiac do zaladunku zboza z magazynu gdy bd ladowal przyczepe turem bo ze stodoly tak mi jest najwygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

moim zdaniem tandem jest lepszy ciężar równomiernie rozłożony część ładunku przechodzi na ciągnik przez co zwiększa się siła uciągu...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie każdy ciągnik ma taki zaczep. Poza tym jak wsunąć zaczep ciągnika pd zaczep ciągnika co leży na ziemi albo betonie?? Jedynie lineczka i belka.

Górny?? To nie do tandemu.

 

Kolega widać obeznany...biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie hak posiadając hak dużo lżej podczepiać naczepę :) stopkę można wykręcić do połowy i na ziemi nie będzie leżeć (tylko ile wynosi doplata do haka :) )

to jak janek 90 z zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

mysle ze jednak wybiore tandem warfamy tylko mowia ze one sa troche nieszczelne po kilku latach uzytkowania i to mnie martwi. sadze ze jak postawie zaladowany tandem bez ciagnika to chyba sie nic niestanie jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego na pewno nic sie nie stanie u siebie nie raz zostawialismuy załadowana tandemówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

kolego to jest przyczepa do ciężarówek, to nie jest warfama tylko KOGEL znajomy taką ciągał z ciężarówka skrzyniową, sam raz taką ciągałem zetorem 16245 też miała zaczep górny, a te podpory to jednak przy takiej przyczepie się przydają, stabilniejsza jest przy załadunku i rozładunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wiem co to jest(chodziło o górny zaczep), a co ją będzie ciągnać to drugorzędna sprawa. Nazwa ciężarowa, (budowlana, to wysokie burty) wskazuje na przemieszczanie ciężkich ładunków , a nie rolnikow :) jak w rolniczej. Ta za ciągnikiem się nie rozpadnie, a załadowanej warfamy daleko byś ciężarówką nie zaciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie dziwne, po pierwsze dlatego, że to przyczepa rolnicza. Po drugie, ze względu na to, że to Warfama. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

i mam dowód ze jednak tandem moze stac sam z ladunkiem bez ciagnika i nawet niema problemow z jego podpieciem. oto on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 no i stoi ja osobiście jestem zwolennikiem dwu osiowych przyczep ale porownywalne są z tandemami jeśli chodzi o funkcjonalnośc a co do przyczep budowlanych to niewiem czy nie warto właśnie w taką zainwestować  :) zawsze jest mocniejsza i na wieksze ciężary konstrułowana i jak każdy wie w budownictwie na przeładunek bo żądna nie chodzi z fabryczną ładownością  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel    0

Witam

Mam taką przyczepę na tandemie ładowność 8t. Zapinam ją do Zetora 8011 w którym mam zaczep typu hitch. Jest to najlepsza przyczepa jaką mam. Zaczepianie bajka z kabiny hitcha uruchamiasz. Na polu idzie rewelacyjnie. Nie ma problemu odczepić załadowaną, nic się nie dzieje. Boczne burty dzielone na pół. Rewelacyjna do wożenia słomy w presakach. Boczne burty ściągam w 5 min i jest paltforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj