sygala

Dolny zaczep Ursus C-325/C-330

Polecane posty

rafff24    27
Wkładasz 2 bolce i jazda. Pod ciągnikiem są miejsca na nie wiec nie ma problemu.

 

no nie do końca, bo 325 328 miały inny tył jak 330, tzn nie mają fabrycznie mocowania do zaczepu rolniczego, jedynie transportowy chyba śbubami na stałe przykręcony

da się założyć, ale trzeba więcej pokombinować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Też mi sie wydaje że nie do końca, a czy przypadkiem przód zaczepu nie mocuje sie na bolcu od hamulca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

c 328 ma inny tył

nie wiem czy się da założyć taki zaczep

jeżeli w korpusie niema dziur na śruby to lipa

jak powiesisz zaczep????

sam nie wiem dokładnie bo niemam owego ciągnika


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 328 i takiego zaczepu nie da się założyć. W obudowie skrzyni lub tylnego mostu (nie pamiętam dokładnie) nie ma dziur jak w 330, żeby ten zaczep przykręcić ;) Ja mam dorobiony, to chyba patent mojego dziadka. Jest on podwieszony na dolnych otworach nad górnym zaczepem (tam co się śrubę rzymską podczepia), oraz wisi jeszcze na sworzniach pod tylnym mostem, tam gdzie są zaczepione listwy od podnośnika. Wynalazek ten nie jest wolny od wad.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Ja mam 328 i takiego zaczepu nie da się założyć. W obudowie skrzyni lub tylnego mostu (nie pamiętam dokładnie) nie ma dziur jak w 330, żeby ten zaczep przykręcić ;) Ja mam dorobiony, to chyba patent mojego dziadka. Jest on podwieszony na dolnych otworach nad górnym zaczepem (tam co się śrubę rzymską podczepia), oraz wisi jeszcze na sworzniach pod tylnym mostem, tam gdzie są zaczepione listwy od podnośnika. Wynalazek ten nie jest wolny od wad.
Przynajmniej bzdur nie opowiadaj............ oczywiście że nie ma fabrycznych mocowań dla tego zaczepu ale troszkę pomysłu i oryginalny zaczep wisi :) Jak będę na czasie to chętnie podpowiem jak to zrobic w miarę szybko i po najmniejszej linii oporu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty nazywasz bzdurą??? Jak mówie że się nie da, to chodzi o to, że bez przerabiania tego zaczepu nie założysz. Jak by się ktoś uparł, to do trzydziestki przedni napęd by założył, a co dopiero taki zaczep.

 

@miscola, ten link nic mi nie mówi, ale napewno w necie nie ma zdjęcia mojego zaczepu w 328. I nie pisz posta pod postem ;)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Fakt, aż sam się zdziwiłem! Jeszcze wczoraj na tym linku siedział taki fajny c328 z zaczepem, kropka w kropkę zrobionym tak jak Ty to opisałeś, a dziś w tym miejscu jest jakieś gó..... Jak znajdę to spróbuję pokazać to jeszcze raz. A czy to Twój- to był taki żart. Pozdrawiam ;) To jest chyba tu, jeśli znów nie wyjdą jakieś jaja. http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Tra...f6052d87a8.html Ten traktorek kosztuje 10800 pln i jest z 1966 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te ogłoszenie już wcześciej. Mój zaczep jest bardzo podobny.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    627

jak ktoś chce to niech pisze do mnie na PW lub gg to mu wyślę fotki jak ja mam zrobiony dolny zaczep :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

mam takie pytanie bo jestem w kropce czy da sie przerobić górny i dolny zaczep na c330 w c328. Czy trzeba wałek przekaźnika mocy przerabiać na dłuższy. Bo oryginalny wałek od maszyn jest za krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moim zdaniem nie ma sensu przerabiać górnego zaczepu. Choć byś założył od C-330 to i tak by wielkich zmian nie było. A z dolnym zaczepem można coś pokombinować. Sam ma teraz zakładać w moim ciapku dolny zaczep. Kowal ma go robić więc wszystko powinno byc ok. ;)

 

Pozdrawiam :)


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

da sie dorobić dolny zaczep do c 328 tylko trzeba troche materiału , czasu i zabawy , wiadomo że o nie to co oryginał w c 330 ale zawsze to coś co do górnego to nie orientuje się jak on wygląda ale chyba też się da tylko że to chyba bezsensowne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Racja ........ kasa w błoto .......

