Skocz do zawartości

Zdjęcie

tandem czy dwuosiowa?

101 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 28 luty 2010 - 17:56

tandem czy dwuosiowa? Jeśli będziesz ładował zboże to musi być ona podpięta do ciągnika, bo jest taka możliwość, że przód przyczepy pójdzie w górę i potem będzie problem i tracisz na stabilności. Przesypiesz więcej na jedną stronę i może się położyć. A co do worków ze zbożem do siania to myślę, że jak położysz je na przodzie przyczepy to powinna stać bez ciągnika. Przecież nie potrzeba ich tak dużo.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tandem czy dwuosiowa? Dzisiaj, 05:24
  •  

#42 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:59

tandem czy dwuosiowa? No tak tylko teraz trzeba pomyśleć i opatentować jak ten worek ze zbożem z tamtąt wytachać :) :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:59

tandem czy dwuosiowa?

czyli jakbym chcial ladowac zboze to ciagnik musi byc podpiety do tandemu? a jak bym chcial worki ze zbozem miec do siewu i odpiac ja na koncu pola zeby se stala i podjezdzac do zasypu to tez odpada?

Odpiąć to nie problem bo nawet jak nie postawisz na stopce to odepniesz. Tylko potem podnieś zaczep aby jo przypiąć.
Ja w wozie przedłużam zaczep i ciągnę go wraz z przypiętym siewnikiem. Gdyby to była dwukółka tak bym nie mógł zrobić.

Tamdemy będą bardziej zachodzić na zakrętach niż normalna przyczepa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:03

tandem czy dwuosiowa? Przecież worek waży 50kg no może trochę więcej, więc nie wiem co to za problem podnieść go i podać drugiej osobie. A poza tym burty są otwierane więc nie ma problemu.

#45 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:11

tandem czy dwuosiowa? No niby tak ale z takiej zwykłej to łatwiej by szło i lzej bo by cofnął siewnikiem pod przyczepe i poszli w skrzynie z worka :) Ale i tak moim zdaniem tandemki są fajniejsze :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#46 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:21

tandem czy dwuosiowa? Każdy ma swoje zdanie i upodobania. Moim zdaniem praktyczniejsze są dwuosiowe, ale może dlatego że nie miałem jeszcze styczności z tandemem oprócz dwukółki :)

#47 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:21

tandem czy dwuosiowa? Do Manio czy ty widziałes jak wyglada tandem bo widzę że swoje wypowiedzi opierasz o doświadczenia z popularną przyczepką samoróbka zwana dwukółką z osią na środku. Otóż tandem ma osie z tyłu i mozesz na tył ładować aż się połamie a sie przód nie podniesie chyba że na sam rant paki oprzesz jakis blok o wadze powiedzmy tony. Napewno nie podniesie się od zboża.

#48 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:26

tandem czy dwuosiowa? @hubertuss nie opieram swojej opinii na dwukółce. Wiem jak wygląda tandem. Ale w tandemie osie masz blisko siebie i jak nasypiesz na tył zboża czy piasku to i tak uniesie przód. Tu masz przykładową przyczepę Pol-Mot-u http://www.allegro.p...wa_warfama.html i nie zaszłaby taka sytuacja jak wcześniej napisałem?

#49 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:36

tandem czy dwuosiowa? Musial bys celowo sypac zboże na sam tył chociaz i tak do przodu by sie osypywało, lub układać zboże w workach jeden na drugi dla chcącego nic trudnego ale prz normalnej eksploatacji podnieść sie raczej nie powinien dyszel też swoje waży i wychodzi do przodu. Zauważcie też że tandemy są niewiele ale tańsze od 2 osiowych.

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:40

tandem czy dwuosiowa? Szukałem rozrzutnika T-088 który się przewrócił po odpięciu do tyłu ale nie mogę znaleźć. Za to zmalałem tako wywrotkę.
http://www.agrofoto....mage&img=181199

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:42

tandem czy dwuosiowa? Dobra, jak już wcześniej pisałem nie miałem styczności z tandemem i wyraziłem tylko swoją opinie. Ja mam inne zdanie, ty też i to szanuje.

#52 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:44

tandem czy dwuosiowa?

@hubertuss nie opieram swojej opinii na dwukółce. Wiem jak wygląda tandem. Ale w tandemie osie masz blisko siebie i jak nasypiesz na tył zboża czy piasku to i tak uniesie przód. Tu masz przykładową przyczepę Pol-Mot-u http://www.allegro.p...wa_warfama.html i nie zaszłaby taka sytuacja jak wcześniej napisałem?

Zwrócie uwage na punkt podparcia. Jesst on miedzy kołami. Czyli do końca przyczepy jest z 1,5m Załaduj na tył ziemie a stopka nie będzie potrzebna. Zaczep i tak będzie w powietrzu a o nacisku na ciągnik zapomnij.

bullet_black.png

#53 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:56

tandem czy dwuosiowa? No masz rację lecz kiedyś widziałem jak rozrzutnik na tandem stał ciągadłem w górze i opisałem moje spostrzeżenia.

#54 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:01

tandem czy dwuosiowa? Moderator, włącz słownik, albo wyłącz swój slang.

#55 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:28

tandem czy dwuosiowa? No ok panowie ale kto tak ładuje celowo aby sie podniósł. Równie dobrz mozna napisać skręć dyszel o 90 st w przyczepie 2 osiowej załadowanej i rusz z kopyta.

#56 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:46

tandem czy dwuosiowa? no to teraz janek90 jest zamotany :) jeśli Chcesz odczepiać na polu to trochę ciężko będzie (pod kombajn) bo po załadowaniu stopka wejdzie w ziemię no chyba że podłożysz pożądną dechę (chociaż w lato to przeważnie sucho) i ciężko będzie kręcić pełną chodź wykonalne rada na to posiłkować się tuzem lub kupić hydrauliczną stopkę

#57 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 28 luty 2010 - 20:27

tandem czy dwuosiowa? o to mi chodzi bo jak kupie johnego to on bd jedynym ciagnikiem w gospodarstwie i wlasnie do zaladunku zboza ze stodoly to przyczepa bd musiala stac sama bez ciagnika i na polu z workami tez bedzie stala sama bez ciagnika. ta przyczepa bedzie wykorzystana tylko do zboza i do workow z materialem siewnym

#58 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 marzec 2010 - 14:05

tandem czy dwuosiowa?  Wiecie co jeśli miałbym wybierać przyczepę i postawić sobie pytanie do czego to wybrałbym uniwersalną do wszystkiego  zarówno do transportu jak i do buraków itp itd dwu osiowa przyczepa taka jest wszystko nią zrobi . :)

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 14:37

tandem czy dwuosiowa? Dziwna teoria wiec może powiesz czego nie da się zrobić tandemem w porównaniu z przyczepa 2 osiową. Powiem tak jesli musisz cofać do stodpoły do tego masz wąskie drzwi np lepszy będzie tandem. Co do odczepiania na polu nie wiem po co to robic tez mam jeden ciągnik i nic nie odczepiam ładuje do pełna wioze do domu i przyciągam następną. Co do wpychania przyczepy przodem też tak robie ale zawsze mam kogos kto mi pomoze podczepić i wyjmie cos z pod koła na podwórku mam skos. Nie musze kilka razy sprawdzac czy do przodu czu do tyłu a może w lewo lub prawo gdy podczepiam przód. Jeśli chodzi o dojazd do skupu mysle że też wytrzyma. Jeśli postawisz go na polu i będzie na nim powiedzmy tona zboża do siania napewno stopka po dyszel w ziemie nie wejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:00

tandem czy dwuosiowa? Z ziemi można "hiczem" podnieść, chyba że przyczepa byłaby na górny zaczep.