Skocz do zawartości

Zdjęcie

tandem czy dwuosiowa?

101 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 27 luty 2010 - 10:56

tandem czy dwuosiowa? mam dylemat. chce kupic przyczepe 6-7ton i niewiem ktora bd lepsza? głównie będzie ona transportowała zboze z pola do magazynu oraz do skupu odległego o 20-30km. ktora bedzie lepsza skoro mam zamiar duzo cofac poniewaz zboze magazynuje w stodole.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tandem czy dwuosiowa? Dzisiaj, 22:52
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 luty 2010 - 11:00

tandem czy dwuosiowa? Tandem bardziej stabilniejsza. Ma trochę większe opory toczenia ale na polu mniej się zapada.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:03

tandem czy dwuosiowa? a czy opony u ciagnika niebede sie bardziej zdzieraly bo to mnie martwi. i slyszalem ze tylnia os bardzo odczuwa zawieszenie tandem

#4 Share Fastraco

Fastraco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:04

tandem czy dwuosiowa? Moim zdaniem bierz dwuosiową bo jak do kupisz drugą przyczepę to możesz ja pądpiąc do ciągnika albo do przeczepy, a tak tandem tylko do ciągnika. Jeśli chodzi o cofanie to podpinasz przyczepe pod przod ciągnika i sie cofa 2 razy lepiej jak tylem.

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 luty 2010 - 11:04

tandem czy dwuosiowa? Jak mogą się bardziej ścierać jak masa jest rozłożona na trzy a nie dwie osie, to samo z naciskiem też jest mniejszy.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#6 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:12

tandem czy dwuosiowa? siasiedzi tak mi tłumaczyli. oto chodzi ze niebede mial zamiaru kupowac drugiej taka jedna 7 tonaowa mi wystarczy. a po drugie niemialby kto mi podpiac przyczepy pod przod bo przy zniwach zazwyczaj jestem sam.

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:14

tandem czy dwuosiowa? No bo ciężar z jakim naciska dyszel przyczepy tandem na tylny zaczep ciągnika powoduje leprze dociążenie tylnej osi u ciągnika, a zwykła przyczepa w 100% jest że tak powiem samonośna ( np. 15 tonowy tandem naciska plus minus z siła 2 ton na zaczep ciągnika a zwykła przyczepa wogule nie naciska* )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#8 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:38

tandem czy dwuosiowa? a jaki nacisk moze powodowac taka 7 ton jakiej firmy polecacie taka tandemke?

#9 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 luty 2010 - 11:56

tandem czy dwuosiowa? Fajne tandemy w przystępnych cenach ma Pronar. Od 7 do 10 ton są 3 modele. Mi się 8-ka podoba z nich bo ma kapcie fajne. Pogadaj z dilerem to coś ci dobierze ;) obciążenie oka dyszla to około 1500 kg dla takich przyczep.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#10 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2010 - 11:57

tandem czy dwuosiowa?  Moim zdaniem lepsza jest 2 osiowa przyczepa  ,ponieważ zawsze stabilniejsza 

http://allegro.pl/it..._104_9_ton.html

to jest już 8 tonowa ale ma szerokawe koła i nie będzie sie zapadać i nie obciąża tylniej osi a jeśli chodzi o cofanie to jak się nauczysz to wiedziesz z nią w najmniejszą szpare bo 2 osiowe na obrotnicy są zwrotne  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:57

tandem czy dwuosiowa? Mam d 47 i rozrzutnik n 218 i teraz wybrał bym tandem łatwiejszy w manewrowaniu chociaz przyczepa zwrotniejsza. Z przeczepianiem na prżód bez drugiej osoby moga byc problemy przynajmniej trzeba się nabiegać. Jesli chodzi o nacisk na oś śa tego plusy po pierwsze jazda pośliskim w tym roku jeździłem o wiele lepiej niż z przyczepą po drugie hamowanie jesli nie masz instalacji lub jest niesprawna dociązony ciągnik bedzie lepiej hamował. Jesli chodzi o druga przyczepe zawsze możesz ja przyczepić do tandemu. Jesli 15 tonowy rozrzutnik wytwarza nacisk 2 tony myslę że 1 tona w przypadku 7 t tandemu wiele ciągnikowi i oponom nie zaszkodzi.

2 osiowa stabliniejsza jeździłes kiedys z przyczepą czy tylko na zjęciach oglądasz. Odnosnie stabilnosci dodam jeszcze że w zestawie tandem ciągnik jest jeden punkt gdzie zestaw się może składac w zestawie ciągnik przyczepa 2.