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Na prośbę juz kilku osób prezentuje zaczep dolny do tego Ciapusia:)

 

Nie jest to mój pomysł -wykonanie tylko to co przejołem po moim zmarłym teśćiu 51 lat- -servisant Ursusa ,bardzo wiele mi przekazał przez 4 lata styczności z nim, a całe doswiadczenie zawdzieczam tylko jemu-budowa konstrukcja jest jego, jedyny mój wkład to dodanie wzmocnionych śrób do montażu oraz odmalowanie-nie mogę przypisać sobie tego jako twórcy bo byłoby to wielkim kłamstwem ,deko wróciły wspomnienia popłyneły łzy za co przepraszam

 

prezentacja -jak to jest wykonane

zdjęcie ogólne jak to jest podczepione

 

552451.jpeg

 

a ponizej szczegóły -dobrze sie zaczep sprawuje -miał podczepionego TROLL ja tego nie widziałem

 

552452.jpeg

552453.jpeg

 

reszta do pobrania

 

http://www.plikos.pl/125g/do_pobrania.rar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dobrze widzę on jest dzielony/odkręcany w połowie tak wynika z 3 zdjęcia bo z pierwszego to już nie

 

Czyli testy przeszedł pomyślnie a jak ze stabilnością bo jest dość dużo wysunięty do tyłu

 

PS To trola nie podczepia sie na TUZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

heh bardzo ciekawe...ja wstawię swój zaczep jaki mam przy swoim c 330. Mówię wam jest tak zrobiony że minimalnie obciąża ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

tak zaczep jest przykręcany

 

to staruszek 1962 rok naprawde niemam czego sie wstydzić nie stac mnie na inne maszyny.. dba co sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Jakim środkiem czyściłeś przed malowaniem?? Bo muszę swojego ciapka wyczyścić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ten zaczep nie pęknie w połowie na śrubach? Bo u mojego teścia to do cyklopa ciapek jest przystawiany i zaczep ma oderwany cały (nie jest oryginalny) ale i tak był już połamany i chyba nawet ostatnio jak byłem to pod mostem były albo śruby wyrwane albo odkręcone. Nie boisz się o to ze sie złamie na tych śrubach?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez perkins3382
      Witam ile waży mniej więcej plecak w c330 
    • Przez markus18645
      Witam. Mam pytanie odnośnie składania zwolnicy w C330. Nie wiem czy temat był poruszany ale nic nie znalazłem. Dostępny katalog też opisuje ten temat w sposób lakoniczny. Chodzi mi o kolejność zakładania poszczególnych elementów na półosi. Patrząc od strony korpusu na wałku znajduje się bęben hamulcowy, a następnie... i tu problem bo logika wskazuje że pierścień uszczelniający (oring w rowku półosi) na to tulejka dystansowa która ma również odpowiedni rowek, następnie uszczelniacz (simering w którym znajduje się tulejka dystansowa) i odrzutnik oleju. Do tej pory było tak: bęben, oring, otrzutnik simerung w nim tulejka dystansowa. Wg. katalogu to nawet nie będę pisał bo to się kupy nie trzyma. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez ursusikc330m
      Witam jak wybić półoś w Ursusie c 330 próbuję wybić w celu wymiany uszczelniacza ale nie chce nawet drgnąć
    • Przez 12Mati12
      Witam rok temu jak wymieniałem pompe hydrauliki zwróciłem uwagę że wałek atakujący ma luz wzdłużny i tak jak jeździłem i się napędziła na 6 i tak jakby jechała siła pędu było słuchać lekkie chrobotanie ale dosłownie lekkie a ostatnio podczas orki gdy szarpałem się przód tył to na wstecznym gdy miała obciążenie większe było słychać chrobot ale już dużo głośniejszy jak tylko wróciłem do domu zdjełem dekiel ze skrzyni i zerknolem na tryby wszystko wydaje się raczej w porządku (gdy nie ma większego obciążenia to jest cichutko) i teraz moje pytanie wiem że czeka mnie zdjęcie plecaka (akurat to miałem i tak w planie na ten rok bo muszę wymienić wał podnośnik) i czy wyrazie co jak okaże się że to łożyska na walki atakującym po rozjechaniu wyciągnę wałek do przodu czy muszę wyciągać dyferencjał? J drugie pytanie czy ten luz może być spowodowany naprzyklad odkręceniem się nakrętki na walki atakującym lub inną jakaś mniej inwazyjną rzeczą? Jak narazie czekam na pierścienie do tłoka więc nie rozbieram żeby stało ale też nie jeżdżę ale jutro albo w czwartek na wieczór już będę się przymierzał do rozbierania mam nadzieję że obejdzie się bez rozpoławiania😅będę informował o postępie prac na bieżąco za dobre rady serdecznie dziękuję i pozdrawiam 😃
    • Przez wasyl75
      panowie,moze mi ktoś pomóc,puka mi w prawym kole jak ruszam do przodu lub do tylu ,ale tylko jak ruszam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj