Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 luty 2010 - 10:19

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Witam!
Mam następujący dylemat, otóż:

Zetor Proxima 6441 ma silnik:
- Moc przy nom. pręd. obr. (kW/KM) 45/61
- Nominalna prędkość obrotowa (obr/min) 2200
- Maks. mom. obr. / pręd. obr. (Nm/obr) 265/1480
- Liczba cylindrów 4
- Średnica cylindra / skok tłoka (mm) 105x120
- Pojemność skokowa (cm sześć.) 4156

A zetor Proxima 7441 ma silnik:
- Moc przy nom. pręd. obr. (kW/KM) 52/72
- Nominalna prędkość obrotowa (obr/min) 2200
- Maks. mom. obr. / pręd. obr. (Nm/obr) 316/1480
- Liczba cylindrów 4
- Średnica cylindra / skok tłoka (mm) 105x120
- Pojemność skokowa (cm sześć.) 4156

I tu moje pytanie:
czy jest spowodowana różnica w mocy tych dwóch ciągników (10km to jest już znacząca różnica), skoro mają one identyczne silniki, a różnią się jedynie momentem obrotowym??
W serwisie nie uzyskałem odpowiedzi na to pytanie (czego można było się spodziewać), więc przychodzę z nim do Was.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Dzisiaj, 16:16
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 luty 2010 - 10:26

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Zwiększoną dawką paliwa oraz powietrza. O ile dawkę paliwa zwiększysz na pompie to z powietrzem może być ciężko. A jesteś pewien, że to ten sam silnik, kąt wyprzedzenia zapłonu, lambda i inne pierdoły są takie same?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 luty 2010 - 10:35

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Coś mi się wydaje że jeszcze inny kąt wtrysku

#4 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 luty 2010 - 10:51

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Roznica mocy pomiedzy zetorem 6441 a 7441 jest spowodowana checia zaoszczedzenia z twojej strony ;) . A tak serio to pewnie ten sam silnik tylko jak poprzednicy juz napisali inne ustawienia dawki paliwa powietrza i moze czegos jeszcze. W serwisie nic ci pewnie nie powiedzieli bo pewnie nie moga albo jak zaplacisz to ci to poprzestawiaja

#5 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 luty 2010 - 10:54

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 @Lukasz1987 może trochę źle się wyraziłem, miałem na myśli że ta sama pojemność, średnica tłoka, skok. Faktycznie chodzi mi po głowie, że pompa ma tutaj znacznie o mogą być inne wtryskiwacze.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:05

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Kup sobie jakiś katalog czy instrukcję napraw do proximy i tam powinno coś być, a tak wogóle to w czym tak brakuje mocy, przecież ten ciągnik w iso ma 68km to już jak na gabaryty i możliwości to nie tak mało, a przeróbka z 6441 na 7441 to moim zdaniem mało efektywna jak chcesz przerobić to od razu na 8441 albo daj sobie spokój ;)
ps. a tak wogóle to po co to paprać, jak zapieczesz końcówki wtryskiwaczy, to przy okazji możesz się pobawić w wymianę na końcówki od większego modelu i zobaczysz co to da, a narazie jak silnik gra dobrze to po co łapy wsadzać :P

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:11

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Końcówki sa tkaie same nie wiem czy ten silnik ma intercoler bo się nie orientuje w zetorach może miec podniesione cisnienie doładowania co widac po momencie obrotwoym dawke paliwa zwiekszoną ewentualnie przyśpieszony zapłon. Musial bys dotrzec do tych informacji i porównac w serwisie napewno je mają. Co dopompy wtryskowej róznica mocy jest zbyt mała podobnie jesli chodzi o końcówki.

#8 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:57

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Panowie apeluje do was zastanówcie sie zanim będziecie grzebać przy fabrycznie ustawionym ciągniku maszynie . I nie wierzcie w bzdury w stylu silniejszy ciągnik ma tylko więkrzą dawke paliwa ustawioną i jest droższy o ileś tam dziesiąt tysięcy nawet. Różnice nie tylko są w ilości podawanego paliwa jest wiele różnic i to tylko i wyłącznie natury technicznej , silniejsza skrzynie ( czyt. leprze wykonanie elementów z leprzzych materiałów a także bardzo często różniące sie od siebie na pozór nie istotnymi elementami które mają bardzo duży wpływ na żywotność ) wszyscy gonią za oszczędnościami i tną koszty gdzie sie tylko da , ceny zawsze są odpowiednio wyważone nikt ich sobie nie bierze nie wiadomo skąd , każdy chce produkować jak najlepiej i najtaniej aby najwięcej jego produktów znajdywało nabywce. Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 14:58

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 podając parametry , które moga byc zmienione nie uważam aby podnoszenie mocy o 10 km miało jakiś sens. Grzebania zwłaszcza przez osoby nie znające sie terz nie popieram. Jednak nie wydaje mi się aby modele mające więcej 10 km miały inne skrzynie oraz podzespoły zwłaszcza pod kontem oszczędności poprostu wielośc skrzyń i innych podzespołów stwarzała by duże problemy natury logistycznej itd przy produkcji. Aby wyłowic zmienione części należało by miec katalog części i porównywac numery katalogowe cześci w obu modelach.

