Zetorex

Zetor 7211- jaki tłumik?

Polecane posty

Zetorex    1

Jak kupiłem mojego zetora to miał założony tłumik od MF 70 nie wiem dlaczego (może poprostu był tańszy), w zetorze powinien być chyba tłumik o takim profilu kwadratowym, a ja mam okrągły i pisze na nim MF 70!! ;) Kiedyś ktoś mi mówił, tłumiki od fergusona mają w środku więcej tych dławików i są w środku bardziej wypchane, wiecie może czy to prawda??

Czy taki tłumik może hamować odprowadzanie spalin, a równocześnie zmniejszać moc?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Wrzuć może jakieś zdjęcia Zetorka z tym tłumikiem, mogę Ci na razie napisać że mój 5211 też był orginalnie na takim tłumiku okrągłym. co prawda zetorowskim ale na pewno o mniejszym przepuście niż ten kwadratowy i nie wykazywał żadnej różnicy w mocy. Jeżeli chcesz, możesz też sprawdzić Zetora na innym tłumiku np. od C-360 ważne żebyś założył w miejsce tego tłumika od MF 70 jakiś inny a nie odpalał ciągnika na samym kolektorze bo to dostarczy Ci subiektywnego wrażenia przyrostu mocy, tak samo dzieje sie gdy amatorzy tzw, "wiejskiego tuningu" zakładają do samochodów puste tłumiki i wydaje im się poprzez głośniejszy wydech że mają przyrost mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorex    1

Nie no na samym kolektorze to nie... ;) Hmm nie mam jak spróbować go na innym tłumiku, musiałbym od kogoś pożyczać Czy wogóle w zetorach były montowane takie tłumiki okrągłe bo wszystkie jakie widziałem były kwadratowe?? ;)

Wogóle na tym tłumiku zetorowskim to nawet ładniej chodzi, a na tym od mf to chodzi jak fergusson 255 :angry: Denerwujące to jest... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Jeżeli masz zamiar wymieniać to polecam taki, jak mam przy 7745: http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7745-image82240.html kosztuje około 140 zł, a odgłos pracy jest na nim też ładny, ten okrągły tłumik od 5211 mam teraz przy C-330 ale chwilowo nie mam żadnego zdjęcia Ursusa w swojej galerii, a każdym razie jeżeli przypomina MF 255 to zdecydowanie radzę wymienić . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorex    1

Tak własnie chyba zrobię, wymienie go być może na ten model ;) A co jeszcze możesz mi polecic?? ;) A ten będzie pasował do 5211?? nie bedzie za wysoki?? ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Będzie wystawał troszkę nad kabinę, tak jak w moim 7745 - jeżeli pomieszczenie w którym trzymasz ciągnik jest wystarczająco wysokie to weź ten, a jeżeli ciągnik wchodzi "na styk" to kup prostokątny i przytnij na długość równo z kabiną. Jeden i drugi tłumik jest godny polecenia według mnie, a pasować na pewno bedzie bo jest przykręcany na 3 śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorex    1

Z tym twoim to nawet fajnie by wyglądał Heheh ;) I pewnie "ryczy" sobie też zawaliście lepiej niż na tym kwadratowym nie?? ;) Ten tłumik jest pusty w środku (tzn. tylko siatka tam jest??)??

Wiesz co mam jeszcze jedno pytanie jeśli się orientujesz to odpowiedz czy w 5211 olej leje się oddzielnie do podnośnika tak jak w 360 i jeśli tak to gdzie?? ;)

 

Przepraszam wszystkich za offtopic ;) ale do tego głupiego pytania nie opłaca się zakładać nowego tematu! :)

Sorry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W Zetorze olej potrzebny do hydrauliki jest pobierany z przekładni, według instrukcji Hipol 10 lub mieszanina Hipol 6 i 15 w stosunku 2:1. A w 60 jest inaczej?? ;) Przecież podobna konstrukcja?

 

@igorass ten tłumik tzw. cygaro nie jest u mnie w 7745 przykręcany na 3 śruby, tylko na takie 2 zaczepy, u ciebie jest inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorex    1

U mnie jest na 3 śruby czyli normalka jak w kazdym chyba 5211 ciekawi mnie jak jest mocowany ten tlumik w tym fergusonie z ktorego pochodzi ( mf70) Chodzi mi o to czy jest na trzy sruby seryjnie czy ktoś ten tłumik przerabiał czyli przyspawał końcówkę od zetora... Muszę to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
W Zetorze olej potrzebny do hydrauliki jest pobierany z przekładni, według instrukcji Hipol 10 lub mieszanina Hipol 6 i 15 w stosunku 2:1. A w 60 jest inaczej?? ;) Przecież podobna konstrukcja?

 

@igorass ten tłumik tzw. cygaro nie jest u mnie w 7745 przykręcany na 3 śruby, tylko na takie 2 zaczepy, u ciebie jest inaczej?

U mnie jest przykręcany tak jak kwadratowy na 3 śruby i jest to według mnie najlepsze rozwiązanie, jakby co to kupiłem go w firmie TECH-ROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
W Zetorze olej potrzebny do hydrauliki jest pobierany z przekładni, według instrukcji Hipol 10 lub mieszanina Hipol 6 i 15 w stosunku 2:1. A w 60 jest inaczej?? ;) Przecież podobna konstrukcja?

 

@igorass ten tłumik tzw. cygaro nie jest u mnie w 7745 przykręcany na 3 śruby, tylko na takie 2 zaczepy, u ciebie jest inaczej?

skąd wziąłeś te informacje ;) ,nie żadna mieszanina tylko Hipol 6 . Co do tłumików ; to są cygara z mocowaniem jak w tych prostokątnych ( 3 śruby) ,ale raczej są to już podróbki a co za tym idzie skuteczność tłumienia i trwałość już nie ta sama


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
skąd wziąłeś te informacje ;) ,nie żadna mieszanina tylko Hipol 6 . Co do tłumików ; to są cygara z mocowaniem jak w tych prostokątnych ( 3 śruby) ,ale raczej są to już podróbki a co za tym idzie skuteczność tłumienia i trwałość już nie ta sama

Owszem są to podróbki, ale ich trwałość jest naprawdę dobra u mnie chodzi już ponad rok a mój Zetor jak już pójdzie w pole to przeciętne 6 - 8 godzin na pełnym ogniu a tłumik wygląda jak nowiutki. Co do skuteczności tłumienia to nie mam porównania z orginałem, niemniej z tego jestem zadowolony - jest cichszy niż prostokątny i nie ma na nim irytującego zetorowskiego pierdzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
skąd wziąłeś te informacje ;) ,nie żadna mieszanina tylko Hipol 6 . Co do tłumików ; to są cygara z mocowaniem jak w tych prostokątnych ( 3 śruby) ,ale raczej są to już podróbki a co za tym idzie skuteczność tłumienia i trwałość już nie ta sama

 

Czyżby instrukcja obsługi Zetor 5211-7745 nie była wiarygodnym źródłem informacji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0

Ja mam okrągły tłumik okrągły i wszystko jest ok, a mam go już kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

w sklepie spożywczym kupisz :lol: heheh :)

 

jak tam koło siebie masz jakaś składnie części do traktorów to zapytaj a jak nie to może ci sprowadzą jak nie mają


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Witam. Mam pytanie: Czy to prawda że jak chciałbym zmienić swój tłumik na ten ładny gięty co jest w xx45 , To kolektor pęknie i nie wytrzyma? Facet z agromy mówił ze nie wytrzyma kolektor ,bo ten gięty tłumik jest za ciężki.Co wy o tym myślicie? Znajomy zmienil 2 dni temu i ładny ma dzwięk, mój sie powoli "sypie" więc planuje go zmienić . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

U mnie 7211 został wymieniony na ten zagięty ok 1,5 roku temu. Korektor nie pękł. [stary poszedł do c 330]. Jakie są różnice między korektorem z modelu np. 7211 a 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Między kolektorem 7211 a 7245 nie ma żadnej różnicy


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@przemrolnik może ci tak powiedział bo nie mieli na stanie tego 'cygaro' ;)

problemu raczej nie powinno być żadnego ze zmianą, dla mnie odgłos silnika nie porównywalny z odgłosem normalnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj