janek90

tandem czy dwuosiowa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4652

Też mam krótki zaczep przy mf i nie buja nim. Wózek tandemu z racji tego że się rusza troszkę neutralizuje nierówności chociaz nie tak jak resory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tandem bardziej zwrotny ciekawe od kiey najlepiej wziąc ciągnik i sprawdzić jak sie doczynienia nie miało. Przy zawracaniu z przyczepą jedynym ograniczeniem jest promień skretu ciagnika (2 puinkty lamania) przy zawracaniu tandemem przeszkoda bywa często szeroki dyszel. Aby wstawić przyczepe czy rozrzutnik do stodoły musze zawrócić więc wiem co pisze. Jesli chodzi o dziury i jazdę jadąc do skupu odległego o 30km z prędkością 40 km/h dojedziesz tam w 45 minut jadąc 30 w godzinę czy to duza róznica warta niszczenia sprzetu na dziurawej drodze jeśli taka jest. Zdrowego rozsądku nie zastapią najmocniejsze osie czy zwolnice pozatym duze dziury naprawdę widac nie jedzie się 300 km/h.

uwierz mi nie których dziur nie widać!! 98% widać ale te 2% nie widać i już , ja w transporcie bardzo mało jeżdże ale pamiętam jak dziś jade z dwoma przyczepami nawozu gaz wciśnięty w podłoge i nonstop opserwuje droge i jak dziura to zwalniam jednej dziury niezauważyłem ( patrzyłem sie na asfalt ale poprostu nie było widać tej fałdy/wybrzuszenia tylko ciągnikiem rzuciło i głowa do tyłu czy przyczepom nic sie nie stało, tak jak piszesz lepiej wolno jechać ale spójżmy sobie prawdzie w oczy często sie jeździ ile fabryka dała bo np. coś miało być zrobione na wczoraj i nonstop biegiem każda minuta cenna ( tak jest, nie powinno sie szybko jeżdzić ciągnikiem tym bardziej po dziurach ale to nie znaczy że czasem sie tak nie jeździ)i nie mówmy że 20km/h to szybko czy wolno bo czasem droga asfaltowa jest tak że jadąc z doładowaną przyczepą trzeba zejść* poniżej 20km/h żeby kół nie pogybić albo czegoś nie uszkodzić.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

bo niechce przeciazac johnego zeby dluzej pochodzil a zreszta zeby mi wieksza przyznali na 26ha. a ktore firmy oferuja takie dwuosiowki na resorach?

 

a czy w tandemie warfamy mozna zamowic os 40km/h bo widzialem ze mozna tylko 25km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

nie wiem czy warto zastanów sie ile jest dróg po których realnie będziesz mógł jechać powyżej 30km/h z pełną przyczepą

 

 

za zwykłą dwuosiową z obrotnicą przemawia także możliwość łatwego odczepiania pełnej przyczepy bez problemu w prawie każdym miejscu, klin pod koło i odjazd a w tandemie kółko podporowe czy stopa (zależy co tam jest) to zawsze musi być troche stabilnego gruntu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tandem bardziej stabilniejsza. Ma trochę większe opory toczenia ale na polu mniej się zapada.

 

Jednoosiówka nigdy nie będzie bardziej stabilna od 2 osiowej. Tandem trochę to poprawia ale to i tak nie jest jeszcze to.

Zaleto jest właśnie nacisk na ciągnik i trochę łatwiejsze cofanie.

Do wad stabilność, większe zużycie opon w przyczepie( na zakrętach opony tro), jak ulegniesz to nie możesz jej odpiąć i na lince wyciągnąć, brak mozliwosci przypięcia jako druga przy ciągnięciu 2 przyczep.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Co do stabilności to się nie zgodzę bo jeśli jedna i druga ma taką samą szerokość osi i skrzyni to w tym samym momencie powinny przewrócić się

 

no może i na lince wyciągniesz tyle że z naczepą dalej zajedziesz bo ciągnik będzie dociśnięty

 

Niewiem jak Warfama ale pozostali producenci dają możliwość wyboru tandem czy resory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli chodzi o stabilnośc tj możliwość wywrócenia się przyczepe łatwo przewrócic wystarczy skręcic dyszel o 90 st. Widzałem takie przypadki. Jeśli chodzi o stabilnosc jazdy tandem dociąża oś ale to juz było pisane. Obie mają plusy i minusy najlepiej miec to i to hehe. Gdzieś chyba widziałem że róznica między 25 a 40 km/h polega na wyboże innych opon i hamulec jest na 4 koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co do stabilności to się nie zgodzę bo jeśli jedna i druga ma taką samą szerokość osi i skrzyni to w tym samym momencie powinny przewrócić się

 

no może i na lince wyciągniesz tyle że z naczepą dalej zajedziesz bo ciągnik będzie dociśnięty

 

Niewiem jak Warfama ale pozostali producenci dają możliwość wyboru tandem czy resory

 