#10 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 27 luty 2010 - 19:31

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 W silnikach Perkinsa zwiększenie mocy silnika o 6km uzyskane jest przez zmianę tylko turbiny. Więc w zetorze może być podobnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:54

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 czyli można by powiedzieć że nadal nie wiem nic konkretnego. Gdyby ktoś miał jakoś wiedzę na ten temat to temat wciąż aktualny.

#12 Share pronarek8140

pronarek8140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 14:50

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Zamątui sobie turbo sprężarkę zwiększaiącą moc o 20%.

#13 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 22 maj 2010 - 15:56

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Nie wiem , ale z tego co słyszałem ( to nie musi być pewniak), że jest większa turbina także założona.
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#14 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 maj 2010 - 09:32

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 w zetorach jest tak że silnik jest taki sam(korpus)osprzęt inny(wałek rozrządu,głowice,pompa,tłoki) 6441 i 7441 to różnice polegające na zwiększeniu dawki i napowietrzaniu komory spalania(mamy tu większe zawory)8441 to już turbo inne tłoki,wałek rozrządu,rozpylacze oleju na tłoki w komorze korbowej.samo zwiększenie dawki paliwa powoduje zwiększenie dymienia i zwiększenie zużycia paliwa mocy nie bardzo,co innego przy silnikach tier 2 często jest dawka zaniżana ze względu na spełnienie normy.

#15 Share jarucki

jarucki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 07:41

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Lukasz1987
z sondą Lambda wyskoczyłeś jak Filip z Konopii!
hubertuss
Dobrze Gadasz :)
pronarek8140
od samego powietrza to mocy nie dostaniesz!!!

Wątpię w to że graty w tych dwóch modelach są różne! Różnica jak w nich jest to przede wszystkim dawka paliwa i tutaj ktoś zaznaczył że wtryskiwacze są takie same, więc pozostaje zwiększenie dawki paliwa na pompie! ale żeby motor nie kopcił należałoby podnieść Ciśnienie! Tutaj mogą pojawić się problemy natury technicznej! Turbo w zetorach jak i z resztą w innych Ciągnikach w większości przypadków nie są niczym sterowane, więc jeśli tłoki dmuchną tyla ile się da dymu tak ono pompuje!
Być może po zwiększeniu dawki paliwa zwiększy się Ciśnienie w turbo - więcej paliwa - więcej spalin - większe prędkości wirnika części gorącej w turbo!
Apropo ciśnienia turbo w układzie dolotowym, można to bardzo łatwo wychwycić poprzez wpięcie manometru do układu dolotowego! Będzie wiadomo jak wygląda Ciśnienia doładowania w obu modelach :)
Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

#16 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:26

Lukasz1987
z sondą Lambda wyskoczyłeś jak Filip z Konopii!

A gdzie napisałem sonda lambda? Wyraźnie jest napisane lambda- współczynnik nadmiaru powietrza jakbyś nie wiedział. :)

pronarek8140
od samego powietrza to mocy nie dostaniesz!!!

:):D Chyba nie wiesz co piszesz!!! Silniki mimo tej samej pojemności od lat przy nie zmienionym a często nawet zmniejszonym spalaniu mają większą moc, jak to wyjaśnisz? Ładujesz więcej powietrza pod większym ciśnieniem i mieszanka się zapali tworząc większe ciśnienie co przekłada się na szybszy posuw tłoka w dół czyli większy moment obrotowy który jest składową mocy. Kwestia sterowania, kąta wyprzedzenia zapłonu ale w benzynowym ( sorry Mój błąd :)) ciśnienia paliwa i ilości powietrza, czas trwania wtrysku i czas kiedy nastąpi wtrysk

Być może po zwiększeniu dawki paliwa zwiększy się Ciśnienie w turbo - więcej paliwa - więcej spalin - większe prędkości wirnika części gorącej w turbo!

Równi dobrze może spowodować to jedynie zwiększonym zużyciem paliwa gdyż będzie zbyt mało tlenu do spalenia zadanego paliwa :) spalin będzie promil więcej. Ile idzie lkg powietrza na kg paliwa, żeby spalanie było całkowite? Wiesz bo z tego co piszesz to nie! Zwiększając powietrze o 10% masz ~~10% więcej spalin więc większe ciśnienie w kanałach wylotowych dzięki czemu, turbina przejmuje więcej energii ze spalin i może wytworzyć większe ciśnienie zadawanego powietrza
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#17 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 09:55

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 Na tym silniku to i chodzi Forterra 122km. Mam znajomego mechanika i ostatnio podkręcił mi na pompie i rożnica jest nie za duża ale troszke jest. Tylko nie wiem czego ale obroty się zmniejszyły czy przez tą regulacje na pompie czy przestawił regulacje pod pedałem gazu. Ale ogólnie aby powietrze dawało rade to można dużo podkręcać na taką dużą pojemność i dlatego jest taka zamulona.

#18 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:38

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 turbina zwiększy moc.

po co odkopałeś temat sprzed pół roku, postem bez większej wartości merytorycznej?

#19 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Napisany 24 styczeń 2011 - 14:52

turbina zwiększy moc.

po co odkopałeś temat sprzed pół roku, postem bez większej wartości merytorycznej?

no to chyba się zamyka temat, nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:12

jak zwiększyć moc w Zetorze Proxima 6441 bardzo ciekawe podejście, jak ktoś zostawia na ulicy niezamknięty samochód to można ukraść bo przecież mogł zamknąć, nie?!

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user