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:59

tandem czy dwuosiowa? Przecież za tandemem można normalnie czepiać przyczepę 2 osiową, oczywiście jeśli ma wyjścia do 2giej przyczepy!!!
2 osiowa troche lepiej się ciągnie bo nie buja ciągnikiem, ale wcofać to już inna sprawa, zależy jakie masz drogi, jeśli są to wyboje dziury i nierówne drogi asfaltowe, to lepiej 2 osiową a jeśli drogi równe to tandem ;)

#13 Share zetorproxima8541

zetorproxima8541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:12

tandem czy dwuosiowa? ja polecam tandem bardziej zwrotna

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:15

tandem czy dwuosiowa? Hmm ciężar na zaczepie ;/ ale weźcie pod uwage gdzie ten ciężar jest przyłożony gdzie jest jego środek ciężkości ( na zaczepie) to nie jest pług czy agregat. moim zdaniem tandem leprzy do krótkiego transportu lub na terenie pagórkowatym ponieważ dociąża ciągnik, ale jeśli chodzi o dalekie podróże to bym wolał zwykłą przyczepe dwu osiową ( jeszzce zależy jaki masz ciągnik) np. jadąc z max prędkością 50 km/h wyobraź sobie że wjeżdżasz w jakąś dziure której nie widziałeś lub jazda po polnych drogach, tandemem trzeba uwarzać bo ciągnik nie stety cierpi ( nie chce mi sie szukać ale na YT widziałem fajny filmik fendty NH JD i nawet Zetor 16-stka były z pourywanymi tylnymi kołami lub z pourywanymi szpilkami od tylnich zwolnić ( zazwyczaj naczepu i zwózka qq ;) ) nie chce straszyć ale tak jak napisałem moim zdaniem do krótkiego transportu będzie leprzy tandem i lepiej nim cofnąć , a przyczepa leprza do dłuższego transportu, tylko tandemem trzeba uwarzać na dziury a zwykłą przyczepą jak masz tylko dobre wspomoagnie kierownicy to troche ciężko Ci to przyjdzie ale w końcu tak sie nauczysz cofać że będzie szło jak po sznurku . Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#15 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 27 luty 2010 - 12:27

tandem czy dwuosiowa? Tak jak mówi Andrzej, obciążenie na tylnej osi robi kolosalną różnicę szczególnie na miękkim podłożu.

#16 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:44

tandem czy dwuosiowa? Tandem bardziej zwrotny ciekawe od kiey najlepiej wziąc ciągnik i sprawdzić jak sie doczynienia nie miało. Przy zawracaniu z przyczepą jedynym ograniczeniem jest promień skretu ciagnika (2 puinkty lamania) przy zawracaniu tandemem przeszkoda bywa często szeroki dyszel. Aby wstawić przyczepe czy rozrzutnik do stodoły musze zawrócić więc wiem co pisze. Jesli chodzi o dziury i jazdę jadąc do skupu odległego o 30km z prędkością 40 km/h dojedziesz tam w 45 minut jadąc 30 w godzinę czy to duza róznica warta niszczenia sprzetu na dziurawej drodze jeśli taka jest. Zdrowego rozsądku nie zastapią najmocniejsze osie czy zwolnice pozatym duze dziury naprawdę widac nie jedzie się 300 km/h.

#17 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:53

tandem czy dwuosiowa? posiadam dwuosiowa i wlasnie ciezkawo jest mi cofac do stodoly poniewaz gdy cofam szybko to coroz sie lamie a musze starac sie jak najszybciej to robic aby w czasie sie zmiescic bo zanim na pole dojade to sporo czasu trace i zazwyczaj kombajn ze zbozem czeka na mnie a godziny leca.

ja zazwyczaj jak jade do skupu to nieprzekraczam 23km/h bo wlasnie mi szkoda sprzetu na takie drogi

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 13:00

tandem czy dwuosiowa? Ja do skupu mam 5 km nowym asfaltem mój ciagnik może jechac około 45 km/h a jade góra 35 z pełna przyczepa. Jednak wielu wychodzi z założenia że jak gazu w podłoge nie wciśnie to nie ma jazdy. jeśłi bym kupował nowa przyczepe to tylko tandem chociaz 2 osiowa ma tez swoje plusy jak ktos ma duzo cofania i manewrów innych tylko tandem (oprócz promienia zawracania oczywiście).

#19 Share Mack

Mack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2010 - 14:10

tandem czy dwuosiowa? Moim zdaniem powinnien byc tandem jezeli latac ma w transporcie, ale jak kupowac tandem to lepiej zeby byla wieksza ladownosc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grodzioman

grodzioman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 luty 2010 - 14:18

tandem czy dwuosiowa? Na moje też tandem. Ja mam 11 tonowy tandem i nie narzekam. Masa jest dobrze rozłożona część obciążenia przechodzi na ciągnik. Lepsza zwrotność nie ma problemu z cofaniem.