Jeśli masz jedno os i koło wiedzie w dziurę to całość się przechyla. W przyczepie 2 osiowej z krano przednia oś trzyma równowagę. Uginają się trochę resory i lekko rama. Zreszto zobacz w galerii. jest kilka jednoosiowy wywróconych bo wpadł w bruzdę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

eee to ekstremalne przypadki i kierowcy nie dopilnowali ;)

zdjęć nie chce mi się szukać i może tu jest wyższość naczep bo po bruzdach jeździli gdzie z przyczepą nikt by się nie zapuścił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie. Jechał drogo a od drogi było odorane i koło przyczepy wpadło i leży.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Zgadzam się z @Andrzejem2110. 2 osiowa będzie o wiele praktyczniejsza i opony nie będą dostawać po d**pie jak w tandemie. A co do cofania, to trochę gorzej, ale kilka korekt i efekt będzie ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A zapominałem dodać ze przyczepę 2 osiową odepniesz bez problemu. Tandem trzeba ustawić na stopce a ta w ziemi moze utonąć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

czyli jakbym chcial ladowac zboze to ciagnik musi byc podpiety do tandemu? a jak bym chcial worki ze zbozem miec do siewu i odpiac ja na koncu pola zeby se stala i podjezdzac do zasypu to tez odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Według mnie tandem lepszy będzie łatwiej cofnąć idzie ;) ale i łatwiejsza w manewrowaniu jest może troche więcej na ciągnik ciśnie ale ale skrętniejsza napewno bedzie. A jeśli chodzi o wywrotność to zwykła przy ostrym nawracaniu napeno się wywali a tandem nie ale jesli znowu masz jakieś krzywe pola albo na bok cii się zsunie ta przyczepa to już nie bedzie tak wesoło jak ze zwykło :P z resztą musisz dobrze pomyśleć nad tym bo jak Ci bedzie potrzebna przeważnie do ciągłego transpostu typu zboże buraki kukurydza to oka.. ale jeśli np wożenie worków ze zbożem nawet i do tego siewu czy zwożenie słomy to tandem nie bedzie się nadawał już .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Jeśli będziesz ładował zboże to musi być ona podpięta do ciągnika, bo jest taka możliwość, że przód przyczepy pójdzie w górę i potem będzie problem i tracisz na stabilności. Przesypiesz więcej na jedną stronę i może się położyć. A co do worków ze zbożem do siania to myślę, że jak położysz je na przodzie przyczepy to powinna stać bez ciągnika. Przecież nie potrzeba ich tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No tak tylko teraz trzeba pomyśleć i opatentować jak ten worek ze zbożem z tamtąt wytachać :) :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

czyli jakbym chcial ladowac zboze to ciagnik musi byc podpiety do tandemu? a jak bym chcial worki ze zbozem miec do siewu i odpiac ja na koncu pola zeby se stala i podjezdzac do zasypu to tez odpada?

 

Odpiąć to nie problem bo nawet jak nie postawisz na stopce to odepniesz. Tylko potem podnieś zaczep aby jo przypiąć.

Ja w wozie przedłużam zaczep i ciągnę go wraz z przypiętym siewnikiem. Gdyby to była dwukółka tak bym nie mógł zrobić.

 

Tamdemy będą bardziej zachodzić na zakrętach niż normalna przyczepa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Przecież worek waży 50kg no może trochę więcej, więc nie wiem co to za problem podnieść go i podać drugiej osobie. A poza tym burty są otwierane więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No niby tak ale z takiej zwykłej to łatwiej by szło i lzej bo by cofnął siewnikiem pod przyczepe i poszli w skrzynie z worka :) Ale i tak moim zdaniem tandemki są fajniejsze :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Każdy ma swoje zdanie i upodobania. Moim zdaniem praktyczniejsze są dwuosiowe, ale może dlatego że nie miałem jeszcze styczności z tandemem oprócz dwukółki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Do Manio czy ty widziałes jak wyglada tandem bo widzę że swoje wypowiedzi opierasz o doświadczenia z popularną przyczepką samoróbka zwana dwukółką z osią na środku. Otóż tandem ma osie z tyłu i mozesz na tył ładować aż się połamie a sie przód nie podniesie chyba że na sam rant paki oprzesz jakis blok o wadze powiedzmy tony. Napewno nie podniesie się od zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

@hubertuss nie opieram swojej opinii na dwukółce. Wiem jak wygląda tandem. Ale w tandemie osie masz blisko siebie i jak nasypiesz na tył zboża czy piasku to i tak uniesie przód. Tu masz przykładową przyczepę Pol-Mot-u http://www.allegro.pl/item936324350_przyczepa_wywrotka_tandem_10ton_nowa_warfama.html i nie zaszłaby taka sytuacja jak wcześniej napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Musial bys celowo sypac zboże na sam tył chociaz i tak do przodu by sie osypywało, lub układać zboże w workach jeden na drugi dla chcącego nic trudnego ale prz normalnej eksploatacji podnieść sie raczej nie powinien dyszel też swoje waży i wychodzi do przodu. Zauważcie też że tandemy są niewiele ale tańsze od 2 osiowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Szukałem rozrzutnika T-088 który się przewrócił po odpięciu do tyłu ale nie mogę znaleźć. Za to zmalałem tako wywrotkę.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=181199


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj