Skocz do zawartości

Zdjęcie

tandem czy dwuosiowa?

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 27 luty 2010 - 14:26

tandem czy dwuosiowa? Jeżeli do transportu z pola to tandem będzie lepiej się sprawował w trudnych warunkach terenowych(polepsza docisk tylnych kół, nie wyrwiesz obrotnicy ;) i przyczepy przełajowcze i rozrzutniki obornika to tandemy) ale do transportu drogowego lepsza będzie dwuosiowa. Z cofaniem to przepniesz się do przodu i będzie to samo z dwudniówką(chyba że masz bardzo mało miejsca na korekty wtedy tandem). Musisz sam się zastanowić czy więcej będziesz ją używać w polu czy utwardzonych drogach.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tandem czy dwuosiowa? Dzisiaj, 20:11
  •  

#22 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 27 luty 2010 - 15:54

tandem czy dwuosiowa? Ja mam i jednoosiówkę (co prawda nie tandem :P ) i dwuosiówki ale już parę lat używam i moje spostrzeżenia. Do tandemu potrzebny jest ciągnik większy i przód w ciągniku musi byc lepiej dociążony, buja na dołkach co transporcie na dalekie odległości jest męczące zarówno dla ciągnika jak i kierowcy szczególnie na nierównych drogach (oczywiście przy pełnym ładunku na pusto ten problem prawie nie istnieje), manewrować na tandemie też nie jest łatwo (na nierównym terenie też nie zawsze chce iść tak jak się chce), ciężko odczepiać i zaczepiać (czasem kółko podporowe grzęźnie) ale na plus zwrotność i łatwo gdzieś schować. Co do tylnego zaczepu to ja do swojej jednoosiówki często czepiam dwuosiówkę bo mam wszystkie wyjścia do tyłu (powietrze, elektrykę i hydraulikę). zależy do czego będziesz jej używał ale bardziej uniwersalne są dwuosiówki (np. zwożenie belek siana) ale do zboża plecałbym tandem. Jeszcze tylko jedna spostrzeżenie - niedawno wywoziłem snieg z podwórza i ciągnik z dwuosiówką od razu ze śniegiem się ślizgał natomiast przy jednoosiówce szedł jak trzeba. ;)

#23 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 27 luty 2010 - 23:19

tandem czy dwuosiowa? a co myslicie o tandemach warfamy? czy warto taka 7 ton od nich kupic i czy johny 5090r niebedzie mial ciezko z taka?

#24 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2010 - 09:31

tandem czy dwuosiowa? Spokojnie Johny podoła a warfama czemu nie a nie myślałeś o troche większej ?

#25 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:07

tandem czy dwuosiowa? jak Masz małe odległości do transportu to tandem ale jak większe to weź nie tandem a 2 osie (ale nie na obrotnicy) na resorach jak tu, Zawsze to jakaś amortyzacja zamiast kół resory będą się uginać :P
Polscy producenci oferują takie (jeszcze jakby dyszel na resorze był to by było lux :) ale to za drogo by wyszło :D )

Co do bujania ciągnikiem obciążniki nie potrzebne mam samozbierającą rzucalo ciągnikiem na wybojach nie miłosiernie ale po skróceniu zaczepu o ok 10-15 cm w ciagniku problem zniknął ;)

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 10:35

tandem czy dwuosiowa? Też mam krótki zaczep przy mf i nie buja nim. Wózek tandemu z racji tego że się rusza troszkę neutralizuje nierówności chociaz nie tak jak resory.

#27 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:07

tandem czy dwuosiowa?

Tandem bardziej zwrotny ciekawe od kiey najlepiej wziąc ciągnik i sprawdzić jak sie doczynienia nie miało. Przy zawracaniu z przyczepą jedynym ograniczeniem jest promień skretu ciagnika (2 puinkty lamania) przy zawracaniu tandemem przeszkoda bywa często szeroki dyszel. Aby wstawić przyczepe czy rozrzutnik do stodoły musze zawrócić więc wiem co pisze. Jesli chodzi o dziury i jazdę jadąc do skupu odległego o 30km z prędkością 40 km/h dojedziesz tam w 45 minut jadąc 30 w godzinę czy to duza róznica warta niszczenia sprzetu na dziurawej drodze jeśli taka jest. Zdrowego rozsądku nie zastapią najmocniejsze osie czy zwolnice pozatym duze dziury naprawdę widac nie jedzie się 300 km/h.

uwierz mi nie których dziur nie widać!! 98% widać ale te 2% nie widać i już , ja w transporcie bardzo mało jeżdże ale pamiętam jak dziś jade z dwoma przyczepami nawozu gaz wciśnięty w podłoge i nonstop opserwuje droge i jak dziura to zwalniam jednej dziury niezauważyłem ( patrzyłem sie na asfalt ale poprostu nie było widać tej fałdy/wybrzuszenia tylko ciągnikiem rzuciło i głowa do tyłu czy przyczepom nic sie nie stało, tak jak piszesz lepiej wolno jechać ale spójżmy sobie prawdzie w oczy często sie jeździ ile fabryka dała bo np. coś miało być zrobione na wczoraj i nonstop biegiem każda minuta cenna ( tak jest, nie powinno sie szybko jeżdzić ciągnikiem tym bardziej po dziurach ale to nie znaczy że czasem sie tak nie jeździ)i nie mówmy że 20km/h to szybko czy wolno bo czasem droga asfaltowa jest tak że jadąc z doładowaną przyczepą trzeba zejść* poniżej 20km/h żeby kół nie pogybić albo czegoś nie uszkodzić.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#28 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:19

tandem czy dwuosiowa? bo niechce przeciazac johnego zeby dluzej pochodzil a zreszta zeby mi wieksza przyznali na 26ha. a ktore firmy oferuja takie dwuosiowki na resorach?

a czy w tandemie warfamy mozna zamowic os 40km/h bo widzialem ze mozna tylko 25km/h

#29 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:12

tandem czy dwuosiowa? nie wiem czy warto zastanów sie ile jest dróg po których realnie będziesz mógł jechać powyżej 30km/h z pełną przyczepą

za zwykłą dwuosiową z obrotnicą przemawia także możliwość łatwego odczepiania pełnej przyczepy bez problemu w prawie każdym miejscu, klin pod koło i odjazd a w tandemie kółko podporowe czy stopa (zależy co tam jest) to zawsze musi być troche stabilnego gruntu...

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:40

tandem czy dwuosiowa?

Tandem bardziej stabilniejsza. Ma trochę większe opory toczenia ale na polu mniej się zapada.

Jednoosiówka nigdy nie będzie bardziej stabilna od 2 osiowej. Tandem trochę to poprawia ale to i tak nie jest jeszcze to.
Zaleto jest właśnie nacisk na ciągnik i trochę łatwiejsze cofanie.
Do wad stabilność, większe zużycie opon w przyczepie( na zakrętach opony tro), jak ulegniesz to nie możesz jej odpiąć i na lince wyciągnąć, brak mozliwosci przypięcia jako druga przy ciągnięciu 2 przyczep.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:50

tandem czy dwuosiowa? Co do stabilności to się nie zgodzę bo jeśli jedna i druga ma taką samą szerokość osi i skrzyni to w tym samym momencie powinny przewrócić się

no może i na lince wyciągniesz tyle że z naczepą dalej zajedziesz bo ciągnik będzie dociśnięty

Niewiem jak Warfama ale pozostali producenci dają możliwość wyboru tandem czy resory

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:57

tandem czy dwuosiowa? Jeśli chodzi o stabilnośc tj możliwość wywrócenia się przyczepe łatwo przewrócic wystarczy skręcic dyszel o 90 st. Widzałem takie przypadki. Jeśli chodzi o stabilnosc jazdy tandem dociąża oś ale to juz było pisane. Obie mają plusy i minusy najlepiej miec to i to hehe. Gdzieś chyba widziałem że róznica między 25 a 40 km/h polega na wyboże innych opon i hamulec jest na 4 koła.

#33 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 luty 2010 - 15:09

tandem czy dwuosiowa? Ja polecam Ci Tandem ,nie będzie problemu z cofaniem. ;)

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:09

tandem czy dwuosiowa?

Co do stabilności to się nie zgodzę bo jeśli jedna i druga ma taką samą szerokość osi i skrzyni to w tym samym momencie powinny przewrócić się

no może i na lince wyciągniesz tyle że z naczepą dalej zajedziesz bo ciągnik będzie dociśnięty

Niewiem jak Warfama ale pozostali producenci dają możliwość wyboru tandem czy resory

Jeśli masz jedno os i koło wiedzie w dziurę to całość się przechyla. W przyczepie 2 osiowej z krano przednia oś trzyma równowagę. Uginają się trochę resory i lekko rama. Zreszto zobacz w galerii. jest kilka jednoosiowy wywróconych bo wpadł w bruzdę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:27

tandem czy dwuosiowa? eee to ekstremalne przypadki i kierowcy nie dopilnowali ;)
zdjęć nie chce mi się szukać i może tu jest wyższość naczep bo po bruzdach jeździli gdzie z przyczepą nikt by się nie zapuścił :P

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:31

tandem czy dwuosiowa? Nie. Jechał drogo a od drogi było odorane i koło przyczepy wpadło i leży.

bullet_black.png

#37 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 28 luty 2010 - 16:35

tandem czy dwuosiowa? Zgadzam się z @Andrzejem2110. 2 osiowa będzie o wiele praktyczniejsza i opony nie będą dostawać po d**pie jak w tandemie. A co do cofania, to trochę gorzej, ale kilka korekt i efekt będzie ten sam.

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:42

tandem czy dwuosiowa? A zapominałem dodać ze przyczepę 2 osiową odepniesz bez problemu. Tandem trzeba ustawić na stopce a ta w ziemi moze utonąć.

bullet_black.png

#39 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:46

tandem czy dwuosiowa? czyli jakbym chcial ladowac zboze to ciagnik musi byc podpiety do tandemu? a jak bym chcial worki ze zbozem miec do siewu i odpiac ja na koncu pola zeby se stala i podjezdzac do zasypu to tez odpada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:53

tandem czy dwuosiowa? Według mnie tandem lepszy będzie łatwiej cofnąć idzie ;) ale i łatwiejsza w manewrowaniu jest może troche więcej na ciągnik ciśnie ale ale skrętniejsza napewno bedzie. A jeśli chodzi o wywrotność to zwykła przy ostrym nawracaniu napeno się wywali a tandem nie ale jesli znowu masz jakieś krzywe pola albo na bok cii się zsunie ta przyczepa to już nie bedzie tak wesoło jak ze zwykło :P z resztą musisz dobrze pomyśleć nad tym bo jak Ci bedzie potrzebna przeważnie do ciągłego transpostu typu zboże buraki kukurydza to oka.. ale jeśli np wożenie worków ze zbożem nawet i do tego siewu czy zwożenie słomy to tandem nie bedzie się nadawał już .
